VTI 15.0.0 EPG font v skin.xml

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
Uživatelský avatar
sky59
Odborník
Odborník
Příspěvky: 340
Registrován: 19.únor 2008 - 14:45

VTI 15.0.0 EPG font v skin.xml

Příspěvek od sky59 »

Ak by niekto nahodou vedel ze kde v skin.xml je font pre epg a bude ochotny sa podelit uvitam.

Zmenil by som ho na nejaky krajsi ale uz viac casu do toho neinvestujem. Cela E2 je jeden velky chaos.

Ak nebude tak zostane aky je.

Naviac som si po dlhsej prevadzke odpozoroval, ze ak "zablbne" internet tak zablbne aj E2 a to tak ze potrhava obrazom. Openbox taketo nikdy nespravil.
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2739
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: VTI 15.0.0 EPG font v skin.xml

Příspěvek od EnoSat »

stiahni si plugin pre zobrazenie fontov a vyber si - alebo si skopiruj fonty do PC a pozri si ich tam
ten ktory ti bude vyhovovat das/prepises v XML
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: VTI 15.0.0 EPG font v skin.xml

Příspěvek od slax78 »

sky59 viem ti pomoct s tym fontom,len nemam VTi takze mi budes musiet poslat cely skin (vytiahnes cet FTP kde je xml) + foto ako to vyzera na obrazovke.
ALE
ak ti vadi dake trhanie obrazom,tak ti poradim prejst na OpenATV.Vela ludi co pouzivalo VTi nakoniec ten boj vzdalo a preslo na OpenATV alebo OpenPLi.
Niekde som cital ze VTi malo vyhodu oproti Openxxx v tej funckii Fast change channel (ci ako sa to volalo) ale nastupom FCB tunerov je to uz nepodstane.
A keby ze si zastanca VTi skinu,tak verim ze daky fanusik tento skin prerobil pod OpenATV alebo OpenPLi.
Mozno aj tym odchodom od VTi zmenis nazor ze E2 je jeden chaos oproti dakemu uzavretemu systemu ukrajincov na Openbox kde ti dovolili len tak hrat sa s poradim kanalov a nic viac.
Dodnes nechapem ako niekto moze dat take velke € za daky Technisat box oproti otvorenemu E2 kde mas moznosti strasne vela.
Uživatelský avatar
sky59
Odborník
Odborník
Příspěvky: 340
Registrován: 19.únor 2008 - 14:45

Re: VTI 15.0.0 EPG font v skin.xml

Příspěvek od sky59 »

Dik za napady, skusim to cez pc

Este k tomu potrhavaniu, aj ked potom prepnem na kanal dekodovany lokalne kartou, este par minut to robi a potom to prestane, nechapem co tam mohli domrvit

Restart to da do poriadku okamzite len to trva cca 40sekund
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: VTI 15.0.0 EPG font v skin.xml

Příspěvek od slax78 »

A keď potrhava ten obraz , čo ukazuje OSCaM v logu ? Sú tam dáke error alebo dlhé odozvy z kariet ?
Skús na skúšku dat iný emulator ( Cccam, Mgcamd) či sa to bude opakovať tiež .
Alebo iná ešte možnosť , cez Telnet si pusti logovanie :
init 4
ENIGMA_DEBUG_LVL=4 enigma2
zastavis CTRL+C
init 3
A keď bude podtrhavat obraz čo bude ukazovať.
Uživatelský avatar
sky59
Odborník
Odborník
Příspěvky: 340
Registrován: 19.únor 2008 - 14:45

Re: VTI 15.0.0 EPG font v skin.xml

Příspěvek od sky59 »

ono to nie je to klasicke "primrzanie" obrazu z dovodu ze dekodovanie prislo neskoro, ono to robi taku vec, ze priklad: ak sa pohybuje kamera zlava doprava a obraz akoze ide sprava dolava, tak v intervaloch cca 200ms obraz sa na chvilu vrati do casu minus 100ms a potom skoci zase spravne ale uz na plus 300ms.... je to take mykanie dolava-doprava
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: VTI 15.0.0 EPG font v skin.xml

Příspěvek od slax78 »

no nechcem kecat,ale to co opisujes mi pride problem niekde s bufferom a preto ten chaos s docitavnim.
Bud oslovis VTi team a dolozis im podrobnost chyby a dake logy,alebo prejdes na OpenATV a pouzis skin VTi.
Ine riesenie ma nenapada.
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“