Home sharing - problem

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Pavol10
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 01.únor 2009 - 19:50

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od Pavol10 »

Ďakujem Ti za radu, a čo sa týka nastavenia, treba nastaviť prístroje tak ako v zdielaní cez RS 232, alebo v menu IP Share?
vili1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 392
Registrován: 22.prosinec 2007 - 18:47

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od vili1 »

ano nastavujesa v IP pozri do sekcie amiko8150 tam najdes podrobny navod
Pavol10
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 01.únor 2009 - 19:50

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od Pavol10 »

Ďakujem Ti vili1 za radu, vyskúšam to po naštudovaní, podľa tohoto návodu.
todos1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 07.březen 2010 - 10:57

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od todos1 »

Sorry ze pisem na forum ale mal som tu problem s Amiko Alien2.Chlap ktori mi pomohol je IvanKicin.Je to clovek ktory neodmietne pomoc.Tymto mu velmi dik!!!!!!
Uživatelský avatar
pistok153
Odborník
Odborník
Příspěvky: 348
Registrován: 12.březen 2010 - 19:10
satelitni prijimac: 3x Opticum 9500HD Plus

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od pistok153 »

vili1 píše:no tak som to testol server amiko 8260+ klient cez rs232 amiko 8150 a cez lanku druhy klient amiko 8260+ napodiv to ide mam to pustene nejakych 30 minut ale neverim ze to pojde stabylne hlavne cez tu rs-ku
No :D
Takže takto, vela ludi tu možno nevie, že zdieľanie v Homecamd cez LAN, ide nastaviť aj adresne, ovšem v Server STB treba zadať Mac adresu danych STB a vtedy to ide ADRESNE a to znamená, že každý STB si pýta od Servera ECM adresne, a nieje to len miš maš, cez určitý port cez svič v bežnom homecamd.


Inak prvý krát mi to dalo zabrať jek sa to nastavuje, ale.... :thankyou: :thankyou: :thankyou:
Pišťok
gyzmo123
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 01.leden 2017 - 18:39

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od gyzmo123 »

Zdravim, neviem ci som tu spravne, ale potrebujem zistit ci moze fungovat nasledujuca schema: Mam v obyvacke amiko micro hd se prijimac (bez karty) skylink cardshare cez net-wifi a chcel by som k nemu pripojit opticum 9500hd v kuchyni ako klienta aby som mal programy co su na amiku. Je toto mozne? A ak ano, akym sposobom by sa to dalo? cez lan alebo cez rs232? firmware v opticum vyzera byt iny typ/druh (verzia softveru PS:1.2.19 ) ako ten v amiku (SW-verzia 10010A00_2.3.37 EMU)..treba ho zmenit? Diky
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od Steiner »

Keď tomu nerozumieš, tak to nerob, ak tomu chceš porozumieť tak študuj. Nikto múdry z neba nespadol, ale pečené holuby tu tiež nikomu do huby padať nebudú.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od hlustvisihak »

Na holuby se vyser , husa je lepší .

Na Mikro daj menu podmíněný přístup sdílení karty home server

na opticum home client

kabel RS232 křížený 2-3, 3-2, 5-5

8)
gyzmo123
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 01.leden 2017 - 18:39

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od gyzmo123 »

Sorry, ale nerozumiem na co potom existuje toto forum ... myslel som si, ze ludia s menej skusenostami chodia prave sem aby "studovali" a ziadali o pomoc a ze nebudu odsudzovani a zhadzovani prave "moderatorom" .... ta schema je pre mojho kamosa, ktory o sharingu nevie nic a ja mu chcem pomoct. Osobne mam sharovany prijimac cez lanku, ale server ma irdeto kartu skylink. Len kamarat ma cardshare cez net/wifi a nie som si isty, ci ten server amiko moze sucasne prijimat cardshare cez wifi a zaroven posielat data/info (alebo co to je) cez lanku na stare opticum. Zistil som ze rs232 ten amiko micro ani nema... Este stale ziadam o pecene holuby???

"hlustvisihak" ... vdaka za pomoc,vazim si to... ale prave som zistil, ze ten micro nema rs 232 ...
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od Steiner »

Je tu toho už strašne moc popísaného a dotazy typu "chcem to a to a ja to neviem tak mi poraďte" sa tu množia ako huby po daždi. Áno fórum je o výmene skúseností, ale nie o tom "ja chcem, dajte mi".
Počkám si na to ako to "hlustvisihak" s Tebou dorieši k úplnému koncu a spokojnosti tu na fóre, priestor na to má a vyzerá že aj snahu. Tak Vám držím palce. Pokračujete v diskusii, myslím to ale bez akejkoľvek urážky teraz, úprimne. :)
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od hlustvisihak »

možná se nedočkáš !
co jsem napsal mám vyzkoušené ! neuvědomil jsem si že nová verze MIKRO (kterou bohužel má ) NEMÁ RS232 !

Tak že pokud nechce vyměnit to MIKRO za něco s RS232 tak v něm musí nastavit IP SHARE klienta

a IP Server pro reshare do 9500 . Fungovat by to mělo !! a jak jistě Víš nerad píši co nevím stopro .

Tak možná budeš na koni i s holubama !
gyzmo123
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 01.leden 2017 - 18:39

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od gyzmo123 »

vdaka, skusim...
joe6pack
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 222
Registrován: 30.prosinec 2008 - 1:07

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od joe6pack »

vobec sa netreba trtulit s rs232 - micro aftomaticky resharuje aj cez lan...
suhlasim, ze treba odpalkovat arogantnych lenivcov, ale pridal by som k nim aj arogantnych spoplatnovatelov informacii - ci aj toto fora bude iba priestor pre komercakov? :P
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od peter54 »

Fungovat to moze a je to tu veľakrát popisane. Amiko a optikum si rozumeju a na verzii fw nezalezi. Troska hladaj a vsetko najdes. Na serveri musis pouzit homecamd2, na klientovi homecamd.
Kontakt v profile cez www.
gyzmo123
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 01.leden 2017 - 18:39

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od gyzmo123 »

Dakujem pekne za odpovede...Este jedna vec, skor nez sa pustime do kupovania kablov a nastavovania...bolo mi povedane (napisane), ze si musim najprv zistit, ci poskytovatel toho cardshare cez net umoznuje aj reshare na dalsi prijimac, alebo to treba u neho objednat... je tomu tak? Vdaka
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od hlustvisihak »

z hlediska tvojí poslední otázky je lepší RS232
gyzmo123
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 01.leden 2017 - 18:39

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od gyzmo123 »

...chapem...vdaka :)
miro11smrco
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: 07.červen 2008 - 22:45

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od miro11smrco »

Prosím o radu sused má 2 Amika 8250 Homeshare sme zvládli ale chce aj cardshare a tu sa nám akosi nedarý poradí niekto? Vdaka.
loop12
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: 17.červen 2007 - 19:22

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od loop12 »

vsak si nastav dalsie klienta akeho chces he ich tam myslim 10
Uživatelský avatar
rakato11
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 20.srpen 2011 - 22:13
satelitni prijimac: AB Cryptobox 650HD
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od rakato11 »

Já jsem mezi svátkami nastavoval pro babi a dědu 2x Amiko 8150 pro sdílení karty skylink přes LAN. Také jsem nejdříve zkoušel nastavení homeshare a to jelo v pohodě ale cardshare za nic na světě mi nechtělo jít i když jsem měl vše zadáno správně což jsem také konzultoval s kamarádem po telefonu co tyto Amika nastavuje. Myslel jsem že je problém v kabelu ale kamarád mě ujistil že je jedno zda je křížený nebo přímy, při každém to musí jít.
Pak jsem si vzpomenul na jednu věc co jsem zde na fóru studoval než jsem se pustil do koupě těchto přístrojů (byla požadavka nízké ceny tak proto tyto amika, s AB Cryptoboxy 650HD to nastavení umím ale nyní už bych to asi zvládl i s jinými, prostě je třeba se stále učit :) ). Prostě když jsem zadal IP adresu s koncovým číslem menším než 100 tak mi klient nesdílel. V těch mých je pravděpodobně starší firmware a proto tento problém, kamarád tam měl asi nové firmware.
Na Aliexpressu ale i v jiných obchodech (které jsou zaregistrovány) objednávám výhradně přes tento "Systém vratných peněz" kde mi vrátí Cashback(vrácení části peněz z nákupu). Nezapomenout nakupovat přes tuto aplikaci aby byla připsána odměna.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“