octagon sf918hd - skapal - opravuje sa - nieco sme odpojili

Moderátoři: fuzak, misut

Odpovědět
kupony
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 30.prosinec 2011 - 20:51

octagon sf918hd - skapal - opravuje sa - nieco sme odpojili

Příspěvek od kupony »

Poprosil by som o radu.

Octagon sf 918 hd nam prestal fungovat. Ked sa zapne do elektriky - tak display este vypise boot ale uz nejde cez tu boot sekvenciu, display ostane cierny, svetielko cervene - cize nebootne sa do stand by. V minulosti sa to sem-tam stalo, ale ked clovek parkrat skusil zapnut/vypnut tak nakoniec to nabootovalo do toho stand by a potom sme ho z elektriky nevypinali - tak fungoval mesiace. No naposledy co sa bootol do stand by (asi po 10tich zapnutiach vypnutiach) tak sice fungoval, ale v HD programoch po par minutach ho kompletne vyplo. Restartol som ho hned a v SD programe vydrzal kludne dalsie 3 hodiny. Tu len spomeniem, ze ked hraval HD programy, tak taky tichucky piskot z neho siel, pri SD programoch to nebolo. Tak to bolo uz dlhu dobu, to nebola novinka. Anyway, jedneho rana som ho nasiel znova vypnuty a uz ani 20x zapnut vypnut nepomohlo... nenabootuje do stand by, len cervene svetielko ostane svietit.

Bolo tu na forach spomenute, ze moze byt zly zdroj alebo kondiky. Zaniesol som to kamaratovi, ktory sa ako tak rozumie. Ten to otvoril (poznamenal, ze niekto uz na tom stroji v minulosti kondiky vymienal) a po kontrole a meraniach skonstatoval, ze zdroj a kondiky su dobre, chyba je niekde inde. K tomu zdroju som nasiel na webe schemu a kamarat napisal toto: "Problem je ze zdroj je podla mojho nazoru dobry. Pomeral som to v prevadzke vsetko sedi tak ako je pisane na plosaku a aj v scheme. Ziadne kondiky vydute nevidim aj ked teda je ich tam hodne a to ze nie je su vydute neznamena ze su v poriadku. Dufal som ze to bude v zdroji ale vyzera to na nieco ine."

Potom sa kukol na maticnu dosku a v noci mi napisal toto:
"Spravil som mierny pokrok. Je to v tej zakladnej doske ako som prepdokladal. Takze ziadna easy oprava nehrozi. Kazdopadne, je tam kopec obvodov ktore su napajane dalsimi obvodmi. Jeden z nich co napaja niektore casti som odpojil a prijimac sa rozehol. Dokonca fungovalo aj prepinanie programov co mi nejde uplne do hlavy ale evidentne som odpojil nejaku nie moc dolezitu cast. Nedalo mi to a isiel som to vyskusat na telku, pripojil som vsetko, aj ethernet kabel aj hdmi a si predstav ze to islo. HD programy, telka isla v pohode. Len dalej sa asi nepohnem bez schemy. Potrebujem sa dopatrat k tomu ze co som vlastne odpojil tym ze som vyradil z funkcie ten obvod. Mozem len predpokladat ze som nespravil zasah do HDMI a ethernet a dalsich dolezitych procesov napr do pamata kde je ulozeny firmware a zoznam kanalov. Nieco tam urcite nefunguje v tomto stave ale neviem co a neda sa to najst. Mozno so schemou by som to nasiel a suciastku objednal a vymenil lenze takto je to na prd. Musel by som si nakreslit vlastnu schemu a to by trvalo pol roka."

"Mam skor pocit ze to bude nejaka pamat typu ram lebo ten stabilizator co som odpojil ma na vystupe 1,25V a s takym nizkyk napatim dokazu robit len pamatove obvody. Pozrem to este dnee. Napadlo ma par veci rano ale ta schema by bola velka pomoc. Kazdopadne, kebyze sa to nepodari odstranit tak by som to otestoval umna na tv ze ktore vystupy nejdu alebo ktore funkcie ten prijimac stratil ked je v tomto stave."

Cize chcel po mne schemu tej dosky. Tak som googlil a nasiel som len schemu tunera (na co mi povedal, ze to je len mala cast dosky, ze cela schema musi mat niekolko stran. Ale nikde na nete nemozem najst celu schemu tej maticnej dosky. Napisal som aj do octagonu (ale nemam velke oci, ze vobec odpisu, nieto ze este najdu celu schemu ved je to stary stroj).

Nemate niekto zo sucasnych alebo byvalych majitelov sajnu, ze co to vlastne mohol odpojit - resp. v com by bol pes zakopany? Resp. nemate niekto cely planik/schemu na tento stroj?

Prikladam pdfka schem zdroja a tunera - to uz mame - len nemozem nikde najst schemu zvysku. V manuali ziadne schemy nie su.
Přílohy
Schaltplan Netzteil -Schematic SMPS_Octagon_SF918-HD.pdf
Schema zdroja
(163.73 KiB) Staženo 117 x
Schaltplan-Schematic_LNB-Tuner_Octagon_SF918-HD.pdf
Schema len tuneru.
(51.88 KiB) Staženo 88 x
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: octagon sf918hd - skapal - opravuje sa - nieco sme odpoj

Příspěvek od vlado.ucho »

Takýchto vrtákov milujem(niečo,ale neviem čo, som odpojil)Ak nemáš šajnu,ani ty a ani ten vrták čo za súčiastku si odpojil,tak asi o tom prd viete a bude sa po vás dvoch ťažko niečo opravovať.Každá súčiastka v tomto STB má svoj účel,má svoje označenie,má svoj názov,ak nevie kamoš ani podľa toho definovať o čo sa jedná,tak to len domrví a zničí ešte aj to čo funguje.Poznal som opravára,čo niečo opravoval,niečo rozobral a nakoniec mu zostalo za hrsť súčiastok,ktoré mu po oprave vystali a pritom to fungovalo,no zázrak.Schému celého zapojenia obvodovej dosky si Octagon chráni,budeš si musieť vystačiť s tým čo máš,alebo vyhľadať odborný servis,ten vrták to len doničí a oprava potom vyjde podstatne drahšie.Nech sa darí.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: octagon sf918hd - skapal - opravuje sa - nieco sme odpoj

Příspěvek od ulmus »

to co bolo za elaborat?

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: octagon sf918hd - skapal - opravuje sa - nieco sme odpoj

Příspěvek od vlado.ucho »

ulmus píše:to co bolo za elaborat?
To nie je elaborát,to je asi návod ako niečo dobre dodrbať a potom servisák sa môže s toho zblázniť,toto strašne milujem,ruky zovrieť do zveráka a nechať ich tam pár dní,aby si rozmyslel sa v niečom vŕtať,čo možno aj fugunguje,ale chytajú sa toho fušeri.Nech sa darí.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: octagon sf918hd - skapal - opravuje sa - nieco sme odpoj

Příspěvek od ulmus »

ale ten elaborat si napisal ty. podaktorych by mali odtrhnut od klavesnice. chlapec tu napise celu chronologiu deja ale najskor urobil chybu...
jeho nezaujima tvoj nazor a to ci sa servisak zblazni. hlavne ak dnes uz 90% servisov neopravuje ale vymiena. na to uz dnes staci aj cvicena opica.
spät k teme. on chcel schemu a tu si mu rozhodne nikde v celom tvojom ekaborate neponukol...
ci ????
uz som daco skusal hladat no bohuzial z mobilu to je k nicomu...

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
Uživatelský avatar
HRCIAK
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 04.říjen 2011 - 7:13
satelitni prijimac: LINUX-y

Re: octagon sf918hd - skapal - opravuje sa - nieco sme odpoj

Příspěvek od HRCIAK »

@kupony
... sú stránky, cez ktoré sa dajú mnohé schémy zohnať, ale väčšinou za úhradu ...
... skús pohľadať, už sa tomuto športu nevenujem...
... alebo napr:
http://forum.sat-expert.com/octagon-sf- ... shemy.html

good Luck to You !!!
fšelijaké LINUX-y
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: octagon sf918hd - skapal - opravuje sa - nieco sme odpoj

Příspěvek od ulmus »

Kód: Vybrat vše

http://monitor.net.ru/forum/next-2000ye-download-30399.html
Schema pre NEXT co je klon Octagon

zoznam klonov

Kód: Vybrat vše

http://www.sat-universe.com/showthread.php?t=84597
Problem je ,ze sa tam treba regnut. Skusal som to aj mi to preslo no bohuzial na prasivy zoznam.sk mi este nikdy registracny mail neprisiel a druhu registraciu mi ten server uz nedovolil.

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“