Zapojení druhého tuneru VU+ Solo4K

Moderátoři: EnoSat, fuzak

Odpovědět
kaviar
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 03.říjen 2017 - 19:00
satelitni prijimac: VU+ solo4K

Zapojení druhého tuneru VU+ Solo4K

Příspěvek od kaviar »

Zdravím přítomné.
Nejsem odborník na tuto problematiku, tak si jdu pro radu. Na mém VU+Solo4k mám v současnosti připojen jeden tuner a chtěl bych připojit i druhý. Viz přiložené schéma "Současný stav". Můj dotaz zní, mohu provést zapojení dle schématu "Nový stav" s mnou navrženými komponenty? Mám natažen pouze jeden kabel od SPU k VU a nevím jak přesně SPU funguje.
capture_003_14082021_222547.png
Díky za rady.
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: Zapojení druhého tuneru VU+ Solo4K

Příspěvek od hrotik »

Též nejsem odborník,tak jenom moje doměnka. Tak jak si to nakreslil to možná chodit bude, ale minimálně za předpokladu, že všechny prvky - LNB počínaje a tím rozbočovačem konče budou v provedení UNICABLE.Snad poradí i někdo znalejší.
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Zapojení druhého tuneru VU+ Solo4K

Příspěvek od VTronik »

kaviar píše:Zdravím přítomné.
Nejsem odborník na tuto problematiku, tak si jdu pro radu. Na mém VU+Solo4k mám v současnosti připojen jeden tuner a chtěl bych připojit i druhý. Viz přiložené schéma "Současný stav". Můj dotaz zní, mohu provést zapojení dle schématu "Nový stav" s mnou navrženými komponenty? Mám natažen pouze jeden kabel od SPU k VU a nevím jak přesně SPU funguje.

Díky za rady.
Protože SPU 41-02 je DiSEqC relé a přidán je do sestavy pouze twin LNB s rozobočovačem, tak mohu s klidem prohlásit, že takto to fungovat nebude.
Aby bylo zřejmé proč:
1. Již na LNB se vybere z přijímaného rozsahu část (pásmo a polarizace), která je konvertována do pásma od 950 do 2150MHz a posílána na výstup LNB.
2. DiSEqC relé vybere jeden z připojených výstupů LNB a pošle signál po kabelu dál do receiveru. Vždy je směrem k receiveru posílán signál pouze z jednoho vstupu relé (jednoho výstupu z LNB), ostatní neprocházejí.
3. Od receiveru směrem k LNB jsou posílány povely formou změny napětí a impulsy na řídící frekvenci 22kHz, nelze proto napřímo propojit dva vstupy receiveru.

Z výše uvedeného je snad jasné, že není možné použít jeden kabel pro stejný rozsah přenášených frekvencí (950-2150MHz a sdílení řízení od dvou tunerů receiveru)!!! Je proto nutné systém upravit tak, aby na vstup receiveru dorazil signál:
1. Buď dvěma nezávislými trasami (ideálně druhý kabel od LNB k receiveru, nebo stacker a destacker pro sdílení jednoho kabelu)
2. Nebo použít technologii Unicable, která problém sdílení kabelu řeší jiným způsobem konverze signálu do sdíleného kabelu

PS: Signál z antény pro pozemní příjem jde do sdíleného kabelu přidat, protože používá jiné frekvenční pásmo. Vzájemně se tak neruší. K rozdělení musí být na konci kabelu příslušná TV zásuvka, která frekvenčně signály opět oddělí na samostatné výstupy (TV/SAT).
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
kaviar
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 03.říjen 2017 - 19:00
satelitni prijimac: VU+ solo4K

Re: Zapojení druhého tuneru VU+ Solo4K

Příspěvek od kaviar »

Moc díky za cenné rady. Mám ještě dva dotazy:
1. Mohu stacker instalovat před SPU a destacker pak před VU?
2. Mohl by jste mě prosím nasměrovat na nějaký prvek Unicable, který by bylo vhodné použít?

Díky.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 14.srpen 2021 - 22:28, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: Zapojení druhého tuneru VU+ Solo4K

Příspěvek od ctiforum »

Stacker/destacker (manuál je na druhej záložke)
Unicable konvertory
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
Odpovědět

Zpět na „LNB konvertory“