Ineos ZX2

Moderátor: Duce

Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Ineos ZX2

Příspěvek od revis »

INEOS ZX2
Novinka na našom trhu.
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: Ineos ZX2

Příspěvek od Duce »

Pridávam popis a pár fotografií
Vlastnosti a parametre prijímača INEOS ZX3
tuner DVB-S/S2
Univerzálna čítačka kariet
2x USB 2.0 port
HDMI
LAN ( RJ45 )
RS - 232
1x scart ( TV )
Koaxiálny digitálny výstup
Upscaling PAL do rozlíšenia 720p alebo 1080p
Podpora rozlíšenia až 1080p
Viacjazyčné menu vrátane češtiny a slovenčiny
české a slovenské EPG
teletext
podpora titulkov
Favoritné skupiny TV a Rádio kanálov
Podpora DiSEqC 1.0 , 1.2 , USALS
rodičovský zámok
funkcia TimeShift


Spotreba v stand - by < 1W
Spotreba max 30W
Napájanie AC 175 ~ 250V , 50Hz / 60Hz
Rozmery 220 x 45 x 155 mm
Hmotnosť cca 0,7 kg

MOC: 60€
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Ineos ZX2

Příspěvek od revis »

Dalsi z rodiny prijimacov tentoraz s chipom ALI 3511. Na trhu su uz aj skrinky s chipom vyssej rady (36xx) , 3511 ma ale vylepsenu podporu H264 - dokaze prehrat aj niektore kombinacie BD suborov s priponou *.m2ts a datovym tokom 30Mbps na video .
Dokaze prehrat aj subory na disku s NTFS - takze 1TB disk nebudete musiet koli prehravaniu filmu formatovat .
Taktiez ma vylepsenu podporu pre HTML5 protokol, preto aj Youtube prehravac dokaze lepsie vyhladavat a rychlejsie zobrazovat vysledky, v neposlednom rade aj vyhladane videa prehrat (nielen zobrazit nahlad a pri pokuse o prehranie vypisat chybu,ze ? )
Co sa tyka sat. prijmu - ma vsetko co moze uzivatel potrebovat, vratane podpory FastScan-u pre najpouzivanejsich providerov. Uvidime ako si poradi pri zmene na TP 12070/H .
Neof. verzia sw ma podporu sietovych protokolov na zdielanie , vratane G-share. Nejake demo v tomto rezime ale necakajte, vsetko treba pracne platit :)
Mcas citacka zvladne aj irdeto karty, podporu pre Tk0 a Tk1 nema- nove M7 karty nerozchodite (aka to posetilost ) .
Na sw sa este pracuje , su tam aj chybicky, ktore si ale vela ludi nevsimne.
Je to lacny a dobre odladeny prijimac s ALI chipom a multimedia mu svedcia. Takze- nielen cumiet na telku , aj filmy na disku (prehra aj *.flv,mkv a vyssie spomine) treba pozriet, semtam nejaku tu hudbu prehrat a ak nahodou mate na sieti internetove radio a na nom zapnuty DLNA server - vsetky jeho naladene stanice dokaze taktiez prehrat - pricom radio samotne moze byt na opacnej strane baraku a na nom zapnuta uplne ina stanica. Prakticke, ze ?
Deklarovanu ma aj podporu 3G modemu, zatial nieje zname ake chpisety podporuje. Pri 3G modemoch je to dost podstatne, pretoze podla mojich skusenosti, nejde ani jeden, co mam .
Podporu wifi usb ma tiez - klasicky doongle pre cryptobox ,alebo GM ale nepozna - zistime ci bude mat vlastny USB wifi.
A este mala perlicka :
Youtube a vyhladavenie- funguje korektne- po zadani vyhladavaneho retazca Marie Rottrova ,najde ako prvu skladbu s nazvom "Ten vuz uz jel" . :thankyou:
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Ineos ZX2

Příspěvek od dlhe_pole »

jo, testoval som ho minuly tyzden, je to vylepsena ariva 102, rychla a stabilna.. osobne som nasiel len dve chybicky a to ze po prehravani videi v youtube sa sam nechyti na share, cize treba prepnut kanal a cccam sa sem tam odpoji, cize po prepnuti kanalu niekedy padne a o5 sa naloguje, newcamd, mgcamd ale stabilny.
Doplnit ho tak o CI+ modul tak abshitobox 6xx sa moze schovat
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: Ineos ZX2

Příspěvek od Duce »

Predajca sľubuje že tento týždeň by mal byť na svete nový fw na ktorom by mali byť opravené nejaké drobné chyby ako i pridané chábajúce webrozhranie pre nastavenie softcamu, tak ako to majú napr. prijímače ferguson ariva.
V čom vidím výhodu oproti podobným prijímačom napr. amiko, že INEOS ZX2 vie robiť server Newcs/newcamd, napr. amiko vie ako server robiť iba homecamd, čiže ak má niekto doma nejaký starší prijímač ako satelita a podobné ktoré sa vedia pripojiť ako klient pod newcamdom, tak s týmto prijímačom sa bude dať poriešiť domáce share.
Samozrejme je zaujímavá aj cena napr oproti AB cryptoboxu 600 je cca o 20% lacnejší a napr. oproti inak vynikajúcemu Openboxu S3 INEOS ZX 2 vie fastscan.
tak už iba čakať na opravený fw :)
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Ineos ZX2

Příspěvek od dlhe_pole »

jo a vie fastscan nielen na skylink sk/cz ale aj na freesat sk/cz/hun a dokonca settingy su kompaktibilne s arivou 102/202 coz je tiez svojim sposobom vyhoda
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: Ineos ZX2

Příspěvek od Duce »

dlhe_pole píše:jo a vie fastscan nielen na skylink sk/cz ale aj na freesat sk/cz/hun a dokonca settingy su kompaktibilne s arivou 102/202 coz je tiez svojim sposobom vyhoda
presne tak ako píšeš, veď ono je to všetko na jedno kopyto, je to predsa z jednej fabriky :)
vili1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 392
Registrován: 22.prosinec 2007 - 18:47

Re: Ineos ZX2

Příspěvek od vili1 »

a aka je cena?
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: Ineos ZX2

Příspěvek od Duce »

už som to písal MOC:60€
vili1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 392
Registrován: 22.prosinec 2007 - 18:47

Re: Ineos ZX2

Příspěvek od vili1 »

dakujem asi som to prehliadol
vili1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 392
Registrován: 22.prosinec 2007 - 18:47

Re: Ineos ZX2

Příspěvek od vili1 »

mate niekto link na predajcu gogle ho nejako nevie najst dakujem ?
vili1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 392
Registrován: 22.prosinec 2007 - 18:47

Re: Ineos ZX2

Příspěvek od vili1 »

no tak novy primac doma nechcem riesit obraz a podobne vec ale chcel som ho pouzit ako server v Newcamd klienti amiko 8260 a mini edision nastavenie je otazka par minut aj pripojenie klientov a prepinanie je rychle ale problem vznikne pri vypnuti servera a opetovnom zapnuti klienti zamrznu server je nastaveny v rezime-rezim napajania zapnuty robim niekde chybu?
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: Ineos ZX2

Příspěvek od Duce »

neviem odpovedať lebo skúšal som iba jedného klienta a tam to bolo ok
loop12
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: 17.červen 2007 - 19:22

Re: Ineos ZX2

Příspěvek od loop12 »

Testoval som ZX2 na vzdialeny server newcamd nejde cccam zaseky po prepnuri sa rotbwhol na niektorom programe po minute jedine mgcamd ide OK soft 1.30B8
vili1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 392
Registrován: 22.prosinec 2007 - 18:47

Re: Ineos ZX2

Příspěvek od vili1 »

skusal niekto uz posledny fimvare ? ako ide zdielanie alebo len kozmeticke upravy dakujem
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Ineos ZX2

Příspěvek od dlhe_pole »

loop12 píše:Testoval som ZX2 na vzdialeny server newcamd nejde cccam zaseky po prepnuri sa rotbwhol na niektorom programe po minute jedine mgcamd ide OK soft 1.30B8
zle si skusal..

1, proti cistemu oscamu ide ok jak newcamd tak oscam
2, proti amiku cccam ide ale iba do vypnutia
3, cccam aj newcamd ide ci uz voci druhemu zx2 ale aj voci arivam 100,200,102,202,250

vsetko som osobne skusal
loop12
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: 17.červen 2007 - 19:22

Re: Ineos ZX2

Příspěvek od loop12 »

Skusal si to z najnovsim doftom?
vili1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 392
Registrován: 22.prosinec 2007 - 18:47

Re: Ineos ZX2

Příspěvek od vili1 »

tak som zopar dni testoval novy soft newcamd a ccam pripojenie z vonkajsej siete bez vypadkov v domacej sieti cez router pripojeny 3-klienti amika stabilne mal som to pripojene asi 5 hodin problemom zostava botovanie primaca potom pri zdielani v domacej sieti vypadnu klienti na 1-2 minuty to treba opravit potom bude primac ok
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Ineos ZX2

Příspěvek od mmiriboy »

Píšeš:
vili1 píše: ...problemom zostava botovanie primaca potom pri zdielani v domacej sieti vypadnu klienti na 1-2 minuty to treba opravit potom bude primac ok
Ono, všeobecne, pri každom stb platí, že keď bootuje, čiže zapína sa z "hlbokého spánku" tak nemôže zdieľať!!! Až po spustení/nabootovaní stb sa zapne aj funkcia zdieľania! Iné je, keď stb je vypnutý v režime tzv. "fake", t.j. na stb je vypnutý iba audio/video výstup a ostatné funkcie normálne fungujú ďalej! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
vili1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 392
Registrován: 22.prosinec 2007 - 18:47

Re: Ineos ZX2

Příspěvek od vili1 »

no ano lenze v amiku nastavis fake a primac nebotuje openbox tiez bez botovania lenze v tomto primaci tato funkcia chyba
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Ineos“