positioner

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
jjiirka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 17.duben 2007 - 6:44
satelitni prijimac: DM 920

positioner

Příspěvek od jjiirka »

Nevíte někdo jak si udělat zálohu nastavení positioneru. Jde mi o to,aby jsem po instalaci image nemusel nastavovat všechny posice positioneru ručně .
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: positioner

Příspěvek od peter54 »

jjiirka píše:Nevíte někdo jak si udělat zálohu nastavení positioneru. Jde mi o to,aby jsem po instalaci image nemusel nastavovat všechny posice positioneru ručně .
Ked si das usals, nemusis nastavovat ziadne pozicie. Staci zadat polohu.
Kontakt v profile cez www.
jjiirka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 17.duben 2007 - 6:44
satelitni prijimac: DM 920

Re: positioner

Příspěvek od jjiirka »

peter54 píše:
jjiirka píše:Nevíte někdo jak si udělat zálohu nastavení positioneru. Jde mi o to,aby jsem po instalaci image nemusel nastavovat všechny posice positioneru ručně .
Ked si das usals, nemusis nastavovat ziadne pozicie. Staci zadat polohu.

Pro táhlové motory usals není.
marval
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 21.květen 2010 - 19:32
Bydliště: doma a okolie

Re: positioner

Příspěvek od marval »

pozicioner žiadnu zálohu nepotrebuje, ten si pamatá polohy dokiaľ ho neresetuješ,alebo kým sa nepokazí.

ked meníš image tak si treba dať svoj setting , kde už su pridelené dis. 1.2 povely pre jednotlive satelity..
jjiirka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 17.duben 2007 - 6:44
satelitni prijimac: DM 920

Re: positioner

Příspěvek od jjiirka »

marval píše:pozicioner žiadnu zálohu nepotrebuje, ten si pamatá polohy dokiaľ ho neresetuješ,alebo kým sa nepokazí.

ked meníš image tak si treba dať svoj setting , kde už su pridelené dis. 1.2 povely pre jednotlive satelity..

Bohužel tak jednoduché to není. Čísla jednotlivých satelitů pro positioner se v setingu nezadávají a tudíž je nelze do dreamu nahrát se zálohou setingu. Nastavení čísel satelitů se dělá v konfiguraci tuneru.
csfero
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 16.říjen 2011 - 8:37

Re: positioner

Příspěvek od csfero »

Zdravim!
Ma niekto skusenosti so samovolnym otacanim sat.anteny v mode stand-by?
Nemam to este presne zistene,kam sa otoci lebo po zapnuti boxu sa vrati na povodnu polohu,myslim,ze to bude na 0.
Zistim s druhym boxom

Tak som to zistil,antena bola otocena na 13°E Hotbird :unknown:
rom2005
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 179
Registrován: 19.červen 2012 - 19:25

Re: positioner

Příspěvek od rom2005 »

jjiirka píše:
marval píše:pozicioner žiadnu zálohu nepotrebuje, ten si pamatá polohy dokiaľ ho neresetuješ,alebo kým sa nepokazí.

ked meníš image tak si treba dať svoj setting , kde už su pridelené dis. 1.2 povely pre jednotlive satelity..

Bohužel tak jednoduché to není. Čísla jednotlivých satelitů pro positioner se v setingu nezadávají a tudíž je nelze do dreamu nahrát se zálohou setingu. Nastavení čísel satelitů se dělá v konfiguraci tuneru.
Nastavení čísel satelitních pozic motoru najdeš v souboru etc/enigma2/settings, tak příště zkus příslušné řádky ze starého image nakopírovat do stejného souboru v novém image. Já to zkoušel, přepsal jsem soubor etc/enigma2/settings, ale po restartu GUI tam byl zase ten původní soubor před úpravou. Tak jsem to vzdal, ale možná, kdybych před úpravou zastavil enigmu, tak by se mi to podařilo.
DM 920, Unstable 19-2-2019 + GP4, diseqc m. Moteck SG 2100A + Gibertini 125Al (Ku 85,2°E - 45°W), Emme Esse 125Al (multif. 36°E circ. pol. + 23.5°E), Gibertini 125Al (fix 56°E circ. pol.), diseqc m. Stab H-H 120 + Emme Esse 125Al (C-band circ. pol.); Octagon SF4008 + TBS5925, img SDGr4 (Abertis)
Odpovědět

Zpět na „DM-9XX UHD“