AB 600hd-nenabotuje.

Diskusia a download pre ABCryptobox 600HD , 600HD mini, 650 HD, 650 HDC ,652 HD Combo
Milano.88
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 11.únor 2011 - 12:03
satelitni prijimac: AB CRB 752 HD,VU+Solo 4K
Bydliště: okr.Sobrance

AB 600hd-nenabotuje.

Příspěvek od Milano.88 »

Zdravim,dnes som napojil kolegoj novy AB CRB 600hd,ma tam najnovši SW -patch.Sat mu šiel asi hodinku a potom sam vypol a ostala svietiť iba červena ledka.Nepomože žiadny reštart ,vyp-z el prudu,nič nereaguje a nechce nabotovať.Vie niekto poradiť,kde je chyba???Vďaka.
DM 800 HD-SE, AB CRBOX 752 HD-Combo, VU+Solo 4K.
Uživatelský avatar
masko52
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 283
Registrován: 23.leden 2012 - 15:00
satelitni prijimac: Vu+,Xtrend,AbIpbox,Ariva ...

Re: AB 600hd-nenabotuje.

Příspěvek od masko52 »

skus ho rozbehat kablom rs232 a dávaj továrenske nastavenie
Vu+, Xtrend, Ipbox, Ferguson
Obrázek
Milano.88
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 11.únor 2011 - 12:03
satelitni prijimac: AB CRB 752 HD,VU+Solo 4K
Bydliště: okr.Sobrance

Re: AB 600hd-nenabotuje.

Příspěvek od Milano.88 »

Dik Masko,ako presnejšie ,s programom Aliup?skušal som otvoriť v ňom najnovši SW patch,ale nič mi neukazuje že dačo to robi,ked dam sťahovať Sw,al.ako??
DM 800 HD-SE, AB CRBOX 752 HD-Combo, VU+Solo 4K.
Uživatelský avatar
masko52
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 283
Registrován: 23.leden 2012 - 15:00
satelitni prijimac: Vu+,Xtrend,AbIpbox,Ariva ...

Re: AB 600hd-nenabotuje.

Příspěvek od masko52 »

ano s tým aliup programom.
-máš určený správny port (pozri v device manager aký port ti pc udelil)
-stiahni/rozbaľ fw patch/otvor v aliupe/vypni box aj koliskovím vypínačom/napichni kábel/ zapni box/pusť start v aliupe a uvidíš čo to bude robiť
nejak takto
tu si stiahni program
Vu+, Xtrend, Ipbox, Ferguson
Obrázek
Milano.88
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 11.únor 2011 - 12:03
satelitni prijimac: AB CRB 752 HD,VU+Solo 4K
Bydliště: okr.Sobrance

Re: AB 600hd-nenabotuje.

Příspěvek od Milano.88 »

Presne to robim už 2x,a žiadna reakcia,len vypisuje v Link:Sennding upgrade request to box-nesťahuje mi tam SW.Port com 1-je funkčny.Stale len svieti červ.ledka.Kde bude chyba?
DM 800 HD-SE, AB CRBOX 752 HD-Combo, VU+Solo 4K.
Uživatelský avatar
masko52
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 283
Registrován: 23.leden 2012 - 15:00
satelitni prijimac: Vu+,Xtrend,AbIpbox,Ariva ...

Re: AB 600hd-nenabotuje.

Příspěvek od masko52 »

maš smolu ak robiš všetko spravne tak ti ostava reklamacia kedže je ten box nový.
Vu+, Xtrend, Ipbox, Ferguson
Obrázek
Milano.88
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 11.únor 2011 - 12:03
satelitni prijimac: AB CRB 752 HD,VU+Solo 4K
Bydliště: okr.Sobrance

Re: AB 600hd-nenabotuje.

Příspěvek od Milano.88 »

Ok,aj tak diky za rady,myslel som si to.
DM 800 HD-SE, AB CRBOX 752 HD-Combo, VU+Solo 4K.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: AB 600hd-nenabotuje.

Příspěvek od revis »

myslim,ze abcom by mal zmenit vyrobcu . nejak sa mnozia hw poruchy na novych strojoch , odchadzaju sietovky , zdroje a podobne. vlastne ten prijiamc nevydrzi bez servisu ani 24 mesiacov, co je dost smutne.
Milano.88
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 11.únor 2011 - 12:03
satelitni prijimac: AB CRB 752 HD,VU+Solo 4K
Bydliště: okr.Sobrance

Re: AB 600hd-nenabotuje.

Příspěvek od Milano.88 »

Presne tak jak píšeš,montoval som asi 5 Ab.-650ky,a tie idu v pohode od začiatku zatiaľ.
DM 800 HD-SE, AB CRBOX 752 HD-Combo, VU+Solo 4K.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: AB 600hd-nenabotuje.

Příspěvek od dlhe_pole »

revis píše:myslim,ze abcom by mal zmenit vyrobcu . nejak sa mnozia hw poruchy na novych strojoch , odchadzaju sietovky , zdroje a podobne. vlastne ten prijiamc nevydrzi bez servisu ani 24 mesiacov, co je dost smutne.
no obavam sa ze lacnejsieho nenajdu uz, a vies pokial mas nakup 20 dolacov a pri odbere 1000 kusov mas 100 gratis na ND tak to neriesis - teda kaslat na zmenu vyrobcu aj ked hned minu tych 100 rezervnych kuskov na reklamacie este kludne dalsich 100 mozu rozdat - akurat z korytka kapecku ubudne, ale sedmicka bavoráček furt ostane :D
reeprich
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 22.březen 2012 - 2:18

Re: AB 600hd-nenabotuje.

Příspěvek od reeprich »

Jsem v uplne stejne situaci - s jedinym rozdilem, ze box vypise na displeji “boot“ a nasledne zatuhne na programu 014...
Zkousim flashovat AliUp 1.2.0 pod win7 x64...
Bohuzel neuspesne - sending request a nic...
Jaké doporucite nastaveni COM portu? (rychlost, parita atd..)

Rad bych pred reklamaci jeste otestoval.

Diky.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: AB 600hd-nenabotuje.

Příspěvek od revis »

flashni ho znovu .
com nastav na rychlsot 115200 , ostatne nemen .
po flsahnuti nezabudni na vyrobne nastavenia.
reeprich
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 22.březen 2012 - 2:18

Re: AB 600hd-nenabotuje.

Příspěvek od reeprich »

Flashnout znovu - to bych rád...
Jenže se zdá, že s PC přes RS232 vůbec nekomunikuje...
Použil jsem Aliup který jsem dříve stáhl ze stránek ABCOMu (mimochodem teď je stránka s downloady nefunkční).
Nastavení COM portu jsem zkoušel různé, a bohužel se nespojí...
Číslo COM, kabel atd je OK, otestováno na mé Arivě 202HD - bez problémů stahuji settingy.
Může tu někdo potvrdit, že flash přes RS232 na tomto typu opravdu funguje, případně upnout vyzkoušený Aliup soft?

Dosáhl jsem "jakéhosi" pokroku, kdy se AB rozjel, zřejmě po odpojení od konvertoru - ještě otestuji.
Může být problém v nějakém nastavení v AB při použití INVERTO BLACK ULTRA TWIN 0.2DB ?
Jinak je na tomto konvertoru ještě Ariva102E a jede bez problémů (zkoušeno i přehození vstupů na konvertoru).

Při testování doma se mi taky objevil problém, že pokud je AB poblíž mé LG plazmy, nefunguje dálkové ovládání (laborování s podsvícením na TV nepomohlo). Prostě musí být tak 2 metry od TV...

Na závěr musím říct, že jsem celkově velice zklamaný - zlaté Arivky - nemají sice tolik "vychytávek", ale za poslední rok/dva jsem jich udal asi 12 a ani jeden problém...
hudynko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 17.duben 2007 - 14:02
satelitni prijimac: AB SHITBOX 650 HD<br>VU+ UNO4K

Re: AB 600hd-nenabotuje.

Příspěvek od hudynko »

Presne toto sa mi z tym boot stalo vcera ...nahodilo sa mi stv2 zatuhol bez obrazu a koniec.....uz som hladal rs kabel ze bude sranda ale nakoniec som nasiel riesenie mozno pomoze velmi vela ludom teda mne pomohol :)

1. odpojit od toho vsetko......hovorim uplne vsetko okrem hdmi kabla (robi to podla mna lnb kabel)
2. hned ako to nabehne ... mne to vtedy nezatuhlo ... tovarenske nastavenia bez uvazovania nad zalohou
3. fast scan a minimalne iba nastavenia najnutnejsie...a pouzivat :-D

Prajem pekny den a ak pomohlo poslite tento navod rovno do AB-COM Cina ci kde vyrabaju firmware ze nech prepustia vsetkych programatorov pretoze s firmware a spatnou android apkou kazia fajn stroj pre chudobnych :)

Pekny vecer
AB SHITBOX 650 HD....NIKDY VIAC :-D
VU+ Uno4k
rikirik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 17.červen 2007 - 14:45

Re: AB 600hd-nenabotuje.

Příspěvek od rikirik »

Zdravím Vás priatelia. Nakoľko som sa dostal do toho istého problému ako aj vy čiže červená ledka po zapnutí vypínačom a to je všetko. Doklad o kúpe je nenávratne preč tak som ho otvoril z domnením že to bude silová časť mýlil som sa. Zdroj je OK. Ale našiel som niečo čo tam asi nemá byť, skúste mi to identifikovať. Za odpoveď vďaka. PS. Sieťovka išla do hajan asi po roku. Príjimač išiel bez akýchkoľvek problémov len deti ho nechali raz v noci zapnutý a ráno ho vypli ovládačom a odvtedy už nič. Identifikácia záhady na doske je na fotke. Výrobok kupovaný úplne nový v obchode.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
albatros99
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 13.únor 2013 - 16:11

Re: AB 600hd-nenabotuje.

Příspěvek od albatros99 »

Mam podobny problem. Dal som original soft , tovarko a potom najnovsi s patchom 30.11.2015. Primac seklo. Vypisuje boot. Cez rs232 ide vsetko az po zacatie transfer data. Ani ciarka a na displeji Error 114. Viete mi poradit niekto ci ho este nejak ozivim alebo je to na reklamaciu. Cryptobox 650 HD.
Dakujem.
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: AB 600hd-nenabotuje.

Příspěvek od ulmus »

@rikirik
Ak myslis tu prepojku, pretoze ak to v mobile aj zozoomujem tak prd vidim, tak to je uplne bezny jav a stretol som sa s tym uz aj u inych a drahsich vyrobkov.
Dokonca aj ja mam podobny "bypass" v mojej zvukovke xonar :-D no o ten som sa zasluzil ja sam...

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
Uživatelský avatar
brancocool
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: 02.červenec 2010 - 22:03
satelitni prijimac: SOLO2, VTi, FHD Glass, Skylink

Re: AB 600hd-nenabotuje.

Příspěvek od brancocool »

albatros99 píše:Mam podobny problem. Dal som original soft , tovarko a potom najnovsi s patchom 30.11.2015. Primac seklo. Vypisuje boot. Cez rs232 ide vsetko az po zacatie transfer data. Ani ciarka a na displeji Error 114. Viete mi poradit niekto ci ho este nejak ozivim alebo je to na reklamaciu. Cryptobox 650 HD.
Dakujem.
Ahoj, momentalne som na tom podobne, mne sa to stalo na 650HD. Zatial som vo faze EROOR 114, podarilo sa ti nejako postupit ?
Pripade vie mi niekto poradit? Kabel je OK, COM port je orig v PC nie prevodnik z USB.
VU + SOLO2, VTi, FHD Glass
VU+ SOLO SE v2, open ATV
pstruh
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 21.červenec 2010 - 11:43

Re: AB 600hd-nenabotuje.

Příspěvek od pstruh »

Ja som upgradoval bez problemov na najnovsi patch 1.09.15172, vsetko mi islo bez problemov az kym som nenasiel oznamenie ze tento soft sposobuje problemy s bootloaderom tak som ho chcel prefleshovat spat na 14294, po 3 sekundach ako som dal prijimac flashnut sa rebootol a skoncil BOOT na displeji..... dalej sa nehne... rs323 som neskusal kedze nemam redukciu...
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: AB 600hd-nenabotuje.

Příspěvek od mmiriboy »

Nuž, tu ti pomôže IBA upgrade cez RS232! Iné - jednoduchšie riešenie nieje! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Odpovědět

Zpět na „AB Cryptobox 600HD , 600HD mini, 650 HD, 650 HDC, 652 HD Combo“