Update vymazal nastavenia

Odpovědět
encryptores
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 25.prosinec 2018 - 13:19

Update vymazal nastavenia

Příspěvek od encryptores »

Zdravím všetkých,
riešim momentálne jeden problém. Máme (alebo teda mali) sme doma plne nastavený Octagon od Ellano. Bohužiaľ som urobil strašnú blbosť a aktualizoval som ho (klasicky cez možnosť v menu systému), pokúšal som sa totiž vyriešiť jeden menší problém a čítal som, že aktualizáciou sa to vyrieši. Je síce pravda, že sa vyriešil ale na druhú stranu mi vôbec nejdú platené (kódované) programy Skylinku. Nikde neviem ani nájsť nastavenie CI (respektíve to nastavenie, kde sa nastavuje dekódovanie apod.) ako keby to odtiaľ proste zmizlo. Dá sa to nejak vyriešiť? Alebo jediná možnosť sú továrenske nastavenia?

V prípade, že je nutné ísť do továrenských, je možné zálohovať aspoň nejak programy, favority, rozdelenie, apod. aby sa to nemuselo robiť od začiatku?

Ďakujem!
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Update vymazal nastavenia

Příspěvek od EnoSat »

volaj Ellano , podporu mas v cene
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: Update vymazal nastavenia

Příspěvek od kacer74 »

Aktualizace maze oscam ...zkontroluj jestli ho tam mas nebo byl pri aktualizaci odmazan! Budes muset pres plugin dohrat oscam ..nastaveni myslim zustava v souborech boxu !
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: Update vymazal nastavenia

Příspěvek od pele1 »

aktualizácia maže len script a softcam panel :arrow: http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... ed#p785141
script sa ta dá dať späť a všetko ide ako predtým pre oscam vyzerá takto

Kód: Vybrat vše

emuname = oscam_atv_emu 
binname = oscam_atv_emu
startcam = /usr/bin/oscam_atv_emu -b -r 2 -c /usr/keys/oscam_atv_emu
stopcam = killall -9 oscam_atv_emu
nachádza sa v etc koncovka emu
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Update vymazal nastavenia

Příspěvek od 9000peter »

encryptores píše:Zdravím všetkých,
riešim momentálne jeden problém. Máme (alebo teda mali) sme doma plne nastavený Octagon od Ellano. Bohužiaľ som urobil strašnú blbosť a aktualizoval som ho (klasicky cez možnosť v menu systému), pokúšal som sa totiž vyriešiť jeden menší problém a čítal som, že aktualizáciou sa to vyrieši. Je síce pravda, že sa vyriešil ale na druhú stranu mi vôbec nejdú platené (kódované) programy Skylinku. Nikde neviem ani nájsť nastavenie CI (respektíve to nastavenie, kde sa nastavuje dekódovanie apod.) ako keby to odtiaľ proste zmizlo. Dá sa to nejak vyriešiť? Alebo jediná možnosť sú továrenske nastavenia?

V prípade, že je nutné ísť do továrenských, je možné zálohovať aspoň nejak programy, favority, rozdelenie, apod. aby sa to nemuselo robiť od začiatku?

Ďakujem!
Keby máš zálohu image tak nieje o čom že?
Zavolaj napíš do ellana obratom pošlú image a nemusíš špekulovať.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
JohnPeri
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 12.leden 2011 - 19:19

Re: Update vymazal nastavenia

Příspěvek od JohnPeri »

Ahoj všem,potřebuji poradit.
Octagon 8008 jsem si koupil před 14-ti dny.
Dostal jsem jej plně nainstalovaný s OpenATV 6,3 a naladěný na Skylink 23,5.
I karta IRDETO fungovala bez potíží.
Provedl jsem na USB flash disk i zálohu.

Ale ,jelikož jsem pako,tak jsem včera přístroj aktualizoval Online.
No jelikož my tam nejelo rozšíření HDGlass17,tak jsem se z backupu USB vrátil zpět.

K mému zděšení HDGlass opět nejelo,ale to by ani tak nevadilo.Na netu je postup jak nahrát zpět.Takže jsem si říkal,že to opravím později
Horší je,že karta IRDETO,přestala dekodovat placené programy od provozovatele Skylink.

Na netu jsem našel toto vysvětlení:
- nové "softcam feed ipk" pre nové OpenATV 6.3 mažú pri svojom nainštalovaní súbory *.emu (konfiguráky starých cam-ov)..

A pak jsem našel na netu,tento postup:
Nainstaluj open8eight 6.6 a poté nainstaluj oscamfeed "openeight-softcam-feed-armv7_1.0_all.ipk".V pluginech pak otevři openeight a stáhni si oscam už s konfigurací pro irdeto "svn 11397-ice0624".Po restatu boxu Ti kromě M7kové karty poběží všechny karty Skylink.Tento image spojuje rychlost Pli s možnostmi Atv a je zatím to nejlepší,co jsem pro SF8008ku vyzkoušel.

Jelikož nemám s Linuxem žádné zkušenosti,tak v tom plavu.
Openeight 6.6 jsem sice stáhl,dal na USB disk,ale nejsem schopen spustit instalaci.
Nějak mi nefunguje ani kopírování do "tmp" z USB
No a potom tedy nemám ani šanci jak se dostat pro ten Oscam "svn 11397-ice0624" co píšou v tom postupu.

Na forech píšou ještě o nějakém "configu",ale na ten jsem stejně nenašel odkaz ke stažení.

Reset do továrního nastavení asi nepomůže a ani jsme jej nezkoušel.

Jelikož jsem Linuxové trdlo,tak jsem se chtěl zeptat,jestli mi můžete někdo poradit jak to SW opravit,protože ani z té zálohy se to nepovedlo.Programy tam sice jsou ,ale karta vůbec nedekoduje.jede jen ČT 24.
Hlavně jak tam dostat ten Openeight,protože verze co jsem stahl byla v Zipu a po rozbalení na Flashku to nejsem schopen nijak rozjet.Opravdu je to můj první E2 reciver a už jsem se s tím tak zazdil.A nemůžu s tím nikam pohnout.
Jinak karta je čisté "Irdeto".Zálohy mám na USB Flashce

Díky všem za radu a popsaný postup ,pokud můžete někdo dát link na ty soubory,tak aby je bylo možno stáhnout tak aby šli instalovat tak budu jen moc rád.

Díky všem kdo mi s tím pomohou,jsem z toho dost něšťastný,ale netušil jsem co updatem způsobím.
Jestli to rozjedu,tak už asi do updatů nepůjdu.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Update vymazal nastavenia

Příspěvek od VTronik »

Nebylo by jednodušší požádat prodejce, aby ti poslal image, kterou ti předinstaloval v Octagonu a chodila ti ke tvé spokojenosti? Prodejce ji určitě má a obvykle s tím není problém.
A jakou zálohu si provedl na USB? Kompletní zálohu image nebo jen nastavení? Podle příspěvku hádám, že to kompletní záloha image nebude.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Update vymazal nastavenia

Příspěvek od 9000peter »

Dosť o tom pochybujem že kartu máš čisté Irdeto podľa mňa je to ice pod 0624.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Update vymazal nastavenia

Příspěvek od baranček »

JohnPeri píše:Ahoj všem,potřebuji poradit.
Octagon 8008 jsem si koupil před 14-ti dny.
Dostal jsem jej plně nainstalovaný s OpenATV 6,3 a naladěný na Skylink 23,5.
I karta IRDETO fungovala bez potíží.
Provedl jsem na USB flash disk i zálohu.

Ale ,jelikož jsem pako,tak jsem včera přístroj aktualizoval Online.
No jelikož my tam nejelo rozšíření HDGlass17,tak jsem se z backupu USB vrátil zpět.

K mému zděšení HDGlass opět nejelo,ale to by ani tak nevadilo.Na netu je postup jak nahrát zpět.Takže jsem si říkal,že to opravím později
Horší je,že karta IRDETO,přestala dekodovat placené programy od provozovatele Skylink.

Na netu jsem našel toto vysvětlení:
- nové "softcam feed ipk" pre nové OpenATV 6.3 mažú pri svojom nainštalovaní súbory *.emu (konfiguráky starých cam-ov)..

A pak jsem našel na netu,tento postup:
Nainstaluj open8eight 6.6 a poté nainstaluj oscamfeed "openeight-softcam-feed-armv7_1.0_all.ipk".V pluginech pak otevři openeight a stáhni si oscam už s konfigurací pro irdeto "svn 11397-ice0624".Po restatu boxu Ti kromě M7kové karty poběží všechny karty Skylink.Tento image spojuje rychlost Pli s možnostmi Atv a je zatím to nejlepší,co jsem pro SF8008ku vyzkoušel.

Jelikož nemám s Linuxem žádné zkušenosti,tak v tom plavu.
Openeight 6.6 jsem sice stáhl,dal na USB disk,ale nejsem schopen spustit instalaci.
Nějak mi nefunguje ani kopírování do "tmp" z USB
No a potom tedy nemám ani šanci jak se dostat pro ten Oscam "svn 11397-ice0624" co píšou v tom postupu.

Na forech píšou ještě o nějakém "configu",ale na ten jsem stejně nenašel odkaz ke stažení.

Reset do továrního nastavení asi nepomůže a ani jsme jej nezkoušel.

Jelikož jsem Linuxové trdlo,tak jsem se chtěl zeptat,jestli mi můžete někdo poradit jak to SW opravit,protože ani z té zálohy se to nepovedlo.Programy tam sice jsou ,ale karta vůbec nedekoduje.jede jen ČT 24.
Hlavně jak tam dostat ten Openeight,protože verze co jsem stahl byla v Zipu a po rozbalení na Flashku to nejsem schopen nijak rozjet.Opravdu je to můj první E2 reciver a už jsem se s tím tak zazdil.A nemůžu s tím nikam pohnout.
Jinak karta je čisté "Irdeto".Zálohy mám na USB Flashce

Díky všem za radu a popsaný postup ,pokud můžete někdo dát link na ty soubory,tak aby je bylo možno stáhnout tak aby šli instalovat tak budu jen moc rád.

Díky všem kdo mi s tím pomohou,jsem z toho dost něšťastný,ale netušil jsem co updatem způsobím.
Jestli to rozjedu,tak už asi do updatů nepůjdu.
Dosť zmätene popisuješ svoje problémy,ale ak by si chcel ten Openeigth nainštalovať musíš na USB kľúč po rozbalení zazipovanej image stiahnut súbor octagon a usb_update.bin,vypnúť prijímač,zasunúť USB,vzadu na prijímači zatlačiť malé čierne tlačítko,zapnúť prijímač a za chviľku sa objaví instal,po chviľke na TV modrá obrazovka kde navolíš inštaláciu z USB kľúča,v druhom prípade ako radí kolega vyžiadať si komplet zálohu od predajcu a stejným spôsobom nainštalovať rozbalenú zálohu,čiže súbor octagon a usb_update.bin
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
JohnPeri
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 12.leden 2011 - 19:19

Re: Update vymazal nastavenia

Příspěvek od JohnPeri »

Zatím díky všem.
Prodejci jsem psal a zatím se neozval.
Rozbalenej ZIP jsem překopiroval na USB Flash disk (screen níže).
Snad je to vše co by tam mělo být potřeba.
A půjdu to zkusit.
HD Glass 17 jsem uspěšně nainstaloval,ale tam byl stažen tento soubor "enigma2-skin-fullhdglass17_2.83_all.ipk"
Takže to se po startu přijímače ihned zeptalo na instalalci.
Jinak ,ta karta asi bude "ice pod 0624" jak píše "9000peter"
jinak pokud jde o tu zálohu tak jsem to dělal podle článku
https://digitalne.ellano.sk/magazin-7/r ... v-enigme-2
Myslel jsem ,že jsem to udělal kompletní,ale asi jsem někde udělal chybu a neuložil vše.
No jdu zkusit to USB a uvidím.
Přílohy
Copy.jpg
JohnPeri
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 12.leden 2011 - 19:19

Re: Update vymazal nastavenia

Příspěvek od JohnPeri »

Takže,to nejde,ale asi jsem vynechal tuto položku "vzadu na prijímači zatlačiť malé čierne tlačítko".
Je tím myšleno to co jsem označil šipkou na obrázku ? Omlouvám se,ale moje staré přijímače bez E2 to neměly.Takže to vidím prvně.
Děkuji za odpověd.
Přílohy
octagon-sf8008-02-big.jpg
JohnPeri
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 12.leden 2011 - 19:19

Re: Update vymazal nastavenia

Příspěvek od JohnPeri »

Tak jsem to tlačítko zmáčkl,provedl dál jak psal výše "baranček" ale ten požadavek na instalaci nenaskočil.
Chci se jen ujistit.
Mám to zamáčknout,pustit a pak zapnout přijímač a nebo
Zamáčknout,držet a přitom zapnout přijímač.
A nebo je špatně,že tu Flashku dávám do bočního slotu,místo do zadního.
Tak se znovu omlouvám,ale asi jsem pako na E2 a prosím tedy ještě o pomoc.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Update vymazal nastavenia

Příspěvek od VTronik »

Jak na to včetně možnosti stáhnout nakonfigurovanou image OpenATV 6.3 najdeš například zde....
Jinak pokud chceš spustit instalaci po zapnutí přijímače, tak nejdříve stisknout to malé tlačítko, stále držet stisknuté, zapnout přijímač, držet tlačítko a čekat a teprve potom se rozjede nabídka k instalaci.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
rudich
Odborník
Odborník
Příspěvky: 306
Registrován: 09.říjen 2011 - 15:01
satelitni prijimac: Xtrend,Gigablue,Dm900
Bydliště: SK

Re: Update vymazal nastavenia

Příspěvek od rudich »

možno nájdeš pomoc TU
a stiahnuť nakonfigurovane img.ATV-6.3 ice/624 TU
SarDreamGr-6 TU
OpenPLi7.0-octagon-sf8008_by Ednaz TU
Naposledy upravil(a) rudich dne 26.červenec 2019 - 14:19, celkem upraveno 1 x.
Xtrend,Gigablue,Dm900
Uživatelský avatar
rudich
Odborník
Odborník
Příspěvky: 306
Registrován: 09.říjen 2011 - 15:01
satelitni prijimac: Xtrend,Gigablue,Dm900
Bydliště: SK

Re: Update vymazal nastavenia

Příspěvek od rudich »

Xtrend,Gigablue,Dm900
jimmy
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 07.říjen 2008 - 21:01
satelitni prijimac: DREAMSKY NXP256HD

Re: Update vymazal nastavenia

Příspěvek od jimmy »

rudich píše:alebo
Postup nahratia čistého img. Octagon-sf8008 4K.pdf
Postup nahratia zálohy img. v OpenATV .pdf
Postup nahratia zálohy pomocou pluginu BaskupSuite.pdf

díky za postup, to se bude hodit. Jimmy
Odpovědět

Zpět na „Octagon SF8008 4K UHD“