Netflix na Android TV boxoch

Moderátor: EnoSat

Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Netflix na Android TV boxoch

Příspěvek od Steiner »

Možno to sem celkom nepatrí ale vzhľadom k tomu že Android / Android TV box môže byť aj s TV/SAT tunerom tak trochu aj áno.
Nechcem pokračovať v tejto téme:
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... &start=100
tak som založil novú.
Hľadal som aké sú možnosti použitia Netflix v 4K na Android TV boxoch a zistil som že to nie je také jednoduché.
Všetky čo som našiel s Netflix certifikáciou sú parametricky/cenovo tak povediac "nevyhovujúce".
- NVIDIA SHIELD, Fire TV Stick, Xiaomi Mi Box, Roku Ultra | HD/4K, WeTek atď.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_N ... le_devices
Napr. aj:
petersk píše:Ja ich nepodceňujem. Vlastná skúsenosť. Potrebujem takýto box na sledovanie streamov a filmov a kupovať k tomu ešte nejakú myš alebo touchpad považujem ja osobne za zbytočné a nepraktické. .....aj mne napr na H96 max x3 funguje všetko, čo si uviedol, ale sa to nedá porovnať s Android TV na Mecool km9pro. Skús vyskúšať nejaký box s Android TV a potom porovnávaj. ...
Mecool km9pro, má aj Widevine L1 certifikát, aj non root, ale Netflix certifikát nie, a teda HD/4K jednoducho nejde.

Riešil už niekto podobnú otázku?: - priorita Netflix HD/4K a pritom aby čo sa týka iných parametrov aj za niečo stál:
- lepší chipset -napr. S922X
- Android TV (min. 9) s dobrým diaľkovým / možno aj gyro
- možnosť aktualizácií a samozrejme google play
- LAN 1000Mbs
- SPDIF
- USB 3
- min 4GB DDR4
- min 32/64/128GB flash
- slot na tf card/ sdhc
- HDMI samozrejmosť, možno aj AV výstup
Pár dní hľadám, no neúspešne, chcel by som toho až tak moc? :)
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Ali4e
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 17.leden 2010 - 14:07

Re: Netflix na Android TV boxoch

Příspěvek od Ali4e »

Taký Android TV box asi neexistuje. Tu je aktuálny prehľad top boxov:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
VU+ Ultimo 4K, OpenPli 8.1, Sony Android TV 65X93J
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Netflix na Android TV boxoch

Příspěvek od Steiner »

Dík, nevidel som taký doteraz.
To je super prehľad so všetkými podstatnými parametrami, aj jasným infom o Netflixe a iných stream. službách, okrem možnosti tf card / sdhc , to tam nevidím.
Nechápem prečo napr. do tej NVidie už nedali SPDIF a tf card.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Netflix na Android TV boxoch

Příspěvek od petersk »

Ale Ty hľadáš box s Android TV, či s čistým Androidom?. V tomto zozname kde je Official ATV tak tie sú s Android TV, ostatné sú s čistým Androidom. A je to trošku rozdiel.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Netflix na Android TV boxoch

Příspěvek od Steiner »

Priznám sa že som sa o tieto "krabičky" doteraz nejako nezaujímal, ale podľa toho čo som pozeral je lepšie ovladateľná - použiteľná ako doplnok k TV krabička s Android TV.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Netflix na Android TV boxoch

Příspěvek od petersk »

Tak po lopaticky applikácie Android TV sú prispôsebené na obsluhu s dialkovým ovládačom. Majú v sebe chromecast a sú Google certificated. Lepšie spolupracuje s Google Assistentom a s Google Home. Má svoj Google Play. Applikácie ako napr. SkylinkLive, dreamdroid, Livechannells od Google sú úplne iné ako na čistom Androide. Čistý Android funguje ako mobil, tablet, veľa vecí sa dá ovládať s DO ale gro nie. Treba k tomu touchpad alebo myš. Ale keďže pre mňa je dôležitá pri pozeraní streamov a videí jednoduchá obsluha s DO, takže za mňa len Android TV. Napr. ak v nich používaš len Kodi, alebo Coreelec, Libreelec tak dá sa s DO rovnako ovládať. Ale ja ho nepoužívam len na Kodi.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Ali4e
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 17.leden 2010 - 14:07

Re: Netflix na Android TV boxoch

Příspěvek od Ali4e »

Steiner píše: Nechápem prečo napr. do tej NVidie už nedali SPDIF a tf card.
Zrejme z dôvodu, že S/PDIF nepodporuje Dolby Digital Plus, či Dolby TrueHD.
Pripojiť obraz a zvuk cez jeden HDMI kábel na A/V receiver a z neho do TV/projektora je univerzálnejšie a jednoduchšie.
VU+ Ultimo 4K, OpenPli 8.1, Sony Android TV 65X93J
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Netflix na Android TV boxoch

Příspěvek od Steiner »

To je pravda, ja mám ale A/V receiver ešte bez HDMI, S/PDIF k dispozícii je. Harman/Kardon avr 4500. :)
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Netflix na Android TV boxoch

Příspěvek od petersk »

Mohlo by byť aj niečo takéto riešením
https://bit.ly/2Vy7Owx

Podobné používam na RCA vstup do staršieho Technics receivra
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 23.březen 2023 - 7:09, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Netflix na Android TV boxoch

Příspěvek od Steiner »

Určite sú riešenia, ale už to nie je ono.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Netflix na Android TV boxoch

Příspěvek od petersk »

Tak určite, ale ani z tých Android boxov nečakaj nejaký extra hifi výstup. Takže je to jedno ako je prepojené či káblom alebo s týmto. Nezbadáš rozdiel. Ale je to Tvoja vec.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
testament
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 48
Registrován: 24.říjen 2010 - 12:02

Re: Netflix na Android TV boxoch

Příspěvek od testament »

Steiner píše:Určite sú riešenia, ale už to nie je ono.
Pories si tuto krabicku Beelink GT KING alebo Beelink GT-King Pro ... budes spokojny. :good: :good: :good:
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Netflix na Android TV boxoch

Příspěvek od Steiner »

Áno, Beelink mám okukaný, to je presne ono, len je problém z primárnou požiadavkou - Netflix HD/4K a ďalej Android TV.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: Netflix na Android TV boxoch

Příspěvek od forsajd »

Bohužial certifikovane boxy kde ide i Netflix 4K je žalostne malo a o nejakom kvalitnom CPU ani reci tu mas tabulku na cert. boxy pri nix vidiš i ci maju netflix https://sites.google.com/view/droid-tv/ ... quGu-nzquY u nas dostupny je Strong SRT 202 ktory ma i sietovku ale cpu len S905X na rozdiel od Xiaomi Mi Box S tomu sietovka chyba
Edit: ziaden necertifikovány box a moze mat sebelepsie cpu ako S922 a hore nemá Netflix 4K a ani HD co ide v HD 1080P musi byt Netflix nainstalovany cez coreelec.
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
baron.bb
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 24.květen 2015 - 12:46

Re: Netflix na Android TV boxoch

Příspěvek od baron.bb »

Kybyby byl box v parametrech jako tvoje pozadavky, tak ho beru taky :-)
Mam Xiaomi mibox S, neni to zadny zazrak - zvolil jsem jako velky kompromis kvuli DRM atd..., Netflix 4K bezi, box nema LAN, ale gigabit USB-LAN prevodnik s USB sloty to vyresil.... dneska uz jsou v boxu odstranene prvotni neduhy a Xiaomi ho neustale podporuje, ted zrovna vysla nova beta 9 fw s dalsi opravou chyb. HDMI-CEC funguje celkem obstojne, tak jde vyuzit dobre ovladac od tv... Provozuju Kodi, Skylink Live (uz jsou na google play dostupne apk), T-Mobile TVGO...
et10000, Octagon SF4008, Lunix 4k
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Netflix na Android TV boxoch

Příspěvek od petersk »

Steiner píše:Mecool km9pro, má aj Widevine L1 certifikát, aj non root, ale Netflix certifikát nie, a teda HD/4K jednoducho nejde.
To máš odkiaľ? Ak predplatíš Netflix4K na Mecool funguje.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Netflix na Android TV boxoch

Příspěvek od Steiner »


1:23/4:36
Zobraziť viac:
Basic review
As a quick review we can comment that this Box can serve us perfectly for KODI or IPTV and playback any local media, as we see has a Google Certificate and integrates Google Widevine L1 and Microsoft Playready DRM systems. Although they have this certificates are not useful to have Netflix support and other streaming systems, as we see are not mentioned in their ads for this reason. If you have want a Netflix 4K official device check our TV-Box list with compatible Netflix certificates. Seems that has Google Cast although we would like to check it. In terms of power you can see the results of this SoC in a comparison of the Amlogic S905X2 chip, we can run powerful games like PUBG. As for support Mecool always launches some firmware update but does not have long-term continuous support.

Ty ho máš a vieš to overiť?
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 23.březen 2023 - 7:10, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix YOUTUBE
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Netflix na Android TV boxoch

Příspěvek od Steiner »

Ešte doplním, Netflix 4K mám,
doplnil som nový post aj sem: :)
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... 26#p802326
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: Netflix na Android TV boxoch

Příspěvek od forsajd »

Mecool KM9 Pro nema Netflix 4K max vie Netflix SD + (540p) / stereo OK, inštalácia apk a vyžaduje myš, má certifikát Google, certifikát , ktorý umožňuje používať systém Chromecast
kde na tie dristy chodíte že ma Netflix 4K
Napriek certifikácii spoločnosti Google nemajú povolenie, KM9,KM3,KM1 na Netflix v kvalite 4K,
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Netflix na Android TV boxoch

Příspěvek od petersk »

Steiner prepáč, teraz pozerám čo som napísal. Mala to byť otázka "Ak predplatíš Netflix4K na Mecool vtedy funguje?" Chcel som sa spýtať, lebo overiť to neviem. Ale forsajd už odpovedal nato.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Odpovědět

Zpět na „Android zariadenia /nie štandardné sat. prijímače“