Samur 11936 a OpenBH 5.6

Oscam - rady, návody a postupy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dravec
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 02.leden 2015 - 14:03
satelitni prijimac: GigaBlue UHD Quad 4K Pro
Bydliště: Stropkov

Samur 11936 a OpenBH 5.6

Příspěvek od Dravec »

Podarilo sa mi spojazdniť Samurov Oscam 11936-802 na OpenBH 5.6 inštalované na GigaBlue UHD Quad 4k Pro.
Po inštalácii Oscam-latest 11958 som ho upravil tak aby dekódoval IRDETO 0624.
Je to však pomerne komplikovaná úprava. Nabehne už aj po výpadku napájania.
Zatiaľ je to stabilné a testujem to.
Skúšal už niekto oživiť podobnú konfiguráciu?
Rád by som vedel či existuje aj jednoduchšia cesta ako tá moja.
GigaBlue UHD Quad 4K Pro, OpenBH 5.6, Hisence 55U8HQ
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2607
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Samur 11936 a OpenBH 5.6

Příspěvek od Warder »

Nahrat z pluginov nejaky Oscam, stopnut ho, v /usr/softcams/ prepisat binarku Oscamu za tu od Samura a spustit Oscam.
1.jpg
2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
------------------
Pýtajte sa na fóre a nie v súkromných správach, nech z toho majú prospech všetci.

------------------
Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
Dravec
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 02.leden 2015 - 14:03
satelitni prijimac: GigaBlue UHD Quad 4K Pro
Bydliště: Stropkov

Re: Samur 11936 a OpenBH 5.6

Příspěvek od Dravec »

Môj prvý pokus bol tiež taký.
Naposledy upravil(a) Dravec dne 25.červen 2026 - 18:08, celkem upraveno 1 x.
GigaBlue UHD Quad 4K Pro, OpenBH 5.6, Hisence 55U8HQ
Uživatelský avatar
Dravec
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 02.leden 2015 - 14:03
satelitni prijimac: GigaBlue UHD Quad 4K Pro
Bydliště: Stropkov

Re: Samur 11936 a OpenBH 5.6

Příspěvek od Dravec »

Môj prvý pokus bol tiež taký, ale nešlo mi to.
Môže byť problém v konfigurácii?
GigaBlue UHD Quad 4K Pro, OpenBH 5.6, Hisence 55U8HQ
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2607
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Samur 11936 a OpenBH 5.6

Příspěvek od Warder »

Co ti nefunguje ? Ako vidis, celkovo asi 5 minut prace a funkcne, aj po restarte normalni nabeh celeho systemu aj z Oscamom.
Ale dohadovat sa tu s tebou teda urcite nemienim. :poklona:
------------------
Pýtajte sa na fóre a nie v súkromných správach, nech z toho majú prospech všetci.

------------------
Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
Dravec
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 02.leden 2015 - 14:03
satelitni prijimac: GigaBlue UHD Quad 4K Pro
Bydliště: Stropkov

Re: Samur 11936 a OpenBH 5.6

Příspěvek od Dravec »

Nechcem sa doťahovať.
Chcem prísť na to prečo sa mi to takto ľahko nedarilo.
Môže na to vplývať Unicable konfigurácia?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
GigaBlue UHD Quad 4K Pro, OpenBH 5.6, Hisence 55U8HQ
Uživatelský avatar
Dravec
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 02.leden 2015 - 14:03
satelitni prijimac: GigaBlue UHD Quad 4K Pro
Bydliště: Stropkov

Re: Samur 11936 a OpenBH 5.6

Příspěvek od Dravec »

Skús ešte vypnúť napájanie ak máš čas.
Som zvedavý či to pôjde.
GigaBlue UHD Quad 4K Pro, OpenBH 5.6, Hisence 55U8HQ
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1756
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Samur 11936 a OpenBH 5.6

Příspěvek od 9000peter »

Čo ma spoločné unicable s binarkou oscamu , no podľa mňa nič.
Však prezrad čo bola tá komplikovaná úprava.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2607
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Samur 11936 a OpenBH 5.6

Příspěvek od Warder »

Mozem vypnut aj napajanie z Jaslovskych Bohunic.
Unicable nema ziadny vplyv ani na funkciu Oscamu ani na funkciu Zootechnika. :D
------------------
Pýtajte sa na fóre a nie v súkromných správach, nech z toho majú prospech všetci.

------------------
Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
Dravec
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 02.leden 2015 - 14:03
satelitni prijimac: GigaBlue UHD Quad 4K Pro
Bydliště: Stropkov

Re: Samur 11936 a OpenBH 5.6

Příspěvek od Dravec »

Štandardný OpenBH 5.6 nespúšťal OSCam spoľahlivo — po reboote sa často nespustil vôbec. Softcam manager bol nepredvídateľný: niekedy OSCam nespustil, inokedy ho spustil bez parametrov. PID súbor sa nevytváral, WebIF mi jeden čas vôbec nešiel a systém sa nedal opraviť bežným spôsobom. Pomohla až kompletná obnova image. Ncam vôbec nefungoval a aby som ho spojazdnil, musel som ho opraviť. Celá základná inštalácia bola jednoducho nespoľahlivá.
Aby som tieto problémy odstránil, vytvoril som vlastný init skript (pôvodný bol nespoľahlivý), ktorý sa spúšťa v S99. Tým som zabezpečil, že sa vždy spustí správna binárka, načítajú sa správne konfiguračné súbory a systém nabehne korektne aj po cold reboote. Používam vlastný symlink v rcS.d a aj vlastný watchdog. Sú to pomerne zásadné úpravy.
Ak má Warder pravdu a inštalácia Samurovho OSCam-u je „na pár klikov“, potom jediné logické vysvetlenie je, že moja inštalácia OpenBH bola poškodená.
Skúsim ešte raz čistú inštaláciu a dám vedieť.
GigaBlue UHD Quad 4K Pro, OpenBH 5.6, Hisence 55U8HQ
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1756
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Samur 11936 a OpenBH 5.6

Příspěvek od 9000peter »

To môžem potvrdiť že inštalácia je na pár klikov , je to zaujímavé to čo popisujes, s oscamom od samura som problém nemal či pri inštalácii alebo používaní.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
Dravec
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 02.leden 2015 - 14:03
satelitni prijimac: GigaBlue UHD Quad 4K Pro
Bydliště: Stropkov

Re: Samur 11936 a OpenBH 5.6

Příspěvek od Dravec »

Skúsil som ešte raz čistú inštaláciu OpenBH 5.6 s Oscam-latest 11958. Spravil som iba základné nastavenia image s inštaláciou Oscam-latest.
Zastavil Oscam, vymenil binárku a nahral svoje konfiguračné súbory. Všetko ide bez problémov - Oscam reštart aj cold reboot. Super.

Rozdiely oproti mojej minulej (nespoľahlivej) inštalácii sú tieto:
• Inštaloval som skin MX_SlimLine (teraz už nie je ponúkaný)
• Inštalácia YouTube - nešlo to
• Po nastavení tuneru na Unicable som nespravil Automatic scan. Len som skopíroval svoje obľúbené programy cez DreamBox Edit.
• Oscam-latest som inštaloval neskôr (teraz hneď na začiatku)
• Pri výmene binárky som Oscam vypol zmenou CAM (až neskôr som zistil, že je nefunfčný)

Teraz som Oscam vypol cez Putty.
root@gbquad4kpro:# ps -ef | grep oscam 
root 4119 1 0 04:56 ? 00:00:00 /usr/softcams/oscam-latest -b -c /etc/tuxbox/config/oscam-latest 
root 4120 4119 0 04:56 ? 00:00:00 /usr/softcams/oscam-latest -b -c /etc/tuxbox/config/oscam-latest 
root 4302 4267 0 05:01 pts/1 00:00:00 grep oscam 
root@gbquad4kpro:# /etc/init.d/softcam.oscam-latest stop 
Stopping Softcam service oscam-latest: FAILED 
root@gbquad4kpro:~# ps -ef | grep oscam 
root 4539 4267 0 05:09 pts/1 00:00:00 grep oscam

Som rád, že zmena na Oscam Samur ide tak ľahko.
Ale aspoň mám vylepšený init skript.
Všetkým zúčastneným ďakujem za pomoc.
GigaBlue UHD Quad 4K Pro, OpenBH 5.6, Hisence 55U8HQ
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1102
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Samur 11936 a OpenBH 5.6

Příspěvek od VTronik »

Za mne platí jedno zásadní pravidlo. Pokud v nějakém image něco nefunguje správně a mám jiný skin než defaultní pro daný image, vždy to vyzkouším s novou instalací a defaultním skinem pro daný image.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
Dravec
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 02.leden 2015 - 14:03
satelitni prijimac: GigaBlue UHD Quad 4K Pro
Bydliště: Stropkov

Re: Samur 11936 a OpenBH 5.6

Příspěvek od Dravec »

Naozaj dobrá rada. Budem sa jej držať.
Poučil som sa z vlastnej skúsenosti.
GigaBlue UHD Quad 4K Pro, OpenBH 5.6, Hisence 55U8HQ
Odpovědět

Zpět na „Oscam - multiprotokolárny kartový server“