Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Moderátor: marecek29

Odpovědět
jaro0626
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 14.leden 2011 - 19:57

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od jaro0626 »

Neviem či to tu už bolo , ak áno tak sa ospravedlňujem , ale mal som doteraz 2 arivy 200 prepojené len lan cablom a teraz musím jednu vymeniť tak hľadám niečo dajme tomu arivu 4k combo len neviem či mi bude fungovať zdielanie tak ako na starších arivách tam bolo jedno v ktorom bola karta obe fungovali aj ako server aj ako klient je možné takto prepojiť aj arivu 200 a arivu 4 k alebo či by to išlo ak by tie arivy 4k som kúpil dve nechcem ísť cez ruter alebo scitch
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od marecek29 »

Propojit to mozne je,nikdo ale nevi jak to mas zapojene ted.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
jaro0626
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 14.leden 2011 - 19:57

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od jaro0626 »

doteraz boli prepojené myslím len kríženým lan cablom
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od marecek29 »

Bylo mysleno jak je to vyreseno softwarove,ne hardwarove.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
BluPix
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 18.prosinec 2008 - 11:09

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od BluPix »

Ftelf píše:Novy FW, zatim neni k downloadu ani OTA:

https://we.tl/inkzDmG8Yw
SH6B5C_EU001-20161213-ota-v05.01.1976.zip

Dle meho nazoru fixnuli video stuttering pri timeshiftu.
Tak jsem to zkusil a zkusil jsem i 20161221-v05.01.2009 a už je to lepší, ale stále se obraz při timeshiftu lehce rozpadá, už to není seknutí obrazu, jen se objeví artefakty.

Ale teda myslel jsem že máte Arivu 4k, ne Combo a nyní tak mám v satelitu fw z jiného modelu, tak snad to nedělá to. Doufám že až opraví soubor pro mou Arivu bez Combo, tak to půjde flashnout pomocí recovery.
Ftelf
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 28.červenec 2016 - 21:37

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od Ftelf »

@BluPix to se omlouvam, uprimne me ani nenapadlo, ze jsou rozdilne image. Ja jsem z toho noveho FW zase trosku zoufaly, sice timeshift fixnuli, ale pri kazdem prepnuti kanalu se mi zacal zobrazovat na 500-2000ms "scrambled channel" a pak hned naskoci. Predchozi FW to nedelal. Ze srandy jsem vytahnul ze supliku K1 Plus Combo a nahodil nejnovejsi LibreElec a zatim jedu na tomto a mozna na tom i zustanu.
vsajer
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 07.říjen 2007 - 20:33

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od vsajer »

Naposledy upravil(a) vsajer dne 24.prosinec 2016 - 14:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
BluPix
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 18.prosinec 2008 - 11:09

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od BluPix »

Ftelf píše:Ja jsem z toho noveho FW zase trosku zoufaly, sice timeshift fixnuli, ale pri kazdem prepnuti kanalu se mi zacal zobrazovat na 500-2000ms "scrambled channel" a pak hned naskoci. Predchozi FW to nedelal. Ze srandy jsem vytahnul ze supliku K1 Plus Combo a nahodil nejnovejsi LibreElec a zatim jedu na tomto a mozna na tom i zustanu.
Tak poláci opravili soubor na serveru s fw pro můj 4k bez comba. Překvapivě je tam tuším i nějaký ladící dialog lehce jiný. Jo mám rozbitou diakritiku v EPG a při timeshiftu tam jsou artefakty jak jsem už dnes psal, takže zpátky do šuplíku, 120 combo ještě musí chvíli rodičům sloužit. Ty problémy při přepnutí nemám.
vsajer
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 07.říjen 2007 - 20:33

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od vsajer »

wapnak123
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 11.prosinec 2009 - 21:04

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od wapnak123 »

Chlapi, tak som si teda kúpil tu Arivu 4k. No musím priznať, kvalita obrazu dost veľké sklamanie. Mal som Arivy 200, 300, no tam z obrazom nebol problem. Na tej 4k je obraz u HD kanálov neostrý, ako keby to boli iba SD, take blato. Hľadal som aj nejaké nastavenie obrazu, nenašiel som nic, kde by sa dalo čokoľvek upraviť. Neviete mi niečo poradiť? Alebo aké máte skúsenosti vy??
cotynato
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 23.srpen 2016 - 13:49
satelitni prijimac: Octagon SF4008

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od cotynato »

Občas mi na obrazovce vyskočí hláška NO SMARTCARD (jedu share). Dá se to někde vypnout? Třeba v Oscamu?
Ftelf
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 28.červenec 2016 - 21:37

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od Ftelf »

@wapnak123 ujistete se ze mate rozliseni nastaveno na nativni rozliseni TV, vypnuty overscan na konkretnim HDMI vstupu. Na A4K zase zoom level 100%. Je tam na to dokonce i utilitka v settings. Neni nejmensi duvod proc by na tomto pristroji mel byt neostry obraz. Pokud i nadale se Vam zda obraz neostry tak to bude zrejme nastaveno rozdilnym nastavenim obrazu na vstupu nebo tim, ze TV ma pro SD kanaly lepsi hrebenovy 3D filtr. HD obraz z Arivy je ostry presne jak ma byt pri dodrzeni 1:1 pixel mappingu.
wapnak123
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 11.prosinec 2009 - 21:04

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od wapnak123 »

Ftelf, díky moc za pomoc a ochotu, som teraz out, vyskúšam to neskôr. Doteraz som používal AB IPbox Prismcube, kde obraz bol u HD i SD perfektný, rovnako ako u starých Arivách série 200, 300 - práve preto som sa zľakol, že prečo u tejto Arivy je o poznanie horší obraz a u SD kanálov doslova že zlý. Čo sa týka pripojenia, použil som ten istý HDMI kábel, ktorým sm mal pripojený Prismcube, skúsim ešte teda pozrieť nastavenia v TV. Skúste mi prípadne ešte odporuči nastavenie výstupu Arivy, či 50Hz, alebo 60 Hz, či 1080i, alebo 1080p. Skúšal som to zmeniť niekde v nastaveniach, no nenašiel som takú možnosť. Dá sa to teda, alebo sa to nastavuje jedine pri tých úvodných nastaveniach? Ak by sa mi podarilo vyriešiť ten obraz, hodnotil by som Arivu 4K veľmi pozitívne. Všetko funguje stabilne a relatívne rýchlo...
kajmokojot
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 15.únor 2011 - 10:47

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od kajmokojot »

Nemate nahodou nekdou ulozenou a nepodelil byste se o verzi 20161108-v01.01.1657 pro 4K combo? Bohuzel jsem presel na posledni 2008 verzi, ktera mi prijde velkym krokem zpet ve stabilite, tak bych se rad vratil, ale bohuzel jsem zjistil, ze jsem si ji smaznul a starsi verze jsem a strankach fergusonu nikde nenasel. Diky
Robb23
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 02.duben 2009 - 19:08

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od Robb23 »

kajmokojot píše:Nemate nahodou nekdou ulozenou a nepodelil byste se o verzi 20161108-v01.01.1657 pro 4K combo? Bohuzel jsem presel na posledni 2008 verzi, ktera mi prijde velkym krokem zpet ve stabilite, tak bych se rad vratil, ale bohuzel jsem zjistil, ze jsem si ji smaznul a starsi verze jsem a strankach fergusonu nikde nenasel. Diky
https://uloz.to/!RVDWChMVzeza/ariva-4k- ... 1-1657-zip
Uživatelský avatar
BluPix
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 18.prosinec 2008 - 11:09

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od BluPix »

wapnak123 píše:Chlapi, tak som si teda kúpil tu Arivu 4k. No musím priznať, kvalita obrazu dost veľké sklamanie. Mal som Arivy 200, 300, no tam z obrazom nebol problem. Na tej 4k je obraz u HD kanálov neostrý, ako keby to boli iba SD, take blato. Hľadal som aj nejaké nastavenie obrazu, nenašiel som nic, kde by sa dalo čokoľvek upraviť. Neviete mi niečo poradiť? Alebo aké máte skúsenosti vy??
HD obraz z mého pohledu v posledních verzích fw vypadá normálně, nevidím tam žádný problém a to jsem to měl chviličku připojeno i na 4k televizi. SD obraz je velký průšvih, přitom ten hw dokáže vykreslit normální SD obraz (mám jiné zařízeni se stejným chipem s kodi), to je poláci asi nějak blbě nastavili. SD obraz je prostě rozmazaný a je jedno jakou televizi k tomu připojíte. Naštěstí to je dnes docela jedno, skylink SD kanály ruší neskutečným tempem.
wapnak123
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 11.prosinec 2009 - 21:04

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od wapnak123 »

Dal som i tú námahu zapojiť vedľa seba A4K a Prismcube, nastavil rovnaky kanál HBO, prepínal a porovnával. Očividne u Prismcube bol lepší obraz, taký ostrejší, bolo to vidieť na hranách loga. A určite to nie je tým, žeby som vnútri Prismcube šachoval s nastaveniami obrazu. Samozrejme aj tá A4K je v pohode pozerateľná, no stále mám taký blbý pocit pri pozeraní, že som videl už aj lepší obraz. Neviem, či je nádej, aby to nejako v budúcnosti softvérovo vylepšili, aby ten obraz bol lepší, uvidíme, snaď. Ak by tá A4K mala obraz ako ten Prismcube, tak som maximálne s tou Arivou spokojny, lebo inak je to veľmi šikovná mašina...
wapnak123
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 11.prosinec 2009 - 21:04

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od wapnak123 »

Tak a este jeden príspevok k téme - spravil som este jeden test a koho to zaujíma, nech si to skúsi tiez. Nahral som si kúsok nejakého HD programu a spätne ho prehral z A4K a tu istú nahrávku som prehral na LED TV priamo z USB. Na moje prekvapenie, priamo v telke bol obraz súprovy, presne taký, aký by mal byt, naopak Ariva ho prehrala tradične vo svojej zhoršenej kvalite. Teda logicky z toho vyplýva, ze Ariva ten isty signál spracováva nejako čudne, co sa prejavuje na výslednej kvalite obrazu. Dôkazom je to, ze nahratý signál je zobrazovaný priamo v telke viditeľne lepšie.
Uživatelský avatar
frenk67
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 23.říjen 2007 - 20:22

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od frenk67 »

wapnak123 píše:Tak a este jeden príspevok k téme - spravil som este jeden test a koho to zaujíma, nech si to skúsi tiez. Nahral som si kúsok nejakého HD programu a spätne ho prehral z A4K a tu istú nahrávku som prehral na LED TV priamo z USB. Na moje prekvapenie, priamo v telke bol obraz súprovy, presne taký, aký by mal byt, naopak Ariva ho prehrala tradične vo svojej zhoršenej kvalite. Teda logicky z toho vyplýva, ze Ariva ten isty signál spracováva nejako čudne, co sa prejavuje na výslednej kvalite obrazu. Dôkazom je to, ze nahratý signál je zobrazovaný priamo v telke viditeľne lepšie.
Kup si kvalitní HDMI kabel ...
VU+Solo 4K/PLI6.2
majkl.s
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 06.září 2015 - 21:24

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od majkl.s »

Zdravím, nedavno jsem si koupil tenhle přijímač a hned po rozbalení mi vyskočila nabídku update firmware. Vše proběhlo OK, a zdá se že vše tak nějak funguje. Jediný co mě zarazilo je že na displayi mi divně zobrazuje čísla, místo dvojky, trojky a čtyřky to ukazuje nesmysl(jeden segment svítí navíc)...zrovna teď mam místo času 11:39 čas 11:99...je to chyba firmware nebo hw přijímače? dělá to taky někomu?
A pak ještě české znaky v EPG taky nezobrazuje :(
Je to HW chyba nebo firmwaru?

Edit.: A ještě jeden dotaz...dá se nějak přistupovat na interní HDD přes síť? Stažení nahrávek přes LAN do počítače...
Odpovědět

Zpět na „Diskuse - Ariva 4K“