Co je Power manager

Moderátoři: fuzak, misut

sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Co je Power manager

Příspěvek od sporty »

Octagon i disc zapinam soucasne zasuvkou na DO (jsem pohodlnej na to, abych rucne zapnul nejdrive disk a potom Octagon, jinak nebyl disk rozeznan).

Hlasku, ze nahravka se nepovedla, jsem mel, kdyz jsem cvicne pripojil prez USB 3.5" WD Elements 1TB. Tvaril se, ze nahrava (taky nahraval, ale sekal se obraz) a po stopnuti vybehla prave tahle hlaska.
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je Power manager

Příspěvek od mzahalka »

To havana: Jak to popisuješ, tak se mi to nelíbí. Já jsem měl problémy podobné, když jsem připojoval USB disk, ale to jsem potom vzdal. Pokud během přehrávání nebo nahrávání cvakají hlavičky disku, tak je něco špatně. Doufám, že jsi si vybral disk, který testoval fuzak a uvedl ve FAQ. Pokud to bude takhle pokračovat, tak Ti doporučuju disk vyměnit a koupit ten samý, co má Aldo (myslím, že má 640 GB WD). Proč objevovat něco nového, když tu máme ověřené věci. V rámečku problém nebude, ten jsi si vybral kvalitní. Ono možná ty nové, sofistikované disky jsou výborné pro PC, ale s STB mohou mít problém.
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Co je Power manager

Příspěvek od havana »

:( To mzahalka
Některé nahrávky se fakt maličko sekaji spolu se zvukem hlavičky a některé jsou zcela v pohodě.Zkusil jsem znovu format a uvidíme. Když tak reklamace , jestli ji uznaj. Jinak smůla, na další disk už nemám :)
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Co je Power manager

Příspěvek od havana »

:) Ty bogo nebudete věřit, ale může za to ten Power manager.Je třeba říct, že to cvakání se projevovalo jen na SD nahrávkách. Skusil jsem HDD zapojit přes USB a ta samá nahrávka z eSATA v klidu bez cvakání.Vrátil se na eSATA a zas cvakání, ale při bližším poslechu jsem si uvědomil, že to nejsou hlavičky , ale že se HDD neustále zapíná a vypíná.
Tak usuzuji, že při zapojení eSATA které je 6 x rychlejší HDD pošle data aPower man. ho vypne a v zápětí znovu zapne, protože už data chybí.
Po vypnutí Power manageru se HDD nezastavuje i sSD nahrávky se v poho přehrávají. S HD nahrávkami nebyl problem protože HDD posílá větší množství dat a PM ho nevypínal. :Yahoo!: :Yahoo!:
:( Nevýhoda asi bude, že HDD mi teď maličko šumí(musím k němu dát ucho, abych ho slyšel), a pravděpodobně se vypíná až při vypnutí STB [-o< [-o<


:( Volali mi z práce :arrow: konec zimního lenošení u satelitu :o :mumum: :cussing:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
zizi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 24.duben 2009 - 16:25

Re: Co je Power manager

Příspěvek od zizi »

havana píše::) Ty bogo nebudete věřit, ale může za to ten Power manager.Je třeba říct, že to cvakání se projevovalo jen na SD nahrávkách. Skusil jsem HDD zapojit přes USB a ta samá nahrávka z eSATA v klidu bez cvakání.Vrátil se na eSATA a zas cvakání, ale při bližším poslechu jsem si uvědomil, že to nejsou hlavičky , ale že se HDD neustále zapíná a vypíná.
Tak usuzuji, že při zapojení eSATA které je 6 x rychlejší HDD pošle data aPower man. ho vypne a v zápětí znovu zapne, protože už data chybí.
Po vypnutí Power manageru se HDD nezastavuje i sSD nahrávky se v poho přehrávají. S HD nahrávkami nebyl problem protože HDD posílá větší množství dat a PM ho nevypínal. :Yahoo!: :Yahoo!:
:( Nevýhoda asi bude, že HDD mi teď maličko šumí(musím k němu dát ucho, abych ho slyšel), a pravděpodobně se vypíná až při vypnutí STB [-o< [-o<


:( Volali mi z práce :arrow: konec zimního lenošení u satelitu :o :mumum: :cussing:
Jsem rád,že jsi přišel na banalitu. viz:Octagon nevidí disk, téma které jsem nechtěl dál rozvádět.


:book:
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Co je Power manager

Příspěvek od havana »

:D No je to banalita za kterou si nejspíš můžu sám. Všichni mi doporučovaly HDD s 5400ot/min a já si koupil rychlejší "modernější" se 7200 ot/min. Počítám, že ten pomalejší power manager nevypíná.
Teď mi zbívá bud nechat HDD běžet po celou dobu zapnutého stb(pokud ho nechxi vypínat ručně) anebo nechat power man. zapnitý a vypínat ho při přehrávání SD nahrávek. Volím druhou variantu, aby HDD nejel celé dny zbytečně :smoke: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je Power manager

Příspěvek od mzahalka »

Zvol první variantu, disk usne sám
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Co je Power manager

Příspěvek od havana »

mzahalka píše:Zvol první variantu, disk usne sám
:( Bohužel varianta 2. Ani po hodině kdy není HDD používán neusnul. Když přiložím ucho - slyším ho.

:) Ale naštěstí jsou ty nahrávky (a to i v SD) lepší než DVDrecorderu.
Jinak by ten HDD byl naprosto zbytečný 8) :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je Power manager

Příspěvek od mzahalka »

Tak to je teda s podivem. Chlapci tady dříve psali, jak jim ty disky samy usínají. Já esata disk nemám, tak jen píšu své domněky a zkušenosti z PC, kde přece také disk sám usne. Jaké jsou možnosti v menu power manager? Já jej mám vybledlý, takže se ani nemůžu podivat. A jakej máš teda disk, jaké má instrukce, kde je jeho popis?
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Co je Power manager

Příspěvek od Liska j »

Při zapnutém-Power manageru-HDD bez problému po chvilce usne.,,mzahalka" ti to napsal dobře,proč sis nevybral odzkoušený HDD?Psal jsem ti to i v sukr.poště.Správný HDD je úplně bezproblémový i z velkou kapacitou.Tento problém jsem již řešil-nesprávný HDD.Otáčky disku s tím není taky problém.Mám 7200ot/min. :smoke:
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Co je Power manager

Příspěvek od Aldo »

To havana:

Je mi divné, že někdy Ti disk sám usíná, pak zase neusíná. Zkus ještě vyčistit OCTAGON. Možná jsi jej svými pokusy úspěšné zblbnul. Power manager jinak funguje spolehlivě.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Co je Power manager

Příspěvek od havana »

Pokud je Power manažer zapnut tak usíná naprosto v poho, ale dělá problémy při přehrávání SD nahrávek. STB jsem vyčistil, dokonce naflashoval Octagon, (běžně používám FW z OnLiena 6060)ale pořád stejně.

:D Hlavně , že to funguje.Nahrávat budu většinou HD , no a při přehrávání SD holt musím vypnout Power manager.To není takový problem.

Je to tento disk a box:

http://interlink.tsbohemia.cz/?cls=stoitem&stiid=88778
http://pc.itek.cz/prislusenstvi-skrine- ... case-pro-3
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
MarekO
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 114
Registrován: 13.listopad 2008 - 17:13

Re: Co je Power manager

Příspěvek od MarekO »

Jestli se disk vypnul a nebo nevypnul tak snad nemusím na něj dávat ucho
ale automaticky se mě při další nahrávce objeví hláška o probouzení disku
a že mám chvíli počkat a ještě nikdy se mě při nahrávání a přehrávání nic nepřerušilo /nešklubalo/ a funguje Seagate přes eSata od samého počátku
v pořádku /mimo některého FW kde byly nesmyslné velikosti disku po formátování./Pokud by tedy v průběhu nahrávání usnul tak by se tam ta hláška měla podle mě automaticky objevit.
__Pavel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 16.prosinec 2008 - 22:47

Re: Co je Power manager

Příspěvek od __Pavel »

to Havana píše:
- Bohužel varianta 2. Ani po hodině kdy není HDD používán neusnul. Když přiložím ucho - slyším ho.
- Nevýhoda asi bude, že HDD mi teď maličko šumí(musím k němu dát ucho, abych ho slyšel), a pravděpodobně se vypíná až při vypnutí STB.

Teď, když jsi si koupil 3,5" disk 7200rpm, tak to s tím uchem tady raději ani nepiš. Když jsem totiž tvrdil http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... 9&start=39, že rozdíl v hluku ploten disků 5400/7200 není poznat, tak odborník Aldo jasně napsal, že nemám pravdu a "Rozdíl v hlučnosti mezi 5400 a 7200 tedy znát je a hodně, zejména u 3,5" disků." :wink:
VU+Solo4k (parabola 105Al, motor DM3800, OpenATV7.3, FHDglass17 skin), VU+Duo, Octagon918HD
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Co je Power manager

Příspěvek od havana »

to _pavel
:D Je to dobrý :) HDD je tichučký, pouze při rozjezdu mírně zahvízdá, aspon o něm vím, že naběhl. Na mouchy jsem přišel (to vypínaní při zap PM), takže jsem spokojen. :smoke:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“