NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Moderátor: EnoSat

Odpovědět
StanleySK1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 43
Registrován: 10.prosinec 2008 - 16:24

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od StanleySK1 »

Pre prípadných záujemcov zasielam plugin pre DVBViewer Pro - DVBFastscan.
DVBFastscan číta FastScan informácie vysielané DVB-S poskytovateľmi a následne vytvára zoznamov programov v Channel List-e programu DVBViewer Pro.

Pracuje v 2 módoch:
1. Automatickom - pri naladení príslušného transpondéru / frekvencie sa automaticky aktualizuje zoznam programov (interval overovania je nastavený na 24 hodín). Napr. pre SkyLink to môže byť Prima +1 HD.
2. Ručnom - použitím tlačidla Scan z dialógového okna pluginu. Plugin automaticky prechádza všetky aktivované položky v zozname poskytovateľov, naladí príslušný transpondér (ak je k dipozícii) a vykoná aktualizáciu informácií o programoch.


Inštalácia:
DVBFastscan.dll nakopírujeme do adresára Plugins programu DVBViewer.

DVBFastscan je kompilovaný vo Visual C++ 2015 a preto vyžaduje Visual C++ runtime 2015.
Visual C++ runtime 2015 (vcredist_x86.exe) je možné získať na stránkach spoločnosti Microsoft:
https://www.microsoft.com/en-us/downloa ... x?id=48145
Přílohy
DVBFastscan_1001.rar
(128.88 KiB) Staženo 70 x
Naladené programy v DVBViewer Channel List
Naladené programy v DVBViewer Channel List
Okno DVBFastscan pluginu s možnosťou editácie poskytovateľov a ručným spustením funkcie FastScan
Okno DVBFastscan pluginu s možnosťou editácie poskytovateľov a ručným spustením funkcie FastScan
StanleySK1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 43
Registrován: 10.prosinec 2008 - 16:24

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od StanleySK1 »

V prílohe prikladám aktualizovanú verziu DVBFastscan 1.0.0.2. Zmeny:
1. V tejto verzii je poradie kanálov zotriedené podľa poradia stanoveného poskytovateľom,
2. Je fixnuté ladenie - nastavenie LOF frekvencie a 22KHz tone pre LNB.

Keďže DVBViewer v Channel List Editor-e predvolene zoskupuje kanály do skupín:
1. Video - Audio,
2. Názov skupiny (Group Name),
prichádza k čiastočnej zmene poradia stanoveného poskytovateľom.
Přílohy
DVBFastscan_1002.rar
(132.85 KiB) Staženo 75 x
StanleySK1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 43
Registrován: 10.prosinec 2008 - 16:24

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od StanleySK1 »

K pluginu DVBFastScan prikladám zopár doplňujúcich informácií. V zozname kanálov (Channel list), ktorý je vytvorený pomocou FastScan plugin-u chýbajú / nie sú vyplnené nasledovné položky:
- PMT PID,
- Video Type,
- Audio Type,
- Language.

Viď priložený obrázok 'DVBViewer_Channel_list.jpg'.

Horeuvedené informácie sa nenachádzajú vo FastScan tabuľke (0xBD), resp. v Network tabuľke (0xBC). Ak je v nastaveniach uložený PMT PID zrýchli sa prepínanie kanálov, avšak tieto informácie si DVBViewer doplní automaticky po naladení príslušného kanálu sám.

Doplnenie všetkých informácií o danom kanáli, ktoré si DVBViewer ukladá v Channel list-e by vyžadovalo naladiť každý transpondér uvedený vo FastScan tabuľke. Následne by bolo potrebné analyzovať PAT (získanie PMT PID), PMT tabuľky (Video Type, Audio Type, Language), prípadne SDT tabuľky (Service type). To by vyžadovalo oveľa dlhší čas, nie zopár sekúnd. Zároveň by nebolo by možné vykonávať túto aktualizáciu na pozadí, napr. u Skylink-u pri pozeraní Prima +1 HD.

DVBFastscan si ukladá nastavenia do registrov Windows pod kľúčom: 'HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\DVBFastScan'. Zmenou nastavení "CreateBouquet" na 1 a uvedením platného adresára do položky "BouquetPath", DVBFastscan vytvorí súbor / bouquet 'favorites.tv' určený pre Linuxové prijímače so systémom Enigma2.
Přílohy
Channel list programu DVBViewer s naladenými programami pomocou DVBFastScan plugin-u.
Channel list programu DVBViewer s naladenými programami pomocou DVBFastScan plugin-u.
Nastavenie DVBFastscan v registroch systému Windows
Nastavenie DVBFastscan v registroch systému Windows
dochodca
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 02.srpen 2008 - 15:12

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od dochodca »

Uz dlhe roky pouzivam DVB ViewerPro teraz vo verzii V5.6.4.0 pre W10.
Nahodou som natrafil na tento thread pri hladani Fastscan pre DVB.
Potesilo ma ze v Googli je na prvom mieste plugin od slovenskeho autora. Hned som obidva pluginy namontoval v poslednych verziach. NewCamd plugin ide velmi dobre, dalo by sa povedat, ze v porovnani s Acamdom troska pomalsie a zabera viac casu procesora (co u mna nie je podstatne).
DVBFastscan mi vsak nefunguje ani jedna verzia. Myslel som, ze mam problem s Visual C++ 2015, ale ani po nainstalovani poslednych oprav od Microsoftu sa mi to nepodarilo spojazdnit. Plugin vidim v okne "Doplnky",ale nejde ho spoustit ani oznacit. V registroch Windows kluc "DVBFastScan" nie je vytvoreny (Vidim tam len kluc DVBplug) a ked som pozeral log DVBVieweru, tak je tam riadok:
TDVBPlugin EventMsg EExternalException at 7641A832: External exception E06D7363
Tento riadok po vynatí "DVB FastScan dll" z Folderu Plugins zmizne.
Kedze je to velmi uzitocny plugin rad by som ho sprevadzkoval a ocenim kazdu pomoc.
StanleySK1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 43
Registrován: 10.prosinec 2008 - 16:24

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od StanleySK1 »

dochodca
Ďakujem za otestovanie pluginu.
Mohol by si mi poslať crash dump súbor(y), ak sú k dispozícii (cez PM) z adresára: %LOCALAPPDATA%\CrashDumps. Crash dump súbory pre DVBViewer sa začínajú: dvbviewer.exe.xxxx.dmp. Zároveň aj verziu Windows v tvare napr. Windows 10 / 64 bit. Pokúsim sa nájsť / identifikovať problém.
holmatro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 05.únor 2015 - 17:11

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od holmatro »

U mňa rovnaký problém ako hlásil dochodca.Windows XP.
dochodca
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 02.srpen 2008 - 15:12

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od dochodca »

Je to problem spocivajuci v nazvoch suborov s transpondermi v zlozke :
C_ProgramData_CMUV_DVBViewer_Transponders.
Ja tam pre jednoduchost uz dlhe roky davam subory " .ini " z LyngSatu alebo KingofSatu. Tie subory maju nazov napr. "0235.ini".
Musia sa premenovat na "DVB-S_0235.ini".
ski1961
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 22.březen 2011 - 23:36

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od ski1961 »

Zdravím,
mám stejný problém jako dochodca a holmatro.

Plugin Fastscan v doplňcích vidím, ale spustit nejde a nijak nereaguje. Chtěl jsem zaslat nějaký ten dmp, ale v CrashDump nemám nic, je čistý, možná proto, že používám DVBViewer jen pár dnů. Mám Win 7, 64bit
dochodca
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 02.srpen 2008 - 15:12

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od dochodca »

ski1961 píše:Zdravím,
mám stejný problém jako dochodca a holmatro.

Plugin Fastscan v doplňcích vidím, ale spustit nejde a nijak nereaguje. Chtěl jsem zaslat nějaký ten dmp, ale v CrashDump nemám nic, je čistý, možná proto, že používám DVBViewer jen pár dnů. Mám Win 7, 64bit
V mojom predchadzajucom prispevku som asi nezdoraznil, ze po premenovani suborov .ini mi plugin FastScan funguje perfektne.
Takze este raz: po stiahnuti najnovsieho .ini pre 23,5 stupna z http://cz.kingofsat.net/satellites.php ,je tento subor potrebne pred vlozenim do zlozky "Transponders" premenovat na "DVB-S_0235.ini" a prepisat povodny subor. Zlozku najdeme v menu "Napoveda_Slozka s konfiguraci".
Nove transpondery sa daju vlozit aj rucne, alebo pomocou "BlindScan" alebo pomocou TransEdit, ale toto je nenarocny a rychly postup.
Predpokladam, ze potom aj Vam bude plugin FastScan pracovat tak dobre ako mne. (Vdaka vdaka StanleySK1).
ski1961
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 22.březen 2011 - 23:36

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od ski1961 »

dochodca píše: V mojom predchadzajucom prispevku som asi nezdoraznil, ze po premenovani suborov .ini mi plugin FastScan funguje perfektne.
Takze este raz: po stiahnuti najnovsieho .ini pre 23,5 stupna z http://cz.kingofsat.net/satellites.php ,je tento subor potrebne pred vlozenim do zlozky "Transponders" premenovat na "DVB-S_0235.ini" a prepisat povodny subor. Zlozku najdeme v menu
[/quote]

děkuji za odpověd..já jsem tu Vaši předchozí odpověd pochopil, ale zřejmě jsem v odpovědi taky nezdůraznil, že já ty ini soubory přejmenované mám viz. obrázek ze souboru Transpodnders, ale bohužel u mě to stále nefunguje.
screen.jpg
Georges1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 42
Registrován: 01.srpen 2010 - 22:44
satelitni prijimac: DreamskyNXP256HD

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od Georges1 »

Možná jestli není problém kde jsou ty ini uloženy. Já je mám v C:\Users\"aktuální uživatel"\AppData\Roaming\CMUV\DVBViewer\Transponders. To je trochu jinak než je výše uvedeno. A funguje to.
et6500, et4000, NXP256HD, AZBOX710, Amiko MiniHD/V2, TBS 5922SE
ski1961
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 22.březen 2011 - 23:36

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od ski1961 »

Georges1 píše:Možná jestli není problém kde jsou ty ini uloženy. Já je mám v C:\Users\"aktuální uživatel"\AppData\Roaming\CMUV\DVBViewer\Transponders. To je trochu jinak než je výše uvedeno. A funguje to.
tak posílám ještě jeden obrázek, kde je vidět, že je to opravdu v tom správném místě, ale u mě to prostě nefunguje a už opravdu nevím, co s tím .
screen.jpg
dochodca
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 02.srpen 2008 - 15:12

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od dochodca »

Stale si myslim, ze problem je v dostupnosti TP 12070 na ASTRE3 - tam sa totiz nachadza tabulka FastScan . Plugin ho musi vidiet a mat ku nemu spravnu cestu-nazvy zloziek a suborov. Myslim, ze podobne to plati aj pre subory cielovej zlozky, ale ku tymto veciam sa musi vyjadrit autor pluginu.
Georges1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 42
Registrován: 01.srpen 2010 - 22:44
satelitni prijimac: DreamskyNXP256HD

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od Georges1 »

Z obrázku místa uložení - no, je to jinde než jsem uváděl: C:\Users\"aktuální uživatel"\AppData\Roaming\CMUV\DVBViewer\Transponders
et6500, et4000, NXP256HD, AZBOX710, Amiko MiniHD/V2, TBS 5922SE
ski1961
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 22.březen 2011 - 23:36

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od ski1961 »

Georges1 píše:Z obrázku místa uložení - no, je to jinde než jsem uváděl: C:\Users\"aktuální uživatel"\AppData\Roaming\CMUV\DVBViewer\Transponders
jenže já to v tom Roaming nemám !!!! mám to jen v té CMUV, jak jsem uváděl a jak psal dochodca..
screen.jpg
Georges1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 42
Registrován: 01.srpen 2010 - 22:44
satelitni prijimac: DreamskyNXP256HD

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od Georges1 »

Byl to jen tip :wink: Ne všechno na všem funguje dobře. Mě funguje dobře jen verze 2.0.0.3. DVB Pluginu. S těmi dalšími se mi příjem zasekává, u poslední jsem musel i vypínat DVBViewer, aby se to rozjelo znova.
et6500, et4000, NXP256HD, AZBOX710, Amiko MiniHD/V2, TBS 5922SE
testovnik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 14.prosinec 2009 - 16:46

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od testovnik »

SKI1961: Co to zkusit nakopírovat i na to druhé umístění.
ski1961
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 22.březen 2011 - 23:36

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od ski1961 »

testovnik píše:SKI1961: Co to zkusit nakopírovat i na to druhé umístění.
mám to na obou místech :-)
jerry39
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 25.říjen 2010 - 0:04

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od jerry39 »

použij TransEdit ne?
ski1961
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 22.březen 2011 - 23:36

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od ski1961 »

jerry39 píše:použij TransEdit ne?
ale tady přece nejde o to, jestli mám použít něco jiného, já bych rád používal v DVBVieweru ten Fastscan, když byl pro to udělaný, ale zřejmě mi není souzen :-)
Odpovědět

Zpět na „Software pre DVB príjem v PC“