Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Moderátoři: fuzak, misut

mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od mzahalka »

sporty píše:
sporty píše:tak dneska jsem telefonoval do servisu, ty mi rekli, ze na opravu nemaji soucastky a museli Octagon poslat k vyrobci. To pry trva 4 tydny. Jestli to poslali do Turecka, tak potez panbuh...
Tak pratele, dneska muzu jit otevrit sampano, prisla mi po skoro 2 mesicich zpatky opravena "918" a plne funkcni. :clapping:

Takze to, ze tam byl neoficialni FW jim asi nevadilo. Ja tam ted necham original FW.
Tak gratuluju, zajímalo by mě, kam to posílali. Jestli do Turecka, Ruska nebo na balkán?
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od havana »

:) Zajímalo by mne jaké ti tam dali FW, či ti náhodou nenechali to co jsi tam měl :wink: Jinak jestli jsi to měl v záruce, tak jsi raději měl chtít vrátit peníze. Výroba octagonu 918 skončila a za ty samé prašule ( ne-li levněji) jsi mohl mít Optibox Pantera či Aligator (klon Octagonu 1008), který je na lepší úrovni než Octagon, a je nový na začátku vývoje, takže pár let bude mít dobrou podporu. 8)
viď :
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=14&t=23490

P.s.: Optibox 8750 je klon Octagonu 918
Naposledy upravil(a) havana dne 13.únor 2010 - 17:32, celkem upraveno 1 x.
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od sporty »

Ja jsem vubec rad, ze to dopadlo alespon takhle.

Je tam RYEC106.47
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od mzahalka »

sporty píše:Ja jsem vubec rad, ze to dopadlo alespon takhle.

Je tam RYEC106.47
No to Ti věřím, ale až budeš mít čas, tak to zjisti, co Ti tam vlastně opravovali, možná, že to mnoha lidem pomůže.
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od sporty »

Pry odesel napajeci zdroj.
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od vlado.ucho »

Takže som mal nakoniec asi pravdu?Je to spôsobené asi aj tým, že na Octagone nie je aktívne chladenie procesora a zdroja.Je riešené len pasívne perforovanými hliníkovými chladičmi a to pri viac hodinovej prevádzke a záťaži,môže spôsobovať preťaženie zdroja.Motorom,disecq prepínačmi,LNB viacej kusov a prúdová záťaž 500 mA je prekročená,nie nárazovo,ale trvale a to žiadny zdroj dlho nevydrží.Jedna s príčin Q 10.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od mzahalka »

vlado.ucho píše:Takže som mal nakoniec asi pravdu?Je to spôsobené asi aj tým, že na Octagone nie je aktívne chladenie procesora a zdroja.Je riešené len pasívne perforovanými hliníkovými chladičmi a to pri viac hodinovej prevádzke a záťaži,môže spôsobovať preťaženie zdroja.Motorom,disecq prepínačmi,LNB viacej kusov a prúdová záťaž 500 mA je prekročená,nie nárazovo,ale trvale a to žiadny zdroj dlho nevydrží.Jedna s príčin Q 10.
Je to pravda, takže už jej asi nebudeme moc doporučovat jako nový stb i když má výborný obraz i zvuk.
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
sporty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 280
Registrován: 29.srpen 2008 - 21:34

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od sporty »

Taky me napadlo, kvuli rozeznani discu jsem receiver a disc poustel zaroven pomoci zasuvky na DO a zdalo se mi, ze to vdycky dostane "ranu". Co se elektroniky tyce (TV, receiver, atd.), tak jsem tyhle zasuvky prestal pouzivat.
Formuler F1 OpenNFR, D-Cube R2 OpenATV 5.1, Opticum HD AX-ODin-E2 OpenATV 5.3, Octagon SF 1008 HD, Triax 80 cm, Rotor Sat HH-100
TKM
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 04.leden 2010 - 23:29
satelitni prijimac: octagon SF 918 HD
Bydliště: Martin SLOVAKIA

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od TKM »

vlado.ucho píše:Takže som mal nakoniec asi pravdu?Je to spôsobené asi aj tým, že na Octagone nie je aktívne chladenie procesora a zdroja.Je riešené len pasívne perforovanými hliníkovými chladičmi a to pri viac hodinovej prevádzke a záťaži,môže spôsobovať preťaženie zdroja.Motorom,disecq prepínačmi,LNB viacej kusov a prúdová záťaž 500 mA je prekročená,nie nárazovo,ale trvale a to žiadny zdroj dlho nevydrží.Jedna s príčin Q 10.



Mám na teba vlado .ucho prosbu , niekde na niektorom vlákne si písal , že si riešil chladenie octagonu SF 918 HD ventilátorom . Mohol by si popísať nejaký postup , alebo návod , poprípade nejaké foto , ako si vyriešil chladenie na stb ? Dik :wink:
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od vlado.ucho »

To TKM-mám na Octagone riešené aktívne chladenie na precesore a aj na zdroji.Na plošnej doske zdroja som si vyhľadal napätie 7 V a od spodu naletoval dva vodiče-pól a +pól tak, aby som ho po prístroji rozviedol na oba vetráky,ktoré sa spoľahlivo točia,nehučia a hlavne chladia.Na procesore je ventilátorček o rozmeroch 40x40mm navlečený cez samozmrštovacie bužírky na rebrá chladiča procesora a prevlečené cez otvor ventil.po tepelnom zmrštení.Takto pláva nad chladičom procesora,je otočený na fúkanie a je nehlučný.Tak isto je riešený aj ventilátorček nad zdrojom o rozmeroch 60x60 mm,je tiež uchytený cez samozmršťovacie bužírky na kryte prijímača a otočený na fúkanie.Ventilátorčeky sú paralelne pripojené na spoločný zdroj nap.Jednoduché,tiché a hlavne účinné.Hodne zdaru pri ralizácii.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
lubo32
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 12.leden 2008 - 16:07

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od lubo32 »

A ďaľších 100 mA fuč... :D
VU+,DM900, DM 920 HD, Gibertiny 105cm
TKM
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 04.leden 2010 - 23:29
satelitni prijimac: octagon SF 918 HD
Bydliště: Martin SLOVAKIA

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od TKM »

vlado.ucho píše:To TKM-mám na Octagone riešené aktívne chladenie na precesore a aj na zdroji.Na plošnej doske zdroja som si vyhľadal napätie 7 V a od spodu naletoval dva vodiče-pól a +pól tak, aby som ho po prístroji rozviedol na oba vetráky,ktoré sa spoľahlivo točia,nehučia a hlavne chladia.Na procesore je ventilátorček o rozmeroch 40x40mm navlečený cez samozmrštovacie bužírky na rebrá chladiča procesora a prevlečené cez otvor ventil.po tepelnom zmrštení.Takto pláva nad chladičom procesora,je otočený na fúkanie a je nehlučný.Tak isto je riešený aj ventilátorček nad zdrojom o rozmeroch 60x60 mm,je tiež uchytený cez samozmršťovacie bužírky na kryte prijímača a otočený na fúkanie.Ventilátorčeky sú paralelne pripojené na spoločný zdroj nap.Jednoduché,tiché a hlavne účinné.Hodne zdaru pri ralizácii.
Vďaka za návod , len by som chcel vedieť na aké napätie sú ventilátory , keď sú napájané zo zdroja 7 V = a sú zapojené paralelne . Predpokladám že obidva sú na napätie 12 V =
Mohol by si uviesť typy ventilátorov , alebo môžem použiť ventilátory zo starého PC , konkrétne z chladičov na procesore na 12 V= ?
Tam boli kedysi také malé , myslím že na Pentiach II
Ak nie prosím napíš typy ventilátorov , nerád by som odfajčil zdroj !

Vďaka :)
TKM
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 04.leden 2010 - 23:29
satelitni prijimac: octagon SF 918 HD
Bydliště: Martin SLOVAKIA

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od TKM »

Ešte snáť ma napadlo riešiť napájanie ventilátorov zvlášť z externého zdroja trebárs tých 12 V = , a to tak , že by nemuseli ventilátory bežať vždy , ale len pri vyšších teplotách v miestnosti , hlavne v lete a riešiť to samostatným vypínačom . Týmto by sa ušetrilo tých ďalších 100 mA zo zdroja stb !
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od vlado.ucho »

Áno sú na napätie 12 V,jeden je s grafickej karty z chladiča a ten druhý je z procesora.Dajú sa aj kúpiť v predajni s PC technikou samostatné,ale aj s chladičmi.Ja som si našiel také, čo majú ložiská s guličiek-ihličiek.Aký májú názov som neskúmal,nie je podstatný,lebo je dôležité, aby sa točili už od 5 V.Odber prúdu 0,015 A=0,15mAten menší,ten väčší-0,25mA.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
lubo32
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 12.leden 2008 - 16:07

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od lubo32 »

Vlado ucho maš v tom hokej:0,015A= 15 mA, to nie je až také dôležité, ale ventilátor určite nemá spotrebu ani 15mA ani 0,15 mA, ale 150 a ten Väčší 250 mA. To platí pre 12 V napájanie. Vzdľadom na to, že tam máš 7V tak to bude okolo 50/100 mA.
VU+,DM900, DM 920 HD, Gibertiny 105cm
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od vlado.ucho »

To Lubo 32,sorry,niekde som sa pomýlil,ale som to nemeral.Nie je to podstatné,lebo aktívne chladí a teraz je Octagon studený ako psí čumák a o to mi išlo.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od ulmus »

to TKM
celá realizácia je môj nápad a dakto na ňom pekne parazituje tu je odkaz aspon na tomto fore na cssf som nasiel inšpiráciu. Aby dakto netvrdil,že je to plagiát.

http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... ho+teplota

ulmus,janik1971 alebo ak chceš aj HansJakob :P

Tak isto aj napad s "vytiahnutím" 7V z dosky je môj.
Typ ventilátorov je taktiež v topic.

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od vlado.ucho »

ulmus píše:to TKM
celá realizácia je môj nápad a dakto na ňom pekne parazituje tu je odkaz aspon na tomto fore na cssf som nasiel inšpiráciu. Aby dakto netvrdil,že je to plagiát.

http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... ho+teplota

ulmus,janik1971 alebo ak chceš aj HansJakob :P

Tak isto aj napad s "vytiahnutím" 7V z dosky je môj.
Typ ventilátorov je taktiež v topic.
Nie, nie je to len tvoj nápad,nepripisuj si zásluhy za niečo čo už bolo dávno niekde inde riešené a tvoje meno sa tam ani nespomenulo.Ja som prirábal aktívne chladenie už do Opticumu 9500-HD,lebo kúril ako piecka,tak na procesor,ako aj na zdroj a o tebe som ani nechyroval.Ja mám svoje nápady a riešenie a nepotrebujem ich od niekoho kopírovať.Ale komu česť,tomu aj sláva. :poklona:
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od ulmus »

To čo tvrdíš je haluz nakolko pokial som ti to neporadil ja tak si cosi tvrdil o ventilatore polozenom zvrchu pretoze si sa bal otvorit stb kvoli zaruke. A vies to velmi dobre pretoze sme debatovali o tom cez skype. navyse v prispevku vyssie uz zrazu akceptujes q10 ako možny dovod "mäkkého" zdroja. Sice to nie je z mojej hlavy ale prave toto som na tomto fore taktiez ako prvy zverejnil ja. Doteraz si to ako moznu pricinu nebral do uvahy a kedykolvek som spomenul "zmršené" hardware tak som bol podivín a vždy tu padla poznamka typu stb vs. užívatel a neschopnost spravnej prace s nim.
Navyše ma prekvapuje aj rada daktorych ,zrazu nedoporučovať 918-ku ako No.1. To je posun v poznaní. :shock:

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Nekonečné problémy s OCTAGONEM neberou konce

Příspěvek od Aldo »

To vlado.ucho a ulmus:

Jste oba dva jedničky, tak už se nedohadujte kdo je větší, nebo si vložíme místo jedničky něco jiného!
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“