Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Moderátoři: fuzak, misut

knawi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 04.říjen 2007 - 18:33

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od knawi »

@Piller: už mě připadáš skoro k politování. Proč si místo Octagonu nepořídíš jinej box? Jsi na něj zjevně alergickej a patrně zkracuje život nejen tobě, ale i paní a dětem? To jsi takovej pedant a máš opravdu tak málo fantasie, že ti označení FW v informaci o systému komplikuje tečka mezi ciframi? Navíc je vidět, že jsi s těmi lapáliemi smířenej, když svýmu příspěvku dáš tak pesimistickej a zároveň nesmyslnej titul. Nejen ve vlastním zájmu to už vyřeš. Zdravím :good:
DM920uHD Triple Tuner, BA; DM800Se A8p, BA; Gib.1245/1335mm Motorized SG2100A
lubo32
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 12.leden 2008 - 16:07

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od lubo32 »

to Piller: ja tomu tiež nerozumiem. Ak budem mať problém s TV Samsung, tak napíšem: Katastrofálny Samsung atd atd. Su tu stovky uživateľov Octagona a zreteľne máš problém, ktorý nemajú všetci. Ak máš závadu, tak to reklamuj, alebo si kúp nový. Ja mám Octagon rok a pol a nič z toho, čo píšeš sa mi neprejavuje. Z toho si sám odvoď kde je chyba. Minimálne 10 ks maju moji priatelia, vrátane Fuzaka. Všetci maju deti a manželky a pozeraju. Jednoznačne hodnotím Octagon ako spoľahlivý prijímač, čo to by sa dalo vylepšiť, ale hodnotiť ho katastrofálne je nekorektné.
Poznámka: ja nie som žiadny zarytý Octagoňák, mám doma min 15 sat prijímačov , testujem ich a snažim sa byť objektívny.
VU+,DM900, DM 920 HD, Gibertiny 105cm
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od vlado.ucho »

Tiež neviem pochopiť tieto sťažnosti a problémy s Octagonom.Mám ho asi pol roka,ale šlape ako Švajčiarske hodinky,nemám žiadne problémy,testoval som ho aj na zdielanie v domácej aj vonkajšej sieti a bez problémov.Testoval som viacero sat.prijímačov,ale oproti iným, je Octagon na špici doposiaľ mnou testovaných prijímačov.Od najlacnejších šuntov(Comag sl 35)Opensat,Openbox,atď.Samozrejme, že nie je to Linux,ale na bežné potreby je veľmi vyhovujúci a jednoduchý na obsluhu.Obvykle ak je problém,uvádzaný ako v prijímači,tak je ten problém len a len medzi ovládačom a sat.prijímačom.Určite niečo robíš zle,alebo už ti radili,"Reklamácia",ale neverím, že ti ju uznajú.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
lubo32
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 12.leden 2008 - 16:07

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od lubo32 »

to:vlado ucho, presne tak a myslím si, že problém jedného kusu nemôže degradovať prístroj ako taký. Nepopieram drobné ,opakujem drobné, nedostatky sú, to sme tu veľakrát preberali, ale základné funkcie splňa v pohode.
VU+,DM900, DM 920 HD, Gibertiny 105cm
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od sporty »

tak dneska jsem telefonoval do servisu, ty mi rekli, ze na opravu nemaji soucastky a museli Octagon poslat k vyrobci. To pry trva 4 tydny. Jestli to poslali do Turecka, tak potez panbuh...
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od ulmus »

sporty píše:tak dneska jsem telefonoval do servisu, ty mi rekli, ze na opravu nemaji soucastky a museli Octagon poslat k vyrobci. To pry trva 4 tydny. Jestli to poslali do Turecka, tak potez panbuh...
tu by som asi aj napriek tomu ,že to je octagon ziadal vratit penge. Pretoze viac ako four wekend na rma je vela.

to all
ak 100 ludi problem nema tak to notne este neznamena ,ze problem neexistuje. A svoje standartne hladanie problemu medzi ovladacom....atd si uz dakde strcte....
Realne nik na dane problemy nedal fundovanu odpoved a ani neda pretoze ju nik nevie. Tak sa naucte akceptovat vec ako taku a hlavne mimo nase chapanie. Pokial chcem dakoho zhodit tak si argument najdem no normalnu radu uz neda nik. Ano octagon je v mnohych ohladoch dobry no nie 100%. A ak ma dakto kus stary 1,5 roka tak to este neznamena ,ze ten pol rocny je konštrukčne taky isty. V principe ano no nie co do pouzitia kvality komponentov.

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
lubo32
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 12.leden 2008 - 16:07

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od lubo32 »

to ulmus, Tvoj príspevok je uplne od veci. To čo si tým chcel povedať? Aebo to bol príspevok na zvýšenie bonusu? Aj takí sú tu...
VU+,DM900, DM 920 HD, Gibertiny 105cm
TKM
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 04.leden 2010 - 23:29
satelitni prijimac: octagon SF 918 HD
Bydliště: Martin SLOVAKIA

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od TKM »

Mám tento model zatiaľ len týždeň , ale som zatiaľ milo prekvapený !
Všetko fachčí jak má , okrem známych menších problémov -viď historia .
Som maximálne spokojný hlavne z obrazom , funkciami , ovládaním .
Fungujem cez Skylink , obraz sa mi zlepšil o 100 % . Pôvodne som mal káblovku , takže nič -moc .
Funguje super a hlavne aj to čo by nemalo !!! :D :clapping: :good: :good: :good:
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od Piller »

knawi píše:@Piller: už mě připadáš skoro k politování. Proč si místo Octagonu nepořídíš jinej box? Jsi na něj zjevně alergickej a patrně zkracuje život nejen tobě, ale i paní a dětem? To jsi takovej pedant a máš opravdu tak málo fantasie, že ti označení FW v informaci o systému komplikuje tečka mezi ciframi? Navíc je vidět, že jsi s těmi lapáliemi smířenej, když svýmu příspěvku dáš tak pesimistickej a zároveň nesmyslnej titul. Nejen ve vlastním zájmu to už vyřeš. Zdravím :good:
Díky za radu,ale nechápu,co tím chtěl básník říci.Mám ho snad vzít a hodit do popelnice?Já jsem ho řádně zaplatil a chci ho taky řádně užívat.Jestli tě moje problémy iritují,nemusíš je číst.Zatím si mi ale nikdy s ničím neporadil,na rozdíl od některých fundovaných lidí zde na foru.
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od Piller »

lubo32 píše:to Piller: ja tomu tiež nerozumiem. Ak budem mať problém s TV Samsung, tak napíšem: Katastrofálny Samsung atd atd. Su tu stovky uživateľov Octagona a zreteľne máš problém, ktorý nemajú všetci. Ak máš závadu, tak to reklamuj, alebo si kúp nový. Ja mám Octagon rok a pol a nič z toho, čo píšeš sa mi neprejavuje. Z toho si sám odvoď kde je chyba. Minimálne 10 ks maju moji priatelia, vrátane Fuzaka. Všetci maju deti a manželky a pozeraju. Jednoznačne hodnotím Octagon ako spoľahlivý prijímač, čo to by sa dalo vylepšiť, ale hodnotiť ho katastrofálne je nekorektné.
Poznámka: ja nie som žiadny zarytý Octagoňák, mám doma min 15 sat prijímačov , testujem ich a snažim sa byť objektívny.
Jo,díky za radu.Ocenil bych,kdyby byla k věci.Nebo si myslíš,že si krátím chvíli psaním příspěvků do tohoto fora?Tyto závady se projevují nejen u mně,ale u několika dalších uživatelů.Že se tobě podařilo koupit kousek kteý je bez závad ,bud rád.Já ho asi koupil v době,kdy to sekali jako Baťa cvičky.Tak to mu odpovídá i kvalita tohoto kusu.Až budeš mít tyto problémy ty,pochopíš proč v afektu někdo nazve svuj příspěvek tak jak já.Přesně to totiž odpovídá situaci,ve které jsem.
kagooro
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 01.únor 2010 - 22:05

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od kagooro »

Můj názor na tento thread je......
Problémy které jsou zde popisovány jsou na 90% způsobeny neodborností či omezeností osob,vlastnící tento vynikající přístroj,který zvládá i můj sedmiletý kluk.Když tomu nerozumíte,tak se do toho nehrabte [-X
knawi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 04.říjen 2007 - 18:33

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od knawi »

@Piller: jak je patrné, ani fundované rady ti mnoho nepomohly. A afekt neafekt, neměl by způsobit alogismy jako je tebou vymyšlený název námětu - nekonečné problémy totiž, nikdy nemůžou brát konce.
DM920uHD Triple Tuner, BA; DM800Se A8p, BA; Gib.1245/1335mm Motorized SG2100A
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od vlado.ucho »

To Piller,ak nechceš byť kritizovaný a na smiech, so svojími (nekonečnými) problémami,tak ho buď reklamuj,alebo mi ho pošli.Skúsim sa sním pohrať a otestovať.Neboj nebudeš prvý a ani posledný čo, mal u mňa prijímač na liečení,ale dodnes si nevedia vynachváliť ako im to šlape.Tiež mali nekonečné problémy,ako ty.Zváž čo je pre teba prijateľnejšie.Náklady hradíš sám.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od sporty »

kagooro píše:Můj názor na tento thread je......
Problémy které jsou zde popisovány jsou na 90% způsobeny neodborností či omezeností osob,vlastnící tento vynikající přístroj,který zvládá i můj sedmiletý kluk.Když tomu nerozumíte,tak se do toho nehrabte [-X
Myslim, ze se nachazime na foru, kde se diskutuje. Tak hnedka nikoho neodsuzuj. Treba i tobe se nekdy stane, ze Octagon prestane fungovat.
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
kagooro
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 01.únor 2010 - 22:05

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od kagooro »

Nikoho neodsuzuji,ale pokud něco dělám tak musím vědět co vlastně dělám,pokud jde o diskusi tak diskutuji ale k věci a né o svých subj.pocitech.Diskuze se musí opírat o skutečnost a né o nějaké laické či virtuální dojmy.To by jsme za chvíli mohli diskutovat o příjmu reliktního záření přes parabolu 80cm. :D
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od sporty »

Jsi nejaky docent?

"Reliktní záření je elektromagnetické záření, které přichází z vesmíru ze všech směrů a mohlo by být pozůstatkem z období nedlouho po velkém třesku. Dle tohoto kosmologického modelu byl v té době vesmír vyplněn hustým a horkým plazmatem, fotony se neustále srážely s volnými elektrony, a hmota a záření měly stejnou teplotu. Vesmír se ale ochlazoval a po dosažení teploty okolo 3000 kelvinů se volné elektrony spojily s jádry a vytvořily stabilní atomy vodíku a helia. Hmota se tak stala pro záření průhledná a záření se dále vyvíjelo nezávisle. Dnes je nejvýznamnějším zdrojem poznatků o mladém vesmíru, a předmětem intenzivního výzkumu."

Tak to je na me moc...
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Uživatelský avatar
dubak7711
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 01.leden 2009 - 22:05
satelitni prijimac: všetko možné
Bydliště: Nová Dubnica okr. ILAVA

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od dubak7711 »

No ešte že máme na nete Wikepediu, že sporty. :)
Ľudský mozog je vraj na 99% kvapalina,u niekoho bohužiaľ BRZDOVÁ.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od sporty »

samozrejme, ty jsi to vedel?
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Uživatelský avatar
dubak7711
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 01.leden 2009 - 22:05
satelitni prijimac: všetko možné
Bydliště: Nová Dubnica okr. ILAVA

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od dubak7711 »

Preboha o tom sa mi ani len nesnívalo, ako hovoria Česi som z toho lama. :)
Ľudský mozog je vraj na 99% kvapalina,u niekoho bohužiaľ BRZDOVÁ.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od sporty »

sporty píše:tak dneska jsem telefonoval do servisu, ty mi rekli, ze na opravu nemaji soucastky a museli Octagon poslat k vyrobci. To pry trva 4 tydny. Jestli to poslali do Turecka, tak potez panbuh...
Tak pratele, dneska muzu jit otevrit sampano, prisla mi po skoro 2 mesicich zpatky opravena "918" a plne funkcni. :clapping:

Takze to, ze tam byl neoficialni FW jim asi nevadilo. Ja tam ted necham original FW.
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“