Xtrend 6500 problém

Fórum pre X-Trend ET 6500

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Odpovědět
mojzes
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 31.prosinec 2008 - 14:02

Xtrend 6500 problém

Příspěvek od mojzes »

Zdravím všechny,
přijímač jsem pořídil včetně disku. Image nahrán od prodejce upravený asi OpenPLi. Testoval jsem první večer naprogramované nahrávání, během kterého jsem nechtěně zmáčkl nějaké tlačítko na ovladači. Přístroj zelená smrt, reboot ale pak nahrávání pokračovalo, ale jiného programu. Nechtěl jsem už nic pokazit a tak jsem na nic nesahal, měl jsem nastavené nad ránem další nahrávání. Po prvním nahrávání jsem nastavil uvedení přístroje do hlubokého spánku. Ráno při odchodu do práce jsem si všiml, že má přístroj zhasnutý display. Zkusil jsem vypnout zapnout, ale bohužel na display pouze "et6x00" a na obrazovce pouze úvodní "Xtrend gateway for Smart Linux TV.
Už jsem vyzkoušel flash ale zůstane jen BOOTING a vypisuje crash logy na USB při image od prodejce. Při flash čistého image ze stránek podpory je crash soubor poze v přístroji na USB ne. Po vypnutí a zapnutí zas je et6x00 a úvodní obrazovka. Do přístroje se přes FTP dostanu.
Vyzkoušel jsem i upgrade bootloaderu, dle stránek podpory, ale to bohužel neproběhlo - přijímač nepozná USB s upgradem.
A taky od počátku nebere flashky v předním USB. Zadní bere obě.
Přikládám crash log jestli z něj bude někdo moudrý...

Děkuji za případné rady.

Petr

Myslím, že nezbude než ho poslat zpátky :(
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
kamosamko
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 116
Registrován: 20.listopad 2012 - 11:23
satelitni prijimac: XTREND ET9500, EDISION VIP2
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Xtrend 6500 problém

Příspěvek od kamosamko »

mojzes píše:Zdravím všechny,
přijímač jsem pořídil včetně disku. Image nahrán od prodejce upravený asi OpenPLi. Testoval jsem první večer naprogramované nahrávání, během kterého jsem nechtěně zmáčkl nějaké tlačítko na ovladači. Přístroj zelená smrt, reboot ale pak nahrávání pokračovalo, ale jiného programu. Nechtěl jsem už nic pokazit a tak jsem na nic nesahal, měl jsem nastavené nad ránem další nahrávání. Po prvním nahrávání jsem nastavil uvedení přístroje do hlubokého spánku. Ráno při odchodu do práce jsem si všiml, že má přístroj zhasnutý display. Zkusil jsem vypnout zapnout, ale bohužel na display pouze "et6x00" a na obrazovce pouze úvodní "Xtrend gateway for Smart Linux TV.
Už jsem vyzkoušel flash ale zůstane jen BOOTING a vypisuje crash logy na USB při image od prodejce. Při flash čistého image ze stránek podpory je crash soubor poze v přístroji na USB ne. Po vypnutí a zapnutí zas je et6x00 a úvodní obrazovka. Do přístroje se přes FTP dostanu.
Vyzkoušel jsem i upgrade bootloaderu, dle stránek podpory, ale to bohužel neproběhlo - přijímač nepozná USB s upgradem.
A taky od počátku nebere flashky v předním USB. Zadní bere obě.
Přikládám crash log jestli z něj bude někdo moudrý...

Děkuji za případné rady.

Petr

Myslím, že nezbude než ho poslat zpátky :(
Ale asi ho budeš musieť poslať naspäť podľa dotoho logu
XTREN ET9500 ,EDISION VIP2, parabola BIG BISAT
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 745
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: Xtrend 6500 problém

Příspěvek od Pastoman »

Vyskušaj si nainštalovať E2 odtialto mala by byť OK.
http://w.w.w.ab-forum.info/viewtopic.php?f=238&t=53234
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
easyspider
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 06.říjen 2009 - 21:41

Re: Xtrend 6500 problém

Příspěvek od easyspider »

Vyskúšaj staršie image ala radi Pastoman. Ináč pokiaľ sa do neho dostaneš cez ftptak zmaz mu súbor
etc/enigma2/setings
A potom reštart
Mne sa to par krát stalo pokiaľ som skúšal nahadzovat zálohy, niekedy to nebralo tak vždy som musel ísť origo image. A čím starší tým lepší... Vždy zobral Openpli3.0.
A pokiaľ nahravas nový image všetky USB devices odpoj a nechaj tam len kľúč s obrazom.
VU+ UNO 4K SE
mojzes
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 31.prosinec 2008 - 14:02

Re: Xtrend 6500 problém

Příspěvek od mojzes »

Děkuji pánové za rady,
zde je crash log při pokusu nahrát výšeuvedený image.
zdá se, že vše se nahrálo a nakonec
"no framebuffer available"
ví někdo co to znamená?

vymazání uvedeného souboru nepomohlo, ale crash soubor jsem nenašel...

Petr
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mojzes
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 31.prosinec 2008 - 14:02

Re: Xtrend 6500 problém

Příspěvek od mojzes »

Tak ještě pokus instalace OpenPLi 3.0 dle rady, ale opět nic.
crash log v boxu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
kamosamko
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 116
Registrován: 20.listopad 2012 - 11:23
satelitni prijimac: XTREND ET9500, EDISION VIP2
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Xtrend 6500 problém

Příspěvek od kamosamko »

mojzes píše:Tak ještě pokus instalace OpenPLi 3.0 dle rady, ale opět nic.
crash log v boxu
Veď som písal , že ho treba odoslať k predajcovi , budeš do vtedy skúšať pokiaľ ho ......... .
XTREN ET9500 ,EDISION VIP2, parabola BIG BISAT
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Xtrend 6500 problém

Příspěvek od liquere »

To je mucha xtrendov....servis..
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
mojzes
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 31.prosinec 2008 - 14:02

Re: Xtrend 6500 problém

Příspěvek od mojzes »

Děkuji všem za rady,
zabalen, připraven k odeslání.
Hlavně by mě zajímalo, co se vlastně stalo, co je příčinou problému. Zda HW - vadná pamět, nebo smetený bootloader.
Nefunkčnost předního USB může být způsobena vypadeným konektorem - otřesem při přepravě kurýrem, nebo při instalaci HDD u prodejce.

to kamosamko:
Že si myslím, že ho budu muset poslat, jsem psal hned v prvním příspěvku.
Ale chtěl jsem zkusit vše co jde, aby nebyl problém s prodejcem, pokud by se mu ho podařilo rozchodit. To je snad logické.
mojzes
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 31.prosinec 2008 - 14:02

Re: Xtrend 6500 problém

Příspěvek od mojzes »

liquere píše:To je mucha xtrendov....servis..
Zdravím, právě řeším, zda výměnu přístroje, nebo odstoupení od smlouvy a pořízení jiného přístroje. Měl by jsi nějaký typ?? Uvažoval jsem o sunray4 HD SE s 1 TB diskem. Je ještě levnější. Ale u Xtrendu vyhrála velikost paměti a docela dobrý recenze na forech.
Ale hřeje docela dost... to se mi nelíbí...
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Xtrend 6500 problém

Příspěvek od liquere »

Odstupit nemusis, proste stalo sa. Presny typ radit je zbytocne je na vyber dost,pri dnesnej vyrobe ti ale nikto nezaruci, ze sa nevyskytne jeden vydny kus z xy, ktory zrovna clovek dostane.Ale ak si das do googla ten tvoj chybovy oznam, zistis ze nie si sam a vycsina dopadla tak ze isli do servisu.Lenue inac sa to riesi v nemecku kde to trebars vymenia kus za kus beu debaty a u nas ked mas smolu sa natahujes s predajcom....
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
mojzes
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 31.prosinec 2008 - 14:02

Re: Xtrend 6500 problém

Příspěvek od mojzes »

liquere píše:Odstupit nemusis, proste stalo sa. Presny typ radit je zbytocne je na vyber dost,pri dnesnej vyrobe ti ale nikto nezaruci, ze sa nevyskytne jeden vydny kus z xy, ktory zrovna clovek dostane.Ale ak si das do googla ten tvoj chybovy oznam, zistis ze nie si sam a vycsina dopadla tak ze isli do servisu.Lenue inac sa to riesi v nemecku kde to trebars vymenia kus za kus beu debaty a u nas ked mas smolu sa natahujes s predajcom....
No jo, ale mě ten přístroj fungoval pouhý den, tak jsem k němu tak nějak ztratil důvěru...
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Xtrend 6500 problém

Příspěvek od toprun »

CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET 6500“