Nevysvetliteľné výpadky signálu cez Komponent.

Moderátoři: fuzak, misut

Odpovědět
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Nevysvetliteľné výpadky signálu cez Komponent.

Příspěvek od vlado.ucho »

Včera som ráno zapol Octagon 918 a nabehlo mi-nie je signál.Prijímač mám s TV-LCD prepojený cez Komponent(brilatnejší obraz).audio cez zosiňovač, pre PC.Všetko do predvčera fungovalo OK a naraz toto.Obraz nepravidelne nabiehal,mizol,po obrazovke horizontálne prechádzali rušívé čiary s posunom po vertikále.Výmena káblov nepomohla,Zdroj sa zdal v poriadku.Prepol som som na HDMI a obraz funguje normálne,ale nie je taký brilatný.Predpokladám závadu vo výstupe Komponent 3x Cinch-červený-zelený-modrý-Ypbr.Ale nemám k nemu schému,takže do čriev som sa zatiaľ nepozeral,uvidíme čo zistím.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Uživatelský avatar
Antonin.23
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: 29.květen 2007 - 21:36
satelitni prijimac: Dreambox TWO UHD BT
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevysvetliteľné výpadky signálu cez Komponent.

Příspěvek od Antonin.23 »

Mě to zas občas vypadne na HDMI.Koupil jsem druhý kabel,ale tým to není.
Když to vypadne , přepnu na skart a tam to jede v pohodě. :?:
Dreambox TWO UHD BT,Parabola 100 cm.
Motor SG 2100.TV SONY OLED XR55A83K.
SKYLINK Kombi,Disney+
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Nevysvetliteľné výpadky signálu cez Komponent.

Příspěvek od Foolproof »

Pokud obraz jede na HDMI a má nějaké poruchy na YPbPr komponentním výstupu, padá v úvahu závada na DA převodníku v satelitu, který musí digitál převádět na analog nebo na AD převodníku v televizí, který to samé musí udělat naopak ještě jednou. Schema k RCA připojení (3 dráty) na banánky je fakt zbytečné.

Také se mohlo stát, že z různých důvodů se zvětšilo BER a na HDMI ještě nic poznat nebylo, avšak po dvojnásobném převodu DA AD (kde se chyby projevují binomicky) už to bylo nesledovatelné, zvláště když vezmeme v úvahu, že vlastní převodník tam musí zanést svoje chyby, zejména šum.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Uživatelský avatar
Antonin.23
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: 29.květen 2007 - 21:36
satelitni prijimac: Dreambox TWO UHD BT
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevysvetliteľné výpadky signálu cez Komponent.

Příspěvek od Antonin.23 »

Tak už mě to kleklo uplně.Přes HDMI to jede asi minutu a konec-žádný signál.Propojil jsem to přes komponent,ale obraz cosi nic moc.Vlado.ucho
čím to máš propojené.Obyčejné "činče",nebo video kabelem ? Tento je dobrý ? : http://www.alza.cz/hama-propojovaci-kabel-3x-d93448.htm
Dreambox TWO UHD BT,Parabola 100 cm.
Motor SG 2100.TV SONY OLED XR55A83K.
SKYLINK Kombi,Disney+
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Nevysvetliteľné výpadky signálu cez Komponent.

Příspěvek od vlado.ucho »

Antonin.23 píše:Tak už mě to kleklo uplně.Přes HDMI to jede asi minutu a konec-žádný signál.Propojil jsem to přes komponent,ale obraz cosi nic moc.Vlado.ucho
čím to máš propojené.Obyčejné "činče",nebo video kabelem ? Tento je dobrý ? : http://www.alza.cz/hama-propojovaci-kabel-3x-d93448.htm
Predstav si že celkom obyčajne Cinch káble-žltý,biely.červený,obraz brilatnejší,ako cez HDMI na LCD-82 cm-Samsung.Obraz si potrebuješ pre každý vstup v TV nastaviť,nech je vstup akýkoľvek-Skart-Komponent-HDMI/3x/-S-Video a pod.Cez HDMI je obraz super,ale cez Komponent,bol ešte suprovejší-brilantnejší.Ten Komponent dodávajú pribalený,ale ten čo uvádzaš ty som nikde nevidel,ani v NAY.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Uživatelský avatar
Antonin.23
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: 29.květen 2007 - 21:36
satelitni prijimac: Dreambox TWO UHD BT
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevysvetliteľné výpadky signálu cez Komponent.

Příspěvek od Antonin.23 »

Dobré.Díky za odpověď.Skusím si pohrát s nastavením obrazu. :thankyou:
Dreambox TWO UHD BT,Parabola 100 cm.
Motor SG 2100.TV SONY OLED XR55A83K.
SKYLINK Kombi,Disney+
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“