Amiko HD-8300 Series

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Dodo1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 15.červenec 2007 - 16:41

Re: Amiko HD-8300 Series

Příspěvek od Dodo1 »

Problém u Amika 8360.Po vypnutí z el. siete programy nabiehajú asi po 15-tich sekundách,každý kódovaný program. Po vypnutí do poh.stavu s DO a opätovnom zapnutí je to v poriadku, ale ak sa vypne z hlavným vypínačom,tak to nabiehanie kódovaných programov je zase zdĺhavé.Všimol som si to u dvoch prijímačov asi pred troma dňami. Skúšal som asi tri posledné verzie SW 1.5.68 aj 1.5.56 a staršiu verziu 1.5.26. Je to to isté.Zvláštne je to , že oba prijímače doteraz išli zo pôvodnými SW.1.4.87 a začalo to blbnuť zhruba naraz.Zrejme sa niečo robilo u Skylinku.
Zatiaľ nemožno vypínať zo zásuvky,lebo to nabiehanie je zdĺhave.
pzd2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 20.prosinec 2012 - 22:52

Re: Amiko HD-8300 Series

Příspěvek od pzd2 »

Mám podobný problém, zatiaľ som ho riešil vložením karty do CAM.
Dodo1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 15.červenec 2007 - 16:41

Re: Amiko HD-8300 Series

Příspěvek od Dodo1 »

Zrejme sa to časom porieši zmenou SW.
wasrman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 140
Registrován: 07.srpen 2007 - 16:51

Re: Amiko HD-8300 Series

Příspěvek od wasrman »

Dodo1 píše:Problém u Amika 8360.Po vypnutí z el. siete programy nabiehajú asi po 15-tich sekundách,každý kódovaný program. Po vypnutí do poh.stavu s DO a opätovnom zapnutí je to v poriadku, ale ak sa vypne z hlavným vypínačom,tak to nabiehanie kódovaných programov je zase zdĺhavé.Všimol som si to u dvoch prijímačov asi pred troma dňami. Skúšal som asi tri posledné verzie SW 1.5.68 aj 1.5.56 a staršiu verziu 1.5.26. Je to to isté.Zvláštne je to , že oba prijímače doteraz išli zo pôvodnými SW.1.4.87 a začalo to blbnuť zhruba naraz.Zrejme sa niečo robilo u Skylinku.
Zatiaľ nemožno vypínať zo zásuvky,lebo to nabiehanie je zdĺhave.
Všimol som si to u dvoch prijímačov asi pred troma dňami.....Kolik těch přijímačů máš :?: Jaké jsou v nich karty ? Odhaduji to na ICE
Dodo1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 15.červenec 2007 - 16:41

Re: Amiko HD-8300 Series

Příspěvek od Dodo1 »

Ja mám dva a asi 10 ks majú moji známi.
erikxx
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 28.září 2013 - 14:48

Re: Amiko HD-8300 Series

Příspěvek od erikxx »

ahojte. mam 4x amiko hd 8300 zdielane cez wtr-1. fw 1.5.68 emu. funkcne zdielanie vsetkych programov skylink astra 23,5 a vh1 classic z astra 19,2. nefunkcne zdielanie ostatnych programov z skylink astra 19,2. zaroven problematicke nacitavanie karty po vypnuti-riesene fake standby. problem s nacitavanim epg. neaktualizuje sa automaticky pri standby musim rucne preklikavat programovu ponuku. neviem, ci je to zapricinene fw, ale co sa tyka dekodovania a epg problem som mal aj so starsim fw.
wasrman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 140
Registrován: 07.srpen 2007 - 16:51

Re: Amiko HD-8300 Series

Příspěvek od wasrman »

Dodo1 píše:Ja mám dva a asi 10 ks majú moji známi.
A to Ti dělá na těch Tvojich ?
modronoska
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 08.červenec 2008 - 8:20

Re: Amiko HD-8300 Series

Příspěvek od modronoska »

wasrman píše:
Dodo1 píše:Ja mám dva a asi 10 ks majú moji známi.
A to Ti dělá na těch Tvojich ?
Dej tam soft bez emu,tedy mcas a nebo emu v menu vypni
Dodo1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 15.červenec 2007 - 16:41

Re: Amiko HD-8300 Series

Příspěvek od Dodo1 »

OK. Odskúšam.
modronoska
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 08.červenec 2008 - 8:20

Re: Amiko HD-8300 Series

Příspěvek od modronoska »

Zdravím.Chlapi prosím, zkoušel někdo Amiko 8340 s modulem?Kámoš si totiž koupil do tohoto přijímače kartu irdeto M7 a nejede mu.Má to někdo odzkoušené s modulem.Dát tam tento SMIT http://dekodovaci-moduly.heureka.cz/cam ... i-modul_3/ nebo tento Technicrypt http://dekodovaci-moduly.heureka.cz/ca- ... o-ci-plus/ u kterého prý jdou vypnout ty "přiblblé hlášky" na nezaplacených kodovaných programech.Díky
Frodo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 08.září 2007 - 12:08

Re: Amiko HD-8300 Series

Příspěvek od Frodo »

Setting UPC
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
pzd2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 20.prosinec 2012 - 22:52

Re: Amiko HD-8300 Series

Příspěvek od pzd2 »

to modronoska:
Mám len čiastočnú odpoveď. Mám Amiko 8360 a v ňom modul Smit Skylink ready, presne taký, ktorý si uviedol. V ňom mám kartu Irdeto. Táto kombinácia spoľahlivo funguje. S kartou ICE to nejde. Teoreticky by mohla fungovať karta M7, ktorá by mala fungovať s prijímačmi/CAM Skylink ready, ale teoria je teoria a prax je často krát niečo iné.
Uživatelský avatar
pistok153
Odborník
Odborník
Příspěvky: 348
Registrován: 12.březen 2010 - 19:10
satelitni prijimac: 3x Opticum 9500HD Plus

Re: Amiko HD-8300 Series

Příspěvek od pistok153 »

Hm :D Ja zasa pozorujem, ale pri mojom Opticu 9500HD a to nemá ďaleko od Amica z dvomi UNI, že v poslednej dobe není jedno v ktorej čítačke je karta, ono zase z nabiehaním je to no dá sa povedať OK, ale z prepínaním kanálov na klientovy to blbne a je dlhá odozva.
Neviem čo tam hore stvárajú, ale už ma začínajú fakt štvať. :cry:
Pišťok
Ylva
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 07.září 2007 - 21:30
Bydliště: Ratkova SK okres RA
Kontaktovat uživatele:

Kartina u 8360

Příspěvek od Ylva »

Zdravim.
Co to je funguje to niekomu ?
Mam fw 1.5.68 EMU
TIA
bartnet70
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 10.listopad 2011 - 14:33
satelitni prijimac: VU+ Solo 4K

Re: Amiko HD-8300 Series

Příspěvek od bartnet70 »

Mohl by mě prosím někdo poradit, jestli se dá Amiko 8360 použít v domácí síti jako server na sdílení Skylink ICE ? Client by byl Cryptobox 400 HD. Propojení na přímo ethernet kabelem, bez přístupu na net. U rodičů jsem udělal sdílení na dvou Cryptoboxech 400, a jeden odešel. Přemýšlím tedy čím ho nahradit. Díky moc za případné rady.
radek.plzen
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 10.listopad 2009 - 19:23

Re: Amiko HD-8300 Series

Příspěvek od radek.plzen »

Nová firmwára na Amiko :-)

fw_1.5.89

R.
Radvan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 28.prosinec 2012 - 9:36

Re: Amiko HD-8300 Series

Příspěvek od Radvan »

K poslednímu firmware - internetová aplikace Web TV ! Kde je možno stáhnout soubor "WebTV List.txt". Měl by obsahovat seznam web tv stanic. Ke stažení je pouze "webtv_usr.xml", který neumí AMIKO serie 8300 zpracovat. Nebo alespoň v jakém tvaru jsou data v souboru "WebTV List.txt". Pokud někdo víte - za odpověď díky.
AMIKO 8340 + Mini HD SE, + Mini265HD, LNB Monoblock Twin BLACK
parabola 80cm
nesztor
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 12.listopad 2013 - 22:35

Re: Amiko HD-8300 Series

Příspěvek od nesztor »

Zdravím!
Som tu nový a satelitom a veciam okolo nerozumiem,ale rád sa priučím.
Dole v popise mám výbavu. Kúpil som si vlastný set a tak nikomu nič neplatím,len nedávno mi prišiel servisný poplatok od Skylinku.
Potreboval by som poradiť, či je možné si predplatiť napr.len jeden kanál zo zakódovaných. Napr.detský program Jim Jam. V ponuke som našiel len balíčky,ale telku pozeráme len minimálne a keď áno,tak si malý pozrie rozprávku a tak. Napr.na HOT BIRD 6/8 13E pozerá arabské stanice /Barum,AL Jazzera Children a pod./,kde non stop idú rozprávky zadarmo,ale už má štyri roky a už by chcel aj rozumieť.
Ďakujem za info!
Prijímač: AMIKO HD8300, karta: Skylink IRDETO + TRICOLOR,
Paraboly: GIBERTINI 120" /fix/ a GIBERTINI 80" s motorom OPTIBOX
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: Amiko HD-8300 Series

Příspěvek od MartinNR »

spytaj sa v teme pre sharing.
ale asi to nepojde ako chces. mozno sa ti to bude zdat zbytocne ked budes pozerat len 1 kanal, ale 2-3 eura na mesiac za cely balik nie je tak vela.
viac by to bolo, ak by si chcel sledovat len zopar programov, ale z viacerych balikov.
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
nesztor
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 12.listopad 2013 - 22:35

Re: Amiko HD-8300 Series

Příspěvek od nesztor »

ďakujem !
Prijímač: AMIKO HD8300, karta: Skylink IRDETO + TRICOLOR,
Paraboly: GIBERTINI 120" /fix/ a GIBERTINI 80" s motorom OPTIBOX
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“