AB CryptoBox 800UHD

Moderátor: Duce

Odpovědět
mudr.sat
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 13.prosinec 2007 - 21:02

Re: AB CryptoBox 800UHD

Příspěvek od mudr.sat »

Mluvim tady o boxu kde nemely na desce vymenit svaba ale meli vymenit celou desku. O to mi slo. S enigmou 2 jsem skoncil. Mam v supliku AB IPBox 9900 a uz se k nemu nechci vracet. E2 neni pro kazdeho!!! Mluvim tady o skoku AB na android coz zna kazdy(skoro kazdy). Android je celosvetova komunita a je tam skoro milion aplikaci. Je to hlavne jednoduche a updaty chodi skoro furt. Tim nechci rick ze E2 j spatna. Drive to byla vysada jen luxusnich stroju. Ted to cpou i do lovendu. E2 je pro fajnsmekry.
suchor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 61
Registrován: 18.červenec 2015 - 8:29

Re: AB CryptoBox 800UHD

Příspěvek od suchor »

Ci pana, vy ste to tu skritizovali ako majstri sveta. A take kapacity ako Cerny-satelitna.tv alebo Macko-touchit.sk ho div ze nie vyniesli do neba a vy pod ciernu zem. :D Ale sak nech vedia co maju opravit :!:
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: AB CryptoBox 800UHD

Příspěvek od Steiner »

Vidím že musím trochu vysvetliť. :)
Steiner píše:AB CryptoBox je skoro 10 rokov starý projekt, ktorého jednotlivé verzie /nové typy/ boxov sa líšia iba novšími typmi "švábov" na doske a tomu upravenému software. Toť vsio.
To platí ako som písal.
Steiner píše:Do typu 800UHD dať Android je v tomto prípade utópia, ktorá by mňa čo tomu trošilinku rozumiem ani žiadať nenapadla. :)
To vzhľadom k vyššie uvedenému z technických dôvodov platí tiež.
Steiner píše:Mimochodom, ako píše Furko, "Za cenu ktorú ste určili sa už dajú kúpiť prijímače s E2 a tam už je podpora na inej úrovni."
mám teraz doma nový Octagon SF8008 s DVB-S2X, +T2+C ..., za 109,-
som prekvapený kvalitou T2 tuneru, to čo DM920 triple má v DVB-T2 problém tak v tomto octagone šlape jak hodinky.
Taký malý "sajrajt" s E2 , aj s kodi, aj s netflix , aj so všetkým ..., nehovoriac o tuneroch, UHD je tiež zvládnuté výborne, a len o 29,- viac ako AB CryptoBox 800UHD. :D
Toto nebolo myslené ako samotná kritika boxu ale ako kritika cenovej politiky.
Vysvetlenie:
Sám som predal a nainštaloval týchto boxov /650HD,750HD/ asi viac ako 50ks (nie som predajca a neživím sa tým), čo je na tento box chvála, a to z dôvodu toho že ak "Ťa" známy čo tomu vôbec nerozumie a chce satelit osloví aby si mu poradil atď. /lebo vie že ty sa tomu rozumieš/, tak pre takéhoto je to box ako stvorený /zapnúť a pozerať/, aj cenovo.
Predtým to bol HDBox /dal sa tam dať aj Oscam/, ale ten sklamal na plnej čiare, začali všetky po čase odchádzať, aj diaľkové, aj samotné boxy, jak na páse. Skúsenosti s Cryptoboxom sú v tomto oveľa lepšie. /ďalšia chvála :D /
Čiže mám svoj názor a skúsenosť aj bez nejakého Macka, k čomu len poznámka v tom zmysle, že ja osobne považujem Macka za takého odborníka do satelitnej techniky ako napr. Dr. Iľka do počasia - Copy/Paste komerčný reprezentant v TV. :lol:
Vidím aké množstvá AB-CB650 sa predávali a aké množstvá AB-CB750 sa predávajú. Stovky za jeden týždeň. To vraví samo o sebe.
Vzhľadom k tomu aká situácia je dnes, lebo je iná ako pred 5 a 10-timi rokmi - ostatný výrobcovia technológiami hodne postúpili a ceny znížili /ako príklad som uviedol Octagon SF8008/, by bolo vhodné aby cena AB CryptoBoxu 800UHD nebola vyššia ako 60€ pre koncového užívateľa, a nie 80€. :shock:
Ak príde 850UHD tak o 5-10€ viac, čiže v intenciách rady 7xx.
Hádam som to napísal zrozumiteľne a už z toho nevyplýva že zakopávam AB CryptoBox 800UHD pod čiernu zem.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: AB CryptoBox 800UHD

Příspěvek od furko »

Ak sa rýchlo nič nezmení ohľadom patch tak prijímač je nezaujímavý, neponúka nič viac (dokonca menej) ako iné prijímače. Škoda
Originál MCAS je pre dnešného náročného užívateľa nezaujímavý a nezachráni ho ani 4K ani podpora dyn.cam key (to má dnes skoro každý lacný box, dokonca aj oscam)
Uživatelský avatar
005jon
Odborník
Odborník
Příspěvky: 316
Registrován: 25.únor 2007 - 16:58

Re: AB CryptoBox 800UHD

Příspěvek od 005jon »

ostatné
Podpora PVR, časový posun
Podpora sieťového protokolu http / https, RTSP, RTMP, HLS
Podpora predpoveď počasia, zobrazte informácie o počasí vopred nastaveného mesta
nespĺňa ani požiadavky uvedené v popise od dodávateľa
Pokiaľ nebude vydaní nový Fw je ten box nezaujmavy
tým pádom nepredajný.

Vianoce sa bližia a v januári predaj už pôjde dole.
jezek0070
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 04.březen 2010 - 23:17

Re: fw 800UHD patch

Příspěvek od jezek0070 »

Ahoj tak přístroj mám už doma a po aktualizaci vše funguje jak má.Doporučuji dokoupit lepší 4K Hdmi kabel vyplatí se zainvestovat s obyčejným kabelem obraz vypnul skočila černá obrazovka a znovu se objevil.
Musím říct že obraz vypadá moc hezky a přijímač načítá rychle .
Funguje i internetove rádio což je super.
Uživatelský avatar
005jon
Odborník
Odborník
Příspěvky: 316
Registrován: 25.únor 2007 - 16:58

Re: fw 800UHD patch

Příspěvek od 005jon »

IPTV už dokáže použivať format *m3u

Potrebný USB klúč a v ňom priečinok IPTV

/IPTV/playlist.m3u
popi11
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 12.březen 2011 - 14:46

Re: fw 800UHD patch

Příspěvek od popi11 »

Zdravim. Ako sa u tohto boxu dostanem do menu NewCS-.
Pri starsom to boli 0000 v menu Extras. Samozrejme v boxe je patch z horneho prispevku. Vdaka za info.
Edit: treba reset vyrobne nastavenia, vsetko. Potom to ide.
Sorry mozno za spam.
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: fw 800UHD patch

Příspěvek od furko »

Výrobné nastavenie treba dať vždy!
Uživatelský avatar
005jon
Odborník
Odborník
Příspěvky: 316
Registrován: 25.únor 2007 - 16:58

Re: fw 800UHD patch

Příspěvek od 005jon »

IPTV a kodek HEVC nefunguje stream v domácej siete z DM900 16E Orange
Youtube – rozlíšenie len SD a HD chýba možnosť UHD
Počasie – nefunkčný doplnok

Bolo by vhodne doplniť priority list pre Cccam lebo zakaždým požaduje inú kartu.

Stálo by za úvahu do tohto Boxu pridať Web TV Stream cinema



AB Cryptobox 800UHD IPTV
SPARNIK
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 20.únor 2008 - 11:07

Re: fw 800UHD patch

Příspěvek od SPARNIK »

popi11 píše:Zdravim. Ako sa u tohto boxu dostanem do menu NewCS-.
Pri starsom to boli 0000 v menu Extras. Samozrejme v boxe je patch z horneho prispevku. Vdaka za info.
Edit: treba reset vyrobne nastavenia, vsetko. Potom to ide.
Sorry mozno za spam.
na dalkovem ovladači zmáčknout -- F1 + 000 = Active and Deactive Patch
janigor
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 17.říjen 2006 - 14:48
Bydliště: Ukraine

Re: fw 800UHD patch

Příspěvek od janigor »

1. Počasie u mňa pracuje - Ukraine
2. Pvu update je ok
3. Lista pre 7xx ide do 800
Uživatelský avatar
Johnk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 30.listopad 2006 - 21:40
Bydliště: SK

Re: AB CryptoBox 800UHD

Příspěvek od Johnk »

Zaujímalo by ma na akých TV a v akom rozlíšení Vám tento bazmek funguje ?
testoval som 800 na Samsungoch 4K TV išiel spustiť bez problémov ale horšie to už bolo na TV s HD Ready a Full HD
na niektorých ani ťuk žiadny signál na HDMI čo ma dosť prekvapilo na žiadnom inom 4K prijímači či už Linux alebo Android som stým problém nemal a je jedno na akom FW fičí tá 800 stále je to rovnaké po lopate napísané pokiaľ tam nastavím aj najnižšie rozlíšenie niektoré TV 800 aj tak nerozoznajú. Všimol som si to už od 700 radu tiež sa podobne správal na niektorých LCD a Plazmách nešiel ani v nižšom rozlíšení.
-
complete all 4K
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: AB CryptoBox 800UHD

Příspěvek od furko »

Samsung plazmy všetky OK.
usingen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 21.duben 2008 - 16:44

Re: fw 800UHD patch

Příspěvek od usingen »

Neprochazi EMM pres sit!! V prijimaci pouzita karta irdeto skylink, nastaven jako newcs server. Klient VU+ 4K, oscam.
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: fw 800UHD patch

Příspěvek od furko »

usingen píše:Neprochazi EMM pres sit!! V prijimaci pouzita karta irdeto skylink, nastaven jako newcs server. Klient VU+ 4K, oscam.
A prečo by mali?! :book:
usingen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 21.duben 2008 - 16:44

Re: fw 800UHD patch

Příspěvek od usingen »

furko píše:
usingen píše:Neprochazi EMM pres sit!! V prijimaci pouzita karta irdeto skylink, nastaven jako newcs server. Klient VU+ 4K, oscam.
A prečo by mali?! :book:
Protoze takto na klientu je tma, pokud neni k ab cryptoboxu 800 pripojena parabola (slouzi pouze jako server). Jaky je duvod blokovani EMM pres NET? Chovaji se takto i prijimace rady 7XX, tedy ze EMM pres NET neprochazi?? Proc by klient nemohl poslat EMM?
lubomir63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 128
Registrován: 28.květen 2009 - 15:36
satelitni prijimac: AB crypto 800 +750 +650HD
Bydliště: Z.M.

Re: fw 800UHD patch

Příspěvek od lubomir63 »

Pri návrate z harddiscu (napríklad po prezeraní filmov,foto...) do programov - tak nejde žiadny.Ani voľný ani kodovany. Musím vypnúť a zapnut prijímač.
A ešte jedna záhada : Klient ide v pohode, ale sieťové aplikácie vyhadzujú hlášku že žiadna nie je. Tak toto sa mi ani pri nižších modeloch ešte nestalo. Patch mám odtiaľto. Či to nebude mať súvis s tým že prijímač mám núdzovo pripojeny cez mobilné dáta mobilu.
Abcryptoboxy
Uživatelský avatar
005jon
Odborník
Odborník
Příspěvky: 316
Registrován: 25.únor 2007 - 16:58

Re: fw 800UHD patch

Příspěvek od 005jon »

usingen píše:
furko píše:
usingen píše:Neprochazi EMM pres sit!! V prijimaci pouzita karta irdeto skylink, nastaven jako newcs server. Klient VU+ 4K, oscam.
A prečo by mali?! :book:
Protoze takto na klientu je tma, pokud neni k ab cryptoboxu 800 pripojena parabola (slouzi pouze jako server). Jaky je duvod blokovani EMM pres NET? Chovaji se takto i prijimace rady 7XX, tedy ze EMM pres NET neprochazi?? Proc by klient nemohl poslat EMM?
jednoducho oscam používa inú štruktúru emm ako cryptowbox, aj keď oscam posiela emm ako odušu cryptowbox ich nevie použiť.

Programátor by to musel dorobiť čo bi teže nebolo špatne doplniť do serveru povoliť emm.
lubomir63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 128
Registrován: 28.květen 2009 - 15:36
satelitni prijimac: AB crypto 800 +750 +650HD
Bydliště: Z.M.

Re: fw 800UHD patch

Příspěvek od lubomir63 »

Príjemné prekvapenie je na 19.2E - nemecké SKY ožili
Abcryptoboxy
Odpovědět

Zpět na „AB Cryptobox 800UHD, ...“