ONLIEN LN 6060 HD

Moderátoři: fuzak, misut

Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od havana »

Neznáte prosím někdo číselný kod (heslo) pro skryté menu tohoto klonu Octagona :?: :?: Bohužel jsem ho nikde na netu nenašel :shock:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
plachta
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 30.říjen 2007 - 19:23

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od plachta »

zkus něco z toho 6060,1234,0000 :D
#SkyStar HD&Octagon SF8008&Dreambox 500HD___Motor H-H#
EmbreOnyx
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 22.duben 2009 - 10:23

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od EmbreOnyx »

Hned prvni odkaz v googlu pravi 0000 http://www.google.cz/search?hl=cs&sourc ... =&aq=f&oq=, jsou tam i kody na vsechny ostatni klony.
HD-BOX 9200 FW 1.11.57, Octagon 918 HD @ NEXT YE-2000 FW 109.53, Multibeam E-85, 3xLNB Chess Edition III 0.1dB, 1xQuad LNB Edision QSL-6 0,2dB, 1xLNB Head Digital 0.1dB, P.168-W V1, TV Samsung LE46B650, 1.0°W, 13.0°E, 19.2°E, 23.5°E, 28.2°E
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od havana »

:oops: :oops: Díky :) A omlouvám se. Slibuju, že se půjdu to googlování naučit používat. :oops: Zajdu k synovci na školení :book:

:thankyou:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
knawi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 04.říjen 2007 - 18:33

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od knawi »

EmbreOnyx píše:Hned prvni odkaz v googlu pravi 0000 http://www.google.cz/search?hl=cs&sourc ... =&aq=f&oq=, jsou tam i kody na vsechny ostatni klony.
Taky děkuju za poučení, měl jsem zato, že sf Octagon 918 hd má klonů víc, aspoň podle "řečí" jsem si ten dojem udělal.
DM920uHD Triple Tuner, BA; DM800Se A8p, BA; Gib.1245/1335mm Motorized SG2100A
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od havana »

[
Taky děkuju za poučení, měl jsem zato, že sf Octagon 918 hd má klonů víc, aspoň podle "řečí" jsem si ten dojem udělal.[/quote]
Tobě je těch cca 12 klonů málo :?:
0000 - funguje. mzahalka mi poslal návod jak předělat Optiboxe na Octagona,a vlastně jakýkoliv klon Optiboxu, a zřejmě omylem mě poslal FW na Onliona, a z té jeho grafiky jsem prostě unešen.Dvě hoďky jsem testoval Optibox jako Octagona, a ted zkusím toho Onliona.Je to nádhera.
A takto se prosím hraju dnes celý den :lol: :lol: :lol:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
knawi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 04.říjen 2007 - 18:33

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od knawi »

No, já mám dojem, že se v odkazu jedná o klony čtyři. Jinak chápu, že tě těší hra, to jsme na tom většinou všichni podobně, ať už umíme víc, nebo míň (jako já). Octagon 918 mě, přes předem vyčtenou chválu, po koupi příjemně překvapil a mám tento přístroj velmi rád. Zřejmě i ty klony jsou fajn. Ať se ti daří!
DM920uHD Triple Tuner, BA; DM800Se A8p, BA; Gib.1245/1335mm Motorized SG2100A
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od havana »

Známé označení kopií (tzv. clones) přístroje OCTAGON HD SF-918, lišící se většinou
obsahem funkcí a vybavením přístroje.
GI-S890 CRCI HD Excellence :idea:
NEXT YE-2000 SUPER HDTV
Evolution INFINITY HDTV :idea:
SAB Ultimate HD Super Plus :idea:
ProSky_HD-S300SCI :idea:
ONLIEN LN 6060 HD :idea:
Optibox 7750 HD CICX :idea:
Opticum 8750 HDCICX :idea:
KOSCOM HD 7400 CI :idea:
GALAXY Sat 9800 HD
ILLUSION MAXSH :idea:
SkyGate HD :idea:
DigiLine 6000HD
Manhattan Passion 1080 HD Vision

:smoke: :good: :smoke:

FW přístrojů označených :idea: jsem úspěšně vyzkoušel flashnout do optiboxe :Yahoo!:
Naposledy upravil(a) havana dne 15.leden 2010 - 13:35, celkem upraveno 1 x.
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
betula
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 09.srpen 2009 - 21:27
satelitni prijimac: Optibox 8750, Panasonic 46G15E

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od betula »

Ta změna Optiboxu 8750 na Octagon by mě také zajímala. Pls.
Optibox 8750;
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od mzahalka »

Naposledy upravil(a) mzahalka dne 08.leden 2010 - 8:19, celkem upraveno 1 x.
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od havana »

to betule
:Yahoo!: Ohromně to funguje :Yahoo!: a než vyzkoušíme FW ze všech dostupných FW klonů Optiboxe (Octagonu) - máme se s čím hrát a co zkoušet \:D/ Grafika OnLienu se mi velmi líbí, ale časem zkusím další :Yahoo!: :Yahoo!: :poklona: Velká poklona mzahalkovi :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od mzahalka »

havana píše:to betule
:Yahoo!: Ohromně to funguje :Yahoo!: a než vyzkoušíme FW ze všech dostupných FW klonů Optiboxe (Octagonu) - máme se s čím hrát a co zkoušet \:D/ Grafika OnLienu se mi velmi líbí, ale časem zkusím další :Yahoo!: :Yahoo!: :poklona: Velká poklona mzahalkovi :poklona:
Tak gratuluju a přeju hodně zábavy. Toho Onliena jsem nezkoušel. Dej zprávu včem je kromě grafiky menu jiný, má češtinu? Objevují se ale další optiboxy - Panthera, Alligator, jsou hardwarově trochu jiné, ale pracují už s Enigmou (linux).
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od mzahalka »

Já bych to s těmi FW do optiboxe moc nepřeháněl. Ten loader jsem sháněl kvůli přeflešování na Octagon. Myslím, že kromě grafiky menu nic nového nepřinesou, obraz je především hardwarová záležitost. Grafika optiboxe mi vyhovovala, otáčecí paraboly v menu Octagonu mi připadají trochu infantilní a navíc počet barev v menu možná více obsazuje paměť STB a tak omezují prostředky pro jiné funkce. Přeflešování na Octagon jsem udělal hlavně proto, že Octagon má v našich regionech nejlepší SW podporu a také proto, že Fuzak a Misut se o nás velmi dobře starají :poklona:
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od havana »

:D Nevím včem by mel být krom grafiky jiný :?: Obraz se zdál být stejný jak s onlienem,tak s Octagonem jako origigo optibox. :wink: Mělo by mít toto předělání vliv na výslednou kvalitu obrazu :?:

češtinu pochopitelně má, jinak bych ho hned zamítl.Jenom mě překvapilo, při hladání číselného kodu, že se mi ukázaly hlavně ruskojazyčné stránky. :x Ale kod mi našel až Embeonyx zde :good:

PS: Už to začínám zkoušet na GOOGLE :book:

[q[/quote]
Tak gratuluju a přeju hodně zábavy. Toho Onliena jsem nezkoušel. Dej zprávu včem je kromě grafiky menu jiný, má češtinu? Objevují se ale další optiboxy - Panthera, Alligator, jsou hardwarově trochu jiné, ale pracují už s Enigmou (linux).[/quote]

Nepředpokládáš snad, že by se nám do optiboxe podařilo nasáčkovat linuxový přístroj :!: :?: :!: To by byla úplná bomba :-({|= :sign7: =@ =@
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od mzahalka »

Ty ruskojazyčné stránky jsou pochopitelné, všechny ty loadery, jako Onli-opti, GisOct dělají rusové na přeflešování. A ten linux do optiboxu asi půjde, diskutovalo se tady někde už na octagonu, že se připravuje linuxový SW, ale nějak to usnulo. Možná by odpověděli Fuzak nebo Misut, zda se dá do Octagonu 918 HD naflešovat linux nebo to musí být hardwarově jiný STB.
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od zzaner »

Vše jde,když se chce,ale,co by dělali s novou vývojovou radou???To by se museli najít fandové Octagonu,kteří toto umí a vzít si to za své.Pak by byla 918 věčná,jako Dreamy!!Z komerčního hlediska,je to nesmysl a proto mám pochybnosti,že něco takého bude,i když by to bylo fajn. :good:
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od havana »

mzahalka píše:Ty ruskojazyčné stránky jsou pochopitelné, všechny ty loadery, jako Onli-opti, GisOct dělají rusové na přeflešování. A ten linux do optiboxu asi půjde, diskutovalo se tady někde už na octagonu, že se připravuje linuxový SW, ale nějak to usnulo. Možná by odpověděli Fuzak nebo Misut, zda se dá do Octagonu 918 HD naflešovat linux nebo to musí být hardwarově jiný STB.
To jsem ani tak neměl na mysli, jako spíš nabídky prodeje, recenze apod. a vše mne odkazovalo na tomuto podobná ruskojazyčná fora. Tak jsem z toho možná mylně odvodil, že Onlien byl zřejmě určen pro tyto východní trhy. :)
Stejně je zajímavé kolik je těch přijímačů klonovaných (a kdo je vlastně vzorem pro klony), některé jsou i vzhledově totožné(vyjma dvířek s potiském značky), údajně nekteré vyrabí jedna a ta sama firma pod jinými názvy. K čemu je to dobré, pokud teda nebudu věřit jednomu stálemu příspěvateli tohoto fora, že v optiboxech a jiných nepravých Octigonech jsou levné nekvalitní součástky a my hlupáci to koupily :twisted:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od mzahalka »

A to Ti dám do vínku ještě něco - FW od Optibox alligator linux:
- nahrát na flešku
- strčiť USB, vypnúť vzadu.
- stlačť Down /šípka dole/, zapnúť vzadu. /nahraje sa bootloader/. Potom vypnúť vzadu.
- stlačiť exit, zapnúť vzadu /nahraje sa soft/. Potom vypnúť vzadu a vybrať USB.


a soft je nahratý.
Tohle ale já na Optibox 8750 zkoušet nebudu, bojím se.
Přílohy
Optibox_ALLIGATOR_VVPL105.42_X.rar
(11.16 MiB) Staženo 21 x
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od havana »

:D Už z toho jak to popisuješ mi běhá mráz po zádech :) už ten příkaz zmáčknout exit a zapnout vzadu je dost kontraverzní :o Proč něco mačkat na vypnutém STB :?: Taky nebudu riskovat :) Teprve delám setting pro OnLiena, potom možná vyzkouším něci jiného. 8) Rozhodně nemám chut riskovat a zlikvidovat chudáka zavrženého optiboxe kvůli linuxu :cry: Zatím je s čím se hrát. :Yahoo!:
Nějak jsme vždy zamluvily tu problematiku výdrže těchto přístrojů.Vím, že všechny spotřebiče se nyní vyrábí s životností cca 8 let(já vím dříve lednice zhnila a furt fungovala), a tak bych rád věděl s jakou průměrnou dobou můžu počítat.(nekonečno nejlépe) :ROFL: :ROFL: A taky zda tímto jak to nazýváš Flashováním Optiboxu ho nějak zvláště nelikviduju [-o<

Jinak odvážlivci zkuste návod použít, a já to potom zkusím taky :)
Bohužel nejsem tak bohatý abych mohl Optiboxe po 8 měsících služby odepsat. \:D/

Dejte případně vědět s jinými zkušenostmi Z FW jiných klonů Octagona

:poklona: :thankyou:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od havana »

To mzahalka:

Teď jsem si ten návod přečetl ještě jednou , a už mi to smysl dává.Ale stejně riskovat nebudu :roll:
Navíc si ještě na Linux netroufám. :cry:
Odebírám sice časopis Sat a DVB-t magazín, a pilně :book: ale na dreambox apod. si troufnu tak až zase k vánocům :gidea: :bigsmurf:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“