octagon 918 hd

Moderátoři: fuzak, misut

otis204
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 29.říjen 2009 - 21:37

Re: octagon 918 hd

Příspěvek od otis204 »

martinjoe píše:Octagon 918 HD to vyhrál

Tento stroj mám doma něco přes rok. Před půlrokem jsem si na stará kolena pořídil TV Pioneer Kuro 5090. Po různých diskusích na fórech jsem byl připraven nahradit Octagona něčím lepším, ale až budu mít jasno čím. Prioritou je kvalita obrazu. Naskytla se příležitost testovat u mě na Pioneeru Dreamox 8000 HD a Vantage 7100 S. V "porotě" byli 4 nezávislí kolegové, testovalo se na HD kanálech SKY linku, BBC HD, Luxe TV (28.2 E), SD kanálech a terestrickém Muxu 1.
Dopadlo to tak, že s předstihem nejlepší obraz měl Octagon, 2. byl Vantage a 3. Dreambox. Čekal jsem, že to dopadne obráceně a pro mě se tím objeví prostor na ještě nějaké další polepšení obrazu - nestalo se. Uvědomuji si, že toto ale nemusí platit pro jiné TV.
Poté jsem k Otagonu dokoupil HDD a čekám s ostatními na lepší FW.

Martinjoe
Mam podobnu skusenost ako Martinjoe. Testoval som odporucane Dreamboxy (DM 500S, DM 800HD) a dozivajuce Octagony (Oct.908, Oct.918HD) na 42" Plazme Panasonic cez SCART pripojenie. Kvalitou obrazu a zvuku ma najviac presvedcili Octagony. Moje poradie: 1. Oct.918HD, 2. DM 800HD a Oct. 908, 3. DM 500S.
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: octagon 918 hd

Příspěvek od Foolproof »

Ne že bych chtěl zpochybňovat výsledky "testů" přes SCART, ale vzhledem k tomu, že ten Panasonic dostával na vstup analogový signál, tak výsledek závisel na defaultním nastavení DA převodníku v každém přijímači. TV si to potom upscalovalo v kompilaci se svým defaultním nastavením AD převodníku.......

Je to velmi subjektivní hodnocení, něco dává studenější nebo naopak teplejší barvy, jiné kontrasty atd. zabudované ve výrobě pomocí pasivních součástek, tak jak to vyhodnotila jejich laboratoř.

Přijímač by se měl vyhodnocovat krapet komplexněji - dám absurdní příklad, přístroj má o 5 a méně procent lepší obraz avšak je neovladatelný přes dálkové, je lepší ? Asi těžko.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
martinjoe
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 15.prosinec 2008 - 8:01

Re: octagon 918 hd

Příspěvek od martinjoe »

add Octagon 918 HD to vyhrál

- u tohoto TV byl ještě porovnán program ČT 24 přes DVB-T v TV se ČT 24 na SKYLinku. Hodnotilo se podle ostrosti textu v barevných polích. Nejlepší výsledek byl přes tuner v TV pak až STB (přes HDMI) ve stejném pořadí jako v předešlém příspěvku. Ukazuje to na určité rezervy STB v podání SD.
- Octagon má nadstandardně citlivý tuner. Na 180 cm středovou parabolu v JZ Čechách na něj po většinu dne chodí všechny slabé frekvence na 28.2 E (BBC a spol.)
- zkušenost s HDD: připojený Sata II 1T WD10EADS plus ICYBOX - IB-351St-US-B (plus datový kabel redukce eSATA (F) - SATA) chodí bez problémů.
- Má někdo možnost na plazmě porovnat obraz 918 s 1018?

Martinjoe
Uživatelský avatar
Spencer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 18.říjen 2007 - 8:46

Re: octagon 918 hd

Příspěvek od Spencer »

Porovnával som obraz 918 s HDBOX9200 (súrodenec Octagona 1018). V HD som rozdiel nevidel,v SD sa mi zdal lepší HD BOX. Na Octagone je ten obraz rozmáznutý.Na HDBOXe pri SD programoch musím pridať kontrast,lebo obraz je taký nemastný,neslaný. Ale viac mi vadí ten rozmáznutý obraz na 918. Všetko sledované cez HDMI na Panasonic 42PX10.
SD programy na Octagone som radšej sledoval cez SCART (RGB) - tam to rozmáznutie nebolo.
PS. Podobné výsledky som dosiahol aj na full HD LCD.
Xpeed LX3,SF8008,T 90.
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“