Vu+ Duo 4K

Všetko o prijímači VU+ Duo 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
barinek007
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 23.leden 2017 - 23:52

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od barinek007 »

Takze DVB-T2 neni zakladni vec? Ale pak proc prodavaji stroje jen s pozemnim tunerem?
Uživatelský avatar
vado
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 06.květen 2007 - 21:32
satelitni prijimac: VU+DUO 4k

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od vado »

EnoSat píše:
vado píše:
EnoSat píše:nie som si isty ale mal by tam byt pouzity prvy 64b ARM procesor
Ja uz som to tu raz napisal:
vypis z duo2 4k:

root@vuduo4k:~# cat /proc/cpuinfo
processor : 0
model name : ARMv7 Processor rev 0 (v7l)


Podla info najdene na internete:

"armv7l is 32 bit processor"

Alebo je tato informacia nekorektna ?
skus porovnat datasheet BCM7278/Duo/ s BCM7444S/Ultimo/
Ale BH (ostatne FW som neskusal) su zatial iba pre 32 bit. Aj posledna BH (3.0.8A) z 7.1.2018 s kernelom 4.1.45 hlasi:
root@vuduo4k:~# uname -a
Linux vuduo4k 4.1.45-1.17 #1 SMP Wed Dec 12 02:18:22 UTC 2018 armv7l GNU/Linux
root@vuduo4k:~#

a teda je to stale 32 bitova verzia FW. Aj ked mozno na 64 bitovom ARM.

V.D.
VU+ DUO 4k s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ UNO 4k SE s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ DUO 2 - ma noveho majitela
VU+ DUO - fyzicky uz neexistuje
KSC570CX 12.C1.A5 BM-8400CI_STA2 - fyzicky uz neexistuje.
Parabola 90 cm
SG2100
68E az 30W
usingen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 21.duben 2008 - 16:44

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od usingen »

DVB-T2 je zakladni vec. Problem je pouze v CZ regionu, z globalniho pohledu tovarny zanedbatelne (VU+ se prodava po celem svete), rozumim,ze to nekdo nechce chapat a mysli si ze kvuli nasemu regionu se hned vsichni postavi na zadni, nepostavi.

Ale jak jsem psal, je to jen softwarova drobnost, zadny fatalni problem a jiz se resi tovarnou, ale necekejte ze to bude zitra, proste chvili je treba vyckat. Navic AAC a AAC-HE se pouziva nekolik verzi a to i v T2 podle operatora (CRA versus Digital Broadcasting).
Uživatelský avatar
piki75
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 20.prosinec 2007 - 16:24

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od piki75 »

Dodám len toľko že tieto prijímače kupuje len tá osoba ktorá si to môže dovoliť, ale máme aj takú možnosť že keď to nefunguje podľa našich predstav tak VRÁTIME PREDÁVAJÚCEMU a nelámeme hlavu nad tým že daktoré sprosté funkcie nepracujú správne. :smoke:
Vu+Solo4K - OpenATV 6.3 + DM500HD - OpenPli + DM8000HD - OpenATV 6.3
+ 28,5E - 23,5E - 19,2E - 16E - 13E - 0,8W
blackie333
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 13.září 2011 - 12:34

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od blackie333 »

Uz ho mam tiez doma, zatial nelutujem. Mne ide hlavne o funkcie SAT prijimaca a tam sa veci dufam coskoro doladia, hlavne treba opravit AAC. [-o<
Avi/Xvid uz par rokov nezbieram, ale zhladom k vykonu CPU by to mozno slo poriesit aj softwareovym dekoderom, ak bude velky tlak zakaznikov. DUO 4K zase podporuje Vp9 Profile 1 aj 2 pre Youtube, co starsie modely nepodporuju.

Po kratkom testovani roznych images som zatial skoncil u BlackHole, u mna bol oproti VTi o dost sviznejsi, obrazova kvalita prekvapivo dobra a vcelku stabilny. Som z OpenATV navyknuty na sirsie moznosti nastaveni a v BH mi zatial nic nechyba, dobry kompromis medzi podporou firemnych funkcii (4-PIP, Youtube, Kodi,...) a flexibilitou open images.
Po dnesnom update sa mi uz neseka nahravanie, ani pri nahravani viacerych programov sucasne =D>
barinek007
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 23.leden 2017 - 23:52

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od barinek007 »

usingen píše:DVB-T2 je zakladni vec. Problem je pouze v CZ regionu, z globalniho pohledu tovarny zanedbatelne (VU+ se prodava po celem svete), rozumim,ze to nekdo nechce chapat a mysli si ze kvuli nasemu regionu se hned vsichni postavi na zadni, nepostavi.

Ale jak jsem psal, je to jen softwarova drobnost, zadny fatalni problem a jiz se resi tovarnou, ale necekejte ze to bude zitra, proste chvili je treba vyckat. Navic AAC a AAC-HE se pouziva nekolik verzi a to i v T2 podle operatora (CRA versus Digital Broadcasting).
hmm ale na DUO nejde poradne ani obyc dvb-t, vypadava obraz a kunka zvuk, nejses nekdo s AB co to potrebuje prodat?
piki píše:Dodám len toľko že tieto prijímače kupuje len tá osoba ktorá si to môže dovoliť, ale máme aj takú možnosť že keď to nefunguje podľa našich predstav tak VRÁTIME PREDÁVAJÚCEMU a nelámeme hlavu nad tým že daktoré sprosté funkcie nepracujú správne.
Ano protoze si nechal dovozce udelat na parabole recenzi, kde pan recenzent takticky uplne zapomel ze pristroj ma problemu jako much, zcela lzive pochavil neco co nefunguje!
usingen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 21.duben 2008 - 16:44

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od usingen »

Na parabole zadne recenze s neoficialnim softwarem zatim nevysla, nebo ze bych ji prehlednul. Je tam jen uvodni seznameni s prijimacem a o T/T2 tam neni rec. Je tam jen slibene pokracovani az bude odladene VTI, coz zatim neni.

No ja myslim, ze rozumny clovek si vybere prijimac podle sveho vkusu a neni treba mu nic vnucovat :-) Treba takovy Drembox 9XX s poruchovosti kolem 20%. Ale zase kdyz natrefis na ten spravny kus, tak jede jako drak. Proc si nevzit odladeny prijimac, ktery je jiz na trhu nejakou dobu, novinka je vzdy novinka ...
satelito999
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 29.prosinec 2016 - 16:38
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od satelito999 »

Dnes vyšly nějaké menší aktualizace v rámci VTI (nikoli nové číslo verze VTI) a T1 vysílání jede naprosto bez sebemenšních výpadků. Ty záseky trvají na T2 vysílání. Tam si nejsem jistý, jestli je to jen přístrojem nebo i slabším příjmem na mou anténu, obecně T2 tady mám slabší než T1. I když použiju prutovou anténu, tak na T1 stanice tu stačí, byť na hranici, ale jede to. A T2 ani ťuk, prostě Brno Řečkovice slabší. Já bych zrovna tyto dny ocenil dobrou funkčnost pozemáku, protože mi vypršel serpo na Skylink kartě a budu si ho platit na dva roky, ale až po výplatě:))
VU+ Duo 4K (S2+T2)
barinek007
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 23.leden 2017 - 23:52

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od barinek007 »

usingen píše:Na parabole zadne recenze s neoficialnim softwarem zatim nevysla
A kde tvrdim opak? Vraz si do DUO original image, a pak mi povez jak jede pozemni prijem!
usingen píše:o T/T2 tam neni rec.
No prave vzdyt rikam ze na to pan zapomel, proc asi?
usingen píše:No ja myslim, ze rozumny clovek si vybere prijimac podle sveho vkusu a neni treba mu nic vnucovat
To rekni prodejcum co vidi moznost prodat a tak totok nedodelek doporucuji klidne i pro T2 prijem.
satelito999
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 29.prosinec 2016 - 16:38
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od satelito999 »

Když pustíte Kodi, píše vám to hlášku o staré verzi Pythonu?? A přehraje vám Kodi nějaký soubor? Mně ani jediný.
VU+ Duo 4K (S2+T2)
alexej2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 02.prosinec 2009 - 22:13
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4k
Bydliště: Opava

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od alexej2 »

Panove, myslite si, ze ten novy DVBT2 tuner bude v Ultimu 4k fungovat bezchybne?
VU+Ultimo 4K

kdysi VU+duo 4K, DM8000HD, DM800HD, IPBOX 250s, DM600 PVR, Opticum 9600HD
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od akva »

kup si do ultima 4k klasický tuner dvb T2 do slotu, který tam pro tento tuner dvb T2/C je, maká bez problému a co je hlavní nadále ti zůstává volný slot pro dvb S2/S2X
- tím že si zaplníš druhý slot pro DVB S2/S2X prakticky máš třetí slot k ničemu, jen kdyby jsi chtěl dát ještě jeden dvb t2 tuner a chtěl mít dva tunery DVB T2, ale to bys mohl udělat i opačně
- ještě jsem četl, (nemohu však sám osobně potvrdit),že v Vu+ duo 4k prozatím tento nový tuner nefunguje korektně, pravděpodobně nejsou ještě dostatečně vyladěné ovladače
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
alexej2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 02.prosinec 2009 - 22:13
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4k
Bydliště: Opava

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od alexej2 »

No, a tak se stalo. Dneska jsem Duo4k vymenil za Ultimo. A jsem spokojen. Jak radil "Akva", koupil jsem DVBT tuner do sbernice, k tomu BT ovladac a jel dom. A doma jsem zjistil, ze nedali tuner do sbernice https://shop.atoselektro.cz/tuner-pro-v ... 29555.html, ale ten novy do slotu https://shop.atoselektro.cz/tuner-pro-v ... 56730.html, kvuli kteremu se vracel Duo4k. No, a tak jsem nelenil a vrazil ho tam. A ejhle, on v Ultimu funguje bez zavad. Coz se hodi, bo zrovna chumeli jak prase a na parabole tma...
VU+Ultimo 4K

kdysi VU+duo 4K, DM8000HD, DM800HD, IPBOX 250s, DM600 PVR, Opticum 9600HD
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od 9000peter »

... a na parobole tma však ju máš na takom dobre prístupnom mieste kde ju ide očistiť...
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
vado
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 06.květen 2007 - 21:32
satelitni prijimac: VU+DUO 4k

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od vado »

Tak som si dal robotu, prekonvertoval som .avi do .mp4. Teda nechyba mi kodek pre .avi
Terestrial nemam, nemozem hodnotit.

Zopakujem svoje skusenosti, mam BH:
- obraz je ovela lepsi, ako bol z VU+ duo2
- rychle bootovanie
- rychly shutdown
- dobry obraz 4k
- FCC
- 8 tunerov
VU+ DUO 4k s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ UNO 4k SE s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ DUO 2 - ma noveho majitela
VU+ DUO - fyzicky uz neexistuje
KSC570CX 12.C1.A5 BM-8400CI_STA2 - fyzicky uz neexistuje.
Parabola 90 cm
SG2100
68E az 30W
janstik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 01.leden 2010 - 19:31
satelitni prijimac: AB Cryptobox 752 HD Combo

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od janstik »

Funguje někomu remote channel stream, mě to nejde z dua na zero, vše se tváří,že je ok,programy načne, ale ani obraz ani zvuk, na obou mám openatv 6.3
Počasí ve skynu taky nefunguje.
VU+ DUO 4K
VU+ ZERO
Formuler S Turbo
email31
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 29.září 2010 - 20:55

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od email31 »

Nemáš náhodou zapnuté ověřování HTTP streamů? U mě byl problém v tomto.
Email 31
janstik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 01.leden 2010 - 19:31
satelitni prijimac: AB Cryptobox 752 HD Combo

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od janstik »

Kde to prosímtě najdu?
VU+ DUO 4K
VU+ ZERO
Formuler S Turbo
email31
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 29.září 2010 - 20:55

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od email31 »

Menu - Nastavení - Přizpůsobení a Vzled - Přizpůsobení
Email 31
dvbtshop
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 116
Registrován: 18.červen 2009 - 8:48

Re: Vu+ Duo 4K

Příspěvek od dvbtshop »

barinek007 píše:Takze DVB-T2 neni zakladni vec? Ale pak proc prodavaji stroje jen s pozemnim tunerem?
Problém s AUDIO PID se jistě brzy (resp. pozdě, ale lepší než vůbec) vyřeší. Ona ale i ta zpětná kompatibilita je docela zásadní věc. Krabičku na přehrávání kdečeho sice mít můžu, ale když už si kupuju multifunkční věc za 10 a víc litrů, očekávám, že multifunkční bude ne jen na reklamním letáčku, ale i v praxi. Aby to pak nedopadlo, že abych přehrál všechna domácí videa, budu na to muset mít 10 krabiček ;-).
Dreambox DM8000 2T+2S
Dreambox DM900 DUAL DVB-T2
Dreambox DM920 SAT + TRIPLE DVB-T2
Octagon SF4008 TRIPLE DVB-T2
Mutant HD51 DUAL DVB-T2
Amiko Viper DVB-T2
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Duo 4K“