Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Moderátor: marecek29

Odpovědět
Ftelf
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 28.červenec 2016 - 21:37

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od Ftelf »

@wapnak123 dal jsem si tu praci a vytahnul arivu z supliku, udelal si videa v UHD rozliseni, jak DVB-T v TV tak DVB-S z arivy. TV jsem natacel zatimco jsem nahraval na arive tu samou sekvenci, tu jsem si znovu prehral na arive a natocil. Pak na PC nasledne zazoomoval ve VLC, ze jsem videl zoomnute logo pres pul obrazovky, ty jsem si dal vedle sebe a musim rici, ze bud jsem slepy nebo nevim, nevidim rozdil. Zkousel jsem CT1 HD a Ocko jako zkousku kanalu s mizernym datovym tokem.

@majkl.s Me toto rozhodne nedela, reklamoval bych. Ceske znaky v EPG netusim, nikdy jsem si toho nevsiml, ale ja ted jedu v LibreElec@K1PlusCombo. FW ma v sobe webovy server, kde je pristupna interni pamet, tam jsem mountnute disky nenasel. Na Sambu by musel byt imho root.

Edit: ferguson si je vedom, ze 2008 stoji za dve veci, na muj dotaz odpovedel:
Yes, you right, i know... 2008 - something goes wrong

Chtelo by to na ne vice tlacit, doufam ze problemy pisete i na support a ne jen zde, kde je jen zed narku.
wapnak123
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 11.prosinec 2009 - 21:04

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od wapnak123 »

Ftelf, diky za námahu, oceňujem, že máš snahu dopátrať sa k nejakému záveru. Nemusíme sa uz venovať téme obrazovej kvality, dá sa to v pohode pozerať. Samozrejme rozumiem, ze Ariva ma svoje muchy (editácia programov a práca s obľúbenými skupinami je katastrofalna), ale dá sa s tým žiť a verím tomu, ze to arivaci postupne opravia. Moja skúsenosť je taká, že záznam nahraný na Arive a prehrávaný priamo v LED telke je o poznanie lepší, ako keď ho prehrejem spätne v Arive. Nič, uzavrime to, neriešme to, možno v budúcnosti sa to vylepší nejakým apgrejdom.
pevely
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 04.červenec 2009 - 19:23

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od pevely »

Prosím o radu.

Mám neinstalován nejnovější firmware a nejnovější oscam z webu výrobce.
Sdílení na externí oscam server funguje suprově. Problém mám s tím, že mi nechce
ínterní čtečka načíst skylink irdeto kartu 0624. V logu píše, že chybí camkey.
Můžete mi někdo poradit, jak to vyřešit? Hledal jsem na netu a žadnou kloudnou radu
jsem nenašel. Kde stáhnu ty camkey a kam do configu to mám zapsat?

Díky moc

Jinak s tou kvalitou obrazu je to opravdu mizerné. Mám Arivu 203 a obraz z SD je
rozhodně lepší u A203.
mce_007
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 22.listopad 2009 - 21:23
satelitni prijimac: GM 9080 Dálka2

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od mce_007 »

Oscam z webu výrobce
Je to už druhý oficiální update z webu výrobce, kde mi přibalený oscam kartu nebral. Ale používám např. mcas-20161024-v2.1.1.29372_darksidedvb.apk a ten kartu načítá bez problémů.
pevely
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 04.červenec 2009 - 19:23

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od pevely »

A ta karta co ti funguje je čisté Irdeto nebo Ice? Já mám obojí a Ice 0D96 maká suprově, ale 0624 ne.
mce_007
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 22.listopad 2009 - 21:23
satelitni prijimac: GM 9080 Dálka2

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od mce_007 »

Je to ICE 0D96
Uživatelský avatar
frenk67
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 23.říjen 2007 - 20:22

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od frenk67 »

Zkus v oscam do dvbapi přidat P: 0D96 nebo pro IR P: 0624 (ostaní co tam mají poláci naflákaný smaž nebo I.) Jinak nic proti Fregusnu, ale toto je opravdu šrot - běžný uživatel který si toto pořídí, to musí do hodiny rozšlapat.
VU+Solo 4K/PLI6.2
wapnak123
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 11.prosinec 2009 - 21:04

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od wapnak123 »

Bežný užívateľ to možno rozšliape - tým by som odporúčal Skylink ready prijímač, ktorý im ešte vopred naladí predajca. Pre tých, ktorí chcú od podobnej skrinky omnoho viac, a vedia čo ďalej s ňou, je za tie peniaze slušný stroj. Rovnako aj ja mám k nej zopár výhrad, ale celkovo hodnotím veľmi pozitívne.
samojed
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 19.leden 2008 - 14:25

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od samojed »

wapnak123 píše:Bežný užívateľ to možno rozšliape - tým by som odporúčal Skylink ready prijímač, ktorý im ešte vopred naladí predajca. Pre tých, ktorí chcú od podobnej skrinky omnoho viac, a vedia čo ďalej s ňou, je za tie peniaze slušný stroj. Rovnako aj ja mám k nej zopár výhrad, ale celkovo hodnotím veľmi pozitívne.
a když má někdo freesat ice kartu, tak jaký kód tam má napsat
midamida
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 07.únor 2010 - 12:46

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od midamida »

a když má někdo freesat ice kartu, tak jaký kód tam má napsat[/quote]

CRW 0D97, IRD 0653
VU+SOLO 4K Open ATV 6.4 FLASH a 4 image v multiboot na USB-testy
Golden Media Triplex DualBoot SW 1.2.80/Open ATV 6.2
ARIVA 200 SW 2.18B8p
Skylink ICE
mosi854
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 07.duben 2017 - 18:02

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od mosi854 »

wapnak123 píše:Bežný užívateľ to možno rozšliape - tým by som odporúčal Skylink ready prijímač, ktorý im ešte vopred naladí predajca. Pre tých, ktorí chcú od podobnej skrinky omnoho viac, a vedia čo ďalej s ňou, je za tie peniaze slušný stroj. Rovnako aj ja mám k nej zopár výhrad, ale celkovo hodnotím veľmi pozitívne.
Ja chtel od skrinky neco vic a s timto Polskym smejdem jsem pohorel. Pokud jsem jen prijimal ze satelitu, zdalo se ze vse funguje, ovsem po pripojeni k internetu pres wifi vzdy po chvili prijimac zatuhl tak, ze nepomohl ani HW reset. Po druhe reklamaci mi poslali novy pristroj a opet to same. Je to proste vlastnost. Nevim co bylo spatne, nic jsem tam neinstaloval, jen zadal heslo k wifi a po chvili zamrz a konec.

Souhlasim ze papirove to ma dobre parametry, ale ve skutecnosti je to standartni Polsky smejd, jako ostatne vse z teto prasive zeme.

Nakonec firma vratila prachy a ja koupil VU+ solo4k - je to uplne jina liga.
Vysledek z polskeho smejdu byl 3 mesice bez televize (i proste prehrani fw jim trva vzdy cca 25 dnu) .

Durazne nedoporucuju tohle kupovat!!!
Zippy
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 18.duben 2009 - 14:43

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od Zippy »

Dnes mi prišla Ariva 4K a celkom sa mi to pozdáva. Keď som to tu čítal, tak som mal obavy. Ale okrem toho, že mi vôbec nevidí hdd od samsungu (ktorý som tam dával ) a toho "lacného " ovládača pri ktorého použití je všetko počuť tak je to o.k . Aspoň zatiaľ tak uvidíme. Dá sa na Android stiahnuť nejaké lepšie epg ? Ako napríklad je na enigmu 2? :thankyou:
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od 9000peter »

Nechápem prečo si zasierate systém s KODI. E2 je hodnejsia ako android.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Zippy
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 18.duben 2009 - 14:43

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od Zippy »

9000peter píše:Nechápem prečo si zasierate systém s KODI. E2 je hodnejsia ako android.

Lebo na E2 aspoň na octagon sf108 kodi nejde korektne a cz Sk archív zase nikde neviem nastaviť prihlásenia, keďže je už sosac spoplatnený
Zippy
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 18.duben 2009 - 14:43

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od Zippy »

Dá sa nato pripojit mobil ako externá klávesnica prípadne aj myš (touch pad) ? Skúšal som nejaké apky ale nič nefungovalo. Máte niekto konkretnu apku?
wapnak123
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 11.prosinec 2009 - 21:04

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od wapnak123 »

Zippy píše:Dá sa nato pripojit mobil ako externá klávesnica prípadne aj myš (touch pad) ? Skúšal som nejaké apky ale nič nefungovalo. Máte niekto konkretnu apku?
Dá sa pripojiť klávesnica/myš cez USB. Aj bezdrôtové.
Zippy
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 18.duben 2009 - 14:43

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od Zippy »

Páni a na KODI vám ide befun? Mám predplatené na http://www.streamuj.tv/ a sosac ide . Ale Befun mi nič nepustí a na videách v KODI sú obrysy postáv a napr. okuliare také nekvalitné akoby rozostrené(kockate ). Mysite že to môže byť "kvalitou " arivi a napríklad u amika by to malo byť kvalitnejšie? Videá sú v HD a na tom teste UHD je všetko čisté tak HDMI ani nastavením by to nemalo byť. Dik
mirecekd
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 17.leden 2008 - 15:23

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od mirecekd »

Zippy píše:Dá sa nato pripojit mobil ako externá klávesnica prípadne aj myš (touch pad) ? Skúšal som nejaké apky ale nič nefungovalo. Máte niekto konkretnu apku?
NesTV
--
MirecekD
Ariva 4K, HD-B 9100, 80Fe MF 13-28, 80Fe SG2100, Samsung 4K, Changhong 4K (DVB-S + Diablo WiFi), Evolveo Android Box Q5 4k, Chromecast 2
Zippy
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 18.duben 2009 - 14:43

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od Zippy »

mirecekd píše:
Zippy píše:Dá sa nato pripojit mobil ako externá klávesnica prípadne aj myš (touch pad) ? Skúšal som nejaké apky ale nič nefungovalo. Máte niekto konkretnu apku?
NesTV
Vďaka, ale ten mi prijmac vôbec nevidí
Uživatelský avatar
Mirectec
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 11.září 2007 - 13:27
satelitni prijimac: Opticum 4100TSCXE Plus
Bydliště: PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od Mirectec »

Stejne to nefunguje a ta aplikace se nijak nevyviji. Je to skoda penez a ztrata casu. A tim nemyslim jen tu aplikaci. Bohuzel.
Odpovědět

Zpět na „Diskuse - Ariva 4K“