Zapojenie 12 v adaptera cez učastnicku zásuvku.

Všetko o anténach , zosilňovačoch a rozvodoch pre DVB-T/C

Moderátoři: EnoSat, Steiner

Odpovědět
bukovinka115
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 16.prosinec 2016 - 12:46

Zapojenie 12 v adaptera cez učastnicku zásuvku.

Příspěvek od bukovinka115 »

Chcem sa poradiť v dome máme jednu učastnícku zásuvku tv radio a od nej je vedení koax pod strechu tam končí .Chcel som ho napojiť na antenu ale problém je že do anteny potrebujem poslať 12 v cez adapter.Koax je zamurovaný v stene a pod strechou na povale nie je 230v prípojka.Nechcem búrať a dávať husí krk.Niekde som počul že do učastnickej zásuvky sa dá napojiť adapter(12v).Zásuvku treba na jednu tv na nič iné.Ešte som ruzmýšlal keby som vymenil za koncovú sat ,tv a cez f konektor púštať tých 12 v.Bol by som rád keby ma niekto nakopol ako na to ísť.
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Zapojenie 12 v adaptera cez učastnicku zásuvku.

Příspěvek od decik »

Odpoj zásuvku a na konec koaxiálu připoj přes F-konektor napájecí výhybku, něco takového:
https://www.eva.cz/zbozi/69052/ivo-sito ... VbEALw_wcB
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Zapojenie 12 v adaptera cez učastnicku zásuvku.

Příspěvek od jopo33 »

nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Zapojenie 12 v adaptera cez učastnicku zásuvku.

Příspěvek od VTronik »

bukovinka115 píše:Chcem sa poradiť v dome máme jednu učastnícku zásuvku tv radio a od nej je vedení koax pod strechu tam končí .Chcel som ho napojiť na antenu ale problém je že do anteny potrebujem poslať 12 v cez adapter.Koax je zamurovaný v stene a pod strechou na povale nie je 230v prípojka.Nechcem búrať a dávať husí krk.Niekde som počul že do učastnickej zásuvky sa dá napojiť adapter(12v).Zásuvku treba na jednu tv na nič iné.Ešte som ruzmýšlal keby som vymenil za koncovú sat ,tv a cez f konektor púštať tých 12 v.Bol by som rád keby ma niekto nakopol ako na to ísť.
Jj, pouštět 12V přes F-konektor a SAT výstup na zásuvce do koaxu jde.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Zapojenie 12 v adaptera cez učastnicku zásuvku.

Příspěvek od marecek29 »

JJ.Videl jsem to tak zapojeny a fungovalo to.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Palinko950
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 07.únor 2016 - 9:35

Re: Zapojenie 12 v adaptera cez učastnicku zásuvku.

Příspěvek od Palinko950 »

Zdravím ťa bukovinka 115 . Mal som podobný problém. Vyriešil som to tak , že povyberal som z účastnickéj zásuvky všetky súčiastky , spojil som prívod s výstupom napriamo . Potom sa mi dalo cez zásuvku púšťať 12V s org.trafáčika , čo sa predáva k anténe. Keď som ale potreboval výstup aj na rádio , spravil som zo zásuvky rozbočovač. Feritové jadro a kondenzátor 1,5 mF , aby mi neprechádzalo nap. na výstup rádia. Jedným výstupom prechádza 12V , druhým nie. Presne takto sú riešené rozbočovače. Útlm je potom 4 dB .
bukovinka115
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 16.prosinec 2016 - 12:46

Re: Zapojenie 12 v adaptera cez učastnicku zásuvku.

Příspěvek od bukovinka115 »

Ďakujem všetkým za rady.Ozvem sa keď to bude hotové.
bukovinka115
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 16.prosinec 2016 - 12:46

Re: Zapojenie 12 v adaptera cez učastnicku zásuvku.

Příspěvek od bukovinka115 »

Tak som to včera zapojil cez tú sat tv učastnicku zásuvku eu 3303e adapter som napojil na f sat konektor a ono to je funkčné na tv goot100 a strong90 .Ďakujem všetkým ale najviac jopo33.
dano01
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 27.květen 2008 - 12:00

Re: Zapojenie 12 v adaptera cez učastnicku zásuvku.

Příspěvek od dano01 »

Palinko950 píše:Zdravím ťa bukovinka 115 . Mal som podobný problém. Vyriešil som to tak , že povyberal som z účastnickéj zásuvky všetky súčiastky , spojil som prívod s výstupom napriamo . Potom sa mi dalo cez zásuvku púšťať 12V s org.trafáčika , čo sa predáva k anténe. Keď som ale potreboval výstup aj na rádio , spravil som zo zásuvky rozbočovač. Feritové jadro a kondenzátor 1,5 mF , aby mi neprechádzalo nap. na výstup rádia. Jedným výstupom prechádza 12V , druhým nie. Presne takto sú riešené rozbočovače. Útlm je potom 4 dB .

... oprav si hodnotu toho kondenzátora, hádam si tam nedával niečo takéto: :?:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Palinko950
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 07.únor 2016 - 9:35

Re: Zapojenie 12 v adaptera cez učastnicku zásuvku.

Příspěvek od Palinko950 »

Zdravím ťa dano01 . Samozrejme ,že som tam nedával takú veľkú šupu. Použil som , ako sa tomu ľudovo vraví ,malý vankúšikový kondenzátor 1,5 mikrofarata. Nemohol som tu nájsť znamienko mikro , tak som dal m. Ak to spravilo niekomu problém , tak sa ospravedlňujem. Aj tak dik za upozornenie. Nabudúce budem radšej písať v celku , ako skratky. :poklona:
Odpovědět

Zpět na „DVB-T/C antény a meracia technika“