Tuner sa nechyti - Q 10%

Moderátoři: fuzak, misut

Odpovědět
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od havana »

sporty píše:http://www.octagon-germany.de/impressum.html

řekl jsem, že během záruky je už potřetí porouchaný (žádný signál) a zda by za doplatek nešla 918 vyměnit za 1008.
No jo , kdo byl ve škole chytrý a naučil se šprechovat po německu tak má :D
A ti hloupější :P
Tak so ho Spoty spokojeně užij - je to opravdu pěkná hračka :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od zzaner »

Pokud měl vadný kus,je to v pořádku,ale vyměnit funkční přijmač jen proto,že se vysrali k vůli propagaci LINUXu,na další vývoj,je s jejich strany obyčejný podvod.Měli dodržet 2 roky,bylo by vše OK.Od podvodníků brát další zboží,je blbost.Co je na té 1008 světoborného o proti 918?Mně zatím běží,k mé spokojenosti,nic proti nim nemám,je jen škoda,že nešel vývoj dál.Bylo by zajímavé,až kam by došel(čeho jsou schopny přijmače,tohoto typu).Já jsem spokojený a doufám,že mne ještě rok vydrží.Pak budou jistě přijmače vývojově dokonalejší.Přeji hodně úspěchu s lepšími a kvalitnějšími přijmači,které jistě zase budou pro nasi zábavu. :poklona: :good:
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od sporty »

už jsem rozchodil i sítové připojení, je to čím dál lepší. Konečně je možný přehrát videa, fotky atd. z PC. PC taky vidí obsah discu na Octagonu, může to upravovat, vystříhávat reklamy, poslat to zpátky, prostě všechno co mi u 918 chybělo. \:D/
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od sporty »

zzaner píše:Pokud měl vadný kus,je to v pořádku,ale vyměnit funkční přijmač jen proto,že se vysrali k vůli propagaci LINUXu,na další vývoj,je s jejich strany obyčejný podvod.Měli dodržet 2 roky,bylo by vše OK.Od podvodníků brát další zboží,je blbost.Co je na té 1008 světoborného o proti 918?Mně zatím běží,k mé spokojenosti,nic proti nim nemám,je jen škoda,že nešel vývoj dál.Bylo by zajímavé,až kam by došel(čeho jsou schopny přijmače,tohoto typu).Já jsem spokojený a doufám,že mne ještě rok vydrží.Pak budou jistě přijmače vývojově dokonalejší.Přeji hodně úspěchu s lepšími a kvalitnějšími přijmači,které jistě zase budou pro nasi zábavu. :poklona: :good:
Proč od podvodníků, která firma ti dneska vymění za doplatek přístroj za něco lepšího? Na Octagon (918) jsem nadával, ale jsou kulantní, věděli proč ta výměna. O kterým recieveru existují mnoho příspěvků na mnoha forech, tak tam něco nefunguje jak má, to je případ 918...
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od vlado.ucho »

To sporty,napr. aj na Arivu sa toho nakydalo a kydá,ale prežila hromy a blesky a žije aj proti nepriazni osudu a dúfam že bude dlho.Tak si to uži a v pohode,aby si už nezažíval také nervy, ako s predchodcom Octagonom 918.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
plachta
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 30.říjen 2007 - 19:23

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od plachta »

Co tady mluvíte o podvodnících???Vždyť ten přístroj normálně funguje jak má!!!ale je překonán a s tím nic neudělá ani Vaclav Klaus. :D
#SkyStar HD&Octagon SF8008&Dreambox 500HD___Motor H-H#
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od vlado.ucho »

plachta píše:Co tady mluvíte o podvodnících???Vždyť ten přístroj normálně funguje jak má!!!ale je překonán a s tím nic neudělá ani Vaclav Klaus. :D
Nesúhlasím s tebou a to preto, že sa tvorca vy...l na ďalšiu podporu Octagona.Mne to pripomína rodičov, čo opustia dieťa, len čo sa naučilo
chodiť,len preto, že splodili nové a údajne aj krajšie,ale aké bude až dospeje,to vie len Boh.Keby nebol ten Octagon taký suprový,tak sa ho zbavím,ale takto by som za ním veľmi banoval.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od havana »

plachta píše:Co tady mluvíte o podvodnících???Vždyť ten přístroj normálně funguje jak má!!!ale je překonán a s tím nic neudělá ani Vaclav Klaus. :D

:D že by náš Vašík něco nedokázal :?:

Octagon 918 a jeho klony jsou vlastně hotové přístroje. Podpora byla zřejmě hlavně neoficiálni. Nevím který FW poslední poskytl oficialně octagon, ale to co přijímač měl umět , tak zhruba uměl(i když PVR nic moc , ale šlo). Další neoficiálni vylepšení se dá nazvat tuningem stroje a se základem to nemá nic společné a je jen přirozené, že se podařilo vyvynout nový a lepší typ.
Jen těžko by jste si nyní koupily novou škodu favorit jen proto, že ji mírně zvýšily výkon a přelakovaly. Prostě jak Favorit tak Octagon 918 jsou minulost, i když hezká. :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od zzaner »

Přijmač,pokud slouží,není minulost,je to přítomnost.Tyto přijmače jsou zde,slouží,ale bohužel,už nemají různou podporu,kterou mají přijmače,které prodejci potřebují prodat-BOHUŽEL-což znamená jen to,že pro ně nikdo už nic neuděla,protože už k tomu není důvod a přece,zadarmo,ani kuře nehrabe,bohužel.Pokud by byli na skladě,byla by podpora,protože by byli potřeba prodat.Z toho je potřeba vycházet do budoucna.Pokud se něco rychle vyprodá,stratí podporu!! :P :x
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od havana »

:) Já bych se zamyslel jakou podporu máš na mysli :!: Přijímač standartně funguje, a správně by bez použití Cam modulu neměl vůbec akceptovat karty skylink a cslink- prostě je to přijímač se čtečkou Conax- v tonto směru už žádnou podporu nepotřebuje a výrobce nikde neslibovál další vymoženosti co přijímač s neficiální podporou a v šikovných rukách umí.To že jsme zvyklí na emulátory AU keys, sharing a podporovaní jiných ne standartních funkcí je věc jiná(to je podle mne ten tuning navíc).Navíc tyto neofic. úpravy přece nedělají v Octagonu, a skončení výroby neznamená, že musí skončit i tato podpora.I když je pravdou, že pro octagon skončila. :( Vývoj jde dopředu - těšme se na nové vymoženosti, a octagon 918 může dál spokojeně sloužit hezkých pár dalších let jak bez oficiální, tak neoficiální podpory. 8)
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od zzaner »

Máš pravdu,člověk se nerad loučí s věci se kterou se dobře pracuje.Ta 918 se celkově povedla.Teď záleží,jak bude oddolný HW.Nekupoval jsem jej na věčné časy.I když mám staré přijmače,které jsou stále funkční a nějak je stále využívám.Pokrok se nezastaví,bude potřeba kousnout do linuxu.Také se těším na novinky.Tak že uvidíme,co nám přinese čas.Jen lituji toho,že už nikdo neudělá nic pro Octagona,bohužel,nemá dostatečnou fandovskou základnu,holt není to Dream. :cry:
Uživatelský avatar
frenk67
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 23.říjen 2007 - 20:22

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od frenk67 »

Zdravím všechny co na 918 nezanevřeli. Tento stroj budu mít jako hlavní zdroj obrazu v obýváku co bude chodit neboť jeho obraz je hodně dobrý, ba jsem lepší neviděl (avšak jsem toho zas tolik z HD doma neměl na test) a tam kde podpora skončila je pro mne dostačující. A jak píše zzaner, dlouho jsem přemíšlel o linuxu, ale trochu jsem se bál. Před třemi měsíci jsem koupil DM500 a mohu říci že jsem se do toho tak zabořil, že doma se mnou nemluvil ani pes. Koupi jsem SD neboť jsem si říkal, když ho odkrágluji, tak ať to nestojí tolik peněz.
Dnes ho má synek v pokojíčku, je spokojený a já taky, neboť mi pro Octagon vykonává takové služby, že ukončení podpory u 918 mne vůbec nevadí - vřele doporučuji.
Tohoto bych však asi nikdy nedocílil, kdyby nebylo podpory Dreamboxáků z tohoto fóra - za to jim moc děkuji. :good:
VU+Solo 4K/PLI6.2
radek.plzen
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 10.listopad 2009 - 19:23

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od radek.plzen »

Zdravím,

problém Q10 vyřešen, jedná se o HW závadu. Slabé svícení displeje je také vyřešeno :-)

Radek

Pokud bude mít někdo zájem opravím.
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od havana »

radek.plzen píše:Zdravím,

problém Q10 vyřešen, jedná se o HW závadu. Slabé svícení displeje je také vyřešeno :-)

Radek

Pokud bude mít někdo zájem opravím.
:D Nebuď tajemný jak hrad v Karpatech a bonzni včem dle tebe spočívá závada a problém :!:
O slabém svícení displeje si nepsal, ale to se nastavuje v nastavení ve skrytém menu(popaměti přesně nevím, ale je to tam dovedně ukryté).
Já už se o toto stb jen starám kolegovi, kterému jsem ho prodal, takže nemůžu všechno vyzkoušet....
Jinak jsi v jiném vláknu zháněl FW na Koscom - nenašel jsem, ale z dob , kdy jsem experimentoval s klony, byl Koscom velmi nedůvěryhodný. Už to , že FW obsahovalo setting, a přednastavené družice byly nezrušitelné.
Osobně byh to buďa tebou flashnul na Saba či Optiboxe....
:poklona: :poklona: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
radek.plzen
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 10.listopad 2009 - 19:23

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od radek.plzen »

Zdravím,

mám tu havarovaný Octagon 918. Vedle tuneru odešel tranzistor b772. Na antením výstupu nebylo napětí, tak jsem tento trazistor vyměnil. TSB už žije, ale jede pouze na S1 pásmu.
Pokud přepnu na S2 pásmo (nějaký HD program), ztratí se signál.
Po zpětném přepnutí na SD kanál v S1 pásmu tuner nenajede.
Pouze pokud se vypne do stad-by a zpětně zapne na SD kanálech, tak naskočí.
Může být v háji samotný tuner ,nebo něco co to přepíná na samotném boardu ?

Díky Radek.

PS: nemá někdo nejakou mrtvolu za rozumný peníz ? Ještě bych vyměnil ten tuner.
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“