Zgemma H9.2S 4K dvojitý tuner

Diskuse a download k přijímačům Zgemma

Moderátoři: cityglam1, JohnCena

Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Zgemma H9.2S 4K dvojitý tuner

Příspěvek od forsajd »

Zgemma H9.2S.jpg
Operačný systém Linux
Procesor ARM s frekvenciou 1500 MHz Quad-core CPU
Hlavná čipová sada Hi3798MV200
4.10x linux kernel
DVB-S2X + DVB-S2X dvojitý tuner vstavaný
Support 4K-2160p
256MB NAND Flash / 1GB DDR3 Memory
1x čítačka kariet
WIFI 300MHZ zabudované
SD karta (TFcard) pre nahrávanie, 8 GB, 64 GB, 128 GB (voliteľné)
1xUSB2.0
1xHDMI2.0
MPEG-2 / H.264 a H.265 Hardware Decoding
HEVC /H.2652160p60 Main-10 multiformátový dekodér
10 / 100Mbit Ethernet Interface
Externé napájanie12V3A

Prijímač, kde ide Kodi, a to sa mi rukami prehnalo omnoho výkonnejšie stroje a to to malé čudo prehra bez najmenšieho problému stream i v 4K HDR max som skúšal 55GB viac mi pripojenie nedovolí.
Audio spustí i DTS HD Master, DD. Nespustí Dolby TrueHD prevedie na stereo .
Automaticky načíta ako sú forced titulky ide o plno hodnotné kodi.
( Nutnosť použiť rýchlu SD kartu a cely system spúšťať z SD karty - dôvod malá Flash pamäť) odporúčam kartu - https://pamatove-karty.heureka.sk/sandi ... c-16gb.../ ,nie je žiaden rozdiel v rýchlosti prijímača, pri použití, tejto karty.
Musím pochváliť i ovládač v prostredí kodi dá sa na ňom vyvolať skoro všetko funguje aj dlhé podržanie tlačidiel príklad: pozastavenie obrazu.
Video súbory, čo som ja skúšal, sú MKV, AVI, FLV, MP4 prehrá kodi, bez najmenšieho problému.
Prepínanie programov v E2, takmer okamžite.
Spotreba prijímača v zapnutom stave len 6W v pohotovosti 2,5W.
Dá sa povedať že sa jedná o multimediálny prijímač a to za cenu oklo 125€ + SD karta 6€
Mám to otestované.
flash.png
Flash pri použití SD karty

Dávam návod pre Openatv 6.2 / Zgemma H9 ako zväčšiť flash a spustiť prijímač z MMC (MicroSD)
Malo by to ísť na všetkých prijím. H9
Ešte skôr ako sa pustíte premiestniť doplnky Vám odporúčam vytvoriť si full backup
1. Potrebujeme aby karta mala formát Ext4
Odporúčam zdarma Windows Patition Manager APP "Minitool Partition Wizard"
Na PC naformátujeme kartu na Ext4
2. Vložte kartu Microsd na zadnej strane prijímača
3. Stiahnite si script.zip a Extract - Použite aplikáciu FTP Clienta alebo program DCC alebo RCC
skript skopírovať do / usr / ** Povolenie 755 **
4. V Openatv Menu - Info panel - Pluginy - Správca úloh -
5.Vyberte H9_boot_mSD.sh a spustiť a čakať na všetky spracovania cca 3 až 5 minút zaleží od rýchlosti karty
6. Reštartujte H9S
7. Po reštarte
Prejdite na položku Menu - Informácie - Pamäť
Zavisí od veľkosti SD
Mali by ste vidieť Príklad: pri použití 32GB SD karty
Celkom: 29,2G
Volné: zaleží, čo je v ňom, už nainštalovane pluginy
Ako vrátiť naspäť?
Nahrať nanovo image alebo full backup
Odporúčam tento postup z novo nainštalovaným image a až po úspešnom presunutí na SD karu do inštalovať pluginy
script.zip
video ohladne Kodi https://www.youtube.com/watch?v=ABb_DcO ... &index=8&t
video ako rozšíriť pamäť https://www.youtube.com/watch?v=7JTkWZr ... &index=3&t
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) forsajd dne 04.duben 2019 - 13:31, celkem upraveno 5 x.
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
bondro
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 10.červen 2010 - 19:53

Re: Zgemma H9.2S

Příspěvek od bondro »

škoda tej lan-ky.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Zgemma H9.2S

Příspěvek od efendy55 »

tak toto nepochopím nie len v tomto boxe .... ale aj u iných najnovších modeloch drbať v dnešnej dobe 256-mb fleshku .. :o do boxu . ved to je do neba volajúce ... :D
Všetko 4K
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: Zgemma H9.2S

Příspěvek od forsajd »

Naposledy upravil(a) forsajd dne 07.leden 2019 - 14:41, celkem upraveno 5 x.
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: Zgemma H9.2S

Příspěvek od forsajd »

Je to tak tiež nechápem takú malú flash, tam dať i ethernet len 100Mbit to sú asi jedine mínusy u tohto prijímača. Ak tam niekto nepotrebuje Kodi, nemusí riešiť flash, ostane cca voľnej flash 70MB
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Zgemma H9.2S

Příspěvek od efendy55 »

to mi pripomenulo DM-800-HD SE.. :D ja mám niečo podobné #-o ale podla toho čo som o tomto boxe čítal tak je to to isté akurát je daleko krajší ,väčšia flesh a 1-ggb lan ... :good: ale krása nie je to podstatné samozrejme.
Všetko 4K
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: Zgemma H9.2S

Příspěvek od forsajd »

Mne sa jednalo hlavne o Kodi. lebo ma nebavilo mat dve škatuľky , archiv czsk je tiež fajn, až na to, že nezvláda automaticky zobraziť FORCED titulky a ani ich neumožní stiahnuť a keby aj bola tá možnosť nemám chuť ich vyhladovať, ale pokiaľ je kodi originál a nie paškvil ako vo VU je to dobrá voľba pre kúpu.
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Zgemma H9.2S

Příspěvek od efendy55 »

jo... za tie peniaze prečo nie . tiež som s jeho konkurenta milo prekvapený ..... mám síce combo a openatv-6.3 ... zatial .
ide to bez problémov . keby tie hisilicon mali ešte šachtu na Cam tak to naozaj nemá chybu ... kedže frčím aj na digi ... ale poradil som si aj s tým . tak nech slúži k spokojnosti ... :Yahoo!: :poklona:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Zgemma H9.2S 4K dvojitý tuner

Příspěvek od w.o.l.f. »

zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Zgemma H9.2S 4K dvojitý tuner

Příspěvek od papapl »

V přijímačích mám instalovaný Subsupport a stažení titulků v CZSK není problém. Spustit film, poté tlačítko teletext a dát vyhledat. Menu Subsupportu je celkem intuitivní a pokud nenajde titulky automaticky, lze je vyhledat ručně.
Funguje to zatím na všech přijímacích, co jsem měl na stole. Počínaje VU+, konče Zgemmou.
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: Zgemma H9.2S 4K dvojitý tuner

Příspěvek od forsajd »

@papapl a tebe hovoria nieco FORCED skus tie stiahnut!!!!!! mna absolutne nezaujimaju titulky k celemu filmu a keby aj to archiv czsk dokazal, co nedokáže! naco by som to stahoval, ked v kodi su, uz automaticky dane k filmu, este raz pisem titulky FORCED a ak nevies, co to je najdi si to na googl
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Zgemma H9.2S 4K dvojitý tuner

Příspěvek od papapl »

Pardon, blbě jsem četl... .
hurricane

Re: Zgemma H9.2S 4K dvojitý tuner

Příspěvek od hurricane »

:?: Vážení, může mně někdo z Vás poradit jak naladit T2-MI PLP multistreamy ZeonBud na Astě 4A 4.9E? Ladění multistreamú PLS gold na Eutelu 5 West chodí v pohodě, ale T2-MI nikde nefunguje ani na C pásmu. Děkuji za odpověď
halajsson
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 23.říjen 2007 - 3:51

Re: Zgemma H9.2S 4K dvojitý tuner

Příspěvek od halajsson »

dobry den, mam technicku otazku, ohladom doplnku KODI v prijimaci zgemma.
po presune image na sd kartu som nainstalova kodi aj s doplnkami (napr. Stream Cinema) ale pri spusteni hocijakeho video suboru ma vyhodi naspat do satelitu, popritom doplnok czsk archiv prehra dane videa bez problemov. viete mi nejako s tym poradit. dakujem
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zgemma H9.2S 4K dvojitý tuner

Příspěvek od baranček »

U mojej zgemmy H7S sa píše,že nemá podporu T2-MI,ale toto mi naladí,ostatné na 12188H,30000,5/6 bez šance http://en.satexpat.com/sat/east/4.8/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: Zgemma H9.2S 4K dvojitý tuner

Příspěvek od forsajd »

halajsson píše:dobry den, mam technicku otazku, ohladom doplnku KODI v prijimaci zgemma.
po presune image na sd kartu som nainstalova kodi aj s doplnkami (napr. Stream Cinema) ale pri spusteni hocijakeho video suboru ma vyhodi naspat do satelitu, popritom doplnok czsk archiv prehra dane videa bez problemov. viete mi nejako s tym poradit. dakujem
to sa mi nestalo ani raz co mas za image na toto je najlepsie pure2 alebo openatv, pure2 ma skript uz v image tak ho netreba ani dokladat a aku mas sd kartu daj to presne alebo odtkaz na nu
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
halajsson
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 23.říjen 2007 - 3:51

Re: Zgemma H9.2S 4K dvojitý tuner

Příspěvek od halajsson »

forsajd píše:
halajsson píše:dobry den, mam technicku otazku, ohladom doplnku KODI v prijimaci zgemma.
po presune image na sd kartu som nainstalova kodi aj s doplnkami (napr. Stream Cinema) ale pri spusteni hocijakeho video suboru ma vyhodi naspat do satelitu, popritom doplnok czsk archiv prehra dane videa bez problemov. viete mi nejako s tym poradit. dakujem
to sa mi nestalo ani raz co mas za image na toto je najlepsie pure2 alebo openatv, pure2 ma skript uz v image tak ho netreba ani dokladat a aku mas sd kartu daj to presne alebo odtkaz na nu
mam tam image openatv 6.3 z ellano.sk, karta je Kingston 16GB class10, system z karty bezi v pohode, len Kodi pada, robi mi to aj pri Stream Cinema aj pri Sosaci ani Stream CZ nejde, akurat sa mi podarilo pustit iba z archivu STV. Inac vsetky videa vypnu doplnok. zajtra skusim este druhu SD kartu.
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: Zgemma H9.2S 4K dvojitý tuner

Příspěvek od forsajd »

ja so im pisal ze ta karta nie je najlepsia a ani openatv3 lesie je dat openatv2 a pre kodi je najlepsie pure2 https://youtu.be/aNrHdpr8maM
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
halajsson
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 23.říjen 2007 - 3:51

Re: Zgemma H9.2S 4K dvojitý tuner

Příspěvek od halajsson »

tak nakoniec pomohla instalacia image pure2. dakujem
hurricane

Re: Zgemma H9.2S 4K dvojitý tuner

Příspěvek od hurricane »

Může mi někdo sdělit přihlašovací údaje FTP klienta pro image Pure2_6.2? root a jaké je heslo? Děkuji mnoho
Odpovědět

Zpět na „Zgemma“