Octagon SF3038 - Nové Skylink programy a nefunkčný FastScan

Moderátoři: fuzak, misut

Odpovědět
Uživatelský avatar
BoKo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 24.červen 2009 - 11:16
satelitni prijimac: Octagon SF3038 (triple)
Bydliště: Trnava

Octagon SF3038 - Nové Skylink programy a nefunkčný FastScan

Příspěvek od BoKo »

Ahojte,
ospravedlňujem sa všetkým, že ruším cez adventné sviatky. Dlhšiu dobu som nebol doma a žil som v tom , že môj Skylink Fastscan plugin funguje. Aké bolo však moje prekvapenie, keď som sa teraz po mesiacoch vrátil a zistil, že všetky tie novinky zo Skylinku sa mi nepreladili samé a FastScasn nejde.

Vlastním Octagon SF3038 triple tuner (momentálne zapojené iba B-čko - satelitný 23,5) s Enigmou Special Edition od Ellano (Open ATV 6.0 Metrix HD, Kernel 4.1.24). Fastscan dlhé roky fungoval, no momentálne nefunguje.

Pripúšťam, že na vine môžem byť aj ja. V lete som sa snažil sprevádzkovanie nahrávania a sledovania viacerých programov pomocou dvoch samostatných parabol napojených do jednotlivých tunerov (A, B). V rámci toho som robil pokusy aj so Softcammi, no samozrejme, že som v tomto úplný amatér. Momemntálne (keďže som to nerozbehal) mám zapojenú lepšiu parabolu v Octagone SF 3038 a menšiu a horšiu v TV Samsung (QE55Q80...).

Priamo v Pythone sa mi vŕtať nechce (priznávam, už sa mi nechce, vŕtam sa v tom hodinu).

Vie mi prosím Vás niekto z Vás poradiť, ako Skylink Fastscan opäť sprevádzkovať. Ešte dodávam, že v príjmači používam Skylink certifikovanú čítačku v CI slote.

Kartou to nebude, pretože TV nemal problem vykonať Fastscan.

Ďakujem profíkom za pomoc.
Octagon SF3038 triple tuner, 2 x parabola, DAC Project Pre-Box S2, Yamaha A-S700, Dynaudio Emit M20, Volumio (Raspberry 3B+)
Uživatelský avatar
BoKo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 24.červen 2009 - 11:16
satelitni prijimac: Octagon SF3038 (triple)
Bydliště: Trnava

Re: Octagon SF3038 - Nové Skylink programy a nefunkčný FastScan

Příspěvek od BoKo »

Zatiaľ som to vzdal po dvocho hodinách laborovania (a to pracujem ako IT technik a používam bežne Win aj Linux) celý FastScan vzdal predpokladajúc, že 5-ročný (aj keď drahý) príjmač už proste SW neaktualizujú. Dokonca už v pluginoch ani nie je Skylink Fastscan.

EDIT: Ospravedlňujem sa, v neposlednom rade kvalitným obrazom.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 13.prosinec 2020 - 18:11, celkem upraveno 1 x.
Důvod: pokec o kupe mas v poradni
Octagon SF3038 triple tuner, 2 x parabola, DAC Project Pre-Box S2, Yamaha A-S700, Dynaudio Emit M20, Volumio (Raspberry 3B+)
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Octagon SF3038 - Nové Skylink programy a nefunkčný FastScan

Příspěvek od VTronik »

Nevím proč to vzdáváš tak rychle... Teď jsem koukal na image OpenATV a je ve verzi 6.4 aktuálně k dispozici i pro Octagon SF3038. Jelikož je v image Fastscan i na Skylink součástí, mělo by to fungovat. Není v pluginech, ale přímo je zakompnován v menu a najdeš ho na konci u položek pro nastavení příjmu. Za zkoušku nic nedáš. Když si uděláš zálohu aktuálního image, nic neriskuješ.

Image ke stažení zde.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
BoKo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 24.červen 2009 - 11:16
satelitni prijimac: Octagon SF3038 (triple)
Bydliště: Trnava

Re: Octagon SF3038 - Nové Skylink programy a nefunkčný FastScan

Příspěvek od BoKo »

Ďakujem za odpoveď, za normálnych okolností by som laboroval pokojne aj mesiac. Avšak momentálne máme komplikovanú situáciu s mojou mamou a manželka je už na infarkt a zároveň som v práci tak zavalený, že keby som tomu venoval viac ako tie 2 hodiny, tak manželka by ma asi ubila bejzbolovou pálkou :-) . Ďakujem za odpoveď a pokúsim sa manželku po Krausovi prehovoriť ešte na chvíľu laborovania. Ďakujem
Octagon SF3038 triple tuner, 2 x parabola, DAC Project Pre-Box S2, Yamaha A-S700, Dynaudio Emit M20, Volumio (Raspberry 3B+)
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Octagon SF3038 - Nové Skylink programy a nefunkčný FastScan

Příspěvek od VTronik »

Tyhle starosti chápu, občas je máme všichni. Já to vidím reálně tak, že pro zprovoznění příjmu nahrátím nové image a naskenováním pomocí Fastscanu musí stačit méně než hodinka naprosto s přehledem. Když budeš spěchat a kroky půjdou hladce, tak cca za 20 minut máš hotovo od zahájení flashování. Ostatní featury včetně dalších pluginů je bonus, na to je potom čas.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
BoKo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 24.červen 2009 - 11:16
satelitni prijimac: Octagon SF3038 (triple)
Bydliště: Trnava

Re: Octagon SF3038 - Nové Skylink programy a nefunkčný FastScan

Příspěvek od BoKo »

VTronik píše:Tyhle starosti chápu, občas je máme všichni. Já to vidím reálně tak, že pro zprovoznění příjmu nahrátím nové image a naskenováním pomocí Fastscanu musí stačit méně než hodinka naprosto s přehledem. Když budeš spěchat a kroky půjdou hladce, tak cca za 20 minut máš hotovo od zahájení flashování. Ostatní featury včetně dalších pluginů je bonus, na to je potom čas.
Ďakujem Ti za radu, pokúsim sa k tomu teda zajtra po práci nejako dostať, ale všetky pluginy...tak to mi vyjde čas možno budúci, možno až ten ďalší víkend. Každopádne si veľmi cením Tvoju pomoc. Obraz som si už stiahol, teraz len nájsť ten čas (práve som bol na ceste pripraviť si veci do práce, osprchovať sa ... :-) ). Ďakujem zatiaľ, dám vedieť, keď sa k tomu dostanem.

Tak či tak, som sa ale už nejakú dobu chystal na príjmač, ktorý by zastúpil aj 4K multimediálny prehrávač, pretože môj prehrávač už po 6 rokoch nie je pripravený na 4K, HDR, H265 ..., tak som pôvodne myslel, že to spojím do jedného. Keď už investovať, nech je to iba jedna krabička. Moja pôvodná ídea bola Raspberry 4, avšak tam je to so stíhaním 4K HDR vidí s vysokým dátovým tokom zatiaľ stále ošemetné (cez Kodi)...
Octagon SF3038 triple tuner, 2 x parabola, DAC Project Pre-Box S2, Yamaha A-S700, Dynaudio Emit M20, Volumio (Raspberry 3B+)
Uživatelský avatar
BoKo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 24.červen 2009 - 11:16
satelitni prijimac: Octagon SF3038 (triple)
Bydliště: Trnava

Re: Octagon SF3038 - Nové Skylink programy a nefunkčný FastScan

Příspěvek od BoKo »

Ešte aby som to upresnil a nebol za lenivca, tak nielen, že mám mamu po porážke o ktorú sa musím teraz starať, ale najmä som IT technik na 8 ročnom gymnáziu (jediný) a celá dištančtná výuka žiaľ je na mne, takže momentálne keď vidím počítač alebo elektroniku je mi na zvracanie. :-) Aj tak však ďakujem za dobrú radu a dúfam, že sa k tomu č najskôr dostanem.

EDIT: A v neposlednom rade Ti želám krásne Vianoce. Už musím do tej sprchy. Díky.
Octagon SF3038 triple tuner, 2 x parabola, DAC Project Pre-Box S2, Yamaha A-S700, Dynaudio Emit M20, Volumio (Raspberry 3B+)
Odpovědět

Zpět na „OCTAGON SF3038“