VU+ULTIMO 4 k

Všetko o prijímači VU+ Ultimo 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
Uživatelský avatar
emilsat
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 02.listopad 2007 - 15:04
Bydliště: jižničechy
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od emilsat »

U mě taky jak píšeš .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_ZIDOO-X9S_ LCD SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 75UH855v / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2
skype:emilsat
yarex
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 10.říjen 2009 - 12:33

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od yarex »

Poslite mi prosim preboha settings na oscam a verziu ktoru pouzit pre skylink.
Zena ma donuti vratit prehravac ak ju nerozbeham dozajtra :-)

Doteraz mi isla s pluginom gbox ale dnes to prestalo dekodovat.

Ak ma niekto setting files na oscam/skyling ice/vti11 tak ma zachrani.
Diks

Update: jeden uzivatel mi poslal settingsy, ale idu mi leen free programy ako lux alebo ta3. Ako zistim ci vucko vidi skylunk kartu v ci slote? Kurna nechapem co sa stalo ked mi to predtym slo.....
yarex
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 10.říjen 2009 - 12:33

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od yarex »

Dakujem userovi Matov za pomoc!
Ice
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 02.říjen 2007 - 0:58

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od Ice »

sháním funkční plugin tuxcom pro VU+ Ultimo 4K má někdo? v downloadu přímo v VTI není díky.
vlin
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 04.leden 2007 - 9:09

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od vlin »

zkoušel někdo na 4k ultimu s VTI image mgcamd1.38? jak vám funguje? děkuji za info
Ice
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 02.říjen 2007 - 0:58

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od Ice »

dá se nějak nastavit aby PIP obraz se mohl libovolně posunovat po obrazovce na místo které mi vyhovuje a jeho velikost? popř PIP obraz zobazovat jen na displeji VU+ Ultimo 4K? děkuji
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od forsajd »

Da sa to dlho modre a tam to mas vsetko popisane treba len citat citat citat
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
Ice
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 02.říjen 2007 - 0:58

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od Ice »

děkuji vyzkouším.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od dlhe_pole »

yarex píše:Poslite mi prosim preboha settings na oscam a verziu ktoru pouzit pre skylink.
Zena ma donuti vratit prehravac ak ju nerozbeham dozajtra :-)

Doteraz mi isla s pluginom gbox ale dnes to prestalo dekodovat.

Ak ma niekto setting files na oscam/skyling ice/vti11 tak ma zachrani.
Diks

Update: jeden uzivatel mi poslal settingsy, ale idu mi leen free programy ako lux alebo ta3. Ako zistim ci vucko vidi skylunk kartu v ci slote? Kurna nechapem co sa stalo ked mi to predtym slo.....
pane boze... dalsi podpapuciar..
BTW: a cikavat chodis kedy chces a ci len ked zena dovoli ?
yarex
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 10.říjen 2009 - 12:33

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od yarex »

dlhe_pole píše:
yarex píše:Poslite mi prosim preboha settings na oscam a verziu ktoru pouzit pre skylink.
Zena ma donuti vratit prehravac ak ju nerozbeham dozajtra :-)

Doteraz mi isla s pluginom gbox ale dnes to prestalo dekodovat.

Ak ma niekto setting files na oscam/skyling ice/vti11 tak ma zachrani.
Diks

Update: jeden uzivatel mi poslal settingsy, ale idu mi leen free programy ako lux alebo ta3. Ako zistim ci vucko vidi skylunk kartu v ci slote? Kurna nechapem co sa stalo ked mi to predtym slo.....
pane boze... dalsi podpapuciar..
BTW: a cikavat chodis kedy chces a ci len ked zena dovoli ?
Len ked dovoli :-). Asi niesi este zenaty ked nevies co zenska jazykom dokaze spravit ked po celom dni s 2 malymi krpcami vecer nemoze pozerat telku. Hehehe

A ked som jej povedal kolko stal prehravac a videla ze sa jebka tak vies ze ma velebila. (Stary opensat 9700 som pritom predal za 30e a ten fungoval skoro bezchybne) takze tak :-).

Ale uz som secko za pomoci jednej dobrej duse tu z fora rozbehal a fici ako ma aj skylink aj sharing, takze neskonci zatial na bazosi hehehe

p.s. nikdy nenechajte zenu predavat veci za taku cenu, aku ste jej povedali, ze ste ich kupili :-)
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od vinov »

Zdravim, rozhoduji se jakou konfiguraci tohoto Ultimo prijimace poridit. Zatim mam ceske programy z pozemniho dvb-t vysilani (abych nemusel platit predplatne za Skylink kartu) a myslel jsem, ze bych v tom pokracoval s timto prijimacem, ale...

Ten dualni dvb-t tuner stoji cirka 2200 Kc (79Eur) a navic, jestli tomu dobre ruzumim, musim mit plne dva sloty abych mohl instalovat do tretiho ten dvb-t dualni tuner a ty prvni dva berou jen dvb-s, aspon tak tomu rozumim.
Pro satelitni prijem bych se spokojil s jednim dualnim S tunerem, a tak pridani dualniho T tuneru by znamenalo koupit taky druhy S tuner za cirka 1800Kc do druheho slotu - 'V Ultimo je možné náhradný hybridný Twin tuner DVB-T2/C použiť len v slote C (čiže A aj B slot musí byť osadený)'. https://satelity.ellano.sk/vu+-tuner-dv ... 33222.html

Takze ten dualni T tuner by me prisel pekne draho, asi na 4000 Kc !! Skoro tretinu ceny prijmace navic! Takze jestli ta karta stoji asi 50Kc mesicne, znamenalo by to za tech 4000 Kc asi 6.6 let prijmu ceskych kanalu ze satelitu, nez by se to zaplatilo!! Momentalne tedy nevim jaky je ten mesicni poplatek, ale zhruba ta moje kalkulace sedi?

A i kdybch tak jako tak chtel dva dualni S tunery, i tak je to 2200 Kc (80Eur) coz pri nejakych 50 Kc mesicne za tu kartu by trvalo 3.6 let, nez bych zacal byt v plusu.

A ta citacka v prijimaci predpokladam zvlada ty karty od Skylinku od vyrobce? Vim ze muj Alien2 by kartu ICE, nebo Irdeto, ci jake jsou druhy karet, vubec nezvlada i kdybch nakrasne chtel mit ty ceske kanaly ze satelitu.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od liquere »

U ultimo 4k nemusi byt obsadeny tuner B, ak chces pouzit nejaky tuner C teda nie FCB ale starsi typ - ale osobne som neskusal este.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od vinov »

Tak ten FCB T tuner bych chtel, zatim s jednim normalnim T tunerem jsem drasticky omezeny, kazde nahravani vyradi z provozu cca 90% ostatnich kanalu. Mozna pri prijmu ze satelitu je to jine, ale ty pozemni vysilace maji ty kanaly mezi sebou dost rozdelene, prijimam pozemni vysilani asi ze dvou, mozna tri ruznych vysilacu, aspon tady v Jiznich Cechach to tak je. V Praze myslim staci na celou dvb-t nabidku jen jeden vysilac (Cukrak, nebo Zizkov) a pak je to mozna lepsi, nevim. Je taky mozne, ze je to vsude stejne, tak velky expert pres tyhle veci zase nejsem. Ale ty kanaly co nemuzu sledovat kdyz neco nahravam, nebo streamuji, jak jejich nabidka ztrati barvu fontu v kanalovem menu vidim az moc dobre :x

A jak to ctu, asi musi byt prvni dva sloty A a B osazene a dualni T tuner muze byt az v tom tretim slotu C
Budu to muset zvazit, skoro me napada, jestli bych prece jenom nemel koupit neco s normalnimi tunery, treba jeden z tech ctyrtunerovych prijimacu za dve tretiny ceny, nebo i snad polovinu - protoze tech cirka 15k Kc, nebo 500 Eur je jeden FCB tuner, takze koukam spis na asi 19k Kc... a to muzu koupit ctyrtuner mozna za 12k?
Naposledy upravil(a) vinov dne 14.leden 2017 - 23:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od georg11 »

Na co potřebuješ VU+4K když ti jde hlavně o pozemní příjem nechápů. Jinak např zde si můžeš koupit konfiguraci kterou si zvolíš.
http://www.vu-plus.cz/vu-ultimo-4k-1dua ... l-t2c.html
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od liquere »

A a B su FBC tunery a treti mozes dat dvb-t dual ale nie FBC. Pokial viem oproti staremu ultimu ale nemusi byt tuner B obsadeny, mozno niekto este napise ....
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od vinov »

georg11 píše:Na co potřebuješ VU+4K když ti jde hlavně o pozemní příjem nechápů. Jinak např zde si můžeš koupit konfiguraci kterou si zvolíš.
http://www.vu-plus.cz/vu-ultimo-4k-1dua ... l-t2c.html
Tak ja satelitni programy taky chytam, ale ceske jen z pozemniho vysilani, abych nemusel platit za kartu, ted jsem koukal ze je to mesicne 70 Kc (ten servisni poplatek) plus 1000 Kc jednorazovy poplatek. Kdyz ten servisni poplatek zavedli, nakrknul jsem se a od te doby jedu vse domaci z pozemniho vysilani.

Uz jsem napsal nekde jinde ze bych tohle koupil i kdyz nemam 4K TV, protoze to ma silny procesor a velke pameti. Uz jsem k smrti unaveny z meho Aliena2 tripple tuneru, ktery je jak starecek nad hrobem, hubena herka, na kterou nalozis PiP a neutahne to. A jsou problemy s nahravanim HD vysilani, i kdyz nekdo rika, ze bez problemu nahrava dva soucasne a jeste se na neco diva, ale to zalezi na enigme, ja nasel po dlouhem hledani OpenATV a ta aspon bezi svizne, oproti ostatnim, kde i nekolika vterinove prodlevy v kanalovem menu byly na dennim poradku. A ja nahravam dost casto, i kdyz staci me dva az tri programy najednou, a jeden dalsi sledovat.
A taky bych urcite vyuzil ten LCD displej pro zpravodajske kanaly, protoze na ty clovek stejne moc nekouka, ten lcd displej by byl naprosto postacujici. A taky ma tahle Ultima obyceny RCA vystup zvuku, ja porad nemam externi zvukovou soustavu s digitalnim vstupem...

A je toho vic, jako na tom Alienovi nemuzu provozovat prakticky zadne pluginy, je to na draka. A tak si rikam, ze na to ted po tech letech s Alienem hodim vic penez, ale ted zase kdyz to leze ke dvaceti tisicum, tak me napada prece jen jit na pristich par let s necim jinym.
mif
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 07.září 2008 - 17:27

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od mif »

Jakou mate rychlost kopirovani souboru po lan na interni disk ve VU+Ultomo4K vti11.0.1
read 55MB/s
write 22MB/s !!
VU+Solo4K VTI9.0.3 mi to chodilo ryhleji
read 52MB/s
write 42MB/s

rychlosti by mohli byt lepsi, jak je to u vas?
Naposledy upravil(a) mif dne 19.leden 2017 - 22:22, celkem upraveno 3 x.
VU+Ultimo4K, VU+Solo4K, VU+Solo2, VU+Zero4K - VTI image - Oscam,CCCam,HDGlass,LG 75UH855V
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od EnoSat »

Solo4K - image SDG
co je
91,674 MB/s (pri kilo = 1000)
alebo
89,525 MB/s (pri kilo = 1024)

samotne kopirovanie PC-BOX-HDD je zavisle od nastavenie siete (100/1000/jumbo/...) a pouziteho nastavenia mountu (NFS/CIFS/cache/...)
1_0_1_FA1_104_22BF_EEEE0000_0_0_0.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od vinov »

Tak jsem nasel odpoved na to osazeni tunery zde na ABcomu, prodavaji, tedy budou prodavat od sesteho unora konfiguraci
VU+ ULTIMO 4K (1x Dual FBC-S/S2 + 1x Dual C/T/T2 tuner)

http://www.abcomcz.cz/produkt/vu-ultimo ... 05554.html

Koumal jsem nad nabidkou Skylinku, obsahem je to lakave, protoze pozemni vysilani je ciste jen naprosty zaklad, hodne ocesany, krome CT nic v HD a plno kanalu ktere jsou v zakladni nabidce Skylinku v pozemnim vysilani naprosto chybi (a samozrejme zadne slovenske kanaly)... ale kdyz vezmu do uvahy i to, ze zakratko mozna bude nutne mit M7 kartu, coz by zrejme znamenalo dokoupeni CI modulu... takze se asi nakonec rozhodnu pro tento model.

Zajimalo by me, jestli ten displej, kdyz ukazuje zive vysilani taky ukaze kanalove menu a EPG a to vsechno, nebo jestli je to jako pri streamovani do PC, kdy zadne menu se nezobrazuje. Cili ptam se, jestli ten lcd displej funguje uplne stejne, jako tv (ktera ma signal pres HDMI rozhrani), jen v te male velikosti.
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od akva »

nefunguje to tak jak si asi představuješ, je to též trochu ovlivněno image a skinem, který používáš. Obrazový mód LCD máš : 1-vypnuto, 2- Mini TV, 3-Sat.přijímač - info. Vypnuto je jasné, neukazuje nic. Pokud máš zapnuté Mini TV - ukazuje ti to pouze obraz shodně jako na TV(ale ne menu a další předvolby). Pokud dáš 3 možnost tak ti to ukazuje info z sat. přijímače tj. i menu (vždy většinou to na čem máš momentálně předvolbu ( menu-moduly, atd. Možnost kombinace bodu 2 a 3 jsem zatím nenašel. Obrazový mod měníš - dl. stl. modré tlačítko- Obrazový mód (LCD).
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Ultimo 4K“