Tuner sa nechyti - Q 10%

Moderátoři: fuzak, misut

Odpovědět
knawi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 04.říjen 2007 - 18:33

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od knawi »

Není důvod k tomu, abys se omlouval, ty jsi mě jenom pomohl. Ostatně to víš. Fa Octagon solidní není, přestože jsme se nechali nachytat. V každém případě, ti mám možnost skrze přijímač SF Octagon hd 918 za skvělou ač nelacinou, možná trochu podvodnou hru, poděkovat. A bajdzvej ty šikovnej, stejně jako další (víme) děkuju já, mzahálko, tady v podstatě za všechno. I na Vysočině je takový vedro? Piju a je to patrný, promiň.
DM920uHD Triple Tuner, BA; DM800Se A8p, BA; Gib.1245/1335mm Motorized SG2100A
Uživatelský avatar
misut
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 176
Registrován: 02.prosinec 2007 - 11:41
satelitni prijimac: Octagon,918HD
Bydliště: Ostrava-Petřvald

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od misut »

jej koupil, ale svého času se prodával za 7 tisíc.

Dovol abych se ti zasmál,to už byl tady tehdy TOP,dokonce i 8 tisíc,ale začátek :good: :good:
5500,-Kč převedeno z liber :poklona: :poklona: :smoke:
Octagon918 HD,CCCAm 2.0.11,Newcamd 5.25,95x100 Al Emme Motor BigSat SG2100BS,Diavolo 0,1 dB singl LNB,Přepínač EMP E112E 12V,95x100 Al Emme ,Multifeed Emme Esse 4,4xGolden Interstar GI 201 Singl LNB,DiSEqC Maximum 1216,
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od vlado.ucho »

To Mzahálka,tak toto si si mohol odpustiť,ale budíš,nebudem ťa za to linčovať.To keby som vedel, že je niekde v elektronike chyba a presne v ktorom obvode a tranzistore,tak by som bol mohol usmerniť a poradiť,užívateľom týchto hračiek.Ja sa priznám bez mučenia, že som asi kúpil najdrahší Octagon na Slovensku za 290 €.Ale nebanujem,lebo šlape ako má.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od sporty »

sporty píše:Tak Octagon jsem poslal na opravu přímo výrobci a během týdne byl opravený zpátky. Tomu říkám servis, ne jak jsem to minule poslal prodejci, to trvalo dva měsíce. Napsali mi, že vyměnili Q12, neví někdo co to znamená?
Tak 918 je už zase v prdeli, zamrzne obraz a objeví se hláška "neni signál". DO to musím vypnout a znovu zapnout pak naběhne, to asi tak 10x za večer a neustále se to stupnuje. Takže moje trpělivost byla u konce, dneska jsem telefonoval s Octagonem, zítra jim ho tam posílám a za příplatek 95 Eur mi pošlou Octagon 1008, snad ten bude fungovat.
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od vlado.ucho »

To sporty,budeš za ním banovať(za 918),ale potom sa podeľ o skúsenosť s kvalitou obrazového podania s porovnania 918 a 1008.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od sporty »

Já chci receiver který šlape a ne nějaký "doma dodělej" osazovat to ventilátorama atd. Když po něm bude hovno, tak jim ho pošlu zpátky.
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od havana »

:) Docela spotymu závidím - nový solidní přijímač na bázi uzavřeného linuxu (jde upravit na otevřený) za 2.400,-kč je dost solidní.Nejlevnejší 1008 je za 6000,- a rozdíl 3600,-kč by jsi za funkční octagon 918 jen těžko dostal( ale blázni jsou). Dva ročky záruka - paráda :D Každé dva roky by obdobná nabídka mohla přijít, nebo alespon vždy když vyjde nový typ - vrátit starý a sdoplatkem získat nový lepší :)
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od vlado.ucho »

To Havana,celkom dobrý nápad,len ho predostrieť výrobcom.Neboli by problémy s elektrickým odpadom a mal by si každé dva roky nový STB.Ale ja by som môj nemenil, ani za dva 1008.Môj šlape ako hodinky,škoda že sa naň vyprdli.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od zzaner »

Vlado,máš naprostou pravdu.Tento přijmač mne stále mile překvapuje.Zatím nejlepší,co jsem měl v rukách(mimo 1 přijmače v analogu,který stále využívám).malý dotaz?Ta osmička v linuxu je také tak dobrá??Ať se daří. :poklona:
plachta
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 30.říjen 2007 - 19:23

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od plachta »

Jo jo 918-ka byla fakt super...ale její doba tj.emulace je již pomalu minulost.
Její nedostatky se dají postřehnout hlavně v protokolech CCcam kdy dovolí pouze jeden Clink.
Takže jako klient je naprd,ale pokud jde o homesharing tak je zase bez problému.
Důvod proč jsem jej prodal byl protokol CCcam,který nepracoval řádně.
#SkyStar HD&Octagon SF8008&Dreambox 500HD___Motor H-H#
knawi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 04.říjen 2007 - 18:33

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od knawi »

plachta píše:Jo jo 918-ka byla fakt super...ale její doba tj.emulace je již pomalu minulost.
Její nedostatky se dají postřehnout hlavně v protokolech CCcam kdy dovolí pouze jeden Clink.
Takže jako klient je naprd,ale pokud jde o homesharing tak je zase bez problému.
Důvod proč jsem jej prodal byl protokol CCcam,který nepracoval řádně.
Můžeš prozradit, který přijímač sis pořídil? Děkuju.
DM920uHD Triple Tuner, BA; DM800Se A8p, BA; Gib.1245/1335mm Motorized SG2100A
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od sporty »

zzaner píše:Vlado,máš naprostou pravdu.Tento přijmač mne stále mile překvapuje.Zatím nejlepší,co jsem měl v rukách(mimo 1 přijmače v analogu,který stále využívám).malý dotaz?Ta osmička v linuxu je také tak dobrá??Ať se daří. :poklona:
http://www.testberichte.de/p/octagon-te ... richt.html
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od vlado.ucho »

sporty píše:
zzaner píše:Vlado,máš naprostou pravdu.Tento přijmač mne stále mile překvapuje.Zatím nejlepší,co jsem měl v rukách(mimo 1 přijmače v analogu,který stále využívám).malý dotaz?Ta osmička v linuxu je také tak dobrá??Ať se daří. :poklona:
http://www.testberichte.de/p/octagon-te ... richt.html
Čo chcel týmto, autor tohoto príspevku povedať?
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od sporty »

nic, stejně jako ty ve všech príspěvcích (jenon kydy o ničem).
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
plachta
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 30.říjen 2007 - 19:23

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od plachta »

for knawi:pořídil jsem si octagona 1008-ičku.
upozorňuji že je to nebe a dudy co se týče práce s recievrem.měl jsem malou průpravu s diablem anebo win 95, kde je podobná logika (struktura)...strom atd.
Co se týče problému s Q10% ,tak tento problém se stává pokud se odinstaluje nějaký transponder či družice z firmware.Tzn.nemazat(neodstraňovat) žádné družice ze seznamu příjmače,stačí prostě jenom zakázat.Používat k dopisování frequency jenom nové a nepřepisovat stávající.
Prostě to shrnu...toto mi dělalo pokud jsem zasáhl do struktury firmware a jeho již obsahujících tranponderů.
Řešení je jednoduché přeinstalace firmware dohrát si setting od někoho z střední evropy.
Nezapočítávám možnost chyby v hardware tj.nastavení paraboly apd.
#SkyStar HD&Octagon SF8008&Dreambox 500HD___Motor H-H#
knawi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 04.říjen 2007 - 18:33

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od knawi »

@plachta: zajímavé poznatky, děkuju a přeju ti ať se ti s novým resívrem daří. Je tedy patrné, že jsi na Octagon nezanevřel. Na mně takový výrobce důvěryhodně nepůsobí, ovšem 918ku mám rád a kromě dalších důvodů mě připadá hloupé měnit přístroj po málo více než 10ti měsících.
Před pár týdny jsem se z flešnutého SABa vrátil na Octagon 918 abych aparát vyčistil podle staršího Fuzakova receptu a pak jsem se znovu vrátil na SAB. Snažil jsem se tedy dodržet doporučení EmbreOnyxe, abych, pokud se někdy chci vrátit na 918ku, nedělal drastické čištění paměti mám-li flash SABa. Tak jsem to vyčistil v originálním Octagonu. Kupodivu a naštěstí, od té doby na Q=10 zatím čekám (v podstatě mně nikdy nevadilo přepínání na "rozšířené ladění"). Momentálně se na orbitu neděje nic, co by mně přimělo k nějakým skopičinám, možná i proto přijímač v tomhle směru funguje. Je to asi jen otázka času ale prostě po tom zákroku žádná kvédesítka.
DM920uHD Triple Tuner, BA; DM800Se A8p, BA; Gib.1245/1335mm Motorized SG2100A
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od sporty »

havana píše::) Docela spotymu závidím - nový solidní přijímač na bázi uzavřeného linuxu (jde upravit na otevřený) za 2.400,-kč je dost solidní.Nejlevnejší 1008 je za 6000,- a rozdíl 3600,-kč by jsi za funkční octagon 918 jen těžko dostal( ale blázni jsou). Dva ročky záruka - paráda :D Každé dva roky by obdobná nabídka mohla přijít, nebo alespon vždy když vyjde nový typ - vrátit starý a sdoplatkem získat nový lepší :)
Tak ho mám doma, obraz lepší jak u 918 a to nejlepší, přehrává ty starý mý nahrávky (dvix, avi, xvid atd.) a hlavně umí mkv. Nelituju výměny ani okamžik.
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
__Pavel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 16.prosinec 2008 - 22:47

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od __Pavel »

to sporty: a můžeš nám prozradit, jak se telefonuje výrobci, který pak za 3 dny dokáže s doplatkem 95 Eur vyměnit 918 za 1008?
VU+Solo4k (parabola 105Al, motor DM3800, OpenATV7.3, FHDglass17 skin), VU+Duo, Octagon918HD
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od havana »

:) Už se to tady jednou probíralo - a nejedná se jen o reklamaci :
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=96&t=24719
Spoty by mohl dát přesnější postup komu vlastně telefonoval 8)
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Tuner sa nechyti - Q 10%

Příspěvek od sporty »

http://www.octagon-germany.de/impressum.html

řekl jsem, že během záruky je už potřetí porouchaný (žádný signál) a zda by za doplatek nešla 918 vyměnit za 1008.
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“