Nastavenie anteny

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
lubost
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 26.srpen 2009 - 20:53

Nastavenie anteny

Příspěvek od lubost »

Zdravim,

po vypadnuti prijimaca xTrend9200 som zakupil tento prijimac. Je tam natiahnuty img VTI 13.0.9.
Kedze este pred povodnym som mal prijace Dreambox, rychlo som sa zorientoval aj v tomto prijimaci a jeho image.
Pri konfiguracii mi vsak v image chyba nastavenie anteny... doteraz som pouzival stale stav, kedy ku konkretnemu satelitu som priradil prislusnu poziciu a nasledne po zvoleni programu sa parabola automaticky natocila na pozadovany satelit. A tuto funkcnost neviem nijako najst... pri konfiguracii tunera som dal rozsirene a nastavil DisecC na 1,2 a ulozene na pozici 001 (satelit 23,5). V inych images bolo este v ponuke Nastavenie anteny a tam sa dalo po krokoch/jemne nastavit pohyb anteny.
Ked dam nakonfigurovat tuner iba jednoducho a vyberiem motor, tak zase tam mozem iba nastavit zemepisnu dlzku/sirku pre volby USALS... nechcel by som to (zatial) riesit cez to Usals, ale tak, ako som to roky pouzival, predvolene nastavenia. Natacanie pouzivam minimalne, ale predsa, ak sa hodilo, tak to bolo super.
Poradi niekto, ako to v tomto image mozem nastavit? hlavne, aby som napr. dokazal doladit natocenie paraboly, aby som mal co najlepsi prijem? v minulosti som jemnym natacanim zistil najlepsie hodnoty a ulozil na danu poziciu...
Vdaka za cas a nakopnutie...

Lubo
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Nastavenie anteny

Příspěvek od baranček »

Lubo,však je to úplne stejné ako v iných image.Menu-nastavenie-konfigurácia tunerov a kanálov-konfigurácia tunerov,akurát treba stiahnuť s pluginov posicioner setup aby si dostal do nastavenia položku nastavenie pozície. :)
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
lubost
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 26.srpen 2009 - 20:53

Re: Nastavenie anteny

Příspěvek od lubost »

wau... stale to bolo sucastou image, tak ma nenapadlo, ze sa to instaluje samostatne... vrela vdaka, uz to tam mam...

Lubo
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Uno 4K SE“