Kúpa nového satelitu 4K

Priestor na dotazy a diskusiu, prosby o rady a skúsenosti pri kúpe novej satelitnej a podobnej techniky
Odpovědět
Miklosxxx

Kúpa nového satelitu 4K

Příspěvek od Miklosxxx »

Pozdravujem vás.
Chcem sa tu poradiť od skúsenejších z kúpou satelitu k novému televízoru.
Zaobstaral som si po dlhej dobe Oled TV 4K a chcel by som zakúpiť aj satelit z podporov 4K.
Mám staručký Vu+Solo SE a ten ma najviac 1080i rozlíšenie.
Zaobstarať si niečo z rady Vu+ alebo je niečo lepšie a cenovo výhodnejšie?
Pozeral som Zero alebo Uno ale zase čítal som tu na fóre že aj DM900 je celkom fajn čo by ste odporučili.
ďakujem
VU+UNO 4K SE VTI-Team 13.0.1 HDD 1T LAN Skylink ICE Receiver YAMAHA 5.1 Set JAMO OLED Monitor 42" Philips 42M2N8900
Sekundary:Sat:AB700Led TV Technika 50"Skylink Ice
Warder
Administrátor
Administrátor

Re: Kúpa nového satelitu 4K

Příspěvek od Warder »

To Solo SE je v pohode, sam mam jedno v kuchyni. Zober to s tej strany, ze k akemu zdroju 4K vysielania mas pristup alebo kolko stanic co prijmas vysiela v 4K ? Ale ked chces silou mocou 4K sat prijmac a tvoj novy Oled TV nema Sat tuner, tak skus napriklad lacny Octagon SF8008.....
------------------
Prosím, pýtajte sa na fóre a nie v súkromných správach, aby z toho mali prospech všetci.

------------------
Nosce te ipsum.
Miklosxxx

Příspěvek od Miklosxxx »

Popravde toto ma nenapadlo. Mám tomu rozumieť že ak by som zakúpil 4k prímač tak sa nič nezmení a obraz bude taký istý ako na Solo SE?
Zdroj signálu mám Skylink. Má iná služba ako napr. antik lepšie vysielanie?
VU+UNO 4K SE VTI-Team 13.0.1 HDD 1T LAN Skylink ICE Receiver YAMAHA 5.1 Set JAMO OLED Monitor 42" Philips 42M2N8900
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra

Příspěvek od VTronik »

Obraz je a bude takový, jak ho vysílá provider. Tedy Skylink. Na straně příjmu je to jen o tom, jaké maximální rozlišení a kompresní kodeky umí přijímač zpracovat. Takže přijímač, který nemá podporu 4K nebude umět přijmout signál vysílaný ve 4K. Naopak přijímač pro klasické HD (1920x1080), bude umět přijmout ze Skylinku téměř vše a poslat to i do televize s podporou 4K. Které kanály a na jakých satelitech jsou vysílány ve 4K je snadno dohledatelné například na lyngsat.com. Podle toho si může každý udělat obrázek sám.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
virgille
Pokročilý
Pokročilý

Příspěvek od virgille »

pokiaľ ide o vysielanie, tak aktuálne mám zo 6-tich sat pozícií naladené FASHION 4K a NASA 4K z pozície 13E, ASTRA UHD z pozície 19E a nejaké P-éčko z pozície 16E.. ak sa nemýlim, tak je to všetko... ďalšia vec, mnohé nemecké stanice v obyčajnom HD (1280x760) "kreslia" lepšie ako niektoré naše FullHD... je to niečo podobné, ako sme sa kedysi naháňali za FullHD príjmačmi a väčšina v éteri bola SD
VU+ Duo4K SE - WDred 1TB - ATV7.3
VU+ Solo4K - ATV7.3
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EnoSat »

ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Wozi
Pokročilý
Pokročilý
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wozi »

Musím říct že můj kámoš měl stařičkou Arivu 203HD a když odešla šel do AB Pulse MINI 4K, jede na skylinku a na 163 cm tv Qled 4K je obraz hezčí na 4K satelitu než na stařičké Arivě a není to jen můj pocit nebo jeho ale všech v jeho rodině a i kámoši řekli co udělal s tím obrazem že je v topu. Tak jen info :)
Vu+UNO4KSE (S2X FBC) + Vu+ext.USB tuner (T2)...VTi, Zgemma4K H9 combo….OpenATV, Ariva 203HD, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET,
swistik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
satelitni prijimac: Vu Zero 4K, Uno 4K SE

Příspěvek od swistik »

Kúp si vu Zero 4k
beatka

Příspěvek od beatka »

Každý píšete len o hardware ale skúšali ste niekedy aj software (rôzne image)?!
Na každom image je iné nastavenie obrazového výstupu ktoré je už nastavené od tvorcov.
Miklosxxx

Příspěvek od Miklosxxx »

No pekne som sa zamotal.
Teraz mi to povedzte po lopate.
Ak si zakúpim Octagon 4k 110e alebo rozmýšľam kúpiť z bazáru VU+Uno 4k za 150e Tak budem mať lepší obraz oproti môjmu VU+Solo SE? Alebo sú to zbytočné vyhodené peniaze a zostať pri tom čo mám.
Alebo čím kvalitnejší prijímač tak si to vie sám dekodovať na 4k formát?
Ja chcem iba dosiahnuť pekný obraz a sahring a vychutnať si fajn obraz pokým mám ešte dobré oči.
sanchez13
Pokročilý
Pokročilý

Kúpa nového satelitu 4K

Příspěvek od sanchez13 »

v skratke, ak mas TV s rozlisenim 4K a vysielanie je len FullHD (alebo menej), tak mas tieto moznosti:
- ak mas FullHD STB, tak ti obraz upscaluje na 4K telka (STB nedokaze prijat a teda nemozes sledovat 4K vysielanie)
- ak mas 4K STB a mas na nom nastavene Full HD, tak obraz upscaluje opat telka na 4K
- am mas na STB nastaveny vystup 4K, tak TV uz nerobi upscaling (samozrejme su tam este vselijake barlicky, ktore pouzivaju TV na "vylepsenie" obrazu, tie ale ja radsej vypinam.)

Takze v zavislosti od kvality TV, alebo STB moze byt vysledok iny. Zalezi od toho, ktore zariadenie ma lepsi upscaling. Rolu tam moze hrat aj image STB ako bolo spomenute vyssie. Treba si vyskusat rozne kombinacie a pouzivat tu, ktora ponukne lepsi vysledny obraz. Je to ale dost subjektivne a niekedy 2 ludia mozu vysledok vnimat uplne opacne (najma ak mas obe zariadenia kvalitne a vedia robit upscaling kvalitne) :-)

Cize odporucanie je nechat upscaling na zariadenie, ktore ho zvladne urobit kvalitnejsie...

S.
3x DM525 HD Combo, 1x DM900, 1x DM920, openATV 6.4
Miklosxxx

Příspěvek od Miklosxxx »

OK toto som pochopil.
Čiže ak mám monitor tak upscaling (monitor) nerobí.
Čiže musím mať STB ktorý to urobí dobre zaňho.
Tak zvažujem buď starší vu+uno.se4k (4 ročný) alebo skúsiť ten Octagon? Alebo ďalšie alternatívy?
Warder
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od Warder »

Teraz som hodil ocko na Bazos a za +- 80eurokorun tam mas GIGABLUE UHD Trio 4K co je alternativa Octagonu 8008.
------------------
Prosím, pýtajte sa na fóre a nie v súkromných správach, aby z toho mali prospech všetci.

------------------
Nosce te ipsum.
kumsat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvek od kumsat »

Tvoja nová 4K OLED TV bude mať isto sat. tuner. To je jedna možnosť, môžeš ho využiť a nemusíš riešiť kúpu nového sat.boxu. Maximálne modul ku karte, ak nemáš. Ak si "aktívne" využíval Tvoj staručký Vu+Solo SE a chceš zostať pri samostatnom sat.boxe, tak potom asi niečo z aktuálnej ponuky VU+ 4K, poznáš prostredie, dobrá podpora.....
Dreambox 900 HD+HDD 1 TB 2,5", ....., parabola Emme Esse AL 100, LNB GI 201, motor DG 380
Miklosxxx

Příspěvek od Miklosxxx »

Nie nemá zabudovaný tuner jedná sa o monitor oled.(mohol mať za tú cenu aspoň Upscaling)
Ale rozhodol som sa pre použitý vu+uno 4k tak dúfam že som to zvolil dobre a nebudem sklamaný.
Ale chcem vám poďakovať za každú radu a čas chlapi viem že si zato nič nekúpite ale budete mať o schodík viac do neba. Ešte raz dik 👍
Miklosxxx

Příspěvek od Miklosxxx »

Chlapi ešte keby som sa rozhodoval medzi tým vu+uno se a ab pulse 4k ? Či nešpekulovať a ostať pri vu-čku
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra

Příspěvek od VTronik »

Miklosxxx píše: 18.červen 2024 - 16:22 Nie nemá zabudovaný tuner jedná sa o monitor oled.(mohol mať za tú cenu aspoň Upscaling)
Ale rozhodol som sa pre použitý vu+uno 4k tak dúfam že som to zvolil dobre a nebudem sklamaný.
Ale chcem vám poďakovať za každú radu a čas chlapi viem že si zato nič nekúpite ale budete mať o schodík viac do neba. Ešte raz dik 👍
Jestliže je v zobrazovadle (a je jedno jestli je to monitor nebo TV) panel s nativním rozlišením 4K, tak vždy musí elektronika toho zařízení provést převod obrazu na rozlišení panelu. Jediná výjimka je ta, že do zobrazovadla přijde signál přesně v tom rozlišení, co potřebuje panel. Z toho plyne, že upscaling dělá každá TV nebo monitor.
Zrovna tak každý receiver umí poslat na výstup obraz v různých rozlišeních. Ať už dělá downscaling například z kanálu 4K na rozlišení HD nebo upscaling z rozlišení SD na HD.
Prostě záleží jak přesně nakonfiguruješ dva konkrétní přístroje (receiver a TV), aby mezi sebou přenášely obraz přes HDMI. Na upscaling jsou algoritmy a jde o to, který přístroj to umí udělat "na oko" pro konkrétní osobu "hezčí". To je prostě subjektivní záležitost. Někdo má rád ostřejší obraz, někdo více kontrastní atd. atd.
Já, pokud bych měl jít do nového receiveru, tak se rozhodně poohlédnu po přístroji, který má dobrou softwarovou podporu. To je dost důležité pro jeho dlouhodobou spolehlivou funkci. HW stránka je důležitá také, ale tam se dnes současné receivery zase tolik neliší. Pokud bych měl zvážit i faktor poměru cena/výkon, tak bych šel do toho Octagonu 4K. Navíc jak se zde píše, že různé image jsou defaultně jinak nastavené z hlediska kvality výstupu, tak image postavené na Enigmě mají možnost nastavení obrazu podle "chuti" každého uživatele. Takže pro mne defaultní nastavení obrazu z pohledu volby nemá žádnou váhu v rozhodování.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
tomko
Odborník
Odborník
satelitni prijimac: odoslane z PC

Příspěvek od tomko »

Rozhodne vu+
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
satelitni prijimac: v podpise

Příspěvek od 9000peter »

Od ab ruky preč.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Miklosxxx

Příspěvek od Miklosxxx »

Ďakujem.
Kúpil som nový vu+uno4k se
Odpovědět

Zpět na „Poradna pri nákupe“