Vypínání a opětovný booting při třídění kanálů

Moderátoři: fuzak, misut

Odpovědět
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Vypínání a opětovný booting při třídění kanálů

Příspěvek od havana »

:( Tak mi kolega opět donesl k údržbě můj starý falešný octagon (optibox 8750 , flash GI)
a při třídění programů na Astra 19,2°E jsem narazil na problém:
Provedl jsem nový update softcam, scan 19,2°E (se síťovým vyhledáváním) a při odmazávání neodkodovaných programů se STB po najetí na některé programy okamžitě vypne a restartuje. To samé udělá pokus se na ten samý program pokusím přepnout normálně v provozu...
Nevíte někdo co to může způsobovat :?: :?:
Při scan Astra 23,5°E a následném třídění bylo vše OK.

:poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
knawi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 04.říjen 2007 - 18:33

Re: Vypínání a opětovný booting při třídění kanálů

Příspěvek od knawi »

Ahoj havano, nemám ponětí o příčině takových vylomenin při editaci. Mně napadá jen udělat to supr vyčištění v továrním nastavení přijímače ala Fuzak, to včetně paměti.
Vloni na olympiádu jsem půjčil sestře Octagona, koncem roku se mě po něm zastesklo a chtěl jsem ho vrátit. Ségra ale, že ne, že mně ho zaplatí, neodradilo jí, že jsem jí informoval o původní ceně 7 tis. atd. Ale vzápětí jsem využil nabídky ke koupi stejného Difference a stejně starého, tj. jednoho z posledních typů 918ky a za velmi slušnou cenu si ho pořídil. Ale proč se o tom rozkecávám: tenhle můj "nový" exemplář naprosto nezná "Q=10"! Co je tu zachovaných spekulací, stížností a info o pokusech na odstranění tohoto nešvaru Octagona a klonů. Je pravda, že na přijímači je patrná pečlivost bývalého majitele, ale my postižení jsme přístroje taky extra netrápili a přesto se Q=10 ukazovalo každou chvíli. A nevěřili jsme těm, co se zaříkali, že jim to Octagon nebo klon nedělá.
Promiň, že jsem se rozpovídal na staré téma. Ať se Ti podaří oprava.
DM920uHD Triple Tuner, BA; DM800Se A8p, BA; Gib.1245/1335mm Motorized SG2100A
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Vypínání a opětovný booting při třídění kanálů

Příspěvek od havana »

:) Nevím přesně co jsi měl na mysli tím kompletním vyčistěním a la Fuzak
Je fakt , že bych to asi měl znova přeflashovat a začat od začátku, ale není toho času...
Ani přeně nevím co je tam flasnutý za FW a z jakého stroje - bohužel toto FW se neukáže pod systém info (ani když je skryté menu vypnuté - tento problém znám) jen tuším podle typu menu , že to bude asi GI....
Samozřejmě bylo potřeba poopravovat všechny TP, protože síťové vyhledávání sice najde nové TP, ale staré TP u kterých byla změna FEC, nebo změněn na DVB-S2 si nedokáže opravit...
No nakonec se mi podařilo neodkodované stanice odmazat a vše funguje relativně jak má.
Taktéž Softcam.kdb jsem někde nalezl, jen jsem musel přidat ručně kody na Sk..ink - kolega má ještě stále starou kartu :D
Až to donese příště kvůli instalaci nové karty a nových programů, tak to udělám komplet - vložím tam nějaký starší FW - na příjem aster z monobloku nepotřebuje mít poslední FW, Všechny TP zkontroluju podle King of sat a bude dále sloužit...
Kondíky už vyměněny jsou.... :)

Jinak na stejný problém - vypínání a opětovný reeboot jsem už narazil i u Ferguson Ariva 200 (taky na astře 19,2) ale i na optiboxu koala, který se vypnul zcela nečekaně vždy při třídění kanálů pokud jsem se dostal na program čt4 ](*,)
:poklona: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Vypínání a opětovný booting při třídění kanálů

Příspěvek od efendy55 »

podobný problém som mal ale na ipboxe-400 v enigme-1 . pri prepnutí na niektoré programy na thore začal tiež reboot . 3 x som stiahol online poslednú enigmu-1 s roku 2010 a nič nepomohlo . tak som tam praskol enigmu-1 s roku 2009 a už ide bez problémov . :cry: skúsil by som tam nahrať iný soft .
Všetko 4K
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Vypínání a opětovný booting při třídění kanálů

Příspěvek od havana »

:( Asi opravdu nebude vyhnutí,
až si koupí kartu výměna a přijde opět s přijímačem na přeladění, tak to rovnou udělám - práce na celou noc :cry:
Znovu si z opakovat jak se dělá flash přijímače (vrátím tam origo - optibox 8750),
Zprovoznit starý stolní PC - na NTB nemám seriový port a redukci taky nemám :(
Přeflashovat
Opravit seznamy TP
Nový Softcam + aktualizace Softcamu
Proscanovat a vytvořit nový setting (sice existuje konverter na setting mezi stroji, ale stejně je nejspolehlivější udělat nový :cry: )

Co bych pro kamaráda neudělal :smoke: Ještě že pálí najlepší slivovicu v dědině - tam si vyberu honortář :glasses7: :occasion5:
:thankyou: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“