Kúpa automatickej práčky

Pokud má někdo touhu napsat něco na toto fórum a přitom to svým obsahem sem napatří, tak tady je to vhodné místo.

Moderátor: Steiner

Pravidla fóra
Dôrazne upozorňujem, že táto téma nieje primárne určená na riešenie osobných sympatii,alebo nesympatií. Pre podobné problémy existujú na internete zoznamky !
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Kúpa automatickej práčky

Příspěvek od furko »

Zdravím odborníkov.

Dcéra sa sťahuje do svojho aj s priateľom a tak im chcem kúpiť nejakú elektroniku. Tv a SAT už je vyriešený. Chcem nejakú práčku ale zas aby aj niečo vydržala. Požiadavka je od 9kg a viac. Cena do 700€.
Keďže je ich nepreberné množstvo a hlavne výrobcov a ešte viac recenzií tak by som bol rád keby mi poradil hlavne nejaký servisák-odborník v tomto.
Keďže ja sa pohybujem v stavebníctve, tak táto otázka mi je cudzia. :poklona:
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1665
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Kúpa automatickej práčky

Příspěvek od georg11 »

:D Nejlepší je valcha alespoň nemají ženský čas na blbosti :D
Jinak my máme už asi 12 let Miele zatím bez jakéhokoliv zásahu, ale pohybují se v jiných cenových relacích.
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 336
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: Kúpa automatickej práčky

Příspěvek od ctiforum »

Kúp si tú, ktorá sa ti vojde do finančného limitu a bude mať najdlhšiu záruku. A nie najlacnejší model. Ináč je to úplne jedno. Toto mi poradil známy servisák týchto spotrebičov. (Samozrejme nerátam drahé Miele. Neviem, či to má zmysel za tú cenu.) Teraz je v tvojej cenovej relácii akcia na AEG, kde dávajú 5 rokov záruku na celý produkt a 10 rokov na motor.
Ja mám obyčajný Electrolux zvrchu plnený (perie sa skoro každý druhý deň a cez víkend viackrát) a jediné, čo som po 9 rokoch urobil, bola výmena ložísk za 2 x 20 EUR ( a 1,5 hodiny roboty).
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: Kúpa automatickej práčky

Příspěvek od furko »

Cena bola orientačná, samozrejme že časom budú chcieť aj sušičku ale to teraz neriešim už dostali dosť :wink:
Išlo mi o konkrétneho výrobcu ale tiež si myslím že je to asi jedno keď teraz sú tie záruky po doplatku na viac rokov. Akurát nechcem aby tam servis bol stále.
Niečo som pozrel a asi to bude Samsung, je tam kopec blbosti a dá sa pridávať textil aj počas prania a samočistenie.
Tie Miele som kukal len neviem čo tam je iné oproti ostatným (funkcie, spoľahlivosť) keď je tam cena nad 1000€
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: Kúpa automatickej práčky

Příspěvek od Spacer »

Keďže sú mladí, tak budú oceňovať všetky tie nezmysly - 6 zmysel, wi-fi a čo ja viem čo všetko zbytočné si výrobcovia ešte k dnešku navymýšlali. Práčka má predovšetkým oprať. Mali sme Philco, čo bežala 22 rokov, potom sme kúpili Whirlpool, na ktorej po 7 rokoch odišlo čerpadlo, nad Samsungom som nepremýšľal, lebo všetko od nich sa mi krátko po záruke pokazilo, tak teraz máme zase Philco a úplné obyčko, žiaden displej, ani kopec zbytočnej elektroniky. Jeden otočný programátor a tri tlačítka k tomu.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Kúpa automatickej práčky

Příspěvek od VTronik »

furko píše:Cena bola orientačná, samozrejme že časom budú chcieť aj sušičku ale to teraz neriešim už dostali dosť :wink:
Išlo mi o konkrétneho výrobcu ale tiež si myslím že je to asi jedno keď teraz sú tie záruky po doplatku na viac rokov. Akurát nechcem aby tam servis bol stále.
Niečo som pozrel a asi to bude Samsung, je tam kopec blbosti a dá sa pridávať textil aj počas prania a samočistenie.
Tie Miele som kukal len neviem čo tam je iné oproti ostatným (funkcie, spoľahlivosť) keď je tam cena nad 1000€
Jsem skeptický k "zárukám po doplatku". Často to není záruka v pravém slova smyslu, ale chová se to jako pojištění. Takže jsou tam i výluky z pojištění. Ideálně je koukat na čistou záruku přímo od výrobce (prodloužená třeba po registraci výrobku). To jen jako poznámka.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 336
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: Kúpa automatickej práčky

Příspěvek od ctiforum »

Pridávam sa k Spacerovi: Samsung nebrat. Známym odišla chladnička 2 týždne po konci 2r. záruky (kompresor). Ja som sa naťahoval so Samsung servisom kvôli telefónu za 700 E. Chybný komponent (by default od výroby, za určitých okolností pracoval komponent chybne) a bránili sa jaxviňa. V nemecku to uznávali ako reklamáciu a menili komponent, u nás v krajine neobmedzenej blbosti to nechceli vymeniť a ani nevymenili. Odvtedy mám Samšunt na blackliste a ani nákovu by som od nich nekúpil. Ďalším známym teraz kľakol po cca troch-štyroch rokoch SamŠunt 43RU7092 ....klasika odídené edge podsvietenie a zdeformovaný/opálený do čierna prism-sheet.

Ešte doplnenie: Electrolux,Zanussi, AEG sú skoro identické/jeden čert. Všetko tuším jedna linka v Turecku. Mení sa len vizáž. Ten známy servisák tam bol pozrieť a rozprával mi o tom (cca 3 roky dozadu, nepamätám si už všetko).
Ja som s E-luxom spokojný. Jednoduché rozobranie, prístup a lacná oprava (pri tých rozflákaných ložiskách - tažké deky sa v nej niekedy prali)...
Naposledy upravil(a) ctiforum dne 04.srpen 2023 - 15:28, celkem upraveno 1 x.
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
Megadeth
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 19.únor 2021 - 22:06

Re: Kúpa automatickej práčky

Příspěvek od Megadeth »

furko píše:Cena bola orientačná, samozrejme že časom budú chcieť aj sušičku ale to teraz neriešim už dostali dosť :wink:
Išlo mi o konkrétneho výrobcu ale tiež si myslím že je to asi jedno keď teraz sú tie záruky po doplatku na viac rokov. Akurát nechcem aby tam servis bol stále.
Niečo som pozrel a asi to bude Samsung, je tam kopec blbosti a dá sa pridávať textil aj počas prania a samočistenie.
Tie Miele som kukal len neviem čo tam je iné oproti ostatným (funkcie, spoľahlivosť) keď je tam cena nad 1000€
Ked chces mat klud od servisu a myslim ze aj mlady tak im doplat a nech idu do Miele a mate klud. :good:
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Kúpa automatickej práčky

Příspěvek od mmiriboy »

Ja osobne by som Electrolux nechcel už ani zadarmo! Práčka E. u mňa a aj u segri cca po 3 rokoch K.O. A to nevravím o tom, že u mňa sa pračka E. hneď po záruke pokazila, odišla cievka na vstupnom dvoj-elektromagnet. ventile - toto som opravil, nebol problém. Ale keď začali ložiská po ďalšom roku od konca záruky búchať tak to NE..., na toto som povedal jednoznačne - neopravujem, práčka smer smetisko a kupujeme novú. :)
A čo sa týka značky Electrolux, podobný osud mali aj vysávače, tiež to hovno vydržalo! :) A preto vravím, od Electroluxu už nechcem absolútne nič!
Inak, áno značky Electrolux a Zanussi sú si hw identické. Rovnaké náhradné diely, od rovnakých predajcov náhradných dielov. Čiže súhlasím, všetko sa vyrába v rovnakej fabrike.
A čerešnička na tortičke: Minule som na jednej prevádzke (výroba cukrárskych výrobkov ai.) v Bratislave videl a to 1.krát! dokonca rozvaľovač na cesto značky Electrolux (samozrejme aj ten bol pokazený) a to sa v potravinárskej brandži pohybujem už pekných pár desiatok rokov.
Hovorím, reku tí Electroluxáci sa hrabú do takých vecí o ktorých nemajú ani šajnu! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Kúpa automatickej práčky

Příspěvek od marecek29 »

I já jsem koupil pračku+sušičku samsung.Vyšlo to jako nejlepší v testech.
Je to spojený pres wifi tak se nemusí zadávat dvakrát program a samozřejmě napojený na mobil+chytrou domáctnost.
Miele byla druhá na seznamu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Kúpa automatickej práčky

Příspěvek od marecek29 »

ctiforum píše:Pridávam sa k Spacerovi: Samsung nebrat. Známym odišla chladnička 2 týždne po konci 2r. záruky (kompresor).
Zajímavé,u nás mají 20 let záruku na kompresor.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1832
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpa automatickej práčky

Příspěvek od peter54 »

AEG, po 18 rokoch išla do šrotu stále funkčná. Manželka chcela novú AEG.
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Kúpa automatickej práčky

Příspěvek od vensan »

cca 12 rokov spat som kupoval pracku hladal som nieco co ma vysoke otacky kvoli dobremu odstredeniu aby susicka mala menej prace zhodou okolnosti som nasiel model od Beka ktory vyhovoval nizkou cenou aj parametrami no kedze to bol turek lowend tak som zavolal spoluziakovy ktory pracky servisuje ten mi vtedy hovoril ze s Bekom nezaznamenal ziadne problemy pamatam si ze hovoril neber Candy.Na pracke za celu dobu bola len jedna zavada a to ulomena rucka na otvorenie bubna objedal som a vymenil sam stalo to aj z dopravou do 7 eur.Keby ze sa teraz pokazi tak uz ani neriesim opravu a kupim nieco nove co vyhovuje dnesnym trendom s vybavou a spotrebou zarobila si na seba.
Neviem ako si Beko stoji teraz no nedavno bolo v TV ze kupuju popradsky Whirpool.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
vlasto
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: 27.říjen 2008 - 19:42

Re: Kúpa automatickej práčky

Příspěvek od vlasto »

No.1. Miele
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Kúpa automatickej práčky

Příspěvek od Kasr »

Ja osobne by som kúpil lacnú práčku a keď sa pokazí po záručnej dobe, tak ma to neserie. Už preč sú časy, že whirpoolka mi vydržala 19 rokov...
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: Kúpa automatickej práčky

Příspěvek od furko »

Tak som nakoniec kúpil Samsung nejakú vyššiu radu kopu blbosti a aj odstredenie má 1600 otáčok. Vraj vyhrala nejaký Dtest.
Doplatil som aj záruku na 5 rokov.
Ide tam potom nadstaviť aj sušička keď budú poslúchať.
Podľa predajcu v nemenovanom obchode je to vraj jedno, vymenia kus za kus. A to Candy ani on neodporúčal vraj samá výmena.
Dík za typy a aspoň sme zmenili téma.
Uživatelský avatar
Kenaj
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: 13.červen 2008 - 22:30
Bydliště: okr.Poprad

Re: Kúpa automatickej práčky

Příspěvek od Kenaj »

Skoda, ze temu citam neskoro. Bol som na dovolenke a potom ine starosti.
V robote mam kolegu, ktory robil servis pre samsung a opytal by som sa ho.
Spolu sme riesili aj moju pracku.
Teraz uz je to asi aj jedno.
Ine znacky boli spomenute a vieme o tom svoje :D
Vu+ zero
@Maximum E85 Multibeam
@diseq prepinac-23,5°E-19,2°E-16°E-13°E-9°E-4.8°E-0,8°W
@140,motor Optibox 3800
Uživatelský avatar
HRCIAK
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 04.říjen 2011 - 7:13
satelitni prijimac: LINUX-y

Re: Kúpa automatickej práčky

Příspěvek od HRCIAK »

ctiforum píše:Pridávam sa k Spacerovi: Samsung nebrat. Známym odišla chladnička 2 týždne po konci 2r. záruky (kompresor). Ja som sa naťahoval so Samsung servisom kvôli telefónu za 700 E. Chybný komponent (by default od výroby, za určitých okolností pracoval komponent chybne) a bránili sa jaxviňa. V nemecku to uznávali ako reklamáciu a menili komponent, u nás v krajine neobmedzenej blbosti to nechceli vymeniť a ani nevymenili. Odvtedy mám Samšunt na blackliste a ani nákovu by som od nich nekúpil. Ďalším známym teraz kľakol po cca troch-štyroch rokoch SamŠunt 43RU7092 ....klasika odídené edge podsvietenie a zdeformovaný/opálený do čierna prism-sheet.

Ešte doplnenie: Electrolux,Zanussi, AEG sú skoro identické/jeden čert. Všetko tuším jedna linka v Turecku. Mení sa len vizáž. Ten známy servisák tam bol pozrieť a rozprával mi o tom (cca 3 roky dozadu, nepamätám si už všetko).
Ja som s E-luxom spokojný. Jednoduché rozobranie, prístup a lacná oprava (pri tých rozflákaných ložiskách - tažké deky sa v nej niekedy prali)...
... ja mám zase obidva TVP od r.2011 SAMSUNGY, už by bolo treba niečo novšie, ale nechcú sa - koťuhy- pokaziť... a skoro všetky mobily v domácnosti bývali a sú tiež SAMSUNGY, nespomínam si na nejaký problém ...a fčul buď múdry...
fšelijaké LINUX-y
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 972
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpa automatickej práčky

Příspěvek od chocholousek »

:))
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 27.srpen 2023 - 17:39, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix YOUTUBE
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Kúpa automatickej práčky

Příspěvek od VTronik »

Podle mne nelze říci obecně, že některý výrobce to dělá vždy dobře a jiný vždy špatně. Proto existují různé řady a typy u každého výrobce. To je podle mne i důvod, proč někdo například se Samsungem "pohořel" a jiný je naprosto spokojený. Nemáte stejný výrobek ze stejné řady. Navíc jsou výrobci, kteří mají více továren, což také má vliv na kvalitu podle toho, co která továrna produkuje. Prostě výrobce chce uspokojit jak ty spořivější a nabídnout co nejlevnější výrobek, tak i ty movitější, kteří si připlatí. Což ale není vždy zárukou kvality. Bohužel...
Ono například u elektroniky stačí dát na stejnou základní desku jinou řadu elektrolytických kondenzátorů s dlouhou životností, což zvýší náklady, a náhle jde spolehlivost citelně nahoru.
Proto je nejlepší řídit se referencí na konkrétní typy.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“