TP link archer -T com internet,pevna linka

Jediné omezení: pouze vše kolem satelitní techniky, příjmu apod.
Pokud se chcete bavit o něčem jiném, tak to patří jinam!

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1

Pravidla fóra
Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Pre vkladanie logov a podobných súborov treba využiť možnosť vloženia ako prílohy a nie ich vkladať do príspevkov ako XX riadkové texty.
5. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
6. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .
Odpovědět
janoslama
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 15.březen 2008 - 7:27

TP link archer -T com internet,pevna linka

Příspěvek od janoslama »

nainstaloval som si router Archer V300 na Tcom internet....vsetko ide ok...len nefunguje my pevna linka...

Spliter zapojeny ako ma byt,na ich routry ADB pevna linka fungovala aj ked bola napojena priamo do routra na TP linku cez spliter
...treba nieco v routry zapnut,alebo mal niekto podobny problem...

pevnu linku nepouzivam a pri dalsom predlzeni zmluvy uz ju zrusim ale pokial tam je tak preco nefunguje..
90cm+DM3800:95E-50W
120cm-23,5E INVERTO BLACK Premium QUAD
200 cm Supral.:85E-47,5W.:QARL 3636+ G-BOX 2000 ,dekl.:HARL 3612+ Pace MSP995
KU+C-lnb-WSI ESX241,Zinwell 15K, Supermax California 13K
ClarkeTech 4100 HDplus, Octagon SX88 4K,AB Cryptobox 752
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: TP link archer -T com internet,pevna linka

Příspěvek od mmiriboy »

Nuž preto, lebo si obišiel štandartné T-comácke zapojenie ich routera, resp. nepoužívaš ich zariadenie na pripojenie pevnej linky a internetu.
V minulosti som sa stretol s obdobným problémom. Keď externý rozbočovač nebol funkčný, ale priame pripojenie pevnej linky na t-com router už fungovalo.
A ešte môže byť ďalšia vec, t.j. nejaký "zádrheľ" na ústredni napr. typu "spadnutá linka" (Ale to iba za predpokladu, že by pevná linka nefungovala ani na origo t-com routeri.).
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: TP link archer -T com internet,pevna linka

Příspěvek od gusto1 »

janoslama píše:nainstaloval som si router Archer V300 na Tcom internet....vsetko ide ok...len nefunguje my pevna linka...

Spliter zapojeny ako ma byt,na ich routry ADB pevna linka fungovala aj ked bola napojena priamo do routra na TP linku cez spliter
...treba nieco v routry zapnut,alebo mal niekto podobny problem...

pevnu linku nepouzivam a pri dalsom predlzeni zmluvy uz ju zrusim ale pokial tam je tak preco nefunguje..
Ked to ides rusit, tak to neries.

domnievam sa, ze za spliterom je pasmo frekvencne oddelene, takze telefon mozes napojit priamo za spliter. Ten ich slavny ADB ma zrejme spliter v modeme, takze linku od telekomu pychnes do modemu a z modemu napojis potom telefon.

Teoreticky by to mohlo fungovat aj vtedy, keby si mal ADB v bridge mode.
hulec
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 20.prosinec 2007 - 8:49
satelitni prijimac: Xtrend 7500

Re: TP link archer -T com internet,pevna linka

Příspěvek od hulec »

janoslama píše: Spliter zapojeny ako ma byt,na ich routry ADB pevna linka fungovala aj ked bola napojena priamo do routra na TP linku cez spliter
...treba nieco v routry zapnut,alebo mal niekto podobny problem...
Ak bola pevna linka zapojena do routra do portu TEL ( alebo tak nejak ), tak to už bol telefon cez VoIP t.j. v routri bol ucet na sip server pre dane telefonne cislo. Spliter uz v tomto prípade s tým nemá nič spoločné, vtedy môže byť linka zo steny zapojená priamo do vstupu routra.

Ak bola pevna linka pripojená pred routrom, cez krabicku splitra, tak by mala fungovať.
janoslama
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 15.březen 2008 - 7:27

Re: TP link archer -T com internet,pevna linka

Příspěvek od janoslama »

hulec píše:
janoslama píše: Spliter zapojeny ako ma byt,na ich routry ADB pevna linka fungovala aj ked bola napojena priamo do routra na TP linku cez spliter
...treba nieco v routry zapnut,alebo mal niekto podobny problem...
Ak bola pevna linka zapojena do routra do portu TEL ( alebo tak nejak ), tak to už bol telefon cez VoIP t.j. v routri bol ucet na sip server pre dane telefonne cislo. Spliter uz v tomto prípade s tým nemá nič spoločné, vtedy môže byť linka zo steny zapojená priamo do vstupu routra.

Ak bola pevna linka pripojená pred routrom, cez krabicku splitra, tak by mala fungovať.
linka bola zapojena priamo od routra ,bol tam original zeleny vstup na pevnu linku...
90cm+DM3800:95E-50W
120cm-23,5E INVERTO BLACK Premium QUAD
200 cm Supral.:85E-47,5W.:QARL 3636+ G-BOX 2000 ,dekl.:HARL 3612+ Pace MSP995
KU+C-lnb-WSI ESX241,Zinwell 15K, Supermax California 13K
ClarkeTech 4100 HDplus, Octagon SX88 4K,AB Cryptobox 752
toja
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 05.červenec 2016 - 16:53
satelitni prijimac: Vu+Solo 4K

Re: TP link archer -T com internet,pevna linka

Příspěvek od toja »

Uz Ti to povedali v predošlom poste.
Ináč jednoducho povedané, pevná linka je v tvojom prípade dovedna už ako digitala a až router Telekomu ju extrahuje a z rotera už ide ako analógová a môžeš na router pripojiť starý analógový telefón.
Predpokladám ze máš pripojenie aspoň VDSL.
Takže, ak chceš používať pevnú linku použi Telekomacky (ADB) router.
Ak nie, nerieš.
P.S. pozrel som. Ten tvoj Archer V300 a je to jasné, VDSL/ADSL !
TELEKOM pri pripojení VDSL už klasickú analógovu linku po metalike už neposkytuje. Jednoducho povedané, namixuje Ti ju v digitálnej podobe .
Vu+Solo 4K
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“