Problemy

Moderátoři: fuzak, misut

Odpovědět
qyxik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 18.březen 2009 - 9:13

Problemy

Příspěvek od qyxik »

Tak som sa rozhodol pre kupu Octagonu 918. Precital som si toto forum a skusal som to vsetko nakonfigurovat. Nastali problemy, tak mi prosim skuste poradit, kde robim chybu.
V prvom kroku som nahodil novy FW z tejto stranky - 10690 cez program OctagonSoftTool. Chvilku mi to trvalo, kym som cez RS232 kabel spojil PC s Octagonom, ale nakoniec sa to podarilo. Tak teraz mi Octagon ukazuje, ze ma v sebe S/W Version: RYEC106.90. Nastavil som IP, masku branu a dns... ping funguje.
Ako dalsi krok som chcel nahodit setting, lenze tu ho nejak neviem najst. Vygooglil som nejaky taliansky a nahodil som ho do Octagonu cez program SetEdit918. Seting obsahuje druzice Astra, Hotbird a Thor.
Na Astre a Hotbirde mi zatial funguju len volne programy. Na Hotbirde skoro vsetky, no na Astre mi pri vacsine programov pise kvalitu signalu 10%. Nefunguju mi ani nemecke volne programy. Neviem kde som urobil chybu. Druzicu Thor som zatial aj napriek niekolkym pokusom nechytil.
Predtym som pouzival IpBox a Diseq, a druzice boli v pohode, cize parabolu mam nastavenu dobre. Cize predtym ako by som presiel k zakodobanym programom, chcel by som odstranit tento problem. Je mozne ze mam zly setting? Alebo robim chybu niekde inde?
Dakujem za pomoc... budem ju zrejme potrebovat este viackrat.
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Problemy

Příspěvek od vlado.ucho »

Tak to určite,podľa vyjadrení a položených otázok.Tu na fóre máš takmer na Octagon všetko,stačí len surfovať a čítať.Prečo nahrávať FW,cez RS 232 keď to pohodlne ide cez USB a je aj rýchlejšie.Prečo hľadať setting na talianskych fórach keď si ho v pohode vytvoríš sám.Keď si vyberieš satelit ktorýkoľvek a nabehne ti škála kvality a sily signálu,tak dáš zoskenovať.Píšeš niečo o Disecq a máš pravdepodobne tri LNB,nepíšeš či máš motor.Nemôžeš do prijímača nahrávať hocijaký setting,lebo môžeš umrtviť prijímač,alebo ho dostať do slučky bootovania a pod.Najviac vecí nájdeš v sekcii Download a treba si niečo aj :book:
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
qyxik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 18.březen 2009 - 9:13

Re: Problemy

Příspěvek od qyxik »

Vlado.ucho, ved prave ze som cital. V sekcii download su programy na nahratie FW do octagonu cez rs232. Nikde som nenasiel, ze sa to da aj cez usb. Ze sa da takto nahrat setting, to som nasiel. Celkovo vsak o tom, ze si sam vytvorim setting som tu nenasiel nic. Ano mam motor. Nenahravam hociaky setting... hladal som setting pre octagon 918HD s druzicami, ktore potrebujem. Vacsinou su tu informacie pre dost skusenych uzivatelov, pre mierne pokrocilych je to trosku problem :-)
Nemusis ma hned sfuknut, aj ked som to ocakaval :-). Dufal som, ze mi tu niekto pomoze.
Skus mi prosim ta v skratke nejako poradit. Dakujem.
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Problemy

Příspěvek od vlado.ucho »

Presuň sa do SS,tam si to podrobnejšie môžeme rozobrať a nebudeme zaťažovať vlákno.OK?
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Uživatelský avatar
fuzak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 391
Registrován: 09.květen 2006 - 10:14
satelitni prijimac: DM800 HD
Bydliště: Trnava

Re: Problemy

Příspěvek od fuzak »

qyxik - prečítaj si hlavne FAQ...
DM800 HD - Fritzbox server CCcam 2.1.1 - SG 2100 A - Mascom 90 AL - GI-201 PLATINUM X 0,2dB - LCD SONY KDL40W4000K
qyxik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 18.březen 2009 - 9:13

Re: Problemy

Příspěvek od qyxik »

fuzalk, cital som to a napriek tomu som sa dostal do problemov. Vlado.ucho mi zatial v troch ci styroch SS neskutocne pomohol. Zrejme by som to uz vsetko mal vyriesene, ale forum ma od vcera nejake problemy a stale to vypadava a nejdu posielat ss. Snad sa to da cim skor dokopy.
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“