Opticum HD X403p

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od hlustvisihak »

určitě je to zde na foru , nahoře máš tlačítko hledat

nebo zde :
http://www.super-sat.net/index.php?&dir ... -O/Opticum

máš tam i loader , pozor některé sw jsou jen pro starý a nebo jen nový ovladač , některé umí oba !!!

Nahrát cez RS232 jde každý !!!

http://ab-forum.info/viewtopic.php?f=13&t=30987

https://softmania.sk/satelitne-prijimac ... load/63669
testovnik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 14.prosinec 2009 - 16:46

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od testovnik »

Mám tento X403 doma jako Homecamd (2) server, jako klienty hlavně 9500HD. Poslední dobou se furt (někdy 3 dny, někdy jen 1/2) zasekne sdílení, ne vždy souběžně na všech klientech (5 ks). Musí se vypnout/zapnout - pak zase běží. Karta je Skylink IRDETO-01. Kde může být chyba, už jsem vyzkoušel snad všechny dosud možná nastavení. (různá FW a konfigurace, který FW se vám k tomu zdá ze zkušeností stabilní ?) Dále - je schopný fungovat nějaký ten nový např. Amiko s HEVC HD 8265+ jako "domácí" server ? Linux nechci !
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od mmiriboy »

testovnik píše: Mám tento X403 doma jako Homecamd (2) server, jako klienty hlavně 9500HD. Poslední dobou se furt (někdy 3 dny, někdy jen 1/2) zasekne sdílení, ne vždy souběžně na všech klientech (5 ks). Musí se vypnout/zapnout - pak zase běží....Dále - je schopný fungovat nějaký ten nový např. Amiko s HEVC HD 8265+ jako "domácí" server ? Linux nechci !
Hold, môj názor je prostý - ten Opticum už pomaly a iste dosluhuje..., Čo sa týka tvojej požiadavky - box, ktorý obsluhuje 5ks klientov, hmm?! Chceš nejaký nelinux stb - môj názor = špatná volba!!!
Linux je linux a žiaden nelinux stb nemá v tomto smere navrch!!!
Ale budiš, je to tvoja voľba, môžeš skúsiť nejaký novší model od Amika, ktorý presne? Ťažko poradiť, je to v tomto smere iba na tebe - je to lotéria - hop, alebo trop!
Já osobne do Amika by som šiel, iba pre použitie, ako klient stb!
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od peter54 »

Po rokoch trapenia s amikami a opticumami som si v 11.2016 kupil formuler f3. V priebehu roku 2017 isli amika aj opticumy aj f3 z domu a doma bezia 4 kusy f4turbo combo a karty su v orange pi zero. Uplne ina level. Netreba sa toho bat. Aj zenam sa to paci. Ako server urcite oscam a domace aj cezpolne zdielanie naprosto bez zasekov. Amiko aj opticum bezia ako oscam klienti lepsie ako s vlastnou kartou.
Ak pouzivas x403p ako server, vzdy mcas a nie emu soft. Ak mas emu, vymaz vsetky kluce a vyrazne mu odlahcis.
Kontakt v profile cez www.
testovnik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 14.prosinec 2009 - 16:46

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od testovnik »

Tak jsem už snad zvítězil, příčinou byl SWITCH 8-portový sloužící pro propojení STB navzájem a dále do dalšího (s internetem). Odešly, resp. poztrácely kapacitu skoro všechny kondenzátory 100u (ceklem 8ks, malé tenké) aniž by byly viditelně nafouklé. Vyměnil jsem všechny a zatím to nepadá. Mezitím jsem tam na zkoušku dal jiný, tím jsem na to přišel. Navenek se totiž nijak nestandardně nechoval, vše pingovalo, odezva nijak dlouhá, ale asi se tam data nějak zacyklovávala (díky závadě) a postupně/náhodně se to zasekávalo/rozpojovalo.
Do budoucna bych možná nahradil 2ks v síti za AB cryptobox 750HD/752HD, z jednoho bych mohl vytvořit "server". Máte s ním praktické zkušenosti? Měl by jít sdílet s ostatními.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od peter54 »

Netusim co s tymi nelinuxmi stale mate, casy, ked linux stál tolko ako 5 amik su uz nenavratne prec. Factory soft ta totalne vyda na milosť a nemilost podpore od výrobcu. Cize za 2 az 3 roky posledny update softu a zbohom. Jeden image, jeden skin, fastscan skonci ked poskytovateľ len zmeni transponder, prestane ist youtube, robi to zakodovane nahravky, ked ti cuka na klientoch obraz mozes len hádať, co mu je, zmeni sa verzia softu a naraz mozes vsetky favoritne skupiny nanovo odklikat ovladacom. Dokonaly maslochizmus.
Naopak, na linuxe natiahnem zoznamy kanalov do pc, myskou vytvorim favo skupiny a nahram na dva kliky do vsetkych prijimacov co mam naraz a tie prijimace nemusia byt vobec rovnake. Apky pre androida, na streche mi mobil ukaze silu signalu v prijimaci, telku mozem pozerat na pc, tablete alebo telefone. Zdielanie kariet bez stvorcekovania az na opacny koniec zemegule. Nahravanie priamo na hdd do notasu, pripadne si z neho spravis domaci file server. Potrebujes 3 karty, dokupis citacky, das do usb a ides.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od mmiriboy »

testovnik píše: ...Do budoucna bych možná nahradil 2ks v síti za AB cryptobox 750HD/752HD, z jednoho bych mohl vytvořit "server". Máte s ním praktické zkušenosti? Měl by jít sdílet s ostatními.
:)
Nemám osobne nič proti Cryptoboxom, ale ako server? A na ďalších 5 (či koľko tam máš tých stb?!)? Jednoducho - NIE! Ono, možno ti to bude šlapať bezproblémovo, ale načo sa škrabať ľavou rukou za pravým uchom, keď ľahšie to zvládneš pravou rukou?!
Inak ja tiež nechápem tú tvoju filozofiu "nelinuxov"!
Linux si tam daj ako server a ak máš Skylink kartu ICE, tak tá ti pôjde cez oscam aj v Irdeto móde, čo na týchto Amiko stb momentálne nedokážeš!
:poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od decik »

Jako server jednoznačně linux box. :)
miro665
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 27.únor 2008 - 14:01
satelitni prijimac: openbox,motor,parabola 80cm
Bydliště: okr. Hlohovec

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od miro665 »

server openbox s3 a 4 dalsie v domacej sieti bez problemov,ziaden zasek,az na to hlupe dialkove
Uživatelský avatar
MarekMM
Odborník
Odborník
Příspěvky: 483
Registrován: 18.září 2010 - 16:41
Bydliště: Slovensko

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od MarekMM »

testovnik píše:Tak jsem už snad zvítězil, příčinou byl SWITCH 8-portový sloužící pro propojení STB navzájem a dále do dalšího (s internetem). Odešly, resp. poztrácely kapacitu skoro všechny kondenzátory 100u (ceklem 8ks, malé tenké) aniž by byly viditelně nafouklé. Vyměnil jsem všechny a zatím to nepadá. Mezitím jsem tam na zkoušku dal jiný, tím jsem na to přišel. Navenek se totiž nijak nestandardně nechoval, vše pingovalo, odezva nijak dlouhá, ale asi se tam data nějak zacyklovávala (díky závadě) a postupně/náhodně se to zasekávalo/rozpojovalo.
Do budoucna bych možná nahradil 2ks v síti za AB cryptobox 750HD/752HD, z jednoho bych mohl vytvořit "server". Máte s ním praktické zkušenosti? Měl by jít sdílet s ostatními.

Odporúčam nazrieť sem, už roky mi to pri domácom zdieľaní funguje tak ako má. Klik

PS: A bez telefonátov typu pál domov babke nejde telka. :D
Pokojne driemka :sleepy2: vo svojom kresle len keď všetko funguje tak ako má. :D
Prvý satelitný prijímač OTF SR95 8)
Z novšieho, v každom rožku je toho trošku. Parabola ofsetka 120 s motorom, Maximum E85 Multifocus
Antik karta a Antik MINI 3 box, karta a tiež CAM PlusTelka, Skylink ICE_irdeto-irdetoM7_Viaccess, Hello HD
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od peter54 »

Pridam sa so svojim zapojenim


Obrázek

http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... Topografia

Vyskusane a, b, c aj d.
Naprosto bez problemov. Poradie spokojnosti a, b, c, d.
Klientov aj kariet moze byt samozrejme aj viac nez je na obrázku.
Sprava serrvov aj cez internet a vsetko ide ako hodinky aj v 0624.
Kontakt v profile cez www.
jaoco
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 30.prosinec 2011 - 16:37

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od jaoco »

Ahojte

Dostal sa mi do rúk Opticum HD X403p, na displeji svietia len 4 pomlčky, HDMI aj AV tma.
Predpokladám že nahratý zlý soft, skúšal som nahrať soft cez RS232 aj prevodník USB-RS232 aj priamo RS232 v PC ale stále skončí hláškou - Set stb memory error.
Dá sa to ešte rozbehať, alebo to rovno vyhodiť?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
wasrman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 140
Registrován: 07.srpen 2007 - 16:51

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od wasrman »

HDMI aj AV tma ---- / co si pod tím představit ? Jde to zapnout ovladačem,dostaneš se do menu,nebo reaguje aspon´na něco,co tlačítka přímo na přijímači....,nechybí tam jen seznam kanálů,zkus tam nahrát nějaký setting přes RS232 .
jaoco
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 30.prosinec 2011 - 16:37

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od jaoco »

Chyba bola v kábli, musí byť len 2-3, 3-2, 5-5, a ja som mal prepojené všetky. Už to ide.
jaoco
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 30.prosinec 2011 - 16:37

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od jaoco »

Skôr by som teraz potreboval nejaký soft kde je fastscan skylinku.
wasrman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 140
Registrován: 07.srpen 2007 - 16:51

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od wasrman »

A k čemu TI to bude dobré,nejlepší je seřadit si programy podle sebe, při fastscanu máš naladěny všechny programy i ty co nemáš předplaceny a musíš je přeskakovat,protože nejdou a to je dost otravné .
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od peter54 »

Taky soft na x403p neexistuje a zrejme ani existovať nebude. Uvahy naco by to bolo su tym pádom úplne jalove.
Novsie amika a opticumy to majú a mnohi ich majitelia su s tym spokojní. Lepsie nez pri kazdej preladovacke skylinku volat servisaka alebo sa k niekomu modliť, aby to prišiel preladit.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od mmiriboy »

wasrman píše:A k čemu TI to bude dobré,nejlepší je seřadit si programy podle sebe, při fastscanu máš naladěny všechny programy i ty co nemáš předplaceny a musíš je přeskakovat,protože nejdou a to je dost otravné .
No! Nesuhlasím!
Pretože pri užívateľoch z jednoduchými požiadavkami na príjem sat signálu (príjem z jednej sat pozície atď...) je fastscan dobré riešenie.
Po naladení s fastscanom má zoradené programy Skylinku pekne skoro podľa predstáv, to že pre vylepšenie presunie len zopár programov na iné miesto v zozname nehrá žiadnu rolu.
Ale!!!
Ak si stb naladíš obyčajným scanom, tak môžeš pekne v tom naladenom programovom zozname (pri Astre 23,5e je to vyše 500 programov!) presúvať, presúvať a presúvať programy pomaly do aleluja, aj okotiť sa s toho môžeš, kým si to aspoň ako tak zoradíš!
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
wasrman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 140
Registrován: 07.srpen 2007 - 16:51

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od wasrman »

No! Nesuhlasím! ------ / No mě to nevadí,pokud to ladíš sobě a max 5 kamarádům,tak je to v pohodě :D
jaoco
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 30.prosinec 2011 - 16:37

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od jaoco »

peter54 píše:Taky soft na x403p neexistuje a zrejme ani existovať nebude. Uvahy naco by to bolo su tym pádom úplne jalove.
Novsie amika a opticumy to majú a mnohi ich majitelia su s tym spokojní. Lepsie nez pri kazdej preladovacke skylinku volat servisaka alebo sa k niekomu modliť, aby to prišiel preladit.
Existuje, dá sa stiahnuť z Ellana ale len pre starý typ ovládača, ja mám nový.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“