OCTAGON HD SF918 - umřel - co s tím?

Moderátoři: fuzak, misut

Odpovědět
JUPICEK
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 04.duben 2009 - 16:37

OCTAGON HD SF918 - umřel - co s tím?

Příspěvek od JUPICEK »

Dobrý den potřebuji poradit. Začal se mi nejdříve sám vypínat a zapínat OCTAGON. Pak umřel úplně - svítí displej "červené čárky" a píše "boot". Za radu předem děkuji.
Uživatelský avatar
bibo tn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 21.červenec 2008 - 9:59
Bydliště: JN98AV

Re: OCTAGON HD SF918 - umřel - co s tím?

Příspěvek od bibo tn »

skontrolovat a pripadne opravit zdroj :wink:
AB IPBox 9900HD+
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: OCTAGON HD SF918 - umřel - co s tím?

Příspěvek od vlado.ucho »

Ako píše bibo tn,najčastejšia závada je u týchto STB závada zdroja.Skontrolovať a prípadne vymeniť v zdroji všetky kondíky(elity)na rovnakú kapacitu,rovnaké napätie(môže biť aj o niečo vyššie)a aj na teplotu 105°C.Nestačí vymeniť jeden,ale všetky v sekundárnej časti zdroja,môžu biť vyschnuté,bez kapacity,alebo sú nafúknuté.Ak si na to netrúfaš,nájdi si machra na takéto veci,aby si to nerozhasil načisto,alebo neutrpel úraz.Nech sa darí.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Leoo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 21.prosinec 2008 - 23:24

Re: OCTAGON HD SF918 - umřel - co s tím?

Příspěvek od Leoo »

Také se mi to stalo a byl to kondík na zdroji.
JUPICEK
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 04.duben 2009 - 16:37

Re: OCTAGON HD SF918 - umřel - co s tím?

Příspěvek od JUPICEK »

Díky za rady!!!!! Zdroj jsem nechal opravit, ale stále píše boot. Možná se stala i chyba, když jsem zkoušel přehrát software a on se mi uprostřed přehrávání sám vypnul. Teď jsem ještě zkoušel nahrát soft kabelem RS232, bez úspěchu. Tedy opět mi došla fantazie a přišel jsem na rady, za které předem díky :good:!!!!!!
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: OCTAGON HD SF918 - umřel - co s tím?

Příspěvek od vlado.ucho »

JUPICEK píše:Díky za rady!!!!! Zdroj jsem nechal opravit, ale stále píše boot. Možná se stala i chyba, když jsem zkoušel přehrát software a on se mi uprostřed přehrávání sám vypnul. Teď jsem ještě zkoušel nahrát soft kabelem RS232, bez úspěchu. Tedy opět mi došla fantazie a přišel jsem na rady, za které předem díky :good:!!!!!!
No tak si si,neúmyselne vyrobil mrtvolku z Octagona.Pomôže jedine J-tag,ale to asi sám nezvládneš,mám doma jeden takýto umrtvený Optibox 7750(klon Octagonu) a bude asi len na súčiastky,nikto zo známych servismenov sa tomu nechce venovať,že sa to neoplatí,tak čo stým?No píšem ti SS,keby niečo.Nech sa darí.
Naposledy upravil(a) vlado.ucho dne 01.leden 2014 - 20:36, celkem upraveno 1 x.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON HD SF918 - umřel - co s tím?

Příspěvek od mzahalka »

Tomu nerozumím, nechal sis opravit STB a oni ti ho neopravili? Funguje ten zdroj? Nedávno jsem klon octagonu také opravoval, vyměnil všechny elektrolyty ve zdroji -cena asi 300 Kč a funguje to. A nahrávání přes RS 233 se dělá zkříženým null modem kabelem, kde se to seklo? Máš na to správný loader a FW? Už jsi to dělal?
Tady: http://www.ab-forum.info/posting.php?mo ... 96&t=56564
jsem kdysi dával návod a EmbreOnyx jej dále upravoval na další verze FW
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
JUPICEK
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 04.duben 2009 - 16:37

Re: OCTAGON HD SF918 - umřel - co s tím?

Příspěvek od JUPICEK »

Tak pánové - všem velký dík za pomoc a rady. Asi se stal nakonec novoroční zázrak - mě se toho hajzlíka podařilo teď rozchodit!!!!!
Ještě jednou díky všem =D> !!!!!!!!!
kupony
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 30.prosinec 2011 - 20:51

Re: OCTAGON HD SF918 - umřel - co s tím?

Příspěvek od kupony »

Pridam sa do tohto vlakna - tiez mi asi zakapal moj octagon hd sf918.

Bol som na tyzden prec na dovolenke, tak som ho vypol z elektriky kym som bol prec - normalne ho nikdy nevypinam len ked idem na dlhsiu dobu prec.

Uz pred par mesiacmi ked som tiez, takto na dlhsiu dobu bol prec, tak som mal problem dost ho zapnut nazad - proste som ho musel asi 5-6x vypnut a skusit zapnut, nez nabehol napis booting a potom sa ukazal cas.

Teraz som uz skusal asi 20x vypnut zapnut (vzdy s prestavkami - nieze stuk stuk... skor tak stuk 20-30 sekund - stuk) a nechce bootovat. Cervene svetielko sa zapne hned, napise boot ale potom ostane ten display cierny - nepokracuje to ako normalne zvyklo boot-> booting, proste len napise boot a hned potom vypne display. Cervene svetielko ostane stale svietit ale display je tmavy a s ovladacom ho samozrejme nezapnem - kedze pristroj nebol nabootovany.

Firmware na nom je originalny najposlednejsi co bol releasovany a ziadne updaty/upgrady sa nerobili uz par rokov na nom.

Takze neviem co s nim :(

Sam ho rozoberat nedokazem - ak to je ten zdroj ako pisete v radach tuto kolegovi - vedeli by ste mi odporucit niekoho v BA kto by sa mi na to mohol kuknut? Nechcem do toho zas moc investovat - ale predpokladam, ze ked to uz minule haprovalo a teraz vobec nechce nabehnut - ze to neni len tak.
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON HD SF918 - umřel - co s tím?

Příspěvek od mzahalka »

Tak to dej nějakému radioamatérovi nebo do běžné opravny elektrospotřebičů. Stačí to rozebrat, vyndat zdroj, koupit elektrolytické kondenzátory ve zdroji a přepájet je. Nic těžkého.
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: OCTAGON HD SF918 - umřel - co s tím?

Příspěvek od havana »

:D To je pravda - opravdu nic těžkého :D
Jenom nesmíš mít gramlavé ruky jako Havana , který byl potom rád, že mu stroj potom odborníci vzali do opravy :(

Nestačí jen vědět co vyměnit, ale taky to umět udělat :( Jinak můžeš mašinku umrtvit definitivně...
:poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
kupony
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 30.prosinec 2011 - 20:51

Re: OCTAGON HD SF918 - umřel - co s tím?

Příspěvek od kupony »

No nakoniec sa chudak nejako pozviechal a rozbehol - nechal som ho najskor zapnuty len s tym cervenym svetielkom a skapatym displayom a po nejakej hodine som si nanho spomenul, spravil restart a on nabehol. (inac ta sekvencia spravna je boot-loading-run protect a potom sa zobrazi cas, ten napis booting je az potom ked sa zapina uz s dialkovym).

Tak ci onak nie je to normalny jav, aby sa nerozbehol hned ako je zapnuty - takze opravit ho budem musiet dat. Ja do toho urcite pichat nebudem, pohladam v zlatych strankach teda nejaku elektro-opravovnu a zanesiem to tam, hadam ta vymena kondenzatorov tomu pomoze.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: OCTAGON HD SF918 - umřel - co s tím?

Příspěvek od dlhe_pole »

kupony píše: pohladam v zlatych strankach teda nejaku elektro-opravovnu a zanesiem to tam, hadam ta vymena kondenzatorov tomu pomoze.
jj, najlepsie to dat nejakemu dedulovi co sa na tom odbavi s trafopajkou..
zrovna taky jeden pripad riesim z podobnej elektroopravovne z trebisova kde sa niekto odbavoval na topfielde 2050
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: OCTAGON HD SF918 - umřel - co s tím?

Příspěvek od havana »

:( Kdo by probůh šel do zařízení s čipem trafopákou ](*,) ](*,)
Od čeho jsou mikropájky (dokonce plynové) :?:

I tak to ale chce šikovné ručky, co umějí dobře pájet....
:poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“