Home sharing - problem

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

renuskacool
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 23.srpen 2009 - 14:27

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od renuskacool »

mmiriboy* funguje tvoj navod aj na Amiko 8260+???
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od mmiriboy »

renuskacool píše:mmiriboy* funguje tvoj navod aj na Amiko 8260+???
Nevidím dôvod, prečo by to nemalo fungovať? :)
Jediným problémom môže byť "premenná" medzi gaučom a stb! :D
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od hlustvisihak »

někdy se někde také zeptám na cestu , většinou mi poradí ,
ale také mi mohou naznačit že jsem tupý když neznám jejich město a nechce se mi študovat mapu....., nebo klepat do navigation...... !!!???
renuskacool
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 23.srpen 2009 - 14:27

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od renuskacool »

mmiriboy píše:
renuskacool píše:mmiriboy* funguje tvoj navod aj na Amiko 8260+???
Nevidím dôvod, prečo by to nemalo fungovať? :)
Jediným problémom môže byť "premenná" medzi gaučom a stb! :D
Nerozumiem....co ma stym moj gauc?Ide konkretne o to ze klient mi stale vypisuje "ziaden signal"nadstavene to mam snad d9bre.Nadstavovali v Ellano.Ako zistim kde je chyba.K9axial je starsieho data ale ked isiel doteraz na Openboxe 810....??? :unknown:
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od mmiriboy »

renuskacool píše:
mmiriboy píše:
renuskacool píše:mmiriboy* funguje tvoj navod aj na Amiko 8260+???
Nevidím dôvod, prečo by to nemalo fungovať? :)
Jediným problémom môže byť "premenná" medzi gaučom a stb! :D
Nerozumiem....co ma stym moj gauc?Ide konkretne o to ze klient mi stale vypisuje "ziaden signal"nadstavene to mam snad d9bre.Nadstavovali v Ellano.Ako zistim kde je chyba.K9axial je starsieho data ale ked isiel doteraz na Openboxe 810....??? :unknown:
No veď práve! Tvoj gauč s tým nemá nič, ale tá "osoba" - t.j. napr. ty tak tá je tou "hlavnou premennou" v celkovej funkčnosti/nefunkčnosti home share!
To že ti to nastavovali v ellano ešte neznamená, že to máš nastavené správne! Dalším faktom je to, že stb ti vypisuje "žiaden signál" - tu moja otázka znie = Idú ti na tom klient stb aspoň programy vysielané FTA? Na Skylinku sú to napr. TV Očko, TV Lux, TV Noe, Relax atď...
Lebo keby máš na stb dobrý signál z paraboly, ale stb iba nedekóduje signál - tak ten nápis by skôr znel asi takto - "kódovaný kanál/kódované, atď... :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
renuskacool
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 23.srpen 2009 - 14:27

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od renuskacool »

mmiriboy píše:
renuskacool píše:
mmiriboy píše: Nevidím dôvod, prečo by to nemalo fungovať? :)
Jediným problémom môže byť "premenná" medzi gaučom a stb! :D
Nerozumiem....co ma stym moj gauc?Ide konkretne o to ze klient mi stale vypisuje "ziaden signal"nadstavene to mam snad d9bre.Nadstavovali v Ellano.Ako zistim kde je chyba.K9axial je starsieho data ale ked isiel doteraz na Openboxe 810....??? :unknown:
No veď práve! Tvoj gauč s tým nemá nič, ale tá "osoba" - t.j. napr. ty tak tá je tou "hlavnou premennou" v celkovej funkčnosti/nefunkčnosti home share!
To že ti to nastavovali v ellano ešte neznamená, že to máš nastavené správne! Dalším faktom je to, že stb ti vypisuje "žiaden signál" - tu moja otázka znie = Idú ti na tom klient stb aspoň programy vysielané FTA? Na Skylinku sú to napr. TV Očko, TV Lux, TV Noe, Relax atď...
Lebo keby máš na stb dobrý signál z paraboly, ale stb iba nedekóduje signál - tak ten nápis by skôr znel asi takto - "kódovaný kanál/kódované, atď... :)
Nie nejdu ani fta....
renuskacool
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 23.srpen 2009 - 14:27

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od renuskacool »

renuskacool píše:
mmiriboy píše:
renuskacool píše: Nerozumiem....co ma stym moj gauc?Ide konkretne o to ze klient mi stale vypisuje "ziaden signal"nadstavene to mam snad d9bre.Nadstavovali v Ellano.Ako zistim kde je chyba.K9axial je starsieho data ale ked isiel doteraz na Openboxe 810....??? :unknown:
No veď práve! Tvoj gauč s tým nemá nič, ale tá "osoba" - t.j. napr. ty tak tá je tou "hlavnou premennou" v celkovej funkčnosti/nefunkčnosti home share!
To že ti to nastavovali v ellano ešte neznamená, že to máš nastavené správne! Dalším faktom je to, že stb ti vypisuje "žiaden signál" - tu moja otázka znie = Idú ti na tom klient stb aspoň programy vysielané FTA? Na Skylinku sú to napr. TV Očko, TV Lux, TV Noe, Relax atď...
Lebo keby máš na stb dobrý signál z paraboly, ale stb iba nedekóduje signál - tak ten nápis by skôr znel asi takto - "kódovaný kanál/kódované, atď... :)
Nie nejdu ani fta....
Vlastne na serveri mam signal 90% kvalita 71% a klient ma signal 0% a kvalita 5%....
renuskacool
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 23.srpen 2009 - 14:27

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od renuskacool »

renuskacool píše:
renuskacool píše:
mmiriboy píše: No veď práve! Tvoj gauč s tým nemá nič, ale tá "osoba" - t.j. napr. ty tak tá je tou "hlavnou premennou" v celkovej funkčnosti/nefunkčnosti home share!
To že ti to nastavovali v ellano ešte neznamená, že to máš nastavené správne! Dalším faktom je to, že stb ti vypisuje "žiaden signál" - tu moja otázka znie = Idú ti na tom klient stb aspoň programy vysielané FTA? Na Skylinku sú to napr. TV Očko, TV Lux, TV Noe, Relax atď...
Lebo keby máš na stb dobrý signál z paraboly, ale stb iba nedekóduje signál - tak ten nápis by skôr znel asi takto - "kódovaný kanál/kódované, atď... :)
Nie nejdu ani fta....
Vlastne na serveri mam signal 90% kvalita 71% a klient ma signal 0% a kvalita 5%....
Prepojene napriamo cez ethernetovy kabel
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od mmiriboy »

No tak potom hľadaj v prvom rade problém na parabole, koaxi, F-konektoroch, ale chyba môže byť aj nesprávnom nastavení DiSEqC povelov v Menu stb, pokiaľ máš napr. monoblock, či nejakú inú zostavu viacerých LNB!
Ďalej odskúšaj ten stb na funkčnej parabole, či náhodou nieje chyba v ňom?!
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od hlustvisihak »

zapoj tu "otevřenoukrabici" a zjistíš hned zda je venek OK !!! potom v nastavení LNB , či antény nebo podobně vyčteš nastavení přepínače DiSEqC , nastav stejně a taky zkontroluj zda máš napájení LNB . Nikde jinde nemůže být chyba a vadné nové amiko jsem ještě neviděl !
Tak že jsi zcela v jiném tématu ! Zatím máš problém jinde než v šárikovi !!!
renuskacool
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 23.srpen 2009 - 14:27

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od renuskacool »

Všetko šlape ako ma.Problém bol v koaxiale...Bol preseknuty pod prahom.Akurat server mi v priebehu 2 hodin asi 3krat zamrzol....
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od mmiriboy »

renuskacool píše:Všetko šlape ako ma.Problém bol v koaxiale...Bol preseknuty pod prahom.Akurat server mi v priebehu 2 hodin asi 3krat zamrzol....
No tu by som na to "zamŕzanie" serveru vyskúšal iný FW v stb! :)
Samozrejme netreba zabúdať na továrenské nastavenia pred upgrade, ale aj po...! :)
A čo sa týka samotného nastavenia homeshare v menu stb, tak si tieto nastavenia opíš (nastavenie siete + nastavenie serveru), prípadne nafoť - to pre prípad, že si si nie úplne istý, či to dokážeš opäť správne nastaviť! :)
:poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
renuskacool
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 23.srpen 2009 - 14:27

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od renuskacool »

mmiriboy píše:
renuskacool píše:Všetko šlape ako ma.Problém bol v koaxiale...Bol preseknuty pod prahom.Akurat server mi v priebehu 2 hodin asi 3krat zamrzol....
No tu by som na to "zamŕzanie" serveru vyskúšal iný FW v stb! :)
Samozrejme netreba zabúdať na továrenské nastavenia pred upgrade, ale aj po...! :)
A čo sa týka samotného nastavenia homeshare v menu stb, tak si tieto nastavenia opíš (nastavenie siete + nastavenie serveru), prípadne nafoť - to pre prípad, že si si nie úplne istý, či to dokážeš opäť správne nastaviť! :)
:poklona:
SW 2.3.49 tusim
miro665
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 27.únor 2008 - 14:01
satelitni prijimac: openbox,motor,parabola 80cm
Bydliště: okr. Hlohovec

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od miro665 »

Zdravim. Mal nieko takyto problem : zdielanie prepojenim 1m dlhym krizenym lan kablom, amiko a alma2200 cez new cam ,alma musi byt server ,amiko nema new cam server ,,ice karta vobec nejde zdielat,pritom signalizuje ze vsetko ok working a svieti na zeleno, aj ping funcny ale programy su kodovane,,ked dam kartu irdeto tak to ide ,,vyskusane rozne softy pritom ta karta ice zdiela ked pripojom napr dve amika medzi sebou ,alebo open s3 server a alma 2200 je klient .Amika som skusal 8150 a mini hd se
todos1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 07.březen 2010 - 10:57

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od todos1 »

Zdravim Pani!!!
IQ dazdovky je pre mna asi take prirovnanie.Prosim poradte.Mal som nastavene uzdielanie
Server:Amiko8150hd v homecamd a Client:Amiko Alien2 cez Oscam4spark_tools v homeCamd.Urcite to niektory poznate ,treba ist cervenym tlacitkom do oscamu potom
Config ,zelene tlacitko Edit a tam nastavenie co treba.Ale chybicka se vloudila.Nieco som tam poserkal a v protokole nemozem najst HomeCamd.Predtym tam bolo.Prosim neviete poradit co som doondial?PS velmi prosim o radu.........Uz sa s tym trapim tri dni.Viem ze
Vsetko je na webe.Ale vazne som to nenasiel.Skuste mi poradit ,alebo ma aspon naviest
Na spravnu cestu.Za porozumenie velmi dik!!!!!
mk74
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 08.červen 2008 - 17:05
satelitni prijimac: VU+ DUo 4K SE ,VU+Zero4k,

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od mk74 »

todos1 píše:Zdravim Pani!!!
IQ dazdovky je pre mna asi take prirovnanie.Prosim poradte.Mal som nastavene uzdielanie
Server:Amiko8150hd v homecamd a Client:Amiko Alien2 cez Oscam4spark_tools v homeCamd.Urcite to niektory poznate ,treba ist cervenym tlacitkom do oscamu potom
Config ,zelene tlacitko Edit a tam nastavenie co treba.Ale chybicka se vloudila.Nieco som tam poserkal a v protokole nemozem najst HomeCamd.Predtym tam bolo.Prosim neviete poradit co som doondial?PS velmi prosim o radu.........Uz sa s tym trapim tri dni.Viem ze
Vsetko je na webe.Ale vazne som to nenasiel.Skuste mi poradit ,alebo ma aspon naviest
Na spravnu cestu.Za porozumenie velmi dik!!!!!
Na tvojom mieste by som urobil server Amiko Alien2 cez oscam a Amiko8150 ako klient mgcamd a mas po probleme. :D
todos1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 07.březen 2010 - 10:57

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od todos1 »

Mk74!
Dik za odpoved.Myslis cez Oscam4spark v Sparku?Prosim naved ma.PS:Samozrejme ak sa ti chce.Neviem co v Sparku
treba nastavit.Ale moc dik za radu.
todos1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 07.březen 2010 - 10:57

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od todos1 »

Prosim porad ak mozes.
Na Amiko Alien2 ako server nastavim tak ze:V Sparku –MENU-Pripojit vyberem oscam4spark_tools stlacim cervene tlacitko potom vyberem config stlacim zelene edit
Server dam IP Aliena port 15100 Meno:AAA Heslo:BBB Key:01-14 Active server
OK zelene Protokol:mgcamd.Potom to ulozim a restartujem oscam4spark.Neviem co viac treba.A ci som nieco spravil zle.
Prechadzam na Amiko 8150 hd:Client
MENU – Podmieneny pristup – IP Share – Nastavenie sietoveho clienta – uprav – Nazov:IP Alienu Port:15100 Meno:AAA Heslo:BBB Key:01-14 Aktivny server:OK zelena
EMM zapnute:OK zelena Emulator:mgcamd ,potom ulozit.Ked to spravim Ked to spravim
Vypisuje:Connet to server1 mgcamd , Server1 connect failed.Urcite to robim zle ale prosim ta skus mi poradit kde.Za radu velmi dik!!!!!!
Pavol10
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 01.únor 2009 - 19:50

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od Pavol10 »

Chcel by som prepojiť amiko 8260+, s amikom 8150 kríženým káblom cez lan pre zdielanie karty free sat .Doposial som zdielal kartu cez RS 232 a však prepínanie a zdielanie je veľmi pomalé a trvá dlhšiu dobu kým sa spustí program. Preto by som potreboval poradiť, či jeden z prístrojov musí byť pripojený v sieti cez WIFI prípadne káblom cez switch , alebo sa to len prepoja prístroje kríženým káblom.
Budem povďačný za každú radu. Ďakujem.
vili1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 392
Registrován: 22.prosinec 2007 - 18:47

Re: Home sharing - problem

Příspěvek od vili1 »

nie len ich prepoj lankou medzi sebou
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“