Amiko A4 -4K

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
servisak
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 12.červenec 2010 - 22:46

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od servisak »

Zdravim,viete poradit ako nastavit box aby preposielal zvuk vo formate true hd, dts do receivera cez kodi ?
Skusal som vsetky postupi co som tu nasiel ale ziaden nepomohol. Pri zapnuti 5.1 kanal zamrzne.
Pri preposielani ac3 pusta iba stereo.
xmerlin111
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 14.listopad 2008 - 6:53
satelitni prijimac: Dm800,Ariva200,IpBox420,atd..

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od xmerlin111 »

Vysla nova verzia update 1.0.34 stable 24.4.2018 kde bol zrejme vyrieseny problem s pomocou rozhrania HDMI CEC. :smoke:
vydra004
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 22.duben 2008 - 16:44

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od vydra004 »

Máš pravdu CEC funguje jak má :good:
tomek7789
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 26.duben 2007 - 18:29

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od tomek7789 »

Ahoj, nevíte prosím jak rozjet přehrávání kanálů v prohlížeči? VLC player mám nainstalovaný, nicméně FBVLC plugin mi zřejmě nejde nainstalovat.
sandy55
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 05.srpen 2013 - 14:39

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od sandy55 »

Ahojte.
Mám problém s tunerom(predpokladám) na tomto prijímači. Stáva sa mi, že mi vypadne signál pri niektorých kanáloch(naskočí hláška no or bad signal) a niektoré fungujú bez problémov(iný kmitočet). Niekedy vypadne na pár sekúnd, potom obraz naskočí. Niekedy to nefunguje aj týždeň, potom to opäť naskočí a podobne.
Kábel musí byť v poriadku, keďže iné programy idú a LNB je na dva satelity a druhý ide bez problémov. Viete mi poradiť kde by mohol byť problém? Ďakujem.
kasy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 20.duben 2017 - 16:00

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od kasy »

sandy55: Stejná hláška se mi zobrazí při přepínání tunerů (např. ze satelitu na DVB-T2), asi na dvě sekundy, nebo když je bouřka (silná) a signál ze satelitu neprojde hustými mraky. Pokud se ti to stává na jednom satelitu, kde ti vypadávají jen některé programy a ostatní jsou v pořádku a pokud jsi si jistý, že máš správně nastavenou parabolu, zkusil bych satelit znovu naladit. Další možnost je nejnovější firmware a poslední tovární nastavení. Vlastně ne, poslední možnost je reklamace. Ale na tu to nevypadá. :)
Amiko A4 combo
sandy55
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 05.srpen 2013 - 14:39

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od sandy55 »

Vďaka kasy . Skúsim sa s tou parabolou pohrať.
:thankyou:
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 02.listopad 2022 - 16:33, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
xmerlin111
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 14.listopad 2008 - 6:53
satelitni prijimac: Dm800,Ariva200,IpBox420,atd..

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od xmerlin111 »

Nova verzia update test 1.0.35 -- aktualizácia pre Stalker.
kasy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 20.duben 2017 - 16:00

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od kasy »

Nevěděl by někdo, jestli je možné použít MCAS společně s Oscamem? MCAS jako server a Oscam pro domácí sdílení. V současnosti to mám vše na Oscamu, jenomže u serveru se mi, nepravidelně, většinou po několika dnech, vymaže soubor oscam-server a musím ho znovu přepsat nastavením ze zálohy. Je to otrava a nemůžu přijít na to, proč se to děje. Snad jsem to popsal srozumitelně. Díky za jakoukoliv radu.
Amiko A4 combo
kasy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 20.duben 2017 - 16:00

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od kasy »

xmerlin111: Díky za reakci. Že se ti to nestalo, ti docela závidím. Já se s tím peru už více než rok.
Amiko A4 combo
gladius
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 12.říjen 2010 - 15:43

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od gladius »

Ak máš nainštalovaný mcas aj oscam, tak mcas odinštalovať z prístroja celkom. Podľa mojich skúseností nevedia fungovať spoločne, napr. mcas číta kartu a oscam nejaký server zvonka.
Potom by som vymazal nastavenia oscamu a potom ho odinštaloval. Iba odinštalácia a nová inštalácia nepomôže, pretože amiko si pamätá nastavenia a v prípade nekorektnej inštalácie, čo si myslím, že je Tvoj problém sa Ti to prejaví opäť.
Potom ho skús nainštalovať ešte raz a nastaviť. Ak ani to nepôjde, použi iný oscam.
Nech sa darí.
VU+ UNO 4K SE, VTI 13.0.9, Amiko A3, Unicable LNB Inverto, OSCAM: 1.20-unstable_svn Build: r11086, Archivczskpremium
kasy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 20.duben 2017 - 16:00

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od kasy »

gladius: Díky. Všechno, co navrhuješ, jsem již několikrát udělal. Tak teď jsem zkusil něco jiného. Vytvořil jsem oscamy pro každý box zvlášť. Ani to nebylo až tak složité, stačil Total Commander, jen jsem se musel naučit, jak podepisovat balíčky *.apk. Takže teď to zatím dva dny běží a jsem docela zvědavý, jestli to bude držet. Pokud ne, dám vědět.
Amiko A4 combo
stullko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 01.březen 2010 - 12:41

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od stullko »

Zdravím, mám dva Amiko A4, na jednom mam soft 1.0.33 a keď skúšam aktualizovať, zobrazí sa hláška, že nie je dostupná nová verzia. Takisto pri BETA. Druhý bix som aktualizoval bez problémov na 1.0.35. Dá sa niekde stiahnuť a nahrať?
Ďakujem
vydra004
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 22.duben 2008 - 16:44

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od vydra004 »

no z toho prvního , ne ? ok ?
Uživatelský avatar
brancocool
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: 02.červenec 2010 - 22:03
satelitni prijimac: SOLO2, VTi, FHD Glass, Skylink

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od brancocool »

Zdravim pani, vcera mi doniesol kamarat novucicky A4k combo s poziadavkou aby som mu donho nainst oscam. No krabicka to je krasna, aj som daku verziu oscamu nainst niekde vyssie z linku, ale dako sa mi nepaci, proste pada. Vedeli by ste mi sm hodit nejaku overenu verziu. Dakujem.
VU + SOLO2, VTi, FHD Glass
VU+ SOLO SE v2, open ATV
kasy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 20.duben 2017 - 16:00

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od kasy »

Třeba tady
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 02.listopad 2022 - 16:35, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix LINK
Amiko A4 combo
vydra004
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 22.duben 2008 - 16:44

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od vydra004 »

Jeden z mála slušnejch lidí brancocool 1!
Uživatelský avatar
Stepus
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 29.listopad 2008 - 21:35
satelitni prijimac: Opticum 7500CWCI
Kontaktovat uživatele:

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od Stepus »

Zdravím,
přemýšlím nad koupí tohohle satelitu, a zajímá mě jestli se dá na to KODI spolehnout jako na plnohodnotný multimedialní přehrávač, mám UHD projektor a starý počítač který schroupe občas i s potížema FHD, atak se poohlížím po něčem co by si trouflo přehrát i UHD, a zrovna satelit by se mi hodil abych měl doma druhé amiko a nasdílel si kartu. Atak mě tedy zajímá jestli to KODI zvládá UHD filmy v mkv/BDMV, jestli nejsou problémy s výstupem zvuku po optice/coaxu a jaké sou všeobecně zkušenosti s přehráváním v tomto přijimači.
Děkuju
kasy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 20.duben 2017 - 16:00

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od kasy »

Stepus: Máme v domě tři A4 combo, jeden jako server s kartou (Skylink), dva jako klienty. Sdílení karty bez problémů, jde jen o to mít správně nakonfigurovaný Oscam. Na všech boxech je Kodi s doplňkem Stream cinema (přehrávání filmů, seriálů atd.). Stahuje z Webshare, kde je třeba mít účet. Ještě se mi nestalo, aby Kodi něco nepřehrálo. Tak snad ti to takhle stačí. Dnes bych ale koupil A5 combo, má rychlejší procesor a větší paměť. A rozdíl v ceně není velký.
Amiko A4 combo
Uživatelský avatar
Stepus
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 29.listopad 2008 - 21:35
satelitni prijimac: Opticum 7500CWCI
Kontaktovat uživatele:

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od Stepus »

no spíš mě zajímalo jak se kodi tváří na MKV, atd. co sem googlil tak sem zabloudil až na tohle video

a4 má stejnej chipset jako tohle, no a právě v videu říká že kodi neni moc dobrý tak to pouští v něčem jinym, a jako obrazově to zvládá obyč 4K při tuším 24FPS ? a ještě tam říká něco o zvuku že u nějakých klipů to dekoduje a někde zase ne... moje představa je aby to umělo 4k při 60fps, a zvládalo to zvuk DD5.1,DTS apod poslat po optice do AV recievru. Tak by mě zajímali spíše zkušenosti typu že si stáhnu 2160p film v MKV s DTS zvukem a přehrává bez problému atd... díky
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 02.listopad 2022 - 16:36, celkem upraveno 2 x.
Důvod: fix YOUTUBE
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“