IPTV/NET TV/OTT

Moderátor: EnoSat

gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: IPTV Enigma 2

Příspěvek od gchevalier »

je dobré použiť nejaký program, napr. TSreader pod Win, ktorý analyzuje http TS -Transport stream, a ktoré informácie okrem video a audio sa v ňom nachádzajú, asi aj vlc-ecko ukáže niečo ak stream dodržiava normu

referencia v bukete má potom tvar

Kód: Vybrat vše

SERVICE REFTYPE:FLAGS:STYPE:SID:TSID:ONID:NS:PARENT_SID:PARENT_TSID:UNUSED
napr. v minulosti to fungovalo aj takto

Kód: Vybrat vše

#SERVICE 1:0:1:bb9:103:22bf:0:0:0:0:http%3a//tvserver%3a3000/TS/T-8895-259-3001.ts: STV1
#DESCRIPTION STV1
kde - pokiaľ sú vyplnené hodnoty v HEX tvare 1:bb9:103:22bf tak stream sa správa ako keby ho prijímal DVB-S tuner, aj s nahrávaním, txt, epg, pip, picony ...

čo sa týka hls streamu - to už je asi iná pesnička
_https://iptv.community/threads/mpegts-or-hls.13264/
_https://www.dacast.com/blog/hls-streaming-protocol/
Uživatelský avatar
marcelmrc
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 03.leden 2008 - 10:26

Re: IPTV Enigma 2

Příspěvek od marcelmrc »

Tak moje *.m3u8 obsahuje linky na streamy v rôznych rozlíšeniach, ktoré sa po určitom čase menia, (token), to znamená ak s neho vytiahnem link na 1080p stream tak funguje len 12 h, preto to musím púšťať s hlavného *.m3u8, ktorý sa aktualizuje (tokoney).
Toto *.m3u8, HLS mi funguje len pod service 4097, kde po spustení sa pustí 360p a následné sa zmení na 1080p a tak ostane.
Ak ho dám ako service 1 tak je tma.
VU+ Uno 4K SE, VTi 15.0.02
Uživatelský avatar
snoop001
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 23.březen 2011 - 21:21
satelitni prijimac: Formuler F3
Bydliště: Nitra

Re: IPTV Enigma 2

Příspěvek od snoop001 »

Ahoj,

ja pouzívam plugin Jedi Maker Xtream, kde zadam IP alebo m3u file, vyberiem si že ktoré bouquets má stiahnut a potom si upravím poradie programov v Dreamboxedite.
Formuler F3 - OpenATV 6.2, OCTAGON SF8008 4K Twin, OpenATV6.4
Maximum E-85
1W-9E -13E-16E-19E-23E-28E + DVB-T - IPTV
Denon AVR X-1500H + DALI Oberon
Uživatelský avatar
marcelmrc
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 03.leden 2008 - 10:26

Re: IPTV Enigma 2

Příspěvek od marcelmrc »

To znamená, ak som správne pochopil, že mu zadám adresu linku a on mi s toho m3u8 vytiahne len stream v konkrétnom rozlíšení? teda napr. 1080p a nemusí sa to pustiť 360p a potom zmeniť na 1080p?
VU+ Uno 4K SE, VTi 15.0.02
djriki
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 65
Registrován: 23.říjen 2015 - 1:44

Re: Stream cez net

Příspěvek od djriki »

Ja som cez OPENWEBIF spravil z Bouquets playlist a ten si potom otvoril na druhom TV v nejakej smart iptv aplikacii a islo to. Myslim ze to bol OTT Player
Aktualne SF8008 + Gibertini AL 125 + Motor
AX 4k HD51 , Multifocus T85
Mara M9, Gibalue 800SE, 800UE
GM Hypercube
Octagon SF1008 SE+, SF1018, SF8, SF108
zbyneksk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 27.únor 2015 - 20:26

Re: Stream cez net

Příspěvek od zbyneksk »

Ahoj, prosím Tě a to jsi jen konvertoval ten vygenerovaný *.m3u soubor na HTML soubor?
A kam jsi ho uložil do boxu?
djriki
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 65
Registrován: 23.říjen 2015 - 1:44

Re: Stream cez net

Příspěvek od djriki »

zbyneksk píše:Ahoj, prosím Tě a to jsi jen konvertoval ten vygenerovaný *.m3u soubor na HTML soubor?
A kam jsi ho uložil do boxu?
A na co by som konvertoval m3u na html?? Co konkretne chces dosiahnut?
Vytvorenim playlistu cez openwebif ziskam zoznam linkov na streamovanie svojho sat. boxu.
To znamena ze tento playlist mozem otvorit na inom zariadeni a sledovat urcity kanal zo svojho boxu.
zaroven to znamena ze na satelite nemozes sledovat nieco ine (pokial nemas twintuner). Receiver pritom ostava asi v pohotovostnom rezime. Vyznam to ma napr. ten ze idem spat do spalne kde mam smart TV a tam si mozem v ramci domacej wifi siete sledovat kanaly zo svojho boxu pomocou aplikacie v TV.
Aktualne SF8008 + Gibertini AL 125 + Motor
AX 4k HD51 , Multifocus T85
Mara M9, Gibalue 800SE, 800UE
GM Hypercube
Octagon SF1008 SE+, SF1018, SF8, SF108
djriki
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 65
Registrován: 23.říjen 2015 - 1:44

Re: IPTV Enigma 2

Příspěvek od djriki »

marcelmrc píše:To znamená, ak som správne pochopil, že mu zadám adresu linku a on mi s toho m3u8 vytiahne len stream v konkrétnom rozlíšení? teda napr. 1080p a nemusí sa to pustiť 360p a potom zmeniť na 1080p?
Sice nie som nejako znaly v tejto teme ale ak som ta spravne pochopil tak ty zadavas link na stream
ktory je pravdepodobne vysielany vo viac rozliseniach (nieco ako ked si na youtube prepnes kvalitu) ?
Podla mna to takto nefunguje. Jedine ak by si mal na E2 prehravac ktory by vedel kvality streamu rozlisit a umoznit prepinat. Inak by som predpkladal ze ak zdroj je 360 tak aj ty pozeras 360. Ak tvoj dodavatel streamu ma napr. film vo viacerych kvalitach tak pravdepodobne kazda kvalita bude mat osobitny link. zase to co popisujes vyssie znamena ze ty pustis jeden link (360) ale player ti sam prepne na iny link (1080)? To je zaujimave. Riesil by som to tiez cez nejaky IPTV bouquets creator kde by si mal tie linky pekne rozdelene napr. jeden stream v 3 kvalitach (tri samostatne linky sa zobrazia ako 3 samostatne polozky (kanaly)) a ty si pustis ktory chces. Samozrejme zapnut co najcastejsiu aktualizaciu ked ze piratske linky nemaju dlhu zivotnost...
Opravte ma ak sa mylim, rad sa poucim.
Aktualne SF8008 + Gibertini AL 125 + Motor
AX 4k HD51 , Multifocus T85
Mara M9, Gibalue 800SE, 800UE
GM Hypercube
Octagon SF1008 SE+, SF1018, SF8, SF108
zbyneksk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 27.únor 2015 - 20:26

Re: Stream cez net

Příspěvek od zbyneksk »

Ahoj, v tom případě nechápu, co jsi myslel tím:
Ja som cez OPENWEBIF spravil z Bouquets playlist a ten si potom otvoril na druhom TV

Samozřejmě, že když v PC kliknu na *.m3u, tak si jednoduše přehraji daný stream ve VLC, to frčí jak z praku, s tím problém nemám, třeba i v mobilu, avšak není mi jasné, jak ho dostanu do jiné App napr. OTT player.
Když jsem v TV Samsung zadal IP adresu STB do OTT player, tak mi napsal, že tam nic takového není.
djriki
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 65
Registrován: 23.říjen 2015 - 1:44

Re: Stream cez net

Příspěvek od djriki »

zbyneksk píše:Ahoj, v tom případě nechápu, co jsi myslel tím:
Ja som cez OPENWEBIF spravil z Bouquets playlist a ten si potom otvoril na druhom TV

Samozřejmě, že když v PC kliknu na *.m3u, tak si jednoduše přehraji daný stream ve VLC, to frčí jak z praku, s tím problém nemám, třeba i v mobilu, avšak není mi jasné, jak ho dostanu do jiné App napr. OTT player.
Když jsem v TV Samsung zadal IP adresu STB do OTT player, tak mi napsal, že tam nic takového není.
Otvoris si openwebif. Podrzis mys na zvolenom Bouquete (napr. Skylink). windows ti ponukne ulozit ho vo formate "services.m3u8". Playlist pre externe zariadenia sa vzdy nahrava na strankach poskytovatela aplikacie (Siptv.eu, Duplexplay.....) V tomto pripade to bude teda Ottplayer.es.
Zaregistrujes sa a vyplnis si profil. Potom vo svojom profile mas moznost Playlists. Tam si mozes pridat novy playlist ci uz formou external link alebo v nasom pripade file upload. Dalej pojdes do DEVICES kde si pridas zariadenie kde to chces sledovat. Ja mam napr. TV Spalna. Presny postup pridavania zariadenia uz si nepamatam ale nebude to nic zlozite.. urcite len napisanie nejakeho kodu z TV aplikacie do PC. Potom si uz len spustis v TV appku OTT player a tvoj playlist by tam mal byt.

Podobny postup je aj na appky Smartiptv,Duplex Play,IPTV Smarters... kazde zariadenie (telka) podporuje nieco ine... Pochopil si to uz?

Edit> Najprv pridaj svoje zariadene a potom pri nahrati playlistu musis to zariadenie zaskrtnut ze sa ma na nom playlist prehravat. Prijmac nechat v pohotovostnom rezime.
Aktualne SF8008 + Gibertini AL 125 + Motor
AX 4k HD51 , Multifocus T85
Mara M9, Gibalue 800SE, 800UE
GM Hypercube
Octagon SF1008 SE+, SF1018, SF8, SF108
zbyneksk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 27.únor 2015 - 20:26

Re: Stream cez net

Příspěvek od zbyneksk »

Děkuji Ti za vyčerpávající vysvětlení, budu to ještě muset lépe nastudovat, až vstřebám bukvy, neboť support na stránce Ottplayer.es se mi i po přepnutí na EN zobrazuje v azbuce.

To Smart IPTV on Samsung Smart TV je pro mne čitelnější https://siptv.eu/howto/sammy/

Nicméně pokud jsem to pochopil správně, tak ten vyexportovaný playlist *.m3u8 se musí načíst kamsi ven na server do světa, takže pak potřebuji připojení k internetu.

Mne by především zajímalo - zda existuje i jiné řešení - jak to udělat jen lokálně? Tedy tak, aby jsem si z TV mohl rovnou šáhnout na Enigma 2 / Linux STB v rámci lokální sítě, např. z TV Samsung (na terase) do přijímače Octagon v pohotovostním režimu (v obývacím pokoji), tedy obdobně jako když si spustím požadovaný TV program přes OpenWebif ve VLC na PC.

Možná na to bude existovat nějaký plug-in do Enigmy, přes který lze streamovat obsah ze sat do lokální sítě. Přeci v přijímači je Linux ...
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Stream cez net

Příspěvek od petersk »

Darmo máš prijímač linux ale problém máš s TV. Už Ti to tu asi všetky možnosti vymenovali, ako sa to dá. Na druhý linux prijímač s E2 nie je problém cez plugin remostreamconverter alebo na Kodi cez pvr addon enigma2 client. Kúp si nejaký android TV stick /mecool, xiaomi/ k TV a bez problémov nastreamuješ bez m3u8 playlistu.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
snoop001
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 23.březen 2011 - 21:21
satelitni prijimac: Formuler F3
Bydliště: Nitra

Re: IPTV Enigma 2

Příspěvek od snoop001 »

Ahoj,

Ano, kazde rozlisenie je zvlášť ksnal. Mas SD, HD a 4K. Záleží od tvojho provideru.
Ja mám autom.aktualizaciu vypnutú aby mi neprehadzoval programy. - nevýhoda že ked pridaju nový kanal tak to tam nemam.
Sledujem to cez enigmu, cez android v appl. IPTV Smarters Pro a takisto aj na Ipade v app aj na PC takze viem kedy pridaju nový kanál.
Formuler F3 - OpenATV 6.2, OCTAGON SF8008 4K Twin, OpenATV6.4
Maximum E-85
1W-9E -13E-16E-19E-23E-28E + DVB-T - IPTV
Denon AVR X-1500H + DALI Oberon
Uživatelský avatar
marcelmrc
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 03.leden 2008 - 10:26

Re: IPTV Enigma 2

Příspěvek od marcelmrc »

to "djriki":

Jedná sa o HLS (= m3u8) stream, to znamená, že vysielací server rozdelí prúd na samostatné 10-sekundové sekcie mp4.
HLS je adaptívny protokol streamovania bitrate. To znamená, že klientske zariadenie a server dynamicky detekujú rýchlosť internetu používateľa a potom podľa toho upravia kvalitu videa.

To znamená stream obsahuje viaceré rozlíšenia, a konkrétne rozlíšenie sa zvolí automaticky podľa rýchlosti internetu.
VU+ Uno 4K SE, VTi 15.0.02
Uživatelský avatar
Milos999
Odborník
Odborník
Příspěvky: 384
Registrován: 14.červen 2006 - 8:38

playlist vo formate *.m3u s protokolom rtp - problem

Příspěvek od Milos999 »

Zdravim,
Chcem Vas poprosit o radu alebo pomoc.
Mam iptv playlist vo formate *.m3u s protokolom rtp (priklad rtp://@xxx.xxx.xx.xxx:xxxx) normalne mi na stolnom PC (Win10) ide o.k. vsetky tv kanaly co su v nom... PC mam pripojeny na intermet sietovym kablom... Ale ked ten iptv playlist dam prehrat do inych zariadeni v mojej lokalnej sieti tak to uz nejde... Skusal som TV LG cez (android box) pripojeny tiez sietovym kablom do internetu nejde to uz... mobil som rozbehal ale iba cez wifi pripojenie ale tablet tak ten ho uz nenacita ani ho nespusti uz ani cez wifi . Nechapem moje stolne PC mam v tej istej sieti ako aj uz uvedene zariadenia tie tiez mam v tej istej sieti... Poradte prosim preco to ide na PC a na ostatnych zariadeniach v tej istej lokalnej sieti cez sietovy kabel alebo cez wifi uz nie ?! Vopred dakujem...
Zgemma H9 Combo, + WDC WD64 640 gb Scorpio Blue Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500
Obrázek
Mr. Death
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 29.září 2015 - 18:00

Re: IPTV Enigma 2

Příspěvek od Mr. Death »

Bohužel Enigma se ani trochu pro IPTV nehodí. Sice to nějak funguje, ale je problém s tím cokoliv dělat. Pouštět pořady ze záznamu je úplná utopie. Nakonec jsem pořídil Android TV.
Uživatelský avatar
005jon
Odborník
Odborník
Příspěvky: 316
Registrován: 25.únor 2007 - 16:58

Re: IPTV na Enigma 2

Příspěvek od 005jon »

a že nejde :ROFL:
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: IPTV na Enigma 2

Příspěvek od gusto1 »

Len pripmeniem aky je rozdiel medzi IPTV a OTT.
IPTV poskytuje vo svojej sieti ISP (napr. orange, telekom (v cesku o2 apod ...)).
Pretoze ze je to jeho vlastna siet, tak ma aj svoje CDN servery, takze si to vie vo svojej sieti pekne manazovat.
OTT je TV, ktoru poskytovatel ponuka cez verejny internet. CDN servery si musi prenajimat, ale da sa povedat, ze aj OTT je dnes na celkom slusnej urovni.
Napr. aj skylink ma TV cez internet a to je OTT (nie IPTV).
Uživatelský avatar
005jon
Odborník
Odborník
Příspěvky: 316
Registrován: 25.únor 2007 - 16:58

Re: IPTV na Enigma 2

Příspěvek od 005jon »

aj tak to mnohý budu ľudovo nazývať IPTV a nie Over The Top a budu to hádzať do jedného koša.
indiamos
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 29.srpen 2007 - 17:23

Re: Stream cez net

Příspěvek od indiamos »

Ja pouzivam enigma2 octafon sf 126.
Kupil som z ciny android box k tv a na boxe ideprogram dreambox player stiahnuty na google. Box mam k reutry pripojeny kablom a od reutra ide wifi. Ked je vela ucastnikov na wifi obcas to zamrza. Da sa pozerat aj nahravky aj stream
Odpovědět

Zpět na „Enigma2 Settings“