Rychlé ladění

Moderátoři: fuzak, misut

Odpovědět
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Rychlé ladění

Příspěvek od Aldo »

Nesnězte mne, pokud to tady někde už bylo. Do vyhledávače jsem zadal a nic mi nevypadlo, proto to otvírám.
V menu je také položka "Rychlé ladění". K čemu je a jak funguje? Když na ni klepnu, tak mi zobrazí okno z textem "Źádný satelit" a poučení "nejprve proveďte nastavení satelitu". Nevím jakého a nevím kde. :oops: . Prosím o Vaše poznatky.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Rychlé ladění

Příspěvek od vlado.ucho »

V manuály k tomuto prijímaču,máš všetko popísané a asi si ho podrobne nenaštudoval.Ak chceš vybrať nejaký satelit,ktorý chceš zoskenovať tak si ho vyberieš postupom:Menu-nastavenie antény-OK-zobrazí sa zoznam satelitov v menu-vyberieš ktorý chceš skenovať a červeným tlačidlom ho vyznačíš.Exit-Exit a na rýchle ladenie a v zozname si nájdeš vybratý satelit,v ľavom okienku si vyberieš druh a spôsob vyhľadávania.Ale je to k ničomu,ale ak chceš tak skúšaj.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Rychlé ladění

Příspěvek od Aldo »

vlado.ucho píše:V manuály k tomuto prijímaču,máš všetko popísané a asi si ho podrobne nenaštudoval.Ak chceš vybrať nejaký satelit,ktorý chceš zoskenovať tak si ho vyberieš postupom:Menu-nastavenie antény-OK-zobrazí sa zoznam satelitov v menu-vyberieš ktorý chceš skenovať a červeným tlačidlom ho vyznačíš.Exit-Exit a na rýchle ladenie a v zozname si nájdeš vybratý satelit,v ľavom okienku si vyberieš druh a spôsob vyhľadávania.Ale je to k ničomu,ale ak chceš tak skúšaj.
No, manuál je obvykle to poslední co se čte. Ale patrně máme každý z nás OCTAGON jiný. Postupem, který jsi popsal se dostanu ke stejnému výsledku jako dříve. Apropo - zkoušel jsi to na svém OCTAGONu? Funguje to jak jsi popsal?
Tak jak to popisuješ se totiž vytváří seznam satelitů se kterými pracuji (mám motor), a tabulka s jejich seznamem se pak nabídne v "Automatickém ladění" a " Rozšířeném ladění". V "Rychlém ladění" se žádný z těch satelitů neobjeví.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Rychlé ladění

Příspěvek od Aldo »

To vlado.ucho:
Tak jsem se konečně podíval do manuálu, ale v tom mém jsem popis funkce "Rychlé ladění" stejně nenašel. Asi máš lepší manuál. Můžeš jej dát k dispozici?
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Uživatelský avatar
fuzak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 391
Registrován: 09.květen 2006 - 10:14
satelitni prijimac: DM800 HD
Bydliště: Trnava

Re: Rychlé ladění

Příspěvek od fuzak »

Táto funkcia slúži pre rýchle hľadanie Canal Digital Holland na všetkých satelitoch, na ktorých vysiela a tieto treba zadať...
Absolútne zbytočná funkcia... [-o<
DM800 HD - Fritzbox server CCcam 2.1.1 - SG 2100 A - Mascom 90 AL - GI-201 PLATINUM X 0,2dB - LCD SONY KDL40W4000K
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Rychlé ladění

Příspěvek od vlado.ucho »

Presne tak ako píše "Fuzak",som to testoval a súhlasím s ním v plnom rozsahu,že je to zbytočná funkcia.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Uživatelský avatar
fuzak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 391
Registrován: 09.květen 2006 - 10:14
satelitni prijimac: DM800 HD
Bydliště: Trnava

Re: Rychlé ladění

Příspěvek od fuzak »

Aldo píše:To vlado.ucho:
Tak jsem se konečně podíval do manuálu, ale v tom mém jsem popis funkce "Rychlé ladění" stejně nenašel. Asi máš lepší manuál. Můžeš jej dát k dispozici?
V manuály to nemôže byť, pretože to bolo pridané do neof. SW niekedy minulý rok...
DM800 HD - Fritzbox server CCcam 2.1.1 - SG 2100 A - Mascom 90 AL - GI-201 PLATINUM X 0,2dB - LCD SONY KDL40W4000K
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Rychlé ladění

Příspěvek od vlado.ucho »

Sorry,ja ho nemám tak dlho,takže keď som ho testoval,už tam táto funkcia bola,ale keďže som zistil, že je k ničomu,tak som sa jej viac nevenoval.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Rychlé ladění

Příspěvek od Aldo »

To Fuzak: Díky
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
boss
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 27.září 2008 - 19:00

Re: Rychlé ladění

Příspěvek od boss »

Poradíte,jak přidat do seznamu družic další družici,která tam není/Astra 28,5/?
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Rychlé ladění

Příspěvek od Aldo »

boss píše:Poradíte,jak přidat do seznamu družic další družici,která tam není/Astra 28,5/?
Já to dělám v "Nastavení motoru". Zvolím "Usals", pak vyberu některou okrajovou (nepoužívanou družici), nastavím její parametry (satelitní pozici) podle družice kterou potřebuji přidat a původní přejmenuji. Jiný způsob přidání neznám. Ale Astra 28,5 by měla být v továrním nastavení. Takže můžeš dát kompletní tovární nastavení - všechny položky, a pak se by se Ti měla objevit. Tento způsob, proti tomu co používám sám, má tu nevýhodu, že si musíš udělat kompletní setting.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Rychlé ladění

Příspěvek od vlado.ucho »

Ak chceš pridať nejaký nový transpordér,napr.Astra 3/23,5 môže sa stať ,že sa nebude dať pridať/vypíše že je zoznam plný/.V takom prípade je potrebné,niektoré transpordéry/neaktívne vymazať/.Ja to robím takto jednoducho.Menu-Inštalácia-rozšírené ladenie-OK-zelené tlač./upraviť TP/navrchu je číselný zoznam transpordérov,postupne prechádzať od 1 po posledný a tie ktoré na škále kvality a intenzity signálu nevykazujú hodnoty, postupne žltým tlač.vymazať.Potom zeleným tlačidlom/Nový TP/pridám nový transpordér do zoznamu a zoskenujem.Podmienkou je, aby som bol na daný satelit aj naladený.2/-Ak chceš pridať nový satelit do zonamu,lebo pôvodný ho neobsahuje, doplníš ho takto-Menu-Inštalácia -Nastavenie antény-OK-Na vrchu je zoznam všetkých satelitov.Na konci je zoznam nových,nezaradených-NEW sat.1-až 9 a tam upravím názov satelitu.Potom ho červeným tlač.označím.Exit-Exit-Nastavenie motora-OK-satelit-OK- vyhľadám si v zozname označených nový pridaný-OK-Exit-prejdem do položky-satelitná pozícia nového satelitu a tam ju vypíšem,počkám až mi motor natočí.Musíš do nového satelitu postupne vypísať všetky aktívne transpordéry a potom dáš zoskenovať.
Naposledy upravil(a) vlado.ucho dne 16.únor 2010 - 15:28, celkem upraveno 1 x.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
boss
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 27.září 2008 - 19:00

Re: Rychlé ladění

Příspěvek od boss »

V tomto případě,přidání nového či upraveného transporteru,to provádím obdobně.Mě se jedná o přidání družice do seznamu.Manual je v němčině a to není zrovna jazyk,který bych dobře ovládal,nevím tedy,zda je tam o tom nějaká zmíňka.
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Rychlé ladění

Příspěvek od vlado.ucho »

A čo som ti popísal?Ty si ten príspevok nečítal celý?Nemám ti to náhodou prísť urobiť osobne?Pozorne si niekoľko krát prečítaj návod, ktorý je v druhej časti príspevku a nemáš problém.Je tam presný postup.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
boss
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 27.září 2008 - 19:00

Re: Rychlé ladění

Příspěvek od boss »

Maš pravdu,omlouvám se,nečetl jsem to celý,jsem v práci a kolegině mne tu,možná že jsi to také zažil,nutila do jakési činnosti,pochopitelně pracovní.
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Rychlé ladění

Příspěvek od vlado.ucho »

Až budeš mať nejaké problémy,tak sa mi ozvi cez ss,aby sme nezaťažovali vlákno.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Rychlé ladění

Příspěvek od vlado.ucho »

Tak sa môžem zdôveriť s testovaním tejto funkcie.Považoval som ju za nepodstatnú a nezaujímavú,ale test ma prekvapil.Ale k veci.Aby ste túto funkciu nejako využili, musíte byť naladený na Astru 1-19,2 E.Dáte si menu-Inštalácia-nastavenie antény-OK-satelit Astra 1-OK-ponúkne vám zoznam až štyroch volieb na Astra 1-19,2-KU,ďalšie sú CD-KU--TVV-KU--TELE-KU.Čo teraz stým?Exit-rýchle ladenie-OK a tam keď na to kliknete, tak vám ponúkne voľbu z týchto CD-KU-TVV-KU-TELE-KU.Zistil som, že takto môžem zoskenovať ďalšie transpordéry,ktoré mi pri bežnom skenovaní tohoto sat.preskočí.Na voľbe TVV-KU mi naskenovalo viacej programov v HD rozlíšení,ako by to bolo normálne.Zaujímavé a poučné,lebo mi to pripadá ako Blindsken.Len škoda, že sa to nedá zatiaľ využiť, na iné satelity.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
zizi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 24.duben 2009 - 16:25

Re: Rychlé ladění

Příspěvek od zizi »

vlado.ucho píše:Tak sa môžem zdôveriť s testovaním tejto funkcie.Považoval som ju za nepodstatnú a nezaujímavú,ale test ma prekvapil.Ale k veci.Aby ste túto funkciu nejako využili, musíte byť naladený na Astru 1-19,2 E.Dáte si menu-Inštalácia-nastavenie antény-OK-satelit Astra 1-OK-ponúkne vám zoznam až štyroch volieb na Astra 1-19,2-KU,ďalšie sú CD-KU--TVV-KU--TELE-KU.Čo teraz stým?Exit-rýchle ladenie-OK a tam keď na to kliknete, tak vám ponúkne voľbu z týchto CD-KU-TVV-KU-TELE-KU.Zistil som, že takto môžem zoskenovať ďalšie transpordéry,ktoré mi pri bežnom skenovaní tohoto sat.preskočí.Na voľbe TVV-KU mi naskenovalo viacej programov v HD rozlíšení,ako by to bolo normálne.Zaujímavé a poučné,lebo mi to pripadá ako Blindsken.Len škoda, že sa to nedá zatiaľ využiť, na iné satelity.
Zase s toho máš guláš,v každém případě platí odpovědˇmoderátora FUZAK.

:book:
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“