kvalitnejšia izbová Dvb-T antena

Všetko o anténach , zosilňovačoch a rozvodoch pre DVB-T/C

Moderátoři: EnoSat, Steiner

Daniel9911
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 03.červen 2011 - 9:32
satelitni prijimac: AVerMedia AVerTV A707 Trinity

kvalitnejšia izbová Dvb-T antena

Příspěvek od Daniel9911 »

čavko mám doma izbovu DVB-T antenu všetko chytím len problém je v tom, že ukazuje mi silu signalu 100% a pritom mi pri pozeraní stanice kockuje obraz a ešte aby som nezabudol mam TV kartu v PC . A chcel by som vedieť či sa nedá klúpiť bud kvalitnejšia Dvb - T antena s ktorou by som takéto problémy nemal. A tiež by som sa chcel spýtať či sa nedá naraz prijmať singal z dvoch antén ak sa tak pls napíšte čo ktomu potrebujem lebo chcel by som pozerať aj madarské stanice lenže tam musím otočiť hlavu na vertical aby mi išli programy. Dakujem za Odpovede : )
polulin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 91
Registrován: 19.říjen 2008 - 20:28
Bydliště: Moravia

Re: kvalitnejšia izbová Dvb-T antena

Příspěvek od polulin »

Anténa patří ven.
Daniel9911
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 03.červen 2011 - 9:32
satelitni prijimac: AVerMedia AVerTV A707 Trinity

Re: kvalitnejšia izbová Dvb-T antena

Příspěvek od Daniel9911 »

máme aj vonku je to aj nastavene ale aj tam to kockuje tak neviem čo by sa dalo spraviť.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: kvalitnejšia izbová Dvb-T antena

Příspěvek od mmiriboy »

Napíš podrobnosti! To jest, tvoja lokalita, možnosti prijímu z vonkajšej antény, akú máš tú anténu - typ, bez, alebo z predzosilovačom, čo chceš prijímať a na akých kanáloch - prípadne z akých vysielačov! ... atd'...
Vnútornú anténu by som neriešil, pokiaľ niesi v lokalite z silným prijímom tak určite jediným riešením je kvalitná vonkajšia anténa!!!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Daniel9911
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 03.červen 2011 - 9:32
satelitni prijimac: AVerMedia AVerTV A707 Trinity

Re: kvalitnejšia izbová Dvb-T antena

Příspěvek od Daniel9911 »

Tak moja lokalita je Nitriansky kraj , okres levice , bývam od Šturova cca 34 km chcel by som chytiť signal zo Štúrova Slovenské kanály a tiež z maďarska ak som dobre pozeral mapu pokrytia madarska DVB-T signalom tak bud to chytam cez vysielač z Osztrihomu alebo z Gyoru. Antena je DVB-T anténa so zosilňovačom interiérová FZ 3

Parametre :
širokopásmová, na príjem televíznych a rozhlasových programov
• ideálny k DVB-T (digitálne nadzemné TV progr. rozd.) prijímaču
• možnosť pripojenia vonkajšej antény
• možnosť prepínania medzi vonkajšou a vnútornou anténou
• zabudovaný regulovateľný zosilňovač
• zabudované sieťové napájanie
• možnosť napojenia aj na autobatériu
• otáčanie o 300 stupňov
• citlivosť: 32 dB
• napájanie: 230 V AC / 12 V DC
• 230 mm, výška s podstavcom 280 mm


Kvalitna vonkajšia antena by bola dobrá lenže nemam ju kde dať keďže kde sme mali teraz antenu tam je tanier od Digi TV tak preto by som to chcel riešiť cez vnturonú antenu lebo moc sa mi nechce vrtať do vonkajšiej steny lebo budeme robiť dom z vonka takže by nám to zavadzalo.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: kvalitnejšia izbová Dvb-T antena

Příspěvek od mmiriboy »

Takže moj názor:
Najideálnejším riešením pre teba by bola vonkajšia anténa, resp. Aby som bol úplne presný, čiže 100% riešenie, na každý smer (vysielač) zvlášť anténa! Samozrejme tieto signály z antén musia byť rozumne zlúčené z kanálovým zlučovačom.
Pre teba v praxi to znamená, umietniť anténu von, mimo domu!
Čo sa týka izbovej antény, tu vidím základný problém a to, že tvoja vzdialenosť od vysielača - 34km je príliš veľká na to, aby ti to solídne, bez rušenia šlapalo! Pri prijíme z antény si treba uvedomiť jednu základnú vec a to, že najlepším zosilovačom je kvalitná anténa, umietnená tam, kde je minimum rušenia signálu (t.j.steny, stromy, domy atd'...) Ideál je priama viditeľnosť vysielač - anténa!
Čiže aj keby si použil ešte výkonnejšiu izbovú anténu, ten jej vstavaný zosilovač by aj tak okrem tej trochy potrebného signálu, ktorý horko - ťažko na túto anténu dopadá, zosilnil aj rušivé odrazy - signály! Takže výsledný efekt by bol - signál z veľkou chybovosťou, kockovanie, výpadky signálu!
:poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: kvalitnejšia izbová Dvb-T antena

Příspěvek od mmiriboy »

Píšeš:
Kvalitna vonkajšia antena by bola dobrá lenže nemam ju kde dať keďže kde sme mali teraz antenu tam je tanier od Digi TV tak preto by som to chcel riešiť cez vnturonú antenu lebo moc sa mi nechce vrtať do vonkajšiej steny lebo budeme robiť dom z vonka takže by nám to zavadzalo.

Nuž aj to sa dá, trebárz umiestniť tú anténu vedľa, pod atp... tanier, na nejaký po domácky urobený držiak, resp.predlžiť úchytne rahno paraboly - ved' fantázii sa medze nekladú, či? :)
A taktiež sa dá predpripraviť držiak antény tak, aby sa dal použiť aj trebárz po zateplení domu... :)
Inak treba si trošku viac naštudovať aj iné príspevky, ktoré sú v sekcii pre DVB-T! Je tam veľa užitočných informácií, ktoré ti dopomožu doriešiť tvoj problém do zdárneho konca!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Daniel9911
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 03.červen 2011 - 9:32
satelitni prijimac: AVerMedia AVerTV A707 Trinity

Re: kvalitnejšia izbová Dvb-T antena

Příspěvek od Daniel9911 »

Ďakujem za odpoved dneska som našiel doma starú antenu SIEŤOVÁ ANTÉNA ASP 8 (SITO) + ZOSIĽNOVAČ + ZDROJ , ked začali vysielať cez DVB-T tak som to skušal išlo tao naladiť aj slovenské aj madarske stanice len potom odmonotovaný kvoli Digi TV prípadne akú by ste odporučili vy? A ak hej taký zosilovač by som potreboval k tej starej antene
Adolf.Shitler
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 27.únor 2012 - 19:55

Re: kvalitnejšia izbová Dvb-T antena

Příspěvek od Adolf.Shitler »

Nejlepším zesilovačem je kvalitní (a pro příjem odpovídající) anténa :-)
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: kvalitnejšia izbová Dvb-T antena

Příspěvek od Kasr »

Ked bezi na izbovu antenu s mensimy chybami signalu,tak na normalnu vonkajsiu musi bezat bez problemov.V tvojej lokalite je asi rovinata oblast,vtedy 34km nie je vela. A na mur je vzdy lepsie nieco montovat pred fasadou,nie potom,ale na vonkajsiu stenu by som kvôli vzhladu dal maximalne logaro.Len ci bude postacovat. Treba vyskusat. Pripadne aj sito by velmi nenarusilo vzhlad(a pripadne natriet farbou ako fasada).
Ale,ked chces fakt 100% signal-anteny na strechu a dat nainstalovat odbornikovi.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: kvalitnejšia izbová Dvb-T antena

Příspěvek od mmiriboy »

Moj názor sito kontra logaro. Sito-anténa je na tom voči logaro-anténe o trošku lepšie zo ziskom, taktiež sito je podľa mna vhodnejšie pre príjem jak v kopcovitom teréne, tak aj v prípadoch, ked' je potrebné prijímať signál z dvoch smerov, pri ktorých táto rozdieľna smerovosť prijímu nieje príliš veľká, moj teoretický odhad, kedže to beriem všebecne - t.j.pre všetky typy sitoantén, je okolo 30 - 45 stupnov.
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: kvalitnejšia izbová Dvb-T antena

Příspěvek od Kasr »

Logaro ma dost maly zisk.ale ide o vzhlad baraku a nacapit tam yaginu by bolo asi nevhodne. A sito-keby bolo natrete rovnakou farbou,tak by vzhlad tiez asi moc nenarusilo. A ziskom je samozrejme o dost dalej ako logaro,ale ked ide na izbovku s mensimi problemami,s logarom(aj kratkym),by to malo fungovat bez problemov.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: kvalitnejšia izbová Dvb-T antena

Příspěvek od jopo33 »

tak daj male sito male naruši menej vzhlad budovy :D
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 12.říjen 2018 - 17:46
satelitni prijimac: Nemám
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

DVB-T Anténa

Příspěvek od Gaaspi »

OK tak ja pridávám otázku. Aké sú možnosti príjmu v meste Galanta? Stačil by mi základný MUX voľná telka kde sú tie JOJ, TA3, RTVS (towercom), ŠlágerTV, KreaTV, NoeTV, CETV (Avis). Mám sieťku čo kedysi brat používal na analóg v rodinnom dome, tak by mala byť ešte funkčná. Voľný výhľad na žiaden vysielač nieje lebo je to na sídlisku a z každej strany prekážajú iné činžáky... Satelit nechcem. STA neni. Káblovku nechcem. Aké mám možnosti?
Tuner DVBT2 HEVC: SENCOR SDB 5003T
Príjem: Všetky SK multiplexy
Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 12.říjen 2018 - 17:46
satelitni prijimac: Nemám
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Dvb-T antena

Příspěvek od Gaaspi »

mmiriboy píše:Čiže aj keby si použil ešte výkonnejšiu izbovú anténu, ten jej vstavaný zosilovač by aj tak okrem tej trochy potrebného signálu, ktorý horko - ťažko na túto anténu dopadá, zosilnil aj rušivé odrazy - signály! Takže výsledný efekt by bol - signál z veľkou chybovosťou, kockovanie, výpadky signálu!
No sakra! Toto ma nenapallo! Lebo aj ja som v kauflande kukal izbové antény a jedna bola že zisk 17dB a druhá že 46dB rekú jak dobré veď treba lebo zobor nech je 40km cca a kamzík nech je 50km cca. Tag rekú silnejšiu! A tu to mám, čím silnejšia anténa o to viac zosilní aj to "nič" čo nechytím... V našom meste normálny towercomácky vysielač neni iba avisácky ale tam chytím nejakých 5 regionálych staníc aj na kus koxiálného kábla.
Tuner DVBT2 HEVC: SENCOR SDB 5003T
Príjem: Všetky SK multiplexy
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: kvalitnejšia izbová Dvb-T antena

Příspěvek od VTronik »

Anténu z Kauflandu??? To si děláš srandu, ne??? Ale přesně podle toho si dopadl, jinak to skončit nemohlo. Žádná dobrá nebo kvalitní pokojová anténa neexistuje. S tím se smiř. Je buď vhodná anténa nebo nevhodná anténa. A volba je podle signálu v místě příjmu. To se ale nedá určit pouhými souřadnicemi, ale měřením na místě. Souřadnice napoví, to ano. Lze tak předpokládat úspěch nebo neúspěch.
To znamená, že i pro použití v budově platí klasická anténářská pravidla. Nejlepší zesilovač je dobrá anténa. Přeloženo, co nedodá anténa, žádný zesilovač nevytvoří. Už jsem to tu psal. Zesilovač slouží primárně na pokrytí ztrát rozvodu, ne na zlepšení signálu. Takže pokud přijímáš digitál (DVB-T), potom na krátký kabel mezi anténou a TV není žádný zesilovač potřeba. V místnosti se budeš s velkou pravděpodobností potýkat s úniky signálu vlivem pohybu osob v prostoru, protože tam anténa obvykle přijímá odrazy a nikoliv přímý signál. Z toho plyne, že je nutné volit typ antény pro nehomogenní pole. Pokud je signál silný (blízký vysílač), potom lze přijímat jen na kus upraveného kabelu. Ten funguje jako anténa. A tak nějak vypadá i vnitřek mnoha plastových křápů, kterým se říká pokojová anténa. Jen je za ten kus drátu zapojen ještě nahulený zesilovač, aby to vypadalo. Že tam ten zesilovač nadělá víc škody než užitku, už obvykle nikoho nezajímá. Kdo to běžně zjistí. Nemá příjem, ale proč tomu tak je, netuší. Laici potom zkoušejí ještě silnější zesilovač a zbytečně vyhazují další peníze a výrobci plastových křápů se radují.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 12.říjen 2018 - 17:46
satelitni prijimac: Nemám
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Re: kvalitnejšia izbová Dvb-T antena

Příspěvek od Gaaspi »

Díky za objasnení. Tady jsou aspoň zkušení odborníci se znalostami které nemá ani prodavač v obchodě. Nevím jestli si četl můj přízpěvek v druhé téme ale jsem v patové situaci jelikož bydlím v činžáku kde není společná anténa (pro nezájem obyvtel) a já zase nechci satelit, ani nemůžu mít lebo na zprávné straně nemám okno, bydlím na nižším patře a okolo jsou jiné činžáky co znmená že anténa na okně nemá smysl, platit operátorím kbelovky nechci tak poslední zoufalý pokus je pokojová anténa... Chcu sledovt jenom volné kanály v éteru.
Tuner DVBT2 HEVC: SENCOR SDB 5003T
Príjem: Všetky SK multiplexy
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: kvalitnejšia izbová Dvb-T antena

Příspěvek od VTronik »

Jj, četl. Nesouhlasím, že anténa na okně nemá smysl. To je potřeba zjistit. Byť odrazem, ale může tam být lepší a stabilní signál než uvnitř bytu. Máš opravdu jen dvě možnosti. Pozvat si někoho, kdo to změří a je na to hledání signálu vybaven nebo si koupit namátkou anténu sám a hledat systémem pokus/omyl. Stále platí, že nejdříve musíš mít signál z antény, jinak nic hrát nebude. Do podmínek, které popisuješ musí být anténa schopna fungování v nehomogenním poli. To znamená, že musí být co nejkompaktnější. Dlouhé a rozměrné antény v takových podmínkách nefungují dobře. Když jsem něco podobného řešil před mnoha lety, používal jsem klasické husté malé síto (se dvěma zářiči před stěnou). je kompaktní a lehké, navíc dává s ohledem na rozměry i slušný zisk. Ale zda budeš úspěšný ti nejsem schopen takto na dálku říci. To nejde vyvěštit. Máš určitou výhodu, že digitál lze úspěšně a v normální kvalitě příjmu chytat i odrazem.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 12.říjen 2018 - 17:46
satelitni prijimac: Nemám
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Re: kvalitnejšia izbová Dvb-T antena

Příspěvek od Gaaspi »

Ahaaa, tak díky. To sem nevědel že digitál může fungovat i čisto z odrazu. Takže menší anténu a zkusím pokus omyl a když to nepůjde z okna tak zrealizuji to co sem psal tam že ji zkusím dát na střechu a tam je příjem zaručený, nic vyššího tam není a volní výhled na vysílače. A jsme rovinatý terén žádní kopce.
Tuner DVBT2 HEVC: SENCOR SDB 5003T
Príjem: Všetky SK multiplexy
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: kvalitnejšia izbová Dvb-T antena

Příspěvek od EnoSat »

Gaaspi píše:Díky za objasnení. Tady jsou aspoň zkušení odborníci se znalostami které nemá ani prodavač v obchodě. Nevím jestli si četl můj přízpěvek v druhé téme ale jsem v patové situaci jelikož bydlím v činžáku kde není společná anténa (pro nezájem obyvtel) a já zase nechci satelit, ani nemůžu mít lebo na zprávné straně nemám okno, bydlím na nižším patře a okolo jsou jiné činžáky co znmená že anténa na okně nemá smysl, platit operátorím kbelovky nechci tak poslední zoufalý pokus je pokojová anténa... Chcu sledovt jenom volné kanály v éteru.
mozes poziadat spravcu domu o povolenie (alebo vchodoveho dovernika - ak je to rozumny clovek) namontovat si antenu na strechu domu a kabiel viest sachtou az do bytu
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Odpovědět

Zpět na „DVB-T/C antény a meracia technika“