Problém s nahráváním xtrend et-9500

Fórum pre X-Trend ET 9x00

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Odpovědět
matafakciz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 15.červenec 2015 - 12:26

Problém s nahráváním xtrend et-9500

Příspěvek od matafakciz »

Zdravím, mám problém při nahrávání na Xtrendu et-9500.
Když nahrávám, a někdo sleduje TV a přepne na jiný kanál, tak se v nahrávce objeví kostičky. Tunery by měly být nezávislé, takže nevím, proč přepnutí kanálu na jednom tuneru ovlivní nahrávku na druhém tuneru. Když nahrávám z USB tuneru DVB-T, tak je vše v pořádku.

Do přijímače mi vedou od paraboly dva kabely, LNB jsou quad.

Se zapojením monoblok 19,2+23,5 a single 28,2 spojené option přepínačem se nahrávka kostičkovala při každém
přepnutí kanálu, nyní se zapojením 2x single LNB + přepínač jsou kostičky v nahrávce daleko méně, ale zatím jsem
nezjistil, při přepnutí na jaký kanál se kostičky objeví. (ale určitě kostičkuje, když přepnu na druhou družici)

Nevím, jak tento problém odstranit, jestli je to věc přepínače nebo přijímače. A jestli HW nebo SW. Zatím jsem ještě nezkoušel jiný image nebo CCcam.
Nikde jsem nenašel, že by někdo měl stejný problém, proto prosím o radu.
-----------------------------
xtrend et9500
openPLi 3.0
kernel 3.8.7
enigma 2014-01-01
posl aktualizace 2014-01-25 19:02:39
Tuner A: AVL2108 (DVB-S2)
Tuner B: AVL2108 (DVB-S2)
Tuner C: PCTV 290e (DVB-T2)
HDD WD 160GB
Parabola 85cm, kabel Belden 4m
karta ICE
CCcam 2.3
--------------------------
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 745
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: Problém s nahráváním xtrend et-9500

Příspěvek od Pastoman »

Máš veľmi starý soft aj staré drivery! V prvom rade skus najnovšiu verziu Openpli4 alebo OpenAtv 4.2 . Potom kabeláž, diseqc prepínač a Lnb.
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
matafakciz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 15.červenec 2015 - 12:26

Re: Problém s nahráváním xtrend et-9500

Příspěvek od matafakciz »

Nejdříve jsem aktualizoval na nejnovější OpenPLi, objevilo se pár nových dobrých věcí, za které jsem rád, ale můj problém s nahráváním se nevyřešil.

Pak jsem prověřil všechny kabely, ty byly v pořádku. Zkusil jsem prohodit přepínače (EMP Centauri profi class) a těmi to taky nebylo. Nakonec se problém vyřešil tím, že jsem vyhodil monoblok 19,2+23,5 (EMOS) a single Golden Media (28,2/28,5 už nepotřebuji). Nahradil jsem je dvěma novými LNB Inverto BLACK Premium a je po problému. Při nahrávání můžu přepínat jak chci, a nahrávka je nedotčená.

Takže díky, problém vyřešen!
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET 9x00“