VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Or-Horo »

efendy55 píše:ani na Zero4K nefunguje 2-ks Turbo tuner ,aj ked oba vidí ide len jeden . ale MPEG4-USB idú oba čiže aj Turbo . Zero4K mám upravené na 2 X USB.... :D prajem ti vela šťastia aby si naštartoval obe Turba v jednom bazmeku... :poklona:
Jo a jak to máš upravené, že jsem tak smělý? Venku přes nějaký HUB, nebo sis dělal nějakou interní úpravu?

Svého času jsem na Youtube viděl návod, jak DM800SE upravit, aby měl neuvěřitelných 5 USB. 4 na klacky (sticks) a pátý na nějaký ventilátorek. Řešilo se tam i napájení. Hodně se tam ale pracovalo s pájkou. :)
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od efendy55 »

jeden borec to upravil... aj tu na fore to ponúkal , tuším že okolo 13 až 15 euro to stálo aj s poštou , alebo tak nejak.... #-o mám tam Turbo+LCD a nechcel som tam drbať žiadny USB-HUB.... [-X
je to napojené od spodku kde je kritka na ten kitkat ,alebo čo to je za zázrak.... a samozrejme na mieru ... :good:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Or-Horo »

Máš nějaké foto, jak to vypadá? :)
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Jarosp
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 23.říjen 2019 - 10:22

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Jarosp »

15€ za jeden kablik, pekny odrb.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od efendy55 »

ja som spokojný.... nie je to žiadna velká položka ktorá by ma zruinovala a vážim si prácu druhých ,ked mne to pomôže. mám ne to svoje dôvody prečo to takto chcem. :D
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Or-Horo »

efendy55 píše:jeden borec to upravil... aj tu na fore to ponúkal , tuším že okolo 13 až 15 euro to stálo aj s poštou , alebo tak nejak.... #-o mám tam Turbo+LCD a nechcel som tam drbať žiadny USB-HUB.... [-X
je to napojené od spodku kde je kritka na ten kitkat ,alebo čo to je za zázrak.... a samozrejme na mieru ... :good:
Dotaz, píšeš, že tam máš LCD, jaké LCD? Jako nějaký externí displej? Nebo jsi myslel klasicky telku do HDMI.

A rozumím tomu správně, že jsi využil dole ten konektor, co slouží oficiálně na připojení harddisku?

Je docela vtipné, že "levnější" model Zero 4K má konektor na dokovací stanici s diskem, zatímco "dražší" Uno 4K ho už/ještě nemá. Ale zase má 2 USB :D. Ono jde v nejhorší ukládat po síti na NAS. Akorát s těmi 100 Mbity je to tak na jeden, max. dva pořady najednou. Když např. zkouším stříhat nahrávky, abych se zbavil reklam, tak u 100 Mbitů se film stříhá 20 minut, u 1000 Mbitů do 2 minut. Na tyhle věci je nejlepší asi mít interní SSD, to pak musí být frčák. Taky mívám občas pomalejší odezvu. NAS se uspává, aby se disky netočily 24 hodin denně, takže občas trvá pár vteřin, než disk začne reagovat. Jinak to jede svižně. U 100 Mbitů mívám problém, když chci nahrávat a zároveň koukat na nějaký MKV z disku. Mám u televize starý 100 Mbitový switch. Doteď stačil, žádné zařízení gigabit nepodporovalo. Budu muset upgradovat. Přívodní kabel jede gigabitem a to už jede pěkně, když je to připojené na přímo.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od efendy55 »

jo,presne si to pochopil :good: .....externý LCD-Samsung+Turbo .... :D tiež používam na ňom aj iné HDD ktoré sú v iných boxoch ,ale v sieti samozrejme . :poklona:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Or-Horo »

efendy55 píše: :D tiež používam na ňom aj iné HDD ktoré sú v iných boxoch ,ale v sieti samozrejme . :poklona:
Jasně, to je rozumné. Já bych mohl taky, ale DM800 HD PVR jede jen na 100 Mbitech, já mám v plánu Gigabit, ale je možné, že jako sekundární zdroj / uložiště ten starý DM nechám. V NASu mám 6 TB, 2TB volných. Jestli přetáhnu z DM filmy, zbude 500 GB.

Líbí se mi, že jde připojit více zdrojů najednou. Akorát manželka se musí naučit pracovat se složkami, což může být trošku oříšek. :lol:
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od hrotik »

Jarosp píše:15€ za jeden kablik, pekny odrb.
No tady tě něco podobného vyjde o něco méně :twisted: https://www.czc.cz/asrock-usb-2-0-kabel ... 54/produkt ....ale v podstatě souhlasím s efendym, nějaká invence a vlastní nápad... A práci bych si taky nechal zaplatit. :good:
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Or-Horo »

Tak, už mám turbo doma :clapping: :Yahoo!: Šlape jako hodinky. Konečně mám kabelovku společně se satelitem dohromady v jedné krabici a můžu nahrávat. VU+ Uno 4K (ne SE), VTI 14.0.5. Karta S..link v UNI, karta UPC v CI+ modulu.

Teď musím vyzkoušet, jak to vlastně nahrává když na to zároveň koukám. Asi by to mělo být zakódované, tak musím najít, jak to dekódovat. Někde to tu na fóru bylo popsané.

Mám tu další dotaz. Táta mi volal, že prý to turbo občas blbne. Že má nastavené nahrávání přes EPG a když ho vyloženě neaktivuje (zapnout satelit a zapnout jakýkoliv program z turba), tak někdy zůstane červená kontrolka a nic se nenahraje. Musí to prý aktivovat a pak může koukat na cokoliv a nahrávání funguje. Máte s tím někdo taky takovou zkušenost? Myslím, že říkal něco, že se to děje po restartu VU+. Tedy, že ne vždycky, ale jen když restartuje nebo zapne a vypne.

Taky by mě zajímalo, pokud dám přes EPG nahrávat řekněme dva nebo tři pořady, ze stejného kanálu, ale začátky se mezi sebou kříží, tak jestli, i když nekoukám na nic (dekodér není obsazen), tak jestli se to nahraje odkódovaně nebo zakódovaně. Jelikož se v jednom okamžiku nahrávají dva pořady, byť ze stejné stanice, logika by říkala, že první program bude odkódovaný, druhý zakódovaný a třetí zase odkódovaný. Ale jak je to doopravdy?
Naposledy upravil(a) Or-Horo dne 01.listopad 2019 - 13:13, celkem upraveno 2 x.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
alben
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 08.prosinec 2016 - 12:16

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od alben »

jeden bug tam je u turbo tuneru,ze nefunguju emm s CI modulom.Co mam otestovanu plustelku (DVB-T/T2) tak som musel prepnut na SAT STV1 alebo STV2,kde sa karta updatla a nasledne uz Plustelku dekodovalo.
VU+ Ultimo 4k,OpenAtv 6.4
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Or-Horo »

Mě funguje bez problémů v Oscam karta v uni čtečce pro satelit a CI modul s kartou UPC. Přechod je plynulý. Čistě příjem kódů odjinud než z karty jsem nezkoušel.
Naposledy upravil(a) Or-Horo dne 01.listopad 2019 - 13:11, celkem upraveno 1 x.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od efendy55 »

včera som skúšal Turbo v dvoch VU+Solo2 v openatv-6.3 ani v jednom nefunguje , HMP-Usb-DVBT2 bez problémov. ale v starom Zero tak tiež v Openatv-6.3 žiadny problém ,ide ako s praku . máte niekto možnosť skúsiť ho v tom Solo2 a image openatv-6.3?? #-o že by končila podpora pre tento Turbo v Solo2 ???
Všetko 4K
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od VTronik »

Předpokládám, že sis nainstaloval ovladač z pluginů pro Turbo tuner. Pokud nefuguje, je to divné :-(.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od efendy55 »

vdaka za upozornenie .......samozrejme že sú ovládače nainštalované v oboch Solo2-VU+Turbo..... nie som mladý ani blbý...... :D Usb-HMP-T2 aj MPEG usb fungujú bez problémov . :good: to bolo prvé čo som pozeral či je tam ovládač pre Turbo. inštalujem to do každého VU+... pre istotu... :smoke: ked bude čas tak to preinštalujem na komplet....aj ked image je tam s pred troch mesiacov ....kompletka ... v tedy som tam to Turbo neskúšal ....až pred týždňom som kúpil dalšie Turbo tak reku ho tam prasknem ...nech je komplet ale trt s toho . ako som už písal v Solo4K , ZERO4K a v starých Zerach ide samozrejme Turbo bez problémov..... :Yahoo!: všade je image Openatv-6.3.
Všetko 4K
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od EnoSat »

Or-Horo píše:Táta mi volal, že prý to turbo občas blbne. Že má nastavené nahrávání přes EPG a když ho vyloženě neaktivuje (zapnout satelit a zapnout jakýkoliv program z turba), tak někdy zůstane červená kontrolka a nic se nenahraje. Musí to prý aktivovat a pak může koukat na cokoliv a nahrávání funguje. Máte s tím někdo taky takovou zkušenost? Myslím, že říkal něco, že se to děje po restartu VU+. Tedy, že ne vždycky, ale jen když restartuje nebo zapne a vypne.
skusit zapnut aktualizaciu casu z NTP , nie z transpondera
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Or-Horo »

Diky, vyzkouším
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Or-Horo »

Tak jsem zkoušel nahrávat 3 pořady z Discovery Science, z UPC (VU+ USB Turbo tuner). Dekódování je z CI modulu Conax. Je to zajímavé, ale nahrály se všechny tři odkódovaně (teda, nemám tam symbol klíče/zámečku) a to i přes to, že se vždy křížily časy dvou pořadů. Pokud má dekodér dekódovat najednou jen jeden pořad a nejde se přitom souběžně na něj dívat (alespoň tak to všude píšou, že bez dual decryptu to nejde), tak nechápu, jak je to možné. Nejspíš mi něco uniká. Podotýkám, že můj VU+ nebyl ve stand-by, nemělo by tedy na pozadí probíhat opožděné dekódování.

Edit později: Teď na Parabole čtu, že pokud to není nastaveno, na záznamu se neobjeví symbol zámečku a záznam by nemělo být možné přehrát. Ale mě to přehrát šlo. Leda by se to dekódovalo přímo při přehrávání. No, nevím, jak to teda funguje. Jak to zjistit? Přehrát na PC a zkusit nahrávky přehrát tam?
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od EnoSat »

skopirovat TS do PC a prehrat
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Uživatelský avatar
Wozi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 217
Registrován: 24.únor 2014 - 19:16
Bydliště: Droužkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Wozi »

Pomůžete někdo s podrobným nastavení tohoto USB Turbo tuneru, je v boxu UNO 4K SE (VTi 14.0.5), v připojených tunerech ho vidím ale nic nenaladí a na tuneru neustale svítí červená LEDka.
Vu+UNO4KSE (S2X FBC) + Vu+ext.USB tuner (T2)...VTi, Zgemma4K H9 combo….OpenATV, Ariva 203HD, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET,
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“