amiko 8150 mrtve po burke

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
chozze69
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 26.červenec 2007 - 20:55
satelitni prijimac: HD box 9150

amiko 8150 mrtve po burke

Příspěvek od chozze69 »

Kamarat mi doniesol amiko mrtve po burke ,nesvietil display ani kontrolka ,pozrel som som poistku bola ok a aj zdroj daval napatie ako ma byt ,tak som skusil prehrat soft cez rs 232 a primac sa chytil vsetko ide ako ma,naskenovat stanice ,nastavit ,ale len do vypnutia ,po vypnuti uz viac nenabehne nic nesvieti ,nabehne zase az po nahrani cez rs232 a po vypnuti zase to iste ,skusil som rozne firmware ,ale nic nepomohlo ,nevedel by niekto poradit co s tym ,samozrejme okrem rady hodit do popolnice ,na to radu nepotrebujem :D
HDbox 9150+
Ariva 200,Amiko mini HD se
Uživatelský avatar
MarekMM
Odborník
Odborník
Příspěvky: 483
Registrován: 18.září 2010 - 16:41
Bydliště: Slovensko

Re: amiko 8150 mrtve po burke

Příspěvek od MarekMM »

Čau - nuž je tam jeden chrobáčik v tej tvojej škatuľke a ten skapal treba ho vymeniť.
V servise Ti určite pomôžu ak sa po výmene jednej súčiastky neobjavia iné problémy.
Opravovať niečo po búrke je občas Športka ... vyplatí sa to ... nevyplatí sa to ...??? :)
Prvý satelitný prijímač OTF SR95 8)
Z novšieho, v každom rožku je toho trošku. Parabola ofsetka 120 s motorom, Maximum E85 Multifocus
Antik karta a Antik MINI 3 box, karta a tiež CAM PlusTelka, Skylink ICE_irdeto-irdetoM7_Viaccess, Hello HD
chozze69
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 26.červenec 2007 - 20:55
satelitni prijimac: HD box 9150

Re: amiko 8150 mrtve po burke

Příspěvek od chozze69 »

Kedze novy stoji teraz 38 eur ,dajaky komplikovany servisny zasah je zbytocny ,oprava by bola asi drahsia ako novy ,ja som mu aj hned objednal druhy primac ,len mi to potom nedalo pokoj tak som do neho pozrel ,aspon poistku a zdroj ,ostatne je uz nad moje sily .Ani som nedufal ze sa este rozbehne a pokial nevypadne el.tak by v podstate fungoval dalej .ked sa nastavi na nom fake standby ,tak sa da aj "vypnut" ,ale po uplnom vypnuti uz nenabehne .
HDbox 9150+
Ariva 200,Amiko mini HD se
Uživatelský avatar
MarekMM
Odborník
Odborník
Příspěvky: 483
Registrován: 18.září 2010 - 16:41
Bydliště: Slovensko

Re: amiko 8150 mrtve po burke

Příspěvek od MarekMM »

Dobré ráno... :)
Azda ak by sa našlo iné rovnaké amiko a poskladať z dvoch jedno ...
Tak veľa zdaru ... ale to je leda ak pre firmu kutil sro. :D

PS: neviem či to bolo rozumné objednávať ďalšie amiko ... :cry:
Moja skúsenosť je to pohroma a nie satelitný prijímač. :cry:
Prvý satelitný prijímač OTF SR95 8)
Z novšieho, v každom rožku je toho trošku. Parabola ofsetka 120 s motorom, Maximum E85 Multifocus
Antik karta a Antik MINI 3 box, karta a tiež CAM PlusTelka, Skylink ICE_irdeto-irdetoM7_Viaccess, Hello HD
chozze69
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 26.červenec 2007 - 20:55
satelitni prijimac: HD box 9150

Re: amiko 8150 mrtve po burke

Příspěvek od chozze69 »

no ja mam prave presne opacny nazor mam sice aj linux ale k tomu dve amika a vsetkym kamosom som objednaval v poslednej dobe amika je ich minimalne 20, sharing ide ,a nikdy sa ziadne za tie roky nepokazilo az toto ,ale to by zahucal asi kazdy primac a pri tej cene to nie je ziadna tragedia ,poleti do kosa alebo na suciastky a nikto za nim nebude smutit ako za dajakym 300 eurovym .Aky primac by podla teba bol lepsi respektive vhodnejsi pri pomere cena /vykon ? popravde vzdy som mal len to najlacnejsie co sa dalo kupit ,openbox,ariva ,crybtobox,a teraz tie amiko ,vzdy som pocuval ake su to sunky s mizernym obrazom,nevedel som to porovnat lebo som nikdy nic lepsie nemal ,len raz ma zavolal sused pomoct naladit parabolu a mal dreambox komplet za 30000 korun a zeby som odpadaval od uzasu z obrazu ,alebo dajakej nevidanej funkcie ,tak to nemozem povedat a len ma to utvrdilo v mojom nazore ,ze ostanem pri tych "mojich sunkach" :D
HDbox 9150+
Ariva 200,Amiko mini HD se
cableguru
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 15.listopad 2014 - 17:12

Re: amiko 8150 mrtve po burke

Příspěvek od cableguru »

co k tomu povedat..

ja som vzdy mal skodovku 100, zigulu a trabanta.. raz ma sused zobral previest v bavoraku za x desiatok tisic eur ale zeby som odpadaval z jazdnych vlastnosti alebo z nejakej funkcie, napriklad klimy alebo tempomatu tak to nemozem povedat..
utvrdilo ma to v mojom nazore ze ostanem pri srotok, do trabantika dam tehlu na plynovy pedal a ked mi bude horko si otvorim okno .. a tak navzdy ostanem pri mojich sunkach ..
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: amiko 8150 mrtve po burke

Příspěvek od Kasr »

cableguru píše:co k tomu povedat..

ja som vzdy mal skodovku 100, zigulu a trabanta.. raz ma sused zobral previest v bavoraku za x desiatok tisic eur ale zeby som odpadaval z jazdnych vlastnosti alebo z nejakej funkcie, napriklad klimy alebo tempomatu tak to nemozem povedat..
utvrdilo ma to v mojom nazore ze ostanem pri srotok, do trabantika dam tehlu na plynovy pedal a ked mi bude horko si otvorim okno .. a tak navzdy ostanem pri mojich sunkach ..
Ale, no! Kazdy ma svoje priority. A ked je prioritou sledovanie tv a par drobnosti, tak amiko je uplne postacujuce. Nic neziskas najdrahsim dreamom, alebo vu-ckom. Na ten stupidny obsah v tv sa budes divat rovnako.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
chozze69
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 26.červenec 2007 - 20:55
satelitni prijimac: HD box 9150

Re: amiko 8150 mrtve po burke

Příspěvek od chozze69 »

pre cableguru ,tak ze inak - ja som absolutne ziadny rozdiel v obraze medzi tym dreamboxom a dajakou lacnou sunkou nevidel ,mozno keby boli zapojene vedla seba ano ,ale aj to moze byt vec nastavenia obrazu ,ale takto nie .Rozdiel medzi trabantom a bavorakom uvidi hadam kazdy ,takze tvoj priklad nebol celkom koser ,lebo ked mi ta 10 nasobna cena neudrie od dveri do oci ,tak o com to potom je ?
HDbox 9150+
Ariva 200,Amiko mini HD se
cableguru
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 15.listopad 2014 - 17:12

Re: amiko 8150 mrtve po burke

Příspěvek od cableguru »

Kasr píše: Nic neziskas najdrahsim dreamom, alebo vu-ckom. Na ten stupidny obsah v tv sa budes divat rovnako.
jakze nic neziskas ? a co tak volnost a nezavislost? . pocnuc vyberom skinu, usporiadanim kanalov a oblubenym cardserverom/emu . u lacneho suntu musis cakat kym nejaky feferon urobi alebo skor neurobi support
cableguru
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 15.listopad 2014 - 17:12

Re: amiko 8150 mrtve po burke

Příspěvek od cableguru »

chozze69 píše:pre cableguru ,tak ze inak - ja som absolutne ziadny rozdiel v obraze medzi tym dreamboxom a dajakou lacnou sunkou nevidel ,mozno keby boli zapojene vedla seba ano ,ale aj to moze byt vec nastavenia obrazu ,ale takto nie .Rozdiel medzi trabantom a bavorakom uvidi hadam kazdy ,takze tvoj priklad nebol celkom koser ,lebo ked mi ta 10 nasobna cena neudrie od dveri do oci ,tak o com to potom je ?
tak iny priklad.. mam nokiu 3410 predtym som mal alcatela.. sused sa mi dal pohrat z iphonom a nic zaujimave som tam nevidel, normalne som sa dovolal tak isto ako z mojej nokie.. takze ostavam u nej
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: amiko 8150 mrtve po burke

Příspěvek od Kasr »

cableguru píše:
Kasr píše: Nic neziskas najdrahsim dreamom, alebo vu-ckom. Na ten stupidny obsah v tv sa budes divat rovnako.
jakze nic neziskas ? a co tak volnost a nezavislost? . pocnuc vyberom skinu, usporiadanim kanalov a oblubenym cardserverom/emu . u lacneho suntu musis cakat kym nejaky feferon urobi alebo skor neurobi support
Ohladom sledovania tv a podobne!!!
Ja osobne nepreferujem tupe sledovanie tv, tak za mna samozrejme plnohodnotny linux s enigmou.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“