OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od ctiforum »

@rafko: Tak si dotiahni z QUADu aj druhy kabel. Na 23,5 je STV1 VERTIKAL, Markiza HORIZONTAL (a zaroven su v HI-BAND) bez druheho kabla ti to naraz nepojde ani nahodou. Nastuduj si poriadne ako funguje FBC (myslim to v dobrom) a pochopis, preco mas niekedy "tmu"...
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
rafko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 16.listopad 2013 - 17:16

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od rafko »

ctiforum píše:@rafko: Tak si dotiahni z QUADu aj druhy kabel. Na 23,5 je STV1 VERTIKAL, Markiza HORIZONTAL (a zaroven su v HI-BAND) bez druheho kabla ti to naraz nepojde ani nahodou. Nastuduj si poriadne ako funguje FBC (myslim to v dobrom) a pochopis, preco mas niekedy "tmu"...
Je mi to jasne ;-) aj som si myslel. Prepacte za zbytocne natahovanie.

Poriesim a dam vediet ;-)
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od ctiforum »

rafko píše:
ctiforum píše:@rafko: Tak si dotiahni z QUADu aj druhy kabel. Na 23,5 je STV1 VERTIKAL, Markiza HORIZONTAL (a zaroven su v HI-BAND) bez druheho kabla ti to naraz nepojde ani nahodou. Nastuduj si poriadne ako funguje FBC (myslim to v dobrom) a pochopis, preco mas niekedy "tmu"...
Je mi to jasne ;-) aj som si myslel. Prepacte za zbytocne natahovanie.

Poriesim a dam vediet ;-)
Ved od toho sme tu, aby sme poradili.... :-)
Len treba problem trosku viac rozpisat, lebo popis "nejde" dava asi miliardu moznych rieseni... :D
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
Marvin123
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 19.září 2007 - 12:33

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od Marvin123 »

Nevíte někdo jak nastavit ty tunery FBC na Solo4K ?, aby při nahrávání nebyla tma. Mám připojené 2x samostatně DiSEqC Opticum pro 4 LNB, a zkoušel jsem taktéž připojení přes Inverto Monoblock Twin kde jsem zapojil samostatně koax. do obou vstupu tuneru a vždy při nahrávání když přepnu na jiný program a pak se vrátím zpět tak je u všech programů daného TP tma. Zkoušel jsem i VTI a dělá to taktéž. Pokud jakkoliv změním upřednostňovací tuner tak vše funguje ok až do prvního restartu GUI nebo celého přijímače, poté je je zase tma. Díky všem za kažkou radu.
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od havana »

:( Toto vlákno začíná právě příspěvkem a o špatné spolupráci image s FBC tunery a jak vidím, a před pár dny jsem i zkoušel - nic se nemění. Prostě v t=éto image má Solo 4k problém s používáním FBC tuners....
Ale tento problém rozhodně nemám na Vti image - k této image po nové Vti 13.0.x se všema aktualizacemi nemám téměř žádné výhrady...
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Marvin123
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 19.září 2007 - 12:33

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od Marvin123 »

Přijímač mám dva roky je super, ale mám problém s tunery. V každém image měl tmu při nahrávání. K vůli toho jsem dokoupil zvlášť Tuner pro VU+ DVB-S2 Twin - Duál,, ele bezvýsledně.VTI 13 jsem zkoušel jenom okrajově ze zvědavosti, ale když jsem zjistil, že nelze zkopírovat playlist, že to dělá problémy, tak jsem se vrátil zpět k Open ATV. Zajímavé je, že i je tma tak program se celý nahraje, ale bohužel na jiný program z nahravaného TP už nelze přepnout.
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od havana »

:( omlouvám se, ale netuším, co si představit pod pojmem " nelze zkopírovat playlist, že to dělá problémy", patrně to má neco společného s kodi, které nezvyknu používat. Jinak se zdá vše funguje. V openATV mimo problému s FBC tuners je problém i v nekorektním používání FHD Glass 17 sse seznamem PI+PIG (ztratí se zvuk) - proto pro mne nepoužitelné (mimochodem - tato volba korektně funguje dle mých zkušeností jen pod Black Hole a nově právě VTi)..
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od liquere »

No to je preto, lebo VU malo, ci este ma neviem lepsiu podporu pre tieto img, ale pre open plati ze maju vsetko novsie prostredie a pokial nie vsetko sedi v driveroch tam je problem. U toho skinu je to mozno tiez problem co sa viaze na drivery, ale to by mohol vediet jeho tvorca. Poslednu dobu vu vychrlilo kopec novych driverov, ale to solo4K ma asi aj iny problem, by som povedal. :lol:
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Marvin123
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 19.září 2007 - 12:33

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od Marvin123 »

Já používám skin Kravenvb a jsem maximálně spokojený a co se týče playlistu myslel jsem bouquets (seznam programů), ukaže mi to N/A ať to dělám přes Dreamset nebo Dreamboxedit nebo manualně zkopíruji přes ftp.Jelikož mám i natáčecí systém, tak nechce se mi znovu nastavovat výběr kanálu ze všech družic. Proto jsem dále ve VTI 13 nepokračoval ,bohužel možnosti nastavení ve VTI nejsou takové jako v OpenATV. Myslel jsem, že to nastavení FBC tunerů nějak půjde, ale pokud to OpenATV neumí tak bohužel.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od liquere »

Skus ich forum ci to riesi niekto a v akom stadiu to je .........
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od havana »

Marvin123 píše:.. co se týče playlistu myslel jsem bouquets (seznam programů), ukaže mi to N/A ať to dělám přes Dreamset nebo Dreamboxedit nebo manualně zkopíruji přes ftp....
Tak zde opravdu nevím, kde můžeš mít problém. Já používám jeden a ten samý setting (dle tebe playlist) jak napříč všemi image, tak i napříč stroji s E2 a vše fungují.
Jen v některých image je nutné při propojení s DreamBoxEdit zadat správné jméno a heslo - ve Vti a Black hole standartně root a dreambox.
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od petersk »

Treba skúsiť aktualizovať satellite.xml.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Marvin123
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 19.září 2007 - 12:33

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od Marvin123 »

Ano settings samozřejmě, ale původně byla řeč ohledně nastavení FBC tunerů a někde jsem se dočetl, že i u image Open ATV6.1 to někomu nahrává v pohodě. Nemohu už najít ten příspěvek, ve kterém někdo popisoval jak to nastavit. Jinak děkuji všem za odpovědi.
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od havana »

:) Na to, že někdo psal o pohodové funkčnosti FBC tuners v openATV moc nedávej. Mnozí nahravají jen minimálně a ještě jen jeden či dva programy zároveň,a tak se jim vada vůbec nemusí projevit. Mi běžně večer nahrává stroj až 8 pořadů, tak to se případný problém hned projeví..... A to mám 4 fyzické tunery (2xFBC + Twin Tuner DVB-S2 z předešlého Vu+Duo2), pro skylink lze použít 2FBC (tzn jako 8 tuners) + tuner na který je napojena motorická parabola.
A - FBC tuner - astra 23.5°E Skylink
B- FBC tuner - DiSEqC port1 0.8°W Thor (freesat) , port2 astra 23.5°E Skylink
C-H - virtuální tuners - nenastavují se
I - 1.tuner s TWIN - 0.8°W Thor (freesat)
J - 2.tuner s TWIN - parabola s motorem DG 2100 (ne moc dobře nastavená - příjem 4°E - 49°E)
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
Heartwork
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 22.listopad 2011 - 23:48

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od Heartwork »

Do dneška jsem to netušil, ale ono to vypadá, že výrobce na chlapce z OpenATV docela kašle a preferuje spolupráci s VTI a BH.

Stačí si přečíst např. vlákno o Fast Channel Change (FCC) na fóru OpenATV a jste v obraze:
https://www.opena.tv/vu-ultimo-4k/34472 ... s-vti.html

Budu se muset asi vrátit k BH nebo zkusit VTI. Nevím proč, ale to OpenATV se mi zalíbilo a víc se mi na něm líbí i obraz - možná jen psycho efekt. :D
VU+ Uno 4K SE & OpenATV 6.2 & MetrixHD & SAM SSD 850 EVO & Skylink HD, SAM UE65F6400, Denon AVR-X4000 & VMA-I SL & VMA-I SL CENTER & Dali, Canon HF200, Intel NUC Haswell & Akasa Newton H & Kodi, Logitech Harmony 950, QNAP TS-412 Turbo NAS 16TB.
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“