Konec výroby?? Octagon 918SF

Moderátoři: fuzak, misut

Odpovědět
nitmar
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 20.prosinec 2009 - 15:01

Konec výroby?? Octagon 918SF

Příspěvek od nitmar »

Zdravím všechny tady na fóru.

Po zdlouhavém přečtení spousty odkazů zde na fóru jsem se rozhodl koupit si tento satelitní přijímač. Jaký byl můj údiv, když jsem přišel do obchodu a tam mi prodavač oznámil, že tento přijímač se již přestal vyrábět a odkázal mě na octagon SF 1018 jako na nástupce této řady.

Je to kachna nebo se už opravdu přestal vyrábět Octagon SF918 HD? A když se přestal vrábět jak to vidíte se softwarovou podporou?

Díky za odpověď.
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: Konec výroby?? Octagon 918SF

Příspěvek od zzaner »

Pokrok nezastavíš,zda budou lepší,uvidíš.Budou si muset projít dětským vývojovým stádiem a jako Linuxáky,jistě budou mít časem i více možností. :) :poklona:
plachta
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 30.říjen 2007 - 19:23

Re: Konec výroby?? Octagon 918SF

Příspěvek od plachta »

Samozřejmě,že vše jednou skončí.
Podle mých informací končí výroba,protože tento reciever nebude splňovat ekologické normativy EU ,tj. spotřeby ve "stand by" kdy bylo rozhodnuto,že všechny přístroje ve "stand by" nesmějí přesahovat [max<1Watt].
Jinak náhrada za tento příjmač bude Octagon SF-1008,také linuxák jako Octagon SF-1018,který je o řád výše svou výbavou. :!:
#SkyStar HD&Octagon SF8008&Dreambox 500HD___Motor H-H#
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Konec výroby?? Octagon 918SF

Příspěvek od vlado.ucho »

Nerob paniku,túto normu k dnešnému dňu,nespĺňa 99,99% prijímačov,výnimkou je mnou meraná, Ariva 200 HD.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
plachta
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 30.říjen 2007 - 19:23

Re: Konec výroby?? Octagon 918SF

Příspěvek od plachta »

Proto mluvím v čase budoucím.
Zde uvádím nějaké info.
Evropská komise se proto rozhodla zasáhnout proti takovému plýtvání s elektřinou a navrhla Nařízení na snížení spotřeby energie v pohotovostním režimu a to jak u spotřebičů v kancelářích, tak v domácnostech. Do roku 2020 by se tak spotřeba elektřiny v pohotovostním režimu měla u všech výrobků prodávaných v EU snížit až na čtvrtinu. Počítače, televize, přehrávače a další spotřebiče budou mít od roku 2010 nastavenu maximální povolenou spotřebu energie pro pohotovostní režim na 1 nebo 2 W. Od roku 2013 se přípustná úroveň pro spotřebu energie sníží na 0,5 W nebo 1 W, tedy hodnoty, které se blíží úrovni dosažitelné pomocí nejlepších dostupných technologií. Nutno dodat, že Komise při přípravě Nařízení spolupracovala s odborníky z celého světa a zainteresovanými stranami. Snižování spotřeby bude probíhat postupně proto, aby výrobci mohli včas přizpůsobit své výrobky novým požadavkům.
zdroj:http://blog.ihned.cz/c3-26523620-YCEZ00 ... y-rezimech
#SkyStar HD&Octagon SF8008&Dreambox 500HD___Motor H-H#
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Konec výroby?? Octagon 918SF

Příspěvek od vlado.ucho »

Tak to som na tú novú technológiu štrašne,ale strašne zvedavý,ako dosiahnu tú spotrebu v Standby režime na 0,5 W.Aha už viem ako,nebude žiadne Standby,bude sa vypínať zo siete,ako ešte nedávno a ja som ich predbehol,lebo to už praktizujem teraz.Ak by chceli dosiahnúť spotrebu v Standby režime pod 0,5 W,tak by museli vyvinúť kozmickú technológiu,lebo pozemskú zatiaľ nepoznám.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
nitmar
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 20.prosinec 2009 - 15:01

Re: Konec výroby?? Octagon 918SF

Příspěvek od nitmar »

vlado.ucho píše:Tak to som na tú novú technológiu štrašne,ale strašne zvedavý,ako dosiahnu tú spotrebu v Standby režime na 0,5 W.Aha už viem ako,nebude žiadne Standby,bude sa vypínať zo siete,ako ešte nedávno a ja som ich predbehol,lebo to už praktizujem teraz.Ak by chceli dosiahnúť spotrebu v Standby režime pod 0,5 W,tak by museli vyvinúť kozmickú technológiu,lebo pozemskú zatiaľ nepoznám.
Prosím tě vím, že dobře rozumíš octagonům tak se chci zeptat mám si koupit tu 918 nebo mám radši koupit 1018? Existuje nějaké fórum, které se věnuje octagonu 1018 (nastavení + FW atd...) v takovém rozsahu jako toto fórum pro 918?
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Konec výroby?? Octagon 918SF

Příspěvek od vlado.ucho »

To záleží na tebe či si trúfaš na Linux,lebo Octagon 1018 je už Linuxový prístroj a podstatne aj drahší.Octagon SF-918 je super.Ak chceš okrem tohoto fóra aj inde surfovať, tak na CZ-fórune sú dobré príspevky na tieto prístroje.Ale nie lepšie ako tu,lebo tu sú lepší odborníci,poradíme,poslúžime,pochválime,alebo pošleme do čerta.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: Konec výroby?? Octagon 918SF

Příspěvek od ulmus »

vlado.ucho píše:Tak to som na tú novú technológiu štrašne,ale strašne zvedavý,ako dosiahnu tú spotrebu v Standby režime na 0,5 W.Aha už viem ako,nebude žiadne Standby,bude sa vypínať zo siete,ako ešte nedávno a ja som ich predbehol,lebo to už praktizujem teraz.Ak by chceli dosiahnúť spotrebu v Standby režime pod 0,5 W,tak by museli vyvinúť kozmickú technológiu,lebo pozemskú zatiaľ nepoznám.
No a tu si trafil kliniec po hlavicke pretoze o navrate k "šťukacím" vypinačom sa v EU taktiež zaoberaju.

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Konec výroby?? Octagon 918SF

Příspěvek od Aldo »

Hlavně neblbněte, pokrok se nezastavuje. TV přijímače Philips mají již nejméně 1 rok spotřebu ve StandBy 0,15W. Myslím že u dalších spotřebičů je to pouze otázkou krátké doby.
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Konec výroby?? Octagon 918SF

Příspěvek od vlado.ucho »

Aldo píše:Hlavně neblbněte, pokrok se nezastavuje. TV přijímače Philips mají již nejméně 1 rok spotřebu ve StandBy 0,15W. Myslím že u dalších spotřebičů je to pouze otázkou krátké doby.
A ty tomu veríš,meral si skutočnú spotrebu v Stanby režime,lebo niečo je iné na papieri a niečo iné v reálnom živote.Bol by si asi veľmi nemilo prekvapený,keby si pripojil Wattmeter a zistil, že je to viac,než deklarovaná spotreba.Papier a tužka veľa znesú,aj dobré reklamné lži,preto never,ale prever.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Konec výroby?? Octagon 918SF

Příspěvek od Aldo »

To vlado.ucho :

Meral, meral. Ale nemám tak citlivý watmetr, to co mám já, měří pouze přes 1W, takže mi ukazuje 0, tudíž věřím tomu co je psáno. Ostatně Philips neni nějaké čínské No Name, takže se mu celkem dá věřit. A Ty si meral?
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Uživatelský avatar
Spencer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 18.říjen 2007 - 8:46

Re: Konec výroby?? Octagon 918SF

Příspěvek od Spencer »

Mám doma plazmu a LCD Panasonic a spotreba na Lidl-ovom Wattmetri 0-1W v Standby (meriam až po cvaknutí relátka v TV,cca 10s).Takú istú spotrebu mám aj na HD Boxe 9200,je však v "hlbokom "spánku a štart mu trvá cca 15 sekúnd a v tomto stave nevie robiť nič. Ak ho chcem použiť ako server,ťahať niečo cez LAN musím ho prepnúť do "teplého" Standby módu a tam už žerie viac,cca 10W.
Uvedený HD Box je príbuzný Octagonu 1018,takže môžeš čerpať z fóra pre HD Box 9200. Octagon SF 918 je rýchlejší,u mňa po sieti vie bezproblémovejšie a stabilnejšie zdieľať karty oproti prijímačom,ktoré mám v podpise. Nahrávanie u 918 podľa mňa nechodí ani zďaleka tak dobre ako u prijímačov u mňa v podpise.
Xpeed LX3,SF8008,T 90.
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: Konec výroby?? Octagon 918SF

Příspěvek od zzaner »

Jaký je rozdíl ,mezi Linux a nelinux,pokud to není otevřená platforma??Nemůžu to pochopit,že by jen komerční tah?? :Yahoo!:
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: Konec výroby?? Octagon 918SF

Příspěvek od Duce »

zzaner píše:Jaký je rozdíl ,mezi Linux a nelinux,pokud to není otevřená platforma??Nemůžu to pochopit,že by jen komerční tah?? :Yahoo!:
"Linuxy by mali byť lepšie" stb ako nelinuxy. V prvom rade Linux= operačný systém, Linux je otvorený operačný systém-OPEN SOURCE, čiže mali by byť známe zdrojové kódy, dobre vieme že u veľa prijímačov pracujúcich na linuxe nemajú známe zdrojové kódy.Ale podstata linuxového stb by mala byť v tom že si tam nemusíš inštalovať napr. všetky emulátory,môžeš si ľahko meniť rôzne skyni(adony,ipk balíčky atď) a hlavne majú veľkú výhodu pri zdielaní. Samozrejme čo sa týka podpory a funkčnosti FW tak sa to u jednotlivých značiek a typov veľmi líši, preto sa v praxi stretáme veľakrát s tým že niektoré nelinuxové typy stb sú lepšie ako niektoré linuxové stb.
Čo týka funkčnost a podpory Linuxových stb tak najlepšie sú stb od f. Dreambox, samozrejme na trhu je veľa iných linuxových stb u ktorých sa podpora a funkčnosť líši, myslím že dobre sú na tom aj stb ko AZbox,HDBox( inak HD Box,OpenBox S8 HD,octagon 1018 sú v podstate OEM Fortis).
samotný výber a kúpa konkrétneho typu stb záleží od kupujúceho, jeho požiadaviek a tež veľkrát aj peňaženky.
plachta
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 30.říjen 2007 - 19:23

Re: Konec výroby?? Octagon 918SF

Příspěvek od plachta »

Skin si můžeš u sf-918 také vyměnit,já mám takový
Přílohy
RIMG0049.JPG
RIMG0048.JPG
#SkyStar HD&Octagon SF8008&Dreambox 500HD___Motor H-H#
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: Konec výroby?? Octagon 918SF

Příspěvek od ulmus »

to Plachta
mylis si dva pojmy a to skin=pracovne prostredie a Background=pozadie.
Skin je myslene cele pracovne prostredie ako rozlozenie ponuk,nastaveni,grafickej upravy tlacidiel atd. atd. cize ako keby si vlasne "kupil" novy stb na ktorom je uplne ine menu no funkcie a "krabica" ti zostali. :D

EDIT: to Plachta jj
Naposledy upravil(a) ulmus dne 19.leden 2010 - 17:57, celkem upraveno 1 x.

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
plachta
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 30.říjen 2007 - 19:23

Re: Konec výroby?? Octagon 918SF

Příspěvek od plachta »

Dík za vysvětlení :D
#SkyStar HD&Octagon SF8008&Dreambox 500HD___Motor H-H#
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“