Octagon 918 HD - asi se prehral ?

Moderátoři: fuzak, misut

Uživatelský avatar
suez
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 07.únor 2009 - 21:13
satelitni prijimac: Octagon 918HD

Octagon 918 HD - asi se prehral ?

Příspěvek od suez »

Zdarec.

Mam velky problem. Nechal sem Octagon 918HD bezet pres noc. Rano jak prijdu z prace zjistim ze sou na displeji nejake horizontalni pruhy. Sahnu na prijimac a zjistim, ze se pekelne zahriva... Ok, zkusim teda vypnout sitovy vypinac a doufat, ze pri dalsim startu to uz neudela. Zkusil sem to znova zapnout a ejhle pruhy stale. Ale precist booting, loading a takove info slo. Jenze po naloadovani se prijimac znova vypl a nereagoval na nic. Jednou se mi to po delsi pause podarilo zapnout a par sekund bezela grafika z pristroje, ale na televizy se zacaly objevovat graficke nesrovnalosti, pruhy a tak. Pote se to zase resetovalo a neslo zapnout :(

Takze otazky zni:

-Je pristroj KO?
-je mozne, ze Octagon nema zarucni list? Mam totiz jen fakturu od koupi pristroje, ale zarucak jaksi nemuzu najit :(
-je na prijimac zaruka 2 roky?
Octagon 918 HD - 23,5E Astra + 19,2E Astra + 5E Sirius + 0,8W Thor - EmmeEsse 90cm
Uživatelský avatar
misut
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 176
Registrován: 02.prosinec 2007 - 11:41
satelitni prijimac: Octagon,918HD
Bydliště: Ostrava-Petřvald

Re: Octagon 918 HD - asi se prehral ?

Příspěvek od misut »

Asi KO bude,spíše určitě ](*,) možná zkontrolovat veškeré připojení,ale asi to bude na nic .
Pokud to zprovozníš/náhodou/šel bych do reklamace,protože se projeví ,když to budeš nejmíň potřebovat.
Záruka je na dva roky,a doklad o koupi by ti měl stačit.Vím,ale že u přístrojů Panasonic musíš mít i potvrzený prodejcem záručák,ale jiné firmy to tak nedělají.Jinak oprava /pokud by záruka zklamala/
brnkni mi SZ a pošlu,ať není problém s reklamou :poklona: :poklona:
Octagon918 HD,CCCAm 2.0.11,Newcamd 5.25,95x100 Al Emme Motor BigSat SG2100BS,Diavolo 0,1 dB singl LNB,Přepínač EMP E112E 12V,95x100 Al Emme ,Multifeed Emme Esse 4,4xGolden Interstar GI 201 Singl LNB,DiSEqC Maximum 1216,
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Octagon 918 HD - asi se prehral ?

Příspěvek od vlado.ucho »

Ako píše Misut-asi je KO,ale to len preto, že tam výrobca nezabespečil aktívne chladenie.Mne môže v pohode bežať aj 24 hod.denne a nezahrieva sa len preto, že som hneď po kúpe zabespečil aktívne chladenie,pridaním na procesor a zdroj malé ventilátorčeky.Tebe najskôr odišiel zdroj napájania,lebo Octagon hreje ako piecka a žerie ako besná sviňa.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Uživatelský avatar
suez
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 07.únor 2009 - 21:13
satelitni prijimac: Octagon 918HD

Re: Octagon 918 HD - asi se prehral ?

Příspěvek od suez »

Jn bohuzel, asi je fakt KO :( Uz sel na reklamaci... Nastesti mi prodejce pujcil aspon SD prijimac po dobu reklamace.
Octagon 918 HD - 23,5E Astra + 19,2E Astra + 5E Sirius + 0,8W Thor - EmmeEsse 90cm
Uživatelský avatar
suez
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 07.únor 2009 - 21:13
satelitni prijimac: Octagon 918HD

Re: Octagon 918 HD - asi se prehral ?

Příspěvek od suez »

Opraveno !!! Prehraty zdroj -> vymena... Asi nic prekvapujici co ? ;) Standartni zavada :unknown:
Octagon 918 HD - 23,5E Astra + 19,2E Astra + 5E Sirius + 0,8W Thor - EmmeEsse 90cm
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: Octagon 918 HD - asi se prehral ?

Příspěvek od ulmus »

Chladit - chladit -chladit. Ked som to tvrdil odkedy vlastnim Octagon tak som bol za blba. Uz minimalne v dvoch pripadoch sa to v suvislosti so zdrojom prejavilo. Ja chladim a on hra. :lol:

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Octagon 918 HD - asi se prehral ?

Příspěvek od vlado.ucho »

To Ulmus-tak to sme už dvaja(Blbci)nikto nám neverí,nikto na naše odporúčania nedá a ešte sme aj na smiech.Tento prípad jasne ukázal, že len aktívne chladenie Octagonu, môže zabespečiť jeho dlhú životaschopnosť.Chladiť aktívne,ale nepolievať vodou a nefúkať ústami,stačia malé ventilátorčeky z grafickej karty PC.Stačí ich pripojiť na zdroj na 7 V, aby neboli hlučné a je to v pohode.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Octagon 918 HD - asi se prehral ?

Příspěvek od Liska j »

Je možné,takový ventilátor zapojit přímo do příjmače?Tak aby jel jen v zapnutém stavu?Děkuji. :smoke:
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Octagon 918 HD - asi se prehral ?

Příspěvek od vlado.ucho »

No neriešil som to v Standby režime,lebo ten nepoužívam.Vypínam natvrdo zo siete,takže ma nič netrápi,ani spotreba,ani prípadný hluk a ani to, či sa točí-netočí.Octagon má aj vo vypnutom stave(Standby)veľkú spotrebu,takže preto.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
lubo32
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 12.leden 2008 - 16:07

Re: Octagon 918 HD - asi se prehral ?

Příspěvek od lubo32 »

Liskaj, ano da sa dat priamo do prijimača. Neaky kvalitnejsi typ, aby nebol hlučny. V stand by nepobeži.
VU+,DM900, DM 920 HD, Gibertiny 105cm
Uživatelský avatar
suez
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 07.únor 2009 - 21:13
satelitni prijimac: Octagon 918HD

Re: Octagon 918 HD - asi se prehral ?

Příspěvek od suez »

JJ chladit chladit... Jenze vyrobce ma dodat takovy pristroj, ktery by mel bez jakehokoliv zasahu vydrzet minimalne 2 roky :)
Octagon 918 HD - 23,5E Astra + 19,2E Astra + 5E Sirius + 0,8W Thor - EmmeEsse 90cm
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: Octagon 918 HD - asi se prehral ?

Příspěvek od kaon »

suez píše:JJ chladit chladit... Jenze vyrobce ma dodat takovy pristroj, ktery by mel bez jakehokoliv zasahu vydrzet minimalne 2 roky :)
:Yahoo!: :Yahoo!:
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: Octagon 918 HD - asi se prehral ?

Příspěvek od zzaner »

Zkouším chlazení ventilátorkem ze starého PC(testuji),vypadá to slibně,Zatím to poháním z baterie.Teď už jen vyřešít napájení ze sítě a bude to OK. :good:
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Octagon 918 HD - asi se prehral ?

Příspěvek od vlado.ucho »

zzaner píše:Zkouším chlazení ventilátorkem ze starého PC(testuji),vypadá to slibně,Zatím to poháním z baterie.Teď už jen vyřešít napájení ze sítě a bude to OK. :good:
Ak trúfaš ho otvoriť,stratíš možno záruku,ale na zdroji je výstupné napätie aj 7 V pre 12 V ventilátorček,nemusí ísť na plný výkon a uchladí a hlavne nehučí.Ak si na to zabudovanie netrúfaš popros nejakého kamoša elektronika,nech ti tam zabuduje hneď dva.Jeden nad zdroj a jeden na procesor.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: Octagon 918 HD - asi se prehral ?

Příspěvek od zzaner »

Dnes už si o něcem takovém mohu jen nechat zdát,jen glosuji,co by potřebovali,relativně dražší přijmače,aby běželi bezproblémově?Nepoddimenzovaný zdroj,kvalitnější kondíky a zabudovat levný ventilátorek,jako u PC,pak by to byl přijmač na více let,ale co by pak bylo s přijmači,při dnešním překotném vývoji?Mám analog přijmač,s kterým dodnes natáčím.Umí všechny ty věci,o kterých se dnešním přijmačům může jen zdát.Neměl ještě žádnou poruchu,bohužel,má jednu vadu,neumí digitální signál.A jsme u toho,tato kvalita,překáží,svým způsobem pokroku.V spotřební společnosti,se musí přece vyrábět a prodávat,za každou cenu.Kdo umí dnes cokoliv prodat,má peníze a výrobky se vyrábějí,aby vydrželi po dobu záruky,pak už je potřeba prodat jiný.Pokud se při této exploataci,nebudou staré věci reciklovat,dojde časem k vyčerpání zdrojů a po nás potopa.Lidi se chovají jako vir,také ničí svého hostitele.Dnes žije většina,jen přítomností,bohužel!! :thankyou: :poklona:
mat

Re: Octagon 918 HD - asi se prehral ?

Příspěvek od mat »

jednoduché riešenie,chladiaca podložka pod notebook....sú rôzne,treba si pozrieť net"...a vybrať!~ mam to asi 2 mes. a spokojnosť,dobrý liek aj na D2.... :Yahoo!: kto potrebuje :good:
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: Octagon 918 HD - asi se prehral ?

Příspěvek od ulmus »

Tak to si neviem predstavit nakolko chladenie nb pre ktore su tie podlozky urcene je odspodu ale stb ma prudenie vzduchu smerom nahor. Takze si neviem predstavit podlozku pod stb a navrchu uz vobec nie. Jednoduchu som okrem aktivnej formy k akejkolvek pasivnej forme chladenia skepticky.

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: Octagon 918 HD - asi se prehral ?

Příspěvek od zzaner »

Stále jedu ventilátorkem,Octagon je studený.Stačil by k tomu nějaký adapter na 12V a bylo by to vyhovující.Tak že jen adaptér na 12V a bude to OK. :poklona:
mat

Re: Octagon 918 HD - asi se prehral ?

Příspěvek od mat »

čo je na tom nepredstavitelne,nepoznaš ventilator???,ja to mam a je to super...no aby si to pochopil,podložka sa dava vždy na spodok,takže prudenie vzduchu je zospodu nahor ,notebook ma mizivé prieduchy oproti SATU a chladí ho taktiež,je zbytočne nad tým meditovať,jednoducho je to funkčné ...ja som tu podložku nevymyslel,ale ju len používam... :good
PS:určite by to vychladilo aj zvrchu nadol,ale..... ](*,)
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: Octagon 918 HD - asi se prehral ?

Příspěvek od ulmus »

neviem aky mas ty sat no octagon urcite tie prieduchy zo spodu nema je tam plny plech. Tak netrep o ucinnom chladeni a navyse ak by aj mal tak je tu este doska so spojmi. A mimochodom ventilator ma teply vzduch vysavat z case a to v tomto pripade bude sotva tak. Ja mam case s chladenim s dvoma ventilatormi takmer studene. Netvrdim,ze tvoje riesenie nie je ucinne i ked som skepticky no v pripade octagon by to bolo sotva mozne. :poklona:

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“