Amiko HD8155-Prosím o radu

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Uživatelský avatar
rakato11
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 20.srpen 2011 - 22:13
satelitni prijimac: AB Cryptobox 650HD
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Amiko HD8155-Prosím o radu

Příspěvek od rakato11 »

Dobrý den všem přítomným. Syn si vzal před dvěma léty od ORANGE paušál na telefon a k němu satelitní televizi s Amiko HD8155, před půl rokem koupil Formuler F4 a tento přijímač odložil. Já se jej nyní pokouším zprovoznit na satelitu Astra 23,5°E kde vysílá skylink.
V přijímači je nahrán tento software:
IMG_20210223_094820.jpg
V přijímači jsou předvolené družice Eutelsat W2M 16E a Hot Bird 6/8 13E, já jsem tam přidal Astra 3B 23,5E, ručně zadal parametry transpordérů a zkusil spustit ladění. Jelikož je tam pouze ORANGE Scan tak jsem spustil ladění ručně a naladilo mi to nějaké stanice ale zjistil jsem že ne všechny, pouze z toho posledního transpordéru co jsem tam jako poslední zadával jeho parametry tudiž si myslím že je zapotřebí ladit na každém transpordéru zvlášť.
Pak mně napadlo jestli tam není zapotřebí provést aktualizaci tak jsem zadal "Aktualizovat přes satelit", začalo mi to odpočítávat tuším od "80" a když to došlo na "0" tak se za tu dobu nic nezměnilo a vypsalo mi to "Nazpět" což jsem potvrdil OK.
Chci se proto zeptat vás zkušenějších zda by pomohlo nahrát do toho přijímače nějaký jiný soft a jaký. Já doma provozuji AB Cryptobox 650HD a do něj jsem nahrával "firmware patch", je možné něco takového i u tohoto přijímače?
A jde na tomto přijímači nějak zprovoznit ladění FastScan?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Na Aliexpressu ale i v jiných obchodech (které jsou zaregistrovány) objednávám výhradně přes tento "Systém vratných peněz" kde mi vrátí Cashback(vrácení části peněz z nákupu). Nezapomenout nakupovat přes tuto aplikaci aby byla připsána odměna.
mlanik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 12.březen 2007 - 11:08

Re: Amiko HD8155-Prosím o radu

Příspěvek od mlanik »

Su softy aj tu na Abfore,postahuj nieco aktualne plus pozri aj ostatne fora polske,nemecke,rumunske,je tam toho pozehnane,su aj verzie z fastscanom na skylink alebo freesat aj zahranicni provajderi a vyber ktory ti bude vyhovovat.
Uživatelský avatar
kratke_pole
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 363
Registrován: 03.prosinec 2015 - 16:34

Re: Amiko HD8155-Prosím o radu

Příspěvek od kratke_pole »

Toto je pre zmenu z flixbox - antiksat na klasicky 8155.
viewtopic.php?f=14&t=75694#p798011
Za vyskusanie nic nedas.
Do r. 2015 ako alfsvk
Uživatelský avatar
rakato11
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 20.srpen 2011 - 22:13
satelitni prijimac: AB Cryptobox 650HD
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Re: Amiko HD8155-Prosím o radu

Příspěvek od rakato11 »

Na této stránce jsem našel také jako zde na foru nějaké aktualizace jenom bych potřeboval vysvětlit které použít zda obě nebo jenom jednu z nich.
AMIKO HD8155 1.4.30 emu
AMIKO HD8155 1.4.30 mcas
Respektive potřebuji vysvětlit co znamená to emu nebo mcas.
Na Aliexpressu ale i v jiných obchodech (které jsou zaregistrovány) objednávám výhradně přes tento "Systém vratných peněz" kde mi vrátí Cashback(vrácení části peněz z nákupu). Nezapomenout nakupovat přes tuto aplikaci aby byla připsána odměna.
Uživatelský avatar
kratke_pole
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 363
Registrován: 03.prosinec 2015 - 16:34

Re: Amiko HD8155-Prosím o radu

Příspěvek od kratke_pole »

Napred ho musis nejakym sposobom preklopit z Orange na klasika.
/ SW z tej stranky to napriamo nepojde /
Ak to nie je Orange-om bloknute a odblokovat to vedia oni po skonceni akcie.
Za predpokladu ze uspejes mozes mcas alebo emu riesit potom.
Do r. 2015 ako alfsvk
Uživatelský avatar
rakato11
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 20.srpen 2011 - 22:13
satelitni prijimac: AB Cryptobox 650HD
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Re: Amiko HD8155-Prosím o radu

Příspěvek od rakato11 »

Tak jsem si stáhnul ty dva soubory na USB, vložil do přijímače a začal nahrávat ten první ale po několika sekundách mi to vyhodilo chybu stahování tak buď to má ORANGE pojištěné a nebo bude někde jiný problém.
Na Aliexpressu ale i v jiných obchodech (které jsou zaregistrovány) objednávám výhradně přes tento "Systém vratných peněz" kde mi vrátí Cashback(vrácení části peněz z nákupu). Nezapomenout nakupovat přes tuto aplikaci aby byla připsána odměna.
mlanik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 12.březen 2007 - 11:08

Re: Amiko HD8155-Prosím o radu

Příspěvek od mlanik »

Skus tam navolit pri flesovani ALL alebo aj s bootom,mohlo by sa chytit,elebo skus aj starsie verzie a potom novsie...
fuxo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 28.březen 2006 - 14:15

Re: Amiko HD8155-Prosím o radu

Příspěvek od fuxo »

Majú to zablokované, riešil som to programátorom.
Uživatelský avatar
rakato11
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 20.srpen 2011 - 22:13
satelitni prijimac: AB Cryptobox 650HD
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Re: Amiko HD8155-Prosím o radu

Příspěvek od rakato11 »

Takže jediná možnost je to zprovoznit pomocí programátora. Což o to, programátor bych měl Ch341A jenom asi bude potřeba vypájet nějakou tu paměť a do ní nahrát novou náplň, je to tak?
Na Aliexpressu ale i v jiných obchodech (které jsou zaregistrovány) objednávám výhradně přes tento "Systém vratných peněz" kde mi vrátí Cashback(vrácení části peněz z nákupu). Nezapomenout nakupovat přes tuto aplikaci aby byla připsána odměna.
fuxo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 28.březen 2006 - 14:15

Re: Amiko HD8155-Prosím o radu

Příspěvek od fuxo »

Vypájet pamäť z prijímača naprogramovať a napäť zapájet.
Uživatelský avatar
rakato11
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 20.srpen 2011 - 22:13
satelitni prijimac: AB Cryptobox 650HD
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Re: Amiko HD8155-Prosím o radu

Příspěvek od rakato11 »

Tak jsem uvažoval že kdybych použil "programovací kleště" a přímo je připojil na piny té paměti tak bych nemusel jí vypájet, myslím že by to mělo jít.
Ještě otázka, do té paměti jsi nahrál soubor jako je při nahrávání přes USB nebo je zapotřebí použít jinou náplň?
Na Aliexpressu ale i v jiných obchodech (které jsou zaregistrovány) objednávám výhradně přes tento "Systém vratných peněz" kde mi vrátí Cashback(vrácení části peněz z nákupu). Nezapomenout nakupovat přes tuto aplikaci aby byla připsána odměna.
fuxo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 28.březen 2006 - 14:15

Re: Amiko HD8155-Prosím o radu

Příspěvek od fuxo »

Kliešťami to málo kedy funguje , ale skúsiť to môžeš, súbor použiť ten istý ako cez usb.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“