ONLIEN LN 6060 HD

Moderátoři: fuzak, misut

Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od havana »

To TKM
:( Do Octagonu dostaneš jakýkoliv FW z klonů Octagonu (viz seznam výše) :D ale tebou popsané STB nejsou klonmi :!: :!: :!: ale úplně jinými přijímači :!: :!: :!:
Ale možná se programátorům časem podaří nějak FW přizpůsobit :oops:
Pokud vím , momentálně to nejde :(
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od ulmus »

to TKM
S tým linuxom do octagonu 918 by som bol opatrný. Určite nepoviem blbosť ak poviem ,že minimálne je tu problém v samotnom hardware a to v použití čipu. Pri použití iných klonových fw by som takisto nestrieľal šampanským nakoľko jediný octagon lepšie povedané družobny tím Turecko vs. Nemecko dosiahli toho veľa a ostatné fw len tento tím kopírovali pretože 90% fw je príbuzných s fw octagonu. Stačí si pozrieť podobnosť v značeni a približne rovnaký čas zverejnenia.

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od havana »

Určitě souhlas. Spíš bych řekl že FW jsou totožné jen upravené pro clony :D
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
TKM
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 04.leden 2010 - 23:29
satelitni prijimac: octagon SF 918 HD
Bydliště: Martin SLOVAKIA

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od TKM »

Dik za Vaše odpovede a to že prijímače Aligator a Panthera nie su klonmi Octagona , tak to som nevedel , asi ma zmýlilo to ,že sú opticky rovnaké .
Takže octagon sa prestal vyrábať , čo by ste mi doporučili , aky prijímač si mám zohnať : octagon , ktorý skončil z výrobou, nejaký jeho klon , alebo iný prijímač z podobnými vlastnosťami .
Ide o to , že ja nejaké extra pokusy na tom nemienim robiť,ale potrebujem mašinku stabilnú , kvalitnú ,super obraz . Môžete poradiť ?

Vďaka :wink:
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od havana »

To TKM
:( Teď jsi mne dostal :oops: Klonmi pochopitelně nejsou Octagon 1008 a 1018- to jsou jiné přístroje. Optibox panthera a aligator jsou novimky zatím zde známé jen z nabídek obchodu. Aligator má v sobě navíc dvb-t tuner tak už z logiky věci musí mít jiné FW než klony Octagonu 918, ale ta Pantera se skutečně zdá jako nástupce Optiboxu 8750 HD ClCX, ale skutečně nevím. :oops:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
jancii
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 14.listopad 2008 - 16:11

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od jancii »

havana píše:To TKM
:( Teď jsi mne dostal :oops: Klonmi pochopitelně nejsou Octagon 1008 a 1018- to jsou jiné přístroje. Optibox panthera a aligator jsou novimky zatím zde známé jen z nabídek obchodu. Aligator má v sobě navíc dvb-t tuner tak už z logiky věci musí mít jiné FW než klony Octagonu 918, ale ta Pantera se skutečně zdá jako nástupce Optiboxu 8750 HD ClCX, ale skutečně nevím. :oops:

Ako je natom Optibox 7750, je naozaj vsetko totozne s 8750 alebo je tam predsalen nejaky rozdiel?
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od mzahalka »

Pokud jsem se na foru dočetl, tak Optibox 8750 a 7750 jsou stejné, někde jsem četl, že 8750 má novější chipset, ale FW i funkce a zobrazení jsou stejné.
Teď si myslím, že Octagon 918, stejně tak jako jeho klony končí s FW. Už dlouho nic nevyšlo, Fuzák někde psal, že se ještě pracuje na PVR, ale pochybuju, že to dotáhnou do konce. Nyní nastupují linuxové stroje. Ty o nichž se tady bavíme mají uzavřenou platformu, tedy nedá se s nimi laborovat např tak jako s dreamboxem.
FW těchto linuxových mašin do Octagonu a jeho klonů nepůjdou. Mají jiný HW. Octagon a klony jsou dobré stroje, výborný obraz i zvuk, mají EMU, funkční newcamd.
Octagon 1008 se liší od 1018 tím, že má jen jeden DVB -S tuner.
Optibox Alligator se liší od Panthery v tom, že má navíc DVB-T tuner.
Dnes mi přišel Alligator, tak doufám, že během víkendu už o něm něco budu vědět a budu jej moc srovnat s Optiboxem 8750.
Zajímavé jsou tu ceny:
Alligator,Panthera kolem 5500 Kč
Optobox 8750 5800 Kč!!!
Octagon 1008 kolem 8000Kč
Octagon 1018 přes 10000 Kč
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od havana »

Přeně tak , co se týče optiboxe 7750 a 8750, bylo to i někde vrecenzi na tyto stroje, ale už jsem to nenašel. Jsem zvědav jak ta pantera v zkoumání mzahalky dopadne :)
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od kaon »

Optibox Panthra oproti Octagonu -menej "kúri" , nahrávanie a prehrávanie i z časovačom na USB i WD 1Tb zatiaľ bez chyby ! ,zdielanie -home share OK .
Obraz na HD -nevidím rozdiel na SD za tú dobu sa javí tiež rovnaky/ťažko posúdiť objektívne -kým prepnem Octagon je iná Scéna. Prostredie skoro ako Octagon -má všetko je len iná grafika.
Mínusy - zatiaľ horšie EPG a zdá sa pomalšie prepínania -no zdieľam kartu z Octagonu. Zatiaľ toľko
Test nasvedčuje tomu, že nahradí môj Octagon
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od havana »

To kaon
Dík za popis, ale nám tu spíš šlo o to, či se jedná pouze o vylepšený optibox 8750, který je stále octagonovským klonem.Zkus se kouknou jaký je tam FW či neodpovídá náhodou dle názvu FW používane v optivoxu 7750 a 8750. :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od kaon »

havana píše:To kaon
Dík za popis, ale nám tu spíš šlo o to, či se jedná pouze o vylepšený optibox 8750, který je stále octagonovským klonem.Zkus se kouknou jaký je tam FW či neodpovídá náhodou dle názvu FW používane v optivoxu 7750 a 8750. :poklona:
Tak jak píše mzahalka -je to uzavretý linux - žiadne zásahy ako na DM.
Mala by údajne ísť komunik. medzi servrami
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od havana »

:) Takže konečné zhrnutí testovvání FW klonů Octagonu SF 918:
Právě jsem odzloušel Fw z NEXT YE-2000 SUPER HDTV a Manhattan Passion 1080 HD Vision :Yahoo!:

Bohužel jsem nenašel žadné FW na GALAXY Sat 9800 HD
DigiLine 6000HD
.Dále se už nepokouším. 8)

V zásadě klony používají dva typy grafiky + Optibox jakousi směs.
NEXT YE-2000 SUPER HDTV používá stejnou grafiku jako octagon a další v příspěvkoch výše uvedené.Manhattan Passion 1080 HD Vision používá grafiku stejnou jako onlien , koscom a další.Optibox má jediný svou svébytnou grafiku v ladící se části stejnou jako koscom atd.(točící se zeměkoule místo kmitajícího satelitu), a v části menu nemá onu malou obrazovku s celým obrazem, ale obraz je vpozadí částečně průhledné nabídky.

Při zkoušce jsem nezpozoroval nějaké horšení či lepšení se obrazu.Nevím zda má FW vliv na kvalitu obrazu, já si spíš myslím, že to je spíš otázka HW.

U FW NEXTu byly stejně jako u FW Koscomu už předvoleny satelity(a nešli odvolit) a navíc ztlumení displaje. AU na cigány najelo vzápětí [-o<
Pro zajímavost NEXT vás přivíta v turečtině \:D/
Tím jsem své pokusy vyčerpal, můžete mi poslat další hračku :walk:
:poklona: :poklona: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: ONLIEN LN 6060 HD

Příspěvek od ulmus »

Podobnu grafiku ako ten optibox a koscom mal sd GI nie vo vsetkom to urcite no mierny nadych tam je.

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“